Inbraak in bedrijfsbusjes Een nieuw seizoen voor 'Rond de waterput' Disco zwemmen in zwembad Het Baafje Smaakvermaak Expositie foto's Joke Kersting in restaurant van Hema 't Loo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 MEGASTORE ALKMAAR Openlucht discofeest ter afsluiting zwemseizoen Vitaal en gezond met Do-In Van 12.00- 17.00 uur U I T K IJ KPOST 29 AUGUSTUS 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op woensdagmorgen, omstreeks 03.20 uur, werden twee bedrijfsbusjes opengebro ken op De Boog in Heiloo. Een bewoner van De Boog werd wakker van breekgeluiden. Toen hij vanuit zijn slaapkamer naar buiten keek, zag hij twee mannen die het raam van een bestelbusje verniel den. Ook een andere buurtbewoon ster werd wakker van het geluid. Toen zij naar de mannen riep, gingen zij er vandoor. Ter plaatse bleek dat de mannen in twee geparkeerd staan de busjes waren geweest. Onduidelijk is of er iets is gestolen. Wel stond gereedschap klaar om meegenomen te worden. De daders hadden dit op him vlucht achtergelaten. HEILOO - Een goed begin van het nieuwe seizoen: het splinter nieuwe programmaboekje van 'Rond de waterput' ligt vanaf begin september voor u klaar in de kerken van de HALE (Heiloo, Akersloot, Limmen Egmonden). U kimt voor het negende achter eenvolgende jaar meedoen aan tal van activiteiten op gebied van spi ritualiteit en geloofsverdieping. De activiteiten vinden voor het meren deel plaats in het Willibrordushuis aan de Westeiweg en in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg in Heiloo, maar ook op andere plaat sen in de regio. Het reisaanbod is dit keer ongekend groot. Ds. Hanneke Ruitenbeek is van plan met een kleine groep het eiland Iona voor de Schotse kust te bezoeken. Pastor Johan Oiling organiseert vanuit de regio een rondreis, waarbij hij ook Iona aandoet. Een warmere bestem ming is Oost Turkije met vele cul tuur historische monumenten, die Pastor Bill van Schie met u wil bezoeken. Nieuw dit seizoen is de serie 'Preek van de Leek', die zich dit najaar af zal spelen in de Witte Kerk in Heiloo. De eerste prediker is de heer Hans Rorneyn, burge meester van Heiloo. HEILOO - Op de laatste zater dag van het zwemseizoen, op zaterdagavond 1 september van 19.30 tot 22.00 uur, kunnen jongeren van 11 tot en met 17 jaar discodansen en -zwemmen in Het Baafje aan de Omloop in Heiloo. Het openlucht discofeest is geor ganiseerd door jongerencentrum Tendenz in samenwerking met gemeente Heiloo. Het ondiepe bad wordt omgetoverd tot een super cool verlicht discobad en de DJ draait in zijn 'snowglobe' (grote aquaball) hippe dansnummers. In de kiosk, die voor deze gelegenheid ook 's avonds geopend is, zijn hap jes en alcoholvrije drankjes (voor eigen rekening) verkrijgbaar. Dus kom gezellig met je vrienden en/of vriendinnen naar de disco in zwembad Het Baafje. De entree is 3,- per persoon, voor abonne menthouders 1,-. Meer informatie via www.tendenzheiloo.nl, of via www.heiloo.nl. HEILOO - Nu de vakanties weer voorbij zijn, is het misschien tijd om iets nieuws te proberen. Kom dan in een ontspannen en gezel lige omgeving kennismaken met Do-In, een Japanse bewegings vorm om door middel van oefe ningen de gezondheid en vitaliteit te verbeteren. Hierdoor worden blokkades opgeheven en komt de energie stroom weer op gang. Je voelt je fitter en vitaler! Do-In is een com binatie van sportiviteit, bewust bewegen en bewustwording. Do-In is geschikt voor iedereen: voor beweging, meer energie, om lekkerder in je vel te zitten, betere lichaamshouding of herstellen van een blessure. De cursus wordt gegeven op maandagavond 19.15 tot 20.15 en van 20.30 tot 21.30 en op vrijdag ochtend van 09.00 - 10.00 uur. Start: maandag, 24 september en vrijdag, 28 september 2012. Bel voor meer informatie: John Compastel. 06-46318915. MEGASTORES \Zoofaeev*. Hint A/IEGA SPCJF1TS TELSTARSTORE.NL Tekst en foto: Carolien Breed Margret Weijers, tel. 06 - 22793222, www.smaakvermaak.nl, e-mail: info@smaakvermaak.nl. LIMMEN - Vermeng een flinke scheut passie met een aanstekelijk enthousiasme, giet hier een saus over van gedegen kennis van wijnen en spijzen èn ervaring als gastvrouw in Nederlandse toprestaurants als de Librije (drie Miehelin sterren) in Zwolle en De Vrienden van Jacob (één Michelin ster) op Landgoed Duin Kruidberg in Santpoort-Noord; dan krijg je Smaakvermaak van Margret Weijers. Margret ontdekte de schoonheid van het vak eigenlijk gaandeweg. Ze vindt horeca van jongs af aan leuk en is begonnen in de keuken. Haar interesse in verschillende, verfijnde smaken was meteen gewekt; daar wilde ze meer van weten! Ook haar collega's bemerkten haar talent om smaken te beschrijven en de enorme bevlogenheid, waarmee Margret dit deed. Zij zagen in haar niet zozeer een keukenprinses, maar eerder de ideale gastvrouw voor een klasse restaurant! Margret heeft daarop de opleiding 'zelfstandig werkend gastvrouw' gevolgd en zich in sterren restaurants verder ontwikkeld. Ondertussen volgden ook de opleidin gen 'gastronoom/sommelier' en 'Vinoloog van de Wijnacademie' en zij mag zich nu dus officieel vinoloog en wijn-spijsspecialist noemen. Met de jaren groeide ook haar passie voor en kennis over smaakbeleving en het vermogen dit met anderen te delen. „Zelfs collega's en gasten raad den me aan, daar iets meer mee te doen!" De naam Smaakvermaak had Margret al eerder bedacht. „Voor als ik ooit iets voor mezelf zou begin nen." Met Smaakvermaak biedt Margret wijnopleidingen, zowel voor begin ners (de basiscursus; vijf lessen op dinsdagavond) als voor gevorderden en wijnliefhebbers (cursus wijnbrevet; acht lessen op maandagavond). De lessen worden gegeven in Limmen en bestaan uit maximaal 12 per sonen. Ze heeft expres gekozen voor kleine groepjes om de persoon lijke aandacht hoog te houden. De opbouw van beide cursussen heeft Margret zelf samengesteld. Met tekst, beeld en door het laten proeven van verschillende wijnen, omlijst door leuke anekdotes vanuit haar brede ervaring, wijdt Margret haar leerlingen in de wondere wereld der wijnen in. Aan bod komen verschillende wijnlanden en hun wijnstreken, dmivensoorten, de productie van wijnen en dergelijke. Maar vooral wil Margret mensen inspireren en zelf laten ontdekken, welke wijnen zij lek ker vinden! In de cursus wijnbrevet gaat Margret dieper op de materie in en biedt een uitstekende opstap voor mensen die de opleiding voor Vinoloog willen volgen. De wijnopleidingen starten vanaf 17 september en inschrijving is nog mogelijk. Daarnaast verzorgt Smaakvermaak eens in de twee maanden (onaf hankelijke) open wijnproeverijen in Limmen en zijn wijnproeverijen op locatie ook mogelijk. Margret deelt in deze proeverijen haar passie voor smaak met anderen. Door uitleg te geven over de verschillende geschon ken wijnen en smaken van bepaalde wijn in combinatie met bepaalde spijzen. Op zaterdag 15 september wordt de eerste open wijnproeverij van het nieuwe seizoen gehouden, met als thema 'kaas en wijn'. Voor aanmelding of meer informatie over de volgende open wijnproeverijen, zie de website. HEILOO - Van 1 september tot en met 30 november worden in het restaurant van de Hema in winkelcentrum 't Loo foto's van Joke Kersting geëxposeerd. De amateurfotografe uit Heiloo maakte onder meer foto's in Algerije en Nepal. Kersting begon negen jaar gele den met fotograferen na de geboor te van haar kleinzoon. Na een tijdje verruilde zij haar eenvoudige com pact camera voor een spiegelreflex camera. Ook zoekt zij haar onder werpen tegenwoordig verder van huis, tijdens reizen in verre landen. De eerste serie foto's die in het restaurant van de Hema hangen is gemaakt in het zuiden van Algerije. Kersting maakte een veertiendaagse voettocht door het Hoggar gebergte in Centraal-Sahara en werd verge zeld door Toearegs, leden van een nomadisch Berbervolk die vaak in kenmerkende blauwe sluiers gehuld gaan. Na ongeveer zes weken worden deze foto's veivangen door opna mes, gemaakt in het Aziatische Nepal. Om beter te leren fotografe ren is Joke lid geworden van foto club Heiloo: „Daar leer ik foto's beter te bekijken, te maken en te Amateurfotograaf Joke Kersting maakte een serie foto's in Algerije en Nepal. Foto: Joke Kersting beoordelen. Ik steek ook veel op van de andere leden tijdens onze twee wekelijkse bijeenkomsten, waar we foto's bespreken. En we gaan een of twee keer per jaar met elkaar ergens in Nederland een dagje foto graferen. Het geeft mij goede kans om mij te blijven ontwikkelen, want een goed fototoestel is heel belang rijk en geeft je veel mogelijkheden, maar het onderwerp en de compo sitie moetje nog altijd zelf bepalen." Voor meer informatie over Fotoclub Heiloo: www.fotoclubheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5