Schaakvereniging Oppositie trapt weer af Herman Romp gaat als het weerlicht Britt Ooijevaar en Jay Beelen bij beste zes van Nederland Flashing viert 25e editie Internationaal Basketballtoemooi Zilver voor Charlotte Hopman tijdens de nationale C-spelen SPORT 21 Jort Pel sluit seizoen af met gouden plakken UITKIJKPOST 5 SEPTEMBER 2012 Schaken HEILOO - Op dinsdagavond 4 september begint de schaakver eniging Oppositie weer aan een nieuw seizoen in het Trefpunt om 20.00 uur. Dat is al weer voor de 78ste keer! Traditiegetrouw wordt er de eer ste avond vrij gespeeld, er is dus nog geen competitie. De leden van Oppositie zijn dan in de gelegenheid om vrijblijvend wat partijtjes tegen elkaar te spelen om het juiste gevoel weer te krijgen. Voor nieuwe leden is het een manier om even kennis te maken en te kijken of lidmaatschap van deze vereniging wat voor hen is. Mocht u al een tijdje het idee heb ben om eens te komen kijken dan is deze avond een uitstekende gele genheid. De volgende dinsdag (11 decem ber) start gelijk de interne competi tie, die door zal lopen tot begin mei. Wel met een aantal onderbrekingen, zoals het Snelschaaktoemooi (één avond), het Rapidtoemooi (drie avonden) en de externe competitie waarin Oppositie met twee teams actief is. Al met al is er dus volop gelegenheid om dit mooie konink lijke spel te bedrijven. Aanmelden kan ook telefo nisch bij de competitieleider Cor van Etten, tel. 072-5333543, cvetten@kpnmail.nl. Voor de jeugd, spelend op vrij dagavond om 19.30 (ook in het Trefpunt, start 7 september), kimt u zich wenden tot de jeugdleider Bouke Woudstra, tel. 06-34046886 boukewoudstra@gmail.com. Of u komt gewoon even langs. Britt (rood broekje en zwart hempje) op weg naar een mooie zesde plaats. Aangeleverde foto MOUNTAINBIKEN HEILOO - Westzaner Herman Romp heeft donderdagavond op verrassende wijze een eind gemaakt aan de overwinnin genreeks van Dennis van Dalen tijdens de door de Stichting Kids and Parents Biking geor ganiseerde wekelijkse MTB wedstrijd aan de Pagelaan in Limmen. Vrij snel na de start was het Henk Louwe uit Alkmaar die het initia tief nam door alleen op avontuur te gaan. Na enkele ronden wisten Martin Hetteling en Chris Kemk aansluiting bij leider Louwe te krij gen, direct gevolgd door Dennis van Dalen en Herman Romp. Het tempo viel bij de samenstelling een moment stil, waarop het duo van Dalen Romp attent reageerde en er samen van tussen ging. Eendrachtig kop over kop werkend sloegen zij een niet meer te overbruggen gat. Door een op komend onweer zag de jury zich genoodzaakt de wed strijd met enkele ronden in te kor ten. De eerste bliksemschichten en het plotseling luiden van de bel voor de laatste ronden brachten de immer winnende Dennis van Dalen in verwarring. De man uit Westzaan Herman Romp profiteerde hiervan en kaapte de dagzege voor de neus van Van Dalen weg. 1. Herman Romp, Westzaan 2. Dennis van Dalen, Assendelft 3. Henk Louwe, Alkmaar 4. Chris Kemp, Egmond aan Zee 5. Martin Hetteling, Wormerveer. HEILOO - Jort Pel heeft zijn kanoseizoen dit weekend afgesloten met twee gouden plakken tijdens het Nederlands Kampioenschap op de Bosbaan in Amsterdam. Op de kortebaanafstanden won hij op de 500 meter met ruime afstand het goud, op de 200 meter moesten de videobeelden in de finishtoren uitsluitsel geven. Hoewel hij dit jaar voor het eerst mee deed in een hogere leef tijdsklasse, werd hij in mei al Noord-Hollands kampioen, in juni Nederlands kampioen Langebaan en wist hij in augustus op een grote internationale wedstrijd in België een bronzen medaille te verwerven. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - In het Olympisch Stadion werden afgelopen week end de officieuze Nederlandse Kampioenschappen georgani seerd voor de jongste junioren tot en met 13 jaar door Phanos Amsterdam. Hier hebben de jongste junioren van Trias uitstekend gepresteerd. In de atletiektempel van Nederland was het voor de jonge Trias atleten een mooie beleve nis. Britt Ooijevaar en Jay Beelen deden het erg goed op de hordes na een goeie serie en halve fmale kwa men de jongelingen tot de fmale waar Britt zesde werd en Jay keu rig vijfde. Op de sprint bereikten Dave Wesselink Britt Ooijevaar en Jay Beelen met gemak de halve fmale. Helaas kwamen de drie net iets tekort voor de finale. Maar deze drie Trias talenten behoren nu wel bij de top junioren van Nederland. Op de 1000 meter was er ook Trias succes voor Michel van de Hoven, hij werd keurig zevende in een nieuw persoonlijk record. Ook Yannick Ruiter verpulverde zijn per soonlijk record op de 1000 meter en liep naar een achtste plaats. Larissa van de Most kon eveneens terugkij ken op een mooie wedstrijd. Een andere opvallende Trias prestatie werd afgelopen weekend geleverd door RTA atleet Vincent Hazeleger. In Utrecht verbeterde de pupil van Peter Appelman het clubrecord van Bastiaan Bouman. De Trias record tijd staat nu op 1.57,00 seconden Eerder dit jaar verbeterde Hazeleger de clubrecords op de 1000 meter en 1500 meter. BASKETBALL HEILOO - Basketballvereniging Flashing Heiloo viert binnen kort een mijlpaal. Voor de 25ste keer zal op 8 en 9 september het internationale toer nooi plaatsvinden. Het toernooi kenmerkt zich door de ideale com binatie van sportiviteit, gezelligheid en prestaties. Dit jaar hebben teams uit Denemarken, België en Engeland de weg naar de sporthal weten te vinden. Flashing Heiloo zal met drie herenteams, een damesteam en een juniorenteam deelnemen. De orga nisatie heeft er alles aan gedaan om van deze jubileumeditie een onver getelijke herinnering te maken. Beide dagen worden de wedstrijden tussen 10.00 en 16.00 uur afgewerkt in sporthal 't Vennewater in Heiloo. De toegang is gratis. ATLETIEK HEILOO - De uit Heiloo afkom stige meerkampster Charlotte Hopman (AV Lycurgus), heeft zondag 26 augustus tijdens de nationale C-spelen, ondanks het buitengewoon slechte weer, een prachtige prestatie gele verd op de baan van AAC te Amsterdam. Tijdens de kwalificatieronde waarbij een limiet stond van 35.50 meter, wist Charlotte zich direct te plaatsen voor de fmale met een PR van 36.90 meter. Tijdens de fmale heeft ze haar eigen PR tweemaal verbroken door eerst 38.51 meter te weipen, hierna haalde ze uit naar 38.71 meter! Goed voor een zilveren medaille. Inmiddels is bekend dat ze met deze prestatie Nederland mag vertegenwoordigen tijdens de C-Interland voor junioren in Gladbeck (Duitsland). Charlotte (links) heeft een prachtige prestatie geleverd op de baan van AAC in Amsterdam. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21