Volgende stap in bouwplannen Zandzoom i Corso Bioscoop bestaat 75 jaar AH Limmen viert 125 jaar AH Nederland Limmen FEEST BIJ AH LIMMEN BBQ NIEUWS UIT DE REGIO Schitterend schouwspel in duingebied bij Egmond-Binnen regio 19 Hondenzwemdag bij Dampegheest opnieuw groot succes! Laatste weekend open bij Gemaal 1879 Dat vieren wij met elke klant of plaatsgenoot. Vrijdag 21 september. Tussen 9:00 -10:00 uur, koffie met een overheerlijk picolientje. Gratis! Zaterdag 22 september. Tussen 9:00 -12:00 uur, ook dan is de koffie met een roomboter picolientje gratis! Tussen 12:00 -17:00 uur zijn er voor iedereen heerlijke hapjes van onze barbecue. Rad van Fortuin! Extra voor deze 2 dagen kunt u, bij besteding van 20,- met het Rad van Fortuin leuke prijsjes winnen. ah-limrr 19 SEPTEMBER 2012 LIMMEN - Op zondag 16 september hield Odisport voor de tweede keer de hondenzwemdag bij zwem bad Dampegheest in Limmen. Ook dit jaar was het weer een groot succes met 48 honden en 146 bezoekers uit heel Noord-Holland. Ook waren er verschillende disciplines aanwezig waaronder de Dierenambulance Kennemerland en een dierenspeciaalzaak uit Castricum met een spetterende actie. De spreiding van uren, van 12.00 tot 16.00 uur, werd door de hondenbaasjes als zeer positief erva ren. „Hier is het minder chaotisch dan in andere zwembaden, het grote grasveld vond ik ook super, helemaal geweldig!" aldus één van de bezoekers. Odisport hoopt dat zwembad Dampegheest ook vol gende jaar het zwemseizoen weer zo spetterend kan afsluiten. Aangeleverde foto REGIO - Voor de woningbouw in de Zandzoom kan de uitwerking van start nu de bestemmings planprocedure is afgerond. Op 12 september heeft de Raad van State besloten dat het bestem mingsplan en exploitatieplan onherroepelijk zijn. Weliswaar heeft de Raad van State bij de behandeling van het aangespannen beroep het besluit van de gemeenteraad vernietigd, maar heeft daarbij tegelijkertijd besloten dat het bestemmingsplan en het exploitatieplan wel in stand kunnen blijven. Dit komt doordat een aantal zaken op tijd konden worden her steld. Het gaat hierbij vooral om de nieuwe aansluiting op de A9. Op het moment van besluitvorming over het bestemmingsplan was er nog geen formele toestemming van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Die is er inmiddels wel. De Raad van State heeft daar rekening mee gehouden. Limmen - Zandzoom is het Castricumse deel van het project Wonen in het Groen, een gezamen lijk initiatief van de Provincie Noord- Holland en de gemeenten Alkmaar, Heiloo en Castricum. Het gaat om woningbouw, een aansluiting op de A9 en het ontwikkelen van natuur en recreatie. Ontwikkelingsbedrijf De Limmer Strandwal en gemeente Castricum werken samen verder aan het uitwerken van de eerste fase van het Castricumse deel van de Zandzoom. Het bestem mingsplan en exploitatieplan Limmen - Zandzoom is te zien op www.castricum.nl/projecten en plannen. AKERSLOOT - Het zomersei zoen loopt ten einde. Daarom gaat het Museum Gemaal 1879 per oktober zijn deuren weer sluiten. Maar op de zondagen 23 en 30 september is er nog gelegenheid om het gemaal te bezoeken, van 13.30 tot 16.30 uur. Op die dagen zal het gemaal voor bezoekers water vermalen en kan tevens de expositie van kera misten Annelies Deutekom uit Heerhugowaard worden bezich tigd. Naast keramiek beelden zijn er ook enkele bronzen beelden tentoongesteld. Het Gemaal 1879 is te vinden in Akersloot op het adres Fielkerweg 4/ tegenover Klein Dorregeest 12. REGIO - Vanwege het heuge lijke feit dat Corso Bioscoop in Castricum 75 jaar bestaat, her opent burgemeester Mans zater dag 22 september om 16.30 uur de bioscoop letterlijk opnieuw. De aankomende maanden zijn er diverse films, lezingen en expo sities in en om de bioscoop. Er is een aantrekkelijk program ma samengesteld door de bios coop, Werkgroep Oud-Castrieum en Bibliotheek Kennemerwaard. Naar aanleiding van 75 jaar Corso Bioscoop heeft stichting Werkgroep Oud-Castrieum een documen taire gemaakt over 75 jaar Corso Bioscoop. Deze documentaire wordt vertoond op zaterdag 22 september om 17.30 en 18.00 uur. De toegang is gratis, maar wees er snel bij want vol is vol. Om te vieren dat Corso Bioscoop 75 jaar bestaat worden klassiekers 'Casablanca' (1947) en 'Alles is Liefde' (2007) vertoond op zater dag 22 september om 18.30 en 21.00 uur en op zondag 23 septem ber om 16.00 uur. De films staan voor de eerste en de laatste tien jaar van Corso Bioscoop. Kaarten (a 2,- inclusief een kopje koffie of thee of een flesje fris) zijn ver krijgbaar bij Corso, 0251-652291 of www.eorsobioseoop.nl. Bernard van den Boogaard, eorn- ponist-pianist-doeent bij Toonbeeld neemt u mee in de geschiedenis van het gebruik van muziek bij de film. Iedereen weet hoe sfeerbepalend muziek is. Aan de hand van voor beelden wordt aangetoond hoe de makere van filmmuziek niet alleen een sfeer oproepen die beelden versterkt, maar ook vaak een rode draad van muziek aanleggen die het ongeziene suggereert. Lezing bij Bioscoop Corso op zaterdag 13 oktober om 10.30 uur. Toegang 4,-. Reserveren bij de bibliotheek in Castricum. Ook Bibliotheek Kennemerwaard viert het 75-jarige bestaan van de bioscoop. Hans Kindei's geeft, in de bibliotheek in Castricum, op don derdag 4 oktober om 20.00 uur de lezing 'Door het oog van de camera'. Aan de hand van diverse camera's wordt de ontwikkeling verteld over onder andere de consumentenca mera vanaf 1960. Vertoond worden de films: De Schuilkelder, Corso, Niek Kuis en de familieboerderij en Kunst en Koningsduin. Toegang 4,-. Op donderdag 8 november geeft Harry Petei's, deskimdige op het gebied van boekverfilmingen, in de bibliotheek van Castricum, om 20.00 uur een lezing over 'Het boek of de film? Het boek èn de film?'. Als geen ander kan hij vertellen over de ver schillen en overeenkomsten tussen film en literatuur en hoe verschil lende filmmakers hiermee omgaan. Toegang 4,-. Van 3 december tot en met 14 januari is de expositie '75 jaar Corso' te bewonderen. Deze expositie is samengesteld door Werkgroep Oud-Castrieum. ADVERTENTIE I ar 9 H O Maandag t/m zaterdag zijn wij open van 8.00 tot 21.00 uur. Op zondag van 16.00 tot 21.00 uur. Om te vieren dat Corso Bioscoop 75 jaar bestaat worden klassie kers 'Casablanca' en 'Alles is Liefde' vertoond. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17