Ontwerpbesluit omgevingsvergunning 'Waterberging Kleine Polder Akersloot' Groepsaankoop Schitterend schouwspel in zonnepanelen in de regio duingebied van Egmond Open huis landgoed en zorglocatie Duin en Bosch REGIO 19 Akersloot: Limmen: KORTOM Nieuwe beheerder Sporthal d'Enterij Cultureel Centrum Vredeburg Limmen Bingo nieuwe stijl in Akersloot Najaarsconcert Expositie Joke Beentjes Anke van den Bosch exposeert in Limmen POLITI E BERICHTEN UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 2012 De kudde Exmoor pony's sloeg op hol op het moment dat een tractor geladen met zand door het duin reed. Dit leverde de voor bijgangers een indrukwekkend schouwspel op. Foto: Ron Sommers EGMOND - In de duinen bij Egmond-Binnen loopt een kudde Exmoor pony's, uitgezet om de flora op natuurlijke wijze in stand te houden. De cliënten die werkzaam zijn op zorgboerderij Pluk de Dag van Gerda Valkering in Egmond-Binnen maken iedere dag een wandeling door het prachtige natuurgebied dat onze provincie rijk is. Gerda Valkering doet enthousiast ver slag: „Momenteel is PWN bezig met een van de laatste projecten in dit gebied, het afgraven van een duin, waarvoor tractors af en aan rijden om het zand af te voeren. Een (vrouwelijke) boswachter ver telde ons dat het een van de laatste projecten is, omdat het geld voor REGIO - Zaterdag 22 september is het Open Huis op landgoed Duin en Bosch in Castricum. Dit landgoed maakt een transfor matie door van een terrein waar eerst alleen cliënten behandeld werden naar een zorglocatie waar het ook prachtig wonen wordt. Er zijn rondleidingen over het dit soort werkzaamheden op is en er voor dit project al enkele jaren geleden subsidie is afgegeven. Deze week, tijdens een van onze wan delingen, waarbij deelnemer Ron Sommers altijd een camera bij zich draagt, schrokken de Exmoors van de tractoren en gingen er vandoor, wat een schitterend schouwspel opleverde. Ron wist dit moment haarscherp vast te leggen. Met ons team genieten we elke dag weer van het duingebied, omdat het elke dag weer andere is. We komen tijdens de wandelingen altijd weer verras sende situaties tegen, voor ons het bewijs dat je echt niet naar het bui tenland hoeft om nieuwe energie en inspiratie op hoeft te doen. Onze eigen omgeving heeft zoveel moois te bieden!" zorgterrein en er wordt een afdeling bezocht. Dit geeft een goed beeld van de zorg. Kom kijken naar een toekomstig cliëntenappartement in het monumentale Breehom. Er zijn rondleidingen over het eeuwoude landgoed en PWN laat in een andere rondleiding de onbeken de natuur zien. Kinderen zijn uiter aard ook welkom. Er is een spring kussen, er kan geknutseld worden, AKERSLOOT - Burgemeester en wethouders van Castricum heb ben ingestemd met het ontwerp besluit omgevingsvergunning voor het aanleggen en inrichten van gronden voor waterberging. Het realiseren van de waterber ging is nodig in verband met een wateropgave. De waterberging wordt aangelegd in de vorm van ondiep water. Het projectgebied ligt tussen de Rijksweg A9 van Beveiwijk naar Alkmaar en de kem REGIO - Zonnepanelen worden ook in Noord-Holland steeds populairder. Op dit moment organiseren 23 gemeenten in Noord-Holland een groepsaankoop voor zonnepa nelen met als belangrijk doel de vermindering van Co2 uitstoot in Noord-Holland. De deelnemende gemeenten in Noord-Holland zijn Snelheidscontrole Op dinsdag werd van 06:41 uur tot 09:43 uur een snelheidscontrole gehouden langs de Geesteiweg. Het betrof een controle op ken teken, waarbij de overtredin gen fotografisch zijn vastgelegd. Maximumsnelheid is daar 50 kilo meter per uur, het aantal passanten: 803. Daaivan waren 119 overtredin gen, waarvan de hoogst gemeten snelheid tachtig kilometer per uur. Ongeval Rapps kregen omstreeks 08.50 uur melding van ongeval met letsel. Er zou een auto bij de oprit van de A9 over de kop zijn geslagen. Ter plaatse stond de auto, beneden bij het talud en zat de bestuurster, een 64-jarige inwoonster van Zaandam, naast haar auto, haar nek werd gestabiliseerd door verkeererege- laar. Ze gaf aan de macht over het voertuig verloren te hebben, de berm in zijn geschoten en drie keer op de kop zijn gegaan. Ze is zelf standig uit haar voertuig gekomen. Ambulance kwam ter plaatse en namen verzorging over. Omdat ze aangaf wat last van haar nek te heb ben werd zij 'geplankt' en overge bracht naar MCA te Alkmaar. Inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag werd er ingebroken in een bedrijfspand aan de Molenlei. Toegang werd verschaft door het forceren van de roldeur waarna er verschillende elektrische gereed- of cupcakes versierd. Er zijn optre dens en de roeiboot waarmee Dijk en Duiner Ralph Tuijn oceanen overstak is van dichtbij te bekijken. Deze dag kimt u hondemit vra gen over de zorg aan mensen met psychische stoornissen. Dijk en Duin werkt met ervaringsdeskun digen. Dit zijn mensen die uit eigen ervaring weten wat het is om cliënt te zijn en kunnen vanuit eigen ken- van Akersloot, kadastraal bekend als gemeente Akersloot, 1191 en 138. Het gebied is gelegen in de Groot Limmerpolder en wordt begrensd door het Kerkmeer en omliggende watergangen. Het ontwerpbesluit omgevingsver gunning en de bijbehorende stukken liggen van 20 september tot en met 31 oktober ter inzage in het gemeen tehuis van Castricum. Tevens is het plan te raadplegen op www. castricum.nl. Gedurende de inzage termijn kan een ieder mondeling of zich bewust van de voordelen van zonne-energie en willen door mid del van de groepsaankoop zonne panelen; SamenZonneEnergie, bij dragen aan een groener milieu. Gratis en vrijblijvend inschrijven kan nog tot en met 23 september via www. SamenZonneEnergie. nl. Vanaf 8 oktober ontvangen alle deelnemers een vrijblijvend aan bod. schappen werden weggenomen. Diefstal sloep Afgelopen week werd er vanuit een jachthaven een witte sloep, merk Yanmar gestolen. Boot lag afgesloten met een kabelslot in de haven. Restanten van het slot zijn achtergebleven. Aanrijding Op dinsdag 11 september omstreeks 08.45 uur werd een meisje door een personenauto aan gereden op haar fiets op het kruis punt Zomerechoon/Schoolweg te Limmen. De bestuurder was uitge stapt en zou het meisje hebben uit gescholden. De bestuurder had nog wel, tussen neus en lippen door, gevraagd hoe het met haar ging. De bestuurder is daarna weggereden. Het meisje had wat blauwe plek ken en de fiets was beschadigd. Het door het meisje genoteerde kente ken bleek niet te kloppen. Het zou gaan om een donker voertuig, ver moedelijk Citroën. Als u iets heeft gezien, wordt u verzocht contact op te nemen met de politie op tel. 0900- 8844. Insluiper In de nacht van dinsdag op woensdag werd er ingeslopen in een woning aan de Visweg. Men kon de woning vermoedelijk binnen komen door een niet afgesloten keuken deur. Binnen werden er bankpas sen, portemonnee en waardepapie ren gestolen. nis en ervaringen een waardevolle bijdrage leveren aan de behande ling. Deze ervaringsdeskundigen beantwoorden graag uw wagen. Op de dag zelf is er een plattegrond beschikbaar waarmee u gemakke lijk uw weg vindt naar de verschil lende activiteiten op het terrein. Programma en laatste nieuws staan op de website van Dijk en Duin, www. dij kenduin.nl. schriftelijk een zienswijze indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders (Postbus 1301, 1900 BH Castricum), onder vermelding van 'Zienswijze Waterberging Kleine Polder Akersloot'. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze (op afspraak) en voor meer informatie: L. Hoeben afdeling Ontwikkeling, tel. 0251-140251. LIMMEN - Barry Hoogeboom is de nieuwe beheerder van Sporthal d'Enterij in Limmen. Wethouder Meijer van Sportzaken is trots op deze ont wikkeling en maakte daarom afgelopen vrijdag nader kennis met hem. De exploitatie van de sporthal komt in handen van Herman Rijsdijk van Stichting De Witte Brug. De Witte Brug is binnen de gemeente ook bekend van de exploitatie van het gelijknamige zwembad in de kern Castricum. LIMMEN - Donderdag 20 sep tember om 19.30 uur kunt u een gratis proefles salsa dansen in Cultureel Centrum Vredeburg te Limmen volgen. Mocht u inte resse hebben; de echte lessen beginnen op vrijdagavond 28 september. AKERSLOOT - Vanaf maan dag 24 september wordt er in Akersloot bij de Stichting Welzijn Ouderen, gebouw 't Kruispunt aan de Mozartlaan IA, een nieuw systeem gehan teerd bij het bingo spelen. Er worden tien rondes gespeeld en na afloop krijgt iedereen een prijs. Er is een extra prijzentafel voor de variaties per ronde. De aanvang is 13.30 uur, kosten 3,-. Iedereen welkom. Ook voor heren is bingo een leuk tijdver drijf. AKERSLOOT - Zondag 23 sep tember treedt Lady's Voice om 15.00 uur op in de Protestantse Dorpskerk Akersloot, Dielofslaantje 4 in Akersloot. Lady's Voice is opgericht in 2003 en bestaat uit dertien muzi kale, maar bovenal enthousiaste vrouwen. Zij zingen jazz, pop, close-harmony en licht klassiek in het Engels, Nederlands en anderstalig. Kaarten zijn voor 10,- (inclusief consumptie) ver krijgbaar bij Annelies, tel. 0251- 238243 of e-mail naar: ccdegelder@ziggo.nl. LIMMEN - Zondag 23 septem ber houdt beeldhouwster Joke Beentjes samen met cursisten Judith Lute, Rita Valk, Anja Sentveld en Rita de Brouwer een expositie aan de Rijksweg 125 in Limmen. De beelden zijn gemaakt van speksteen, serpen- tijn, kramiek en brons, en zijn zowel abstract als figuratief. LIMMEN - Tot 31 december exposeert Anke van den Bosch bij JohWin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127, met ongeveer 16 schilderijen. Er hangen acryl schilderijen in diverse maten en met verschillende voorstellingen in abstract en figuratief. Iedereen is welkom om vrijblijvend te komen kijken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19