Klinkende zege voor Terriërs dames 1 Jeugdig HZV wint eerste thuiswedstrijd Judoka Dojo 't Loo naar Europees kampioenschap Darts in het Oosthonk WÊ& M Twee grote bouwkavels op een unieke plek in Heiloo Buitensportclubs tekenen overeenkomst sport 25 M3 '&ïim NMHCNijmegen 'afgedroogd' met verpletterende winst: 5-0 rasa» m m www.zuiderloo.info ZUIDERLOO HOCKEY HEILOO - De Terriërs is het Hoofdklasse-avontuur begon nen met een klinkende zege. Tijdens hun debuut op het hoog ste niveau rekenden de vrou wen uit Heiloo af met NMHC Nijmegen: 5-0. Coach Jisse Waasdoip was ondanks de droomscore niet tevre den. „Volgens mij hadden beide teams last van plankenkoorts", liet Waasdorp weten. „Vandaag was het niet goed genoeg. We moeten nog een stapje verder zetten dan dit." De eerste strafcomer van de wedstrijd verbrak zondagmid dag het evenwicht in het debutan- tenbal. Een variant belandde bij Emma Driehuis, die het allereer ste Hoofdklassedoelpimt van De Terriërs op haar naam schreef. Zeven minuten later werd opnieuw een korte hoekslag verzilverd. Ditmaal was het specialist Lieke Bas die - via een Nijmeegse stick - doel trof op het zandveld. Een actie van de andere Bas - zus Merijn - leverde De Terriërs kort voor rust een straf- bal op. Opnieuw was het Lieke Bas die raak pushte. De Terriërs was voor rust simpel weg veel efficiënter dan Nijmegen, dat wel degelijk kansen kreeg. Na rust begon de Gelderse formatie goed, maar na de vierde treffer van de thuisclub, via Denise Admiraal, zakte bij Nijmegen de moed in de schoenen. In de slotfase liep de gefrustreer de routinier Yvonne van den Hoom nog tegen een gele kaart aan. Kort voordat de Nijmeegse weer het veld in mocht strooide Lieke Bas nog wat extra zout (en zand) in de gapende wond van de bezoekers. De rentree van Nijmegen was uitgedraaid op een deceptie, besefte coach Rob Haantjes. „Dit is een grote teleur stelling. In de eerste helft gaven we veel te makkelijk corners weg. De Terriërs gingen tot het gaatje, dat deden wij niet. We moeten deze week een illusie loslaten dat De Terriërs en Nijmegen gelijkwaar dige concurrenten zijn. We zijn afgedroogd, op alle fronten zijn we afgetroefd. Het verschil was echt heel groot." Het team van Waasdorp is na een speelronde de verrassen de koploper van de Hoofdklasse. „Het is prachtig dat we nu eerste staan, maar we moeten realistisch zijn. Komende week spelen we uit tegen Oranje Zwart, dat is een iets ander verhaal.'"Oranje-Zwart uit Eindhoven kent een lange historie in de Hoofdklasse. Vorig jaar eindigde het team als vijfde, gisteren speelde men gelijk tegen SCHC. Op zondag 23 september om 12.45 uur staat Dames 1 van De Terriërs op het Eindhovense hoofdveld. Bron: hockey.nl. 'bviiiW - xomj IIMIMIMW'''/ (SiuilWUII /WüSïêJSMii! LllCIJW •GKjÏÏÏ»»" De keepster van NMHC Nijmegen heeft het nakijken als Terriërs kan profiteren van een van de straf- corners die in de eerste helft genomen werd. Foto: Ricardo Marcker ZAALVOETBAL HEILOO - Na de valse compe titiestart van vorige week (5-2 uitnederlaag bij AORC 2) was het voor HZV zaak om thuis de eerste punten te gaan pakken. Dit moest gebeuren tegen DVO '98 uit Wieringerwerf, een ploeg waarvan vorig seizoen nog thuis werd verloren. HZV trad mede door een aantal afwezigen aan met een sterk ver jongd team. Steef Kaandorp, Ruben ten Broek (beiden officieel nog A-junior) en Mats de Zeeuw (19) mochten him thuisdebuut maken en deden dit met verve. In het begin van de wedstrijd was het HZV die een licht overwicht had. Verder dan een aantal speldenprikjes kwam het team van coach Niels Kraakman echter niet. Na circa tien kwam DVO'98 op voorsprong, keeper Indy Klarner kon eerst nog met een goede reflex redding brengen maar op het schot van Stacey Majoor dat volgde had hij geen antwoord. Nog geen minuut later stond het alweer gelijk. Tjeerd Meijer schoot vanuit een scherpe hoek met links de bal snoeihard in de korte hoek. In het vervolg van de eerste helft waren de kansen voor de Wieringerwervers. Keeper Indy Klarner bewees echter zijn waarde met een aantal goede reddingen en ook de paal stond tot twee keer toe in de weg. Begin tweede helft werd een goede pass van Frank van der Eng vanaf eigen helft door de vol ledig vrijstaande Tjeerd Meijer knap afgerond.. Een minuut later keek DVO tegen een 3-1 achterstand aan. Het was Ruben ten Broek die goed voor zijn man kwam, de bal ver volgens meegaf aan Tjeerd Meijer die met zijn derde van de dag zijn hattrick voltooide. Met nog drie minuten op de klok gooide Simon Admiraal de wedstrijd definitief in het slot door een counter hard bin nen te schieten. In de laatste minuut ontstond er nog een opstootje waar bij Tjeerd Meijer en Roy Verduin na wat duw- en trekwerk elkaar met de koppen raakten, waarna ze allebei de rode kaart kregen. Een mooie en zeker op basis van de tweede helft een zeer verdiende overwinning. i\ 1 NO f Karen (links) met haar zilveren plak die in augustus werd behaald tijdens het Junior European Cup Toernooi in Praag. Hiermee kan ze binnenkort naar Kroatië. Aangeleverde foto HEILOO - Karen Stevenson uit Heiloo zal op 23 september deelnemen aan het Europees Kampioenschap Judo junioren (tot 20 jaar) in Kroatië. Evenals vorig jaar is de judo- trainster van Dojo 't Loo door de Judobond geselecteerd om Nederland te vertegenwoordigen in de gewichtsklasse tot 78 kilo. De selectie vond plaats op basis van haar prestaties in deze klasse, waaronder dit jaar het Nederlands kampioenschap, zilveren medail les tijdens Junior European Cup toernooien in Hongarije en Tsjechië en een aantal bronzen medailles op andere internationa le toernooien. Het doel is uiter aard een plek op het podium en daarmee een verbetering van haar vijfde plek op het Europees kam pioenschap (tot 20 jaar) van vorig jaar. Haar huidige tweede plek in de Europese ranking lijkt een goede uitgangspositie om deze doelstel ling te bereiken. DARTEN HEILOO - Het eerste toernooi van het nieuwe seizoen in het Oosthonk bracht geen ver rassende winnaar. De poule fase werd op alle tien borden gespeeld; een 301 dubbel in dubbel uit, een 401 met mini mum finish van 51 en een 501. Met drie spelers per bord ging dat best snel (op twee borden na waar de nodige dubbels op zich lieten wachten). Bij de winnaars gingen er 200 pimten extra bij, de 'best of the rest' bleef bij 501 legs. Binea Bes wist tot de laatste vier in de winnaars ronde door te dringen en mocht dus twee prijzen mee naar huis nemen; beste dame en een vier de plaats winnaars. Tweede bij de dames werd Natasja Kost, Marloes van Delft eindigde als derde. Best of the rest werd Jan Pureveen na winst op Rein Glas. Om de derde plek werd ook gestreden door Jasper Koelman en Ayolt Ekkes met Jasper als sterkste. Bij de winnaars kwam Jeff de Ruiter als derde uit de strijd. Rob Radsrna die op zijn oude nest achtereenvolgens Ron Duinmeijer, Thijs Glas, Jeff de Ruiter en in de finale Gerard Bruin weinig illusies liet, eiste met vijf keer 180 de eind overwinning op. Hoogste finish kwam op naam van Jasper Koelman met 112. De toon voor het seizoen is gezet, de gezelligheid als vanouds. Het eerst volgende toernooi is het Paul Pesser toernooi op zaterdag 3 november in het Oosthonk, aanvang 20.00 uur, deur open 19.00 uur, deelname vijf euro. ADVERTENTIE op de strandwal van Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21