Een puber in huis, hoe houden we het gezellig? Aftrap BoekStart in bibliotheek met Sing-in voor de allerkleinsten Nostalgie in Heiloo Burgemeester opent stembureau op de Duif •HSH m H E I L O O Dat helpt 3 OUD PAP IE R JJJJus, Buk Danny en Bob en de Blue band Douwe Egberts 'halve UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 2012 en het lijsttrekkersdebat van het jeugdjournaal is gevolgd. Groep 8 gaat in oktober zelfs op excursie naar Het Binnenhof. De leerlingen organiseerden zelf de kinderverkie zingen op De Duif. Na een berichtje op Twitter kwam burgemeester Hans Romeyn van Heiloo langs en opende het stembureau in de aula. Hij vertelde hoe verkiezingen wer ken en wat een voorrecht het is dat je mag stemmen. Onder toezicht van de stemeom- missie gingen de leerlingen vervol gens de stemhokjes in om hun stem uit te brengen. De landelijke uitslag is inmiddels bekend. De PvdA werd de grootste partij onder scholieren. Op De Duif werd de WD de win naar, gevolgd door de PvdA. Groen Links eindigde als derde partij. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. HEILOO - Woensdag 26 septem ber houden het Centrum voor Jeugd en Gezin Heiloo en puber expert Marina van der Wal een lezing in Bibliotheek Heiloo. Marina van der Wal: „De puber teit zien veel ouders als de lastigste opvoedperiode van htm kinderen. En ondanks het feit dat pubers zich natuurlijk gaan verzetten tegen htm ouders, hoeft dat helemaal niet. Zeker niet als je weet hoe het brein van pubers zich in deze peri ode ontwikkelt." Deze week ont vangen oudere in Heiloo met kin deren van 10 tot en met 16 jaar een ansichtkaart, met daarop de slogan 'Mijn oudere zitten op dit moment eventjes in hun 'nee-fase". Via de ansichtkaart worden zij uitgenodigd om op woensdag 26 september naar de lezing van Marina van der Wal te komen. Marina, zelf moeder van twee pubers en co-auteur van Het Enige Echte Eerlijke Puberopvoedboek spreekt over het opvoeden van pubers. Zij doet dit op uitnodi ging van het Centrum voor Jeugd en Gezin Heiloo (CJG Heiloo). Geïnteresseerden zijn op woens dag 26 september welkom in de algemene Bibliotheek van Heiloo, Westeiweg 250. Aanvang 20.00 uur. Aanmelden kan via www. mamaweetalles.nl. Van der Wal is voor velen bekend uit de media als het gaat om opvoedkwesties zoals bijvoorbeeld de 'bangalijs- ten' en 'eomazuipen'. Jaarlijks organiseert het CJG Heiloo lezin gen, cursussen en workshops. Een actueel overzicht kimt u lezen op www.heiloo.nl/cjg. De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met Arnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.ni. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tei. 072-5351071 of-maii: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.ni. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiioo, tei. 072-5330175. HEILOO - Nostalgie, gehou den op zaterdag 22 september in Fletcher Hotel Heiloo, wordt ongetwijfeld een feest van herkenning: niet alleen door de muziek van de optredende bands, maar zeker ook door het ons-kent-ons gevoel. Organisator Hugo Kraakman maakt met Nostalgie een spannend uitstapje; draaitafels op het podium maken plaats voor live bands. Hij heeft de bekende coverband Bob en de Blueband en de Heilooër bands Buk Danny Boogie Band en JJJJus, drie populaire bands die weten hoe ze een gezellig feestje moeten bou wen, enthousiast gekregen om voor deze gelegenheid hun repertoire aan te passen aan het thema van de avond: '60's '70's. Met volop rock *n roll, stevige roekpop en bekende diseostampere van weleer! JJJJus opent het programma om 20.30 uur. Buk Danny Boogie Band (BDBB), de gelegenheidsformatie die eerder Buk Buk en het Oranjebal volledig z'n kop zette, neemt het podium omstreeks 22.15 uur van hen over. Bob en de Blueband sluiten het feest af! De feestavond duurt tot circa 02.00 uur. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar via www.heilectroo.nl/nostalgie, bij De Schrijverij en in alle Free Record Shops. Burgemeester Romeyn legt uit hoe de verkiezingen werken en opent het stembureau van CBS de Duif. De leerlingen van groep 7 en 8 brengen daarna hun stem uit voor de kinderverkiezingen van 2012. Aangeleverde foto HEILOO - Woensdagochtend 12 september werd de aftrap van de BoekStart activiteiten in Bibliotheek Heiloo gegeven door Muziek op Schoot docente Daniëlle De Ruijter. Het landelijke project BoekStart van de Openbare Bibliotheek wil voorlezen aan kinderen op zo jong mogelijke leeftijd (baby's) stimule ren onder het motto 'Kinderen die als baby zijn voorgelezen, zijn later beter in taal'. Daniëlle de Ruijter, professio neel docente voor Stichting Muziek op Schoot van grondlegger Annie Langelaar, verzorgde op woens dagmorgen voor de allerkleinsten (kinderen van nul tot vier jaar) een actief muzikaal uurtje in Bibliotheek Heiloo. Het was de eerste 'sing-in' (de pilot) van een landelijke reeks die in het kader van het 'Jaar voor Muziek en het Jonge kind' wordt gehouden. Want ook muziek bevordert de alge mene ontwikkeling van een kind; niet alleen taalkundig, maar ook op sociaal-, emotioneel en intellectueel gebied. Het animo in Heiloo was dusda nig groot, dat aan de eerste sing-in van 10.00 uur een tweede uur was geplakt. Bij beide bijeenkomsten een volle bak! Met veel plezier zon gen, klapten, huppelden, dansten en rammelden baby's en peuters onder muzikale begeleiding van Daniëlle mee op de maat van beken de en nieuwe kinderliedjes. En him oudere, opa's en oma's en begelei ders deden even enthousiast mee! Op veivolg van deze drukbe zochte middag gaan op woensdag 26 september bij de Muziek- en Dansschool Heiloo speciale cursus sen van start voor baby's, dreume sen, en peutere. Deze cursussen worden verzorgd door de enthou siaste docent Danielle de Ruijter. Voor meer informatie: www. muziekendanschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. Met veel plezier zongen, klapten, huppelden, dansten en rammelden baby's en peuters onder muzi kale begeleiding van Daniëlle mee op de maat van bekende en nieuwe kinderliedjes. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Leerlingen van groep 7 en 8 van CBS de Duif hebben op maandag 10 september, een paar dagen voor de echte verkie zingen, al gestemd op één van de politieke partijen. Met het invul len van een stembiljet bracht de leerlingen hun stem uit in de landelijke kinderverkiezingen. Op De Duif vindt men het belang rijk dat kinderen weten hoe demo cratie werkt. Dat komt onder andere aan de orde in de lessen burgerschapskunde. In de klas zijn de verkiezingen uitgebreid behan deld. Er zijn stemwijzers ingevuld De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiioo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. wflp Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- PnniinK-Y.iiir.ik vriendelijke druktechniek Advertenties iTEwg; ULE Diverse varianten, combineren mogelijk Bijv. excellent snelfiltermaling 2 pakken 250 gram I PRIJS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3