Mensendieck Heiloo Groei&Bloei Nazomermarkt High five voor René Veldt Opbrengst gewonnen fiets naar Dolfinn H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 DIERENBESCHERMING Een nieuw klupseizoen gaat weer van start Collecte Brandwonden Stichting Tafelverhuur rommelmarkt Trefpunt 12.426,08 voor KWF Kankerbestrijding UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Bergeonstraat 34, 1851 KB Heiloo, tel. 5338114, www.mensendieek- heiloo.nl, e-mail: info@mensendieek-heiloo.nl. HEILOO - Heeft u pijn in uw mg of bekken, al jaren last van uw nek/ schouders, rsi-klaehten, spanningsklachten, houdingsproblemen of last van een chronische aandoening? Bij Mensendieck Heiloo wordt verder gekeken dan behandeling van de pijnklacht alleen en wordt dieper op de oorzaak ingegaan. De oefentherapeuten begeleiden de cliënt in een bewustwordingsproces, waarbij bewegingen en/of psychosociale fac toren die pijnklachten kunnen veroorzaken in kaart worden gebracht. Hierbij wordt uitgegaan van een totaalbeeld waarin lichaamshouding, manier van bewegen, leefomgeving, werkhouding en stressfactoren worden meegenomen. Aan de hand van gerichte oefeningen wordt toe gewerkt naar een beter zelfinzicht, een gunstigere manier van bewegen en blijvende gedragsverbetering. Angelique den Ouden (bedrijfsoefentherapie en hippische sportoe- fentherapie) nam in 1996 de bestaande Mensendieckpraktijk aan de Westeiweg over; iets later voegden Nancy van Ham en Madeion van Haagen (psychosomatische- en bekken oefentherapie) zich bij haar. In 2000 vestigde Mensendieck Heiloo zich in het pand aan de Bergeonstraat dat over twee oefenruimtes beschikt. Onlangs is het team uitgebreid met Danielle Verdegaal (kinderoefentherapie). Alle vier zijn erkend algemeen Mensendieck therapeut en hebben zich in de breedte gespecialiseerd. Nancy en Madeion zijn gespecialiseerd in psychosomatische oefenthe rapie: „Stressgerelateerde klachten, spierspanningsklaehten, hyperven tilatie en burn-out worden niet alleen lichamelijk benaderd, maar ook de psychosociale kant van de klacht wordt belicht. De behandeling bestaat uit gesprekstechnieken, waarbij emoties, de daarbij behorende gedach ten en gedrag worden besproken en ontspannings- en bewustwordings oefeningen worden gegeven. De cliënt krijgt meer inzicht in zichzelf en zijn lichamelijke klacht en leert tijdens de behandeling lichamelijke spanning om te buigen naar ontspanning." Nancy richt zich tevens op het behandelen van zwangeren met rug en bekkenpijn en geeft compac te zwangerschapscursussen. Zijn klachten arbeidsgerelateerd, dan bezoekt Angelique als bedrijfs- oefentherapeut op aanvraag bedrijven waar één of meerdere personen last hebben van terugkerende klachten. Enige aanpassingen op de werk plek, gecombineerd met gerichte (til- of rug) training, verkleint de kans op herhaling en helpt verdere klachten voorkomen. Angelique biedt tevens hippische sportoefentherapie aan ruiters met balans-, houding en zitproblemen bij het paardrijden. Daniëlle behandelt basisschoolkinderen die een motorische achter stand hebben: ,,De motoriek van kinderen wordt tot het vierde jaar op het consultatiebureau gecontroleerd. Toch is het belangrijk om, behalve de cognitieve- en sociaal-emotionele-, ook de motorische ontwikkeling in de gaten te houden. Een kind kan een lichte achterstand oplopen en is daardoor bijvoorbeeld niet zo goed in sommige gymonderdelen of heeft moeite met schrijven. Door gerichte kinderoefentherapie, afgestemd op de specifieke hulpvraag van een kind, leert het kind spelenderwijs de motoriek verbeteren en krijgt door verkregen succeservaringen weer meer zelfvertrouwen." Ook zonder verwijzing van uw huisarts kunt u bij Mensendieek-Heiloo terecht. Behandelingen worden vergoed vanuit de aanvullende verzekering, kinderen onder 18 jaar vallen in de basisverze kering. Mensendieck Heiloo behandelt ook aan huis. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbe- schenningnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 34349-5 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrmn.nl, internet: www.knaagdierencentrmn.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. -5332879, e-mail: info@vissenbeschenning.nl, internet: www.vissenbeschenning.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nmniner: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Dierenbeschering meidnummer mis standen jacht: 072-5323411. HEILOO - De protestantse Gemeente Heiloo heeft (bijna) elke vrijdagavond club (genaamd: Klup) voor de kinderen van de groepen 6,7 en 8 van de basis school. De club is er om elkaar te ontmoeten en een leuke en gezellige tijd met elkaar te heb ben. Er is een gevarieerd pro gramma met spelletjes, films, en af en toe een thema-avond, waar over een inhoudelijk onderwerp wordt nagedacht. Start is vrijdag 28 september van 19.00 tot 20.15 uur in de jeugdkelder van de Ter Coulster Kerk, Holleweg 111, Heiloo. HEILOO - De landelijke col lecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting vindt dit jaar van 7 tot en met 13 okto ber plaats. Het motto dit jaar is 'Stop brandwonden bij kinde ren'. Helaas komt men in Heiloo nog wat collectanten te kort en verder is men nog op zoek naar een collectanten assistent voor de wijk Ypestein. U kimt bellen naar Martin Vogelsangs, tel. 072- 5338645 of mail naar, martin.j.g® kpnplanet.nl. HEILOO - Zaterdag 13 oktober van 10.00 tot 13.00 uur houdt het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo een gezellige rommel markt. Wilt u een tafel reserveren om uw spullen te verkopen, dan kunt u contact opnemen met tel. 072-5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 7,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). HEILOO - De collecte voor KWF Kankerbestrijding in Heiloo heeft 12.426,08 opgebracht. Wie de collectant heeft gemist kan alsnog een gift overmaken op giro 26000 ten name van KWF Kankerbestrijding in Amsterdam. HEILOO - De vereniging Groei Bloei, afdeling Midden - Kennemerland heeft als doel het enthousiasme en de interesse voor de natuur en het tuinieren te bevorderen. Dit doet zij al vijftig jaar. Om dit feestelijk te vieren orga niseert de vereniging voor de hele regio Kennemerland op zondag 30 september van 11.00 tot 17.00 uur een nazomermarkt op het GGZ- terrein Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. In geval van slecht weer gaan een aantal activiteiten naar binnen! De ruim tachtig kramen bieden u een veelzijdig aanbod op het gebied van groen, gezondheid en duurzaamheid, lifestyle en er zijn allerlei kinderactiviteiten. Er is voor elk wat wils: voor de kinderen onder andere broodbakken, schminken, maskers met wol maken, muziek, draaimolen, aquabubble, pony's en een springkussen. Voor de groen en tuinliefhebbers: goed gesorteer de plantenkwekers, bollenkwekers, hoveniers, pompoenkwekers, bio logische bloemen, kransen, bloem stukken en workshopinformatie. Voor de gastronomen: streekge bonden producten voor het maken van heerlijke gerechten. Er zijn veel en diverse natuurgerelateerde ver enigingen aanwezig met pr-stands, waaronder Groei Bloei, de imker vereniging, Hortus Naturalis, de Tuin van Kapitein Rommel. Er zijn ook stands op het gebied van duurzaamheid en energiebespa ring: Eco Cycle bv, Gered gereed schap en Zon en Zo. Daarnaast is er een demonstratie van Tai Chi en Marijke Dirkson geeft demonstraties met de schapen en herdershonden. Meer informatie kunt u vinden op midden-kennemerland.groei.nl. HEILOO - Op zaterdag 8 sep tember was het groot feest in Ypsalon vanwege het tienja rig bestaan van het kinderhuis Hamro Gaun in Nepal van René Veldt en Stichting SVN. Alle sponsoren, familie, vrien den en bekenden en zelfs de burge meester waren aanwezig en ieder een genoot tijdens een hapje en een drankje van de verhalen en uitleg van René over al zijn projecten in Nepal. Marijke Bruin had beloofd om tijdens zijn feest een groot hart voor de actie 'High Five voor René' te overhandigen met alle namen van de gulle gevere. „Het was een groot succes want ik kon hem namens u allen ruim 1000,- overhandigen! Namens René hartelijk bedankt! En er komt nog steeds geld binnen, dus als u ook nog mee wilt doen voordat René weer terug naar Nepal gaat dan kimt u uw bijdrage overmaken op rekeningnummer van de Triodos Bank: 25.46.61.610 t.n.v. Stichting Veldwerk, Vennewatersweg 19, 1935 AR Egmond-Binnen met vermelding: High Five voor Rene!" HEILOO - Het is Wilem Gomes nog nooit overkomen: bij de loterij, die tijdens het benefiet festival Dolfinn Rocks werd gehouden, viel hij met zijn neus in de boter. Hij won met zijn tien gekochte loten, waaivan na de trekking bleek dat hij daarmee ook het winnende lotnummer 1199 in handen had, een prachtige nieuwe damesfiets (winkelwaarde circa 750,-), voor de loterij beschikbaar gesteld door fietshandel Boersen. Maar aangezien Willem op zijn rode fiets, met golvende witte haar dos vanonder zijn pet, zwart wer kersjack en spijkerbroek bijna de status van Beschermd Doipsgezicht heeft bereikt, én omdat Willem zeer gehecht is aan zijn rijdende rode 'kameraad', heeft hij een plan bedacht dat Stichting Dolfmn ten goede komt. De nieuwe fiets van Willem is te koop! En de opbrengst gaat naar Stichting Dolfinn. „Mensen kimnen bieden vanaf 450,-, dat is toch zeker een mooi aanvangsbod voor een spiksplinter nieuwe fiets!" Het is een luxe uitge voerde, metallic groene Giant New Century (limited edition) met zeven versnellingen, trommelremmen en verstelbaar stuur. Iedereen kan een bod uitbrengen, door Willem te bel len, tel. 072-5334588 of door een briefje met naam, adres, telefoon nummer en het geboden bedrag in zijn brievenbus (De Kandelaar 31, 1852 KG Heiloo) te deponeren. De fiets kan op afspraak worden bezichtigd. Van alle biedingen die uiterlijk woensdag 26 september bij Willem zijn binnengekomen gaat de fiets naar de hoogste bieder. Willem Gomes heeft een nieuwe flets in de aanbieding; de opbrengst gaat naar Stichting Dolfinn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5