Keep it Clean bij Forte Kinderopvang Besteed 500 in 't loo Herfstkleuren in de Wereldwinkel Inschrijftermijn glasvezel voor Heiloo verlengd tot 4 november Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo in het teken van de liefde! Heiloo roept inwoners op tot collectieve inschrijving groene stroom H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING En krijg ze later contant cadeau Stichting Welzijn Heiloo Uit Thuis Kennismaken met kleur Eten Gezelschapsbank Valpreventie Test uw fitheid! Dinerverwennerij Noordhollands Dagblad Hobbybeurs Clubavond Computerclub Informatie Probeer-PC Aquarelleren UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 2012 HEILOO - Op vrijdag 21 september is het nationale Keep It Clean Day. Dan maken we Nederland met z'n allen een beetje schoner, opgeruimder en groener. Forte Kinderopvang draagt dit initiatief een warm hart toe, en daar om zullen alle Forte BSO's op die dag het zwerfafval in de buurt opruimen. Keep It Clean Day is onderdeel van de mondiale WorldCleanUp die tussen 24 maart en 25 september over de aarde waait. Opruimacties die één dag duren, en waaraan zoveel mogelijk mensen deelnemen, waaronder kinderen die gebruik maken van de Forte BSO's. Gewapend met handschoenen, hes jes en vuilniszakken zullen zij de omgeving van de Forte vestigingen grondig schoonmaken en ontdoen van al het zwerfvuil! Keep It Clean Day initiatief is in 2008 ontstaan in Estland waar ruim 50.000 burgers het illegaal gedumpte zwerfafval in de natuurgebieden opruimden. Dit werd zo'n succes dat ande re landen al snel volgden. In Nederland richt het opruimen zich vooral op het zwerfafval: blikjes in de bosjes, plastic zakjes op de stoep en sigaretten peuken bij de bushalte. Als iedereen op 21 september meedoet met Keep It Clean Day is onze omgeving weer mooi schoon en netjes! HEILOO - In de eerste week van oktober start in Winkelhof 't Loo voor de tweede maal de actie 'Besteed 500,- in 't Loo en maak kans op 500 kado". Na het enorme succes in 2011 gaat deze actie op herhaling. Op woensdag 26 september valt er samen met deze krant een zakje in uw brievenbus. In dit zakje spaart u alle kassabonnen van de winkeliers van winkelhof t Loo van de maand oktober. Heeft u een bedrag van 500 bij elkaar, vult u uw naam en adres en de maand in en deponeert u het zakje in de daarvoor bestemde bus in Winkelhof 't Loo. Deze actie heeft een looptijd van twee maanden, te weten oktober en november. De kassabonnen dienen dan ook allemaal uit dezelfde maand te zijn. Begin oktober én begin novem ber ontvangt u het zakje voor die maand. U maakt dus twee keer kans op het geweldige bedrag van 500 of een van de andere ook niet te versma den prijzen. Behalve kans op een bedrag van 500,- in contanten wordt ook een gevulde boodschappenwagen (ter waarde van 150,-) uitgereikt en bovendien een aantal verassingsmanden met waardebonnen van de winke liers uit het winkelcentrum. Vanaf 1 oktober kunt u kassabonnen sparen! Met de wekelijkse boodschappen én de decembermaand in het vooruitzicht moet het geen probleem opleveren om aan het bedrag te komen. Ook kunt u samen met de buren en/of familieleden sparen, dan deelt u met elkaar de prijs. HEILOO - De maand september staat bij de Wereldwinkel in het teken van de najaarsmode. Sjaals, ringen, tassen, armbanden en oorhangers: laat u verrassen door het uitgebreide, kleurrijke en actuele assortiment dat de Wereldwinkel biedt. De sieraden en accessoires zijn gemaakt onder fair- trade omstandigheden. Mode-accessoires fairtrade 'Maken je dubbel zo Mooi'. Lekker, fairtrade en gezond is de herftaanbieding. Dat houdt in dat u op chocolade amazonenootjes, koffielikeurparels en koffieboontjes 20% korting krijgt. De Wereldwinkel is dé fairtrade cadeauwinkel van Nederland. Met de verkoop van fairtrade producten investeert de Wereldwinkel in een leefbare wereld voor iedereen. Elk product uit het assortiment is met zorg en volgens fairtrade criteria geproduceerd en ingekocht. Ondernemers in ontwikkelingslanden krijgen op deze manier toegang tot de Europese markt en daarmee de kans een beter bestaan op te bouwen. De 12.500 vrijwilligers in 375 Wereldwinkels maken hiermee duidelijk dat het in de wereld ook andere kan. Dat armoe de wél bestreden kan worden. Als u iets koopt in Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105, dan draagt u daaraan bij. HEILOO - Afgelopen weken kon Heiloo kiezen voor glasvezel. Als dertig procent van de huis houdens binnen het aansluitge- bied 'ja' zou zeggen, dan zou er gestart worden met de aanleg van een glasvezelnetwerk. Veel bewoners zijn al overtuigd van de noodzaak en voordelen van glasvezel, maar het benodigde aantal inschrijvingen is nog niet gehaald. Om Heiloo nog een kans te bieden, heeft Reggefiber de inschrijftermijn verlengd tot 4 november. Daarna weet Reggefiber of er genoeg inschrijvingen zijn om te starten met de aanleg van het glasvezel netwerk. Gemeente voor gemeente wordt heel Nederland aangesloten op glasvezel. Voor de aanleg van een glasvezelnetwerk is een enor me investering nodig. Daarom wil Reggefiber graag een garantie dat er ook gebruik van wordt gemaakt. Als dertig procent van de huishoudens in het aansluitgebied kiest voor glasvezel, start Reggefiber met de aanleg van het netwerk. Vijfhuizen, Hoofddorp en Leusden hebben al overtuigend gekozen voor dit razendsnelle en stabiele netwerk. Heeft Heiloo op 4 novem ber niet voldoende inschrijvingen voor glasvezel, dan kan het jaren duren voordat Heiloo opnieuw de kans krijgt en gaan andere gemeen ten voor. Inwoners van Heiloo heb ben nog tot 4 november de kans om een keuze te maken uit de aanbie dingen van de seiviceproviders in Heiloo Concepts, KPN, Lijbrandt, Solcon, Telfort, Vodafone, Wisper en XS4ALL en kunnen kiezen voor glasvezel door een abonnement voor tv, internet en telefonie af te sluiten. Voor meer informatie over de vele voordelen van glasvezel en over het aanbod van de servicepro- videre kan iedereen terecht in de glasvezelwinkel. De medewerkers van Reggefiber staan daar klaar om alle wagen te beantwoorden en bie den een onafhankelijk advies met betrekking tot de keuze tussen de verschillende abonnementen van de serviceprovidere. De glasvezelwin kel is gevestigd aan Heerenweg 42a in Heiloo. HEILOO - Op zondag 7 oktober stelt Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo haar deuren open voor aanstaande bruidsparen die op zoek zijn naar hun unieke trouwlocatie. Het gehele hotel is van 12.00 tot 17.00 uur te bezichtigen en er wor den interessante rondleidingen gegeven. Iedereen is welkom om de sfeer in Hotel Heiloo te komen proeven. Er worden onder andere rondleidingen gegeven door het gehele hotel. De gasten krijgen te zien op welke locaties het burgerlijk huwelijk kan worden voltrokken, wat de verschillende mogelijkhe den zijn voor een culinair diner, hoe het feest gevierd kan worden en in welke prachtige suite een romanti sche huwelijksnacht doorgebracht kan worden. Verder zijn er tal van tips voor het trouwvervoer, de bruids taart, fotografie en aankleding van lokale ondernemers. De Open Trouwlocatie Dag is een initia tief van de NTBO (Nederlandse TrouwBranehe Organisatie). Verschillende trouwlocaties door het hele land doen hieraan mee. Fletcher Hotels zal met tien offi ciële trouwlocaties deelnemen aan dit imieke initiatief dat dit jaar voor de tweede maal zal plaatsvinden. Uiteraard bent u op alle andere dagen van het jaar ook van harte welkom. HEILOO - De gemeente Heiloo stimuleert de vraag naar groene stroom, want hoe meer mensen overstappen op groene stroom, hoe meer we met elkaar investe ren in duurzame energie en een beter milieu. Daarom organiseert Heiloo samen met een aantal gemeenten in Noord-Holland en met Vereniging Eigen Huis de Collectieve Inkoop Energie Noord-Holland. Bij een col lectieve inkoop verzamelt Iehoosr zoveel mogelijk inschrijvingen van mensen die willen besparen op him energierekening. Deze bundelen zij vervolgens en bieden zij aan op een energieveiling, waar zij energieleve ranciers uitdagen een scherp bod neer te leggen voor gas en groene stroom. Na afloop ontvangt de deel nemer een e-mail met het beste bod, op basis van het ingewrlde verbruik. Meedoen is gratis, geheel vrijblij- vend en voor iedereen. Inschrijven kan tot en met 8 oktober via www. noordhollandbespaart.nl. Sinds juli 2004 is de energiemarkt in Nederland geprivatiseerd en mag men zelf een energieleverancier uitkiezen voor de levering van gas en elektriciteit. Het doel van de privatisering was het tot stand brengen van meer concur rentie tussen bestaande en nieuwe energieleveranciers waardoor de prij zen zouden dalen. Ondanks een flink aantal nieuwe energiebedrijven, zit ruim twee derde van de mensen nog altijd bij him oude energieleveran cier. Consumenten die actief zijn op de energiemarkt betalen volgens de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) echter een flink lagere prijs dan consumenten die nog nooit eer der zijn overgestapt. Dit verschil kan oplopen tot honderden euro's per jaar, zo blijkt uit het onderzoek van de NMa. Naast het financieel voordeel kan men ook een steentje bijdragen aan een beter milieu door over te stappen op groene stroom. Groene stroom is elektriciteit die op een duurzame manier is opgewekt en is inmiddels bijna altijd even duur als grijze stroom. Hoewel groene stroom de afgelopen tien jaar steeds popu lairder is geworden, neemt nog maar de helft van alle Nederlandse huis houdens groene stroom af. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Licht klassiek concert Concert met thema 'Een licht straal in het duister' op zondag 4 november in de Willibrorduskerk, aanvang 14.00 uur. Sopraan Karin ten Cate, organist Cor Oost, Wikiko koren, mandolineorkest Entre Nous. Entree 9,50 inclusief koffie. Kaarten vanaf nu verkrijgbaar, bel 072-5331297. In deze workshop op donderdag 27 september van 09.30 tot 12.00 uur krijgt u van Sandra Bolten tips over welke belijning en kleurkeuze in kledingstijl u het beste passen. Het allerbelangrijkste is dat u zich prettig voelt bij uw manier van kle den en dat het iets toevoegt aan uw uitstraling. De prijs is 20,-. Geef u op via tel. 072-5331297. De volgende gezamenlijke maal tijd met de Gezelschapsbank is op woensdag 26 september om 17.30 uur bij II Corso, Herenweg 140. Een driegangenmenu voor 16,-. Opgeven bij receptie Trefpunt De Cursus Valpreventie start op vrijdag 5 oktober en is van 10.00 tot 11.00 uur; locatie is de ontmoe tingsruimte aan De Capel Ackers. Oefeningen gericht op kracht, beweeglijkheid, coördinatie, ont spanning en balans/evenwicht. De kosten bedragen 85,- voor tien lessen. Informatie en opgeven via tel. 072-5331297. In het kader van de Nationale Ouderendag is er op vrijdag 5 okto ber een fitheidstest. Tijdens de bij eenkomst van 14.00 tot 17.00 uur in Doresports komt Arina van Damme aan het woord en. wordt de bloed druk gemeten, de Body Mass Index (BMI) vastgesteld en doet u een inspanningstest. De kosten bedra gen 5,- per persoon. Aanmelden viatel. 072-5331297. Met de Nationale Ouderendag is er op vrijdag 5 oktober een Dinerverwennerij in het Trefpunt, aanvang 18.00 uur. Het diner wordt verzorgd door het Buffettenpaleis te Akersloot. Uw eigen bijdrage in de kosten is beperkt tot 7,50. Reserveer tijdig uw plaats via tel. 072-5331297. Excursie op donderdag, 11 oktober per touringcar naar HDC Media in Alkmaar, waar het Noordhollands Dagblad wordt gemaakt. U bent getuige van de verschillende fasen van het pro ductieproces. Prijs 12,50 inclusief koffie/thee/frisdrank. Vertrek vanaf Trefpunt 13.00 uur. Op de hobbybeurs zaterdag 29 september van 10.00 tot 13.00 uur in het Trefpunt kimt u van particu lieren hun zelfgemaakte creaties en tevens (gebruikt) hobbymateriaal kopen. De entree is gratis. Eerstvolgende bijeenkomst van Computerclub Heiloo is op maan dag 1 oktober om 19.30 uur. Op woensdag 17 oktober is er van tien tot twaalf uur een infor matiebijeenkomst in het Trefpunt over de Probeer-PC. Mis deze kans niet om u gratis te laten informeren over de makkelijkste manier om te leren omgaan met de computer. Belt u tevoren even dat u van plan bent om te komen? 072-5331297. Donderdag 27 september van 20.00 tot 22.00 uur start de cursus Aquarelleren, een der meest gelief de schildertechnieken. Docent is Saskia Sengere. De prijs is 215,- voor 25 lessen, exclusief materia len.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7