The Gents in De Beun Uniek concert in Heiloo Theaterkamp Theaterbende Heiloo Cantate-uur in Witte Kerk Heiloo U I T P A G I N A 9 Corso Bioscoop Geslaagd kinderconcert in Witte Kerk Casablanca 75 jaar Corso Kllinkend afscheid van muziekbibliothecaris Gert Floor wegens pensionering UITKIJKPOST 19 SEPTEMBER 2012 HEILOO - Al ruim een half uur voor aanvang kwamen ze afgelopen zaterdag de Witte Kerk binnen. Opa's en oma's, vaders en moeders en gelukkig in groten getale de kinderen. Allemaal waren ze nieuwsgierig naar de muzikale vertelling Opus Number Zoo van Luciano Berio, maar vooral naar het bekendere, muzikale sprookje van Peter en de Wolf van Prokofjev. Het programma was in goede han den van de vijf blazers van het Eolian Ensemble, gespecialiseerd in het geven van voorstellingen aan kinderen van 5 tot 12 jaar. Met name na de pauze, toen de musici in de gedaanten van grootvader, kat, eend, wolf en vogeltje al spelend naar voren liepen, was de aandacht optimaal. Niet in het minst door de boeiende manier waarop de verteller Max Douw het sprookje vorm gaf. In de pauze hadden de bezoekertjes zich, uiteraard in nauwe samenwerking met de (groot)ouders, gestort op de prijs vraag op zoek naar de juiste namen van klassieke muziekinstrumenten. Na afloop werden de prijzen uitgereikt en klonken fagot, fluit, hobo, klarinet en hoorn nog heel lang na. Veel kinderen mochten namelijk de instrumenten écht proberen! Daar moet zeker een toekomstige Heilooër talentje tussen hebben gezeten! Foto: Ricardo Marcker In september bestaat Corso Bioscoop 75 jaar. Om dit te vieren draait men we twee 'klassiekers' uit de geschiedenis van Corso Bioscoop. Uit de eerste tien jaar van het bestaan van Corso Bioscoop is dit Casablanca, de romantische filmklassieker met Humphrey Bogart en Ingrid Bergman die in Casablanca tijdens de oorlog moe ten kiezen tussen liefde of heldhaf tigheid. Aan het begin van de Tweede Wereldoorlog, is de cynische, ver bitterde Amerikaan Rick Blaine (Humphrey Bogart) eigenaar van een nachtclub in Casablanca, in het westen van Marokko. Hij krijgt allerlei klanten over de vloer: sol daten van Viehy-Frankrijk, Nazi officieren, vluchtelingen en kleine criminelen. Het maakt Rick niets uit, hij zorgt alleen voor zijn eigen hachje. Maar plotseling duikt zijn oude geliefde Ilsa Lund (Ingrid Bergman) op, samen met haar echtgenoot Victor, een verzets strijder. Rick heeft speciale reisdo cumenten in bewaring, waarmee Victor kan vluchten uit Casablanca, maar het pijnlijke verleden met Ilsa staat in de weg. Uiteindelijk moet Rick kiezen tussen de liefde of heldhaftigheid. Het is ironisch te bedenken dat een filmklassieker als 'Casablanca' gebaseerd is op een nooit opgevoerd toneelstuk, met een nauwelijks bestaand productie budget werd afgeraffeld - een echt vliegtuig was voor de beroemde slotscène te duur - en uiteindelijk alsnog drie Oscars won om uit te groeien tot een van de beroemdste romantische drama's aller tijden. De zwart-wit beelden waren in een prachtige film-noir stijl geschoten en het lied 'As time goes by werd legendarisch. Toegang is 2 euro inclusief een kopje koffie of thee of een flesje fris. HEILOO - Zondagmiddag 23 september om 14.00 uur tre den The Gents op in De Beun. Vocaal ensemble The Gents is een voor Nederland uniek gezel schap dat zich in korte tijd een vooraanstaande plaats heeft verworven binnen de interna tionale muziekwereld. De groep jonge zangers wordt alom geroemd vanwege de bij zondere klank, de grote mate van flexibiliteit en de weergaloze interpretatie van het zeer uiteen lopende vocale repertoire. Of het nu gaat religieuze muziek uit de Renaissance, romantische Engelse muziek, arrangementen van eigen tijdse jazz en popsongs of speci- HEILOO - Zaterdagmiddag 29 september zal het Combattimento Consort Amsterdam (CCA), onder de bezielende leiding van Jan Willem de Vriend, een kort con cert geven in de Ter Coulster kerk. Het CCA heeft een eigen, bui tengewoon levendige manier van muziek maken, die geen toehoor der onberoerd laat, zo blijkt telkens weer bij hun concerten. Op het pro gramma staan een aantal muziek stukken uit de Barokperiode: een swingende Ciaeonna van de Italiaan Tarquinio Memla, waarin tegen een aldoor herhaalde melodie in de lage instrumenten steeds virtuozer vari aties door de hoge strijkers te horen zijn. Van de nog steeds te weinig bekende Boheemse (Tsjechische) componist Heinrich I.F. von Biber wordt een rijke sonate voor strij kers gespeeld, de Sonata jueunda. Verder nr. 6 uit de Concerti grossi op. 6 van G. F. Handel en de Tweede orkestsuite van J.S. Bach, waarin de uit Alkmaar afkomstige dwars- fluitist Leon Berendse zal sole ren. Bovendien als verrassing: een opmerkelijke Fantasie van Henry Pureell. Dit concert is een klinkend afscheid van muziekbibliothecaris Gert Floor wegens pensionering. Zaterdag 29 september van 16.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar via tel. 020-5601090, aan de zaal vanaf 15.15 uur. Toegangsprijs: 20,- voor personen ouder dan 25 jaar. Geïnteresseerde kinderen en jongeren tot en met 25 jaar (op voorwaarde stil te zijn tijdens de uitvoering): gratis toegang. Zie ook: www.combattimento.nl/concerten/ agenda. aal voor het ensemble gecompo neerd werk, de concerten van The Gents zijn steevast een buitenge wone belevenis. In Heiloo waren ze nog niet zo lang geleden, maar ditmaal komen ze met een totaal ander programma; vóór de pauze zingen de heren nummers van Lennon McCartney, Billy Joel en Lionel Ritchie, na de pauze krijgt u hun versie te horen van muziek van Gershwin en The Comedian Harmonists. Kaarten, toegangsprijs 18 euro, kunt u bemachtigen bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibli otheek in Heiloo en de kassa van Theater De Beun of via de website van de Vrienden van de Beun www. vriendenvandebeun.nl. HEILOO - Theaterbende Heiloo, de jonge en nieuwe theatergroep van Stichting Spelekind heeft het eerste Theaterkamp erop zitten. Met een heus filmpro ject werd er vrijdag 7 september afgetrapt. De spelers hebben onder begelei ding twee dagen lang hard gewerkt aan een korte film waarbij zij een verplicht genre, een verplichte zin en een verplicht requisiet moesten gebruiken. Dit eindresultaat werd met veel enthousiasme vertoond op zondagmiddag voor oudere en belangstellenden. Onder het genot van een drankje en hapje werd het Theaterkamp afgesloten. Het jeugd huis de Boogaerd in Uitgeest stond centraal voor dit kamp en heeft gezorgd voor een fantastische loca tie. De eerste theatervoorstelling van Theaterbende zal plaatsvinden op 6 en 7 april in theater de Beun zal spelen. Onder het genot van een drankje en hapje werd het Theaterkamp afgesloten. Aangeleverde foto De concerten van The Gents zijn steevast een buitengewone belevenis. Aangeleverde foto HEILOO - Op 23 september zal om 19.00 uur in de Witte Kerk van Heiloo (Herenweg 32) in het Cantate-uur de cantate BWV 8 'Liebster Gott, wenn werd ich sterben' van Joh. Seb. Bach wor den uitgevoerd. Deze cantate is geschreven voor de 17de zondag na Trinitatis, waar bij de evangelielezing het verhaal is van de opwekking van de jonge ling te Nain. De thematiek van het sterven wordt in het openings koor hoorbaar gemaakt in muzi kale doodsklokmotieven en later in indringende vragen van de alt en de tenor. In de bas-aria kantelt de sfeer van zorg naar blijdschap over de nabijheid van Jezus. 'Liebster Gott, wenn werd ich sterben' is gebaseerd op een lied geschreven door Caspar Neumann omstreeks 1690 en enkele jaren later van een melodie voor zien door Daniel Vetter, organist aan de Leipziger Nieolaikirehe. Waarschijnlijk heeft Bach deze can tate gecomponeerd als eerbetoon aan Vetter. De muzikale uitvoering van de cantate is in handen van Gerard Leegwater en het Collegium Vocale Camerata. Liturg is ds. J. van Aller. De toegang is vrij, maar uw bijdrage bij de uitgang wordt zeer op prijs gesteld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9