m contact Bedrijventerrein Boekelermeer Heiloo nu nog 'groener' HEILOO 11 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Werk in uitvoering Mededelingen Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2012 Alle bedrijven op Boekelermeer Heiloo zijn vanaf 21 sep tember officieel aangesloten op een collectief warmtenet van HVC. Hiermee maakt Heiloo samen met de onderne mers een verdere stap in het verduurzamen van het bed rijventerrein. Wethouder Désirée Schmalschlager opende met trots het nieuwe warmtetracé: "Door innovatie kunnen duurzaamheid en gebruiksgemak hand in hand gaan. Het collectief warmte net van HVC is hier een goed voorbeeld van. De ondernem ers op ons duurzame bedrijventerrein stoten vanaf vandaag zo'n 75% minder C02 uit in vergelijking met traditionele verwarming met fossiele grondstoffen als aardgas. Dit terwijl de ondernemer geen concessies hoeft te doen in zijn bedrijfsvoering." HVC directeur Dion van Steensel is blij om Heiloo te kunnen helpen in de verduurzaming van het energieverbruik. "Door aan te sluiten op het collectieve warmtenet verbranden deze bedrijven geen fossiele brandstoffen meer om hun panden te verwarmen. De HVC afvalenergiecentrale is als het ware hun gezamenlijke CV-ketel. Daar produceren we veel warmte bij de verbranding van afval, dat niet meer recycled kan worden. Met deze warmte verwarmen we het water in het warmtenet en daarmee verwarmen we de Boekelermeer Heiloo. Dat is winst voor het milieu en voor de bedrijven die er gebruik van maken: lagere C02 uitstoot en ontzorging op gebied van warmtevoorziening." Duurzaam bedrijventerrein De gemeente richt het bedrijventerrein op vele gebie den duurzaam in. Wethouder Désirée Schmalschlager: "Duurzaamheid kun je breed zien. Zo geven wij bijvoorbeeld extra aandacht aan de beeldkwaliteit, de bebouwingsdich theid, de waterhuishouding en de groenstructuur. Door de aansluiting op het warmtetracé van HVC maken we dan ook een hele belangrijke stap in de verdere verduurzaming van het bedrijventerrein." Kavels De gemeente Heiloo heeft kavels van 1000 m2 tot 5000 m2 te koop in de Boekelermeer. Het bedrijventerrein is bedoeld voor arbeidsextensieve bedrijven. Op het terrein zijn bedrijven met milieucategorie 2 tot en met 4 toegestaan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw B. Ruiter, telefoonnummer 072 535 66 66. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 1 oktober hoor zittingen voor de behandeling van bezwaarschriften die bij burgemeester en wethouders zijn ingediend tegen de volgende besluiten. 18.15 uur: opleggen van een last onder dwangsom wegens het laten bewonen van ruimtes op de begane grond van Kennemerstraatweg 91 18.45 uur: verlening van een omgevingsvergunning voor een erfafscheiding op het perceel Kennnemerstraatweg 632. 19.15 uur: weigering van een omge vingsvergunning voor het vergroten van een bedrijfsgebouw op het perceel Holleweg 19 te Heiloo Deze hoorzittingen worden gehouden in het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Welstandscommissie vindt plaats op maandag 1 oktober. De vergade ring is in het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Plannen, die daar voor in aanmerking komen, worden voorafgaand aan de vergadering in mandaat behandeld. Wie bij een ver gadering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de heer J. Hopman, telefoonnummer 072 535 67 39. Definitieve agenda De lijst met de te behandelen plan nen staat vanaf vrijdagmiddag 28 september op de website www. heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Adviescommissies/ Welstandscommissie. De agenda ligt ook vanaf maandag 1 oktober tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de receptie. Werkzaamheden stationsgebied in heroverweging De gemeente Heiloo gaat de aan passingen aan het stationgebied die dit najaar gepland waren, nog niet uitvo eren. De aanpassingen waren bedoeld om de verkeersveiligheid te vergroten maar stuitte op verzet bij de winkeliers in het gebied. Zij vrezen door de aan passingen een omzetderving. De winkeliersvereniging heeft samen met Hoorne Vastgoed een onderzoek laten uitvoeren en op basis daarvan een rapport met aanbevelingen aan de gemeente Heiloo overhandigd. De gemeente neemt dit rapport mee in de heroverweging welke aanpassingen nodig zijn om het gebied veiliger te maken zonder dat de winkeliers hier te veel hinder in hun bedrijfsvoering van ervaren. Overwegingen Wethouder Jacob Ouderkerken: 'Als gemeente staan wij eigenlijk in een spagaat. De gebruikers van het gebied geven aan dat zij de verkeersveiligheid, met name het gedeelte voor de Vomar, niet goed genoeg vinden. Om dit aan te passen willen wij de bovengrondse parkeerplekken voor vergunninghoud ers maken en het gebied alleen nog toegankelijk maken voor bestemmings verkeer. Ondernemers geven aan dat zij hierdoor omzet mis gaan lopen. Natuurlijk wil de gemeente, zeker in deze toch al moeizame economische tijd, ook de ondernemers in het dorp steunen. Voor ons nu de uitdaging om een oplossing te zoeken waarvan wij het idee hebben dat beide wensen tot hun recht komen. We streven er naar om dit jaar nog een besluit hierover te nemen. De eventuele uitvoering zal pas volgend jaar plaatsvinden. Wij hopen daarbij op begrip." Meer informatie Voor meer informatie over deze beslui ten of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Ammerdorffer, secretaris van de com missie, telefoon 072 535 66 47. Welstandscommissie De volgende vergadering van de Verwijderen voertuigen Op de openbare weg staan gedurende langere tijd voertuigen, die daar niet horen. Burgemeester en wethouders verplichten de eigenaren hiervan uiterlijk 10 oktober zijn/haar eigendom te verwijderen (5.6 van de Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo). Het gaat om: - een blauwe aanhangwagen van een onbekend merk en zonder kenteken plaat, geplaatst op de openbare weg aan Termijen. - een vouwwagen van het merk Alpen Kreuzer, bouwjaar onbekend, kleur wit, zonder kenteken, geplaatst op het parkeerterrein aan de Belieslaan bij de zendmast. Als na 10 oktober de aanhangwagen nog op de openbare weg staat, laat de gemeente deze op kosten van de eigenaar verwijderen en opslaan. Bent u eigenaar van de aanhangwagen, dan kunt uw eigendom uiterlijk 11 januari 2013 ophalen na betaling van de kosten. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. van der Linden van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening en Milieu, telefoonnummer 072 535 67 53.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11