Twintig kanjers aan de start in Akersloot Kinderkleding speelgoed beurs De Windhoek Plan Heer Derckplantsoen Akersloot positief ontvangen Egmondse cabaretière Charlotte Glorie treedt op in de Slotkapel regio 21 Prikkelende ontmoetingen in Egmond Spannend EK en NK Tractor Puiling Op zondag 7 oktober treedt de ras-Egmondse Charlotte Glorie op in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zondag 30 september wordt alweer de 28ste editie van de AMAK trim- loop in Akersloot gelopen. Bijzonder dit jaar is dat er zeker twintig nieuwe talenten aan de start staan, die de afgelopen maanden onder enthousiaste begeleiding heb ben toegeleefd naar het meedoen op de vijf kilometer. De snelste lopers strijden daarbij om de tro fee voor 'Amak kanjer 2012'. Naast de trimloop over vijf kilometer, is er de mogelijkheid om te kiezen voor de tien of vijftien kilometer. De start van alle drie de afstanden is om 11.00 uur. De jeugd tot en met acht jaar loopt dit jaar de halve mijl en voor de oudere jeugd (tot en met dertien jaar) is er een hele mijl. Inschrijven kan op zondag 30 sep tember vanaf 09.00 uur in de kantine van handbalvereniging Meervogels de Boschweg 3 te Akersloot. Deelname voor de jeugd is gratis! Informatie op www.amak.nu of via Hans Meijne, tel. 06-24674367. EGMOND - Na het grote succes vorig jaar, houdt bassischool De Windhoek op zaterdag 3 novem ber haar tweede Kinderkleding- en Speelgoedbeurs in Dorpshuis 'de Schulp' in Egmond-Binnen van 09.30 uur tot 16.00 uur. Heeft u kinderkleding, speelgoed en/of kinderbenodigdheden, zoals kinderwagen, kinderfiets, schaat sen et cetera, die u wilt verkopen, dan doet basisschool De Windhoek dit voor u! 60% van de opbrengst is voor u en 40 van de opbrengst komt ten goede aan de kinderen van de basisschool. U mag ook belan geloos inbrengen! Niet verkochte artikelen krijgt u terug of worden geschonken, indien u dat wenst, aan een goed doel. U ontvangt, na aan melding, een verkoopnummer en bepaalt zelf de prijs van uw spullen. Onder alle inbrengers wordt een leuke prijs verloot! Aanmelden kan via e-mail ouderraadwindhoek® gmail.com of via tel. 072-5065117/ 06-50416003. De toegang is gratis. EGMOND - Op zondag 7 okto ber om 15.00 uur treedt de ras- Egmondse Charlotte Glorie op in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef met haar programma Ze zegt het niet. Aan de hand van jeugdherinne ringen en grafschriften die zij nu alvast voor zichzelf schrijft, maakt kleinkunstenares Charlotte Glorie u deelgenoot van wat haar écht raakt. Deze reflectie op haar passies, twij fels en eigenaardigheden leidt tot zeer uiteenlopende bespiegelingen over thema's die groter zijn dan zijzelf. Zo wisselen het tragikomi sche verhaal van een overspannen schooljuf, een aangrijpend gedicht over ouder worden en een nogal commercieel klinkende song over sponsoracties voor goede doelen elkaar af. Charlotte zegt een hoop dingen wel, maar ook het nodige niet en laat veel aan onze verbeel ding over. In 'Ze zegt het niet' toont zij zich kwetsbaarder en dus her kenbaarder dan ooit in één van de zeven voorstellingen waarmee zij De Slotkapel eerder veroverde. Charlotte Glorie treedt met haar luisterliederen en conferences zo'n zestig keer per jaar op. Zij vindt het boeiend om het denken, voelen en handelen van haarzelf en andere mensen vanuit een niet zo voor de hand liggende, vaak kritische hoek te benaderen. Locatie: De Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 15,- 12,50 (bij 5 kaar ten of meer). Kaarten: Via www. slotkapel-egmond.nl en tegen con tante betaling aan de kassa, e-mail: info@slotkapel-egmond.nl, www. charlotteglorie.nl. EGMOND - De Van Swieten Society speelt vrijdag 5 oktober in De Slotkapel in Egmond aan den Hoef. De Van Swieten Society blijft in dit programma trouw aan dat waar ze fenomenaal in is: het ver tolken van muziek uit de periode tussen Bach en Mendelssohn. In Meester en leerling gaan ze nog een stap verder door verbin dingen te leggen tussen grondleggers en vervolmakers van de klassieke muziekstijl. U kunt meeluisteren naar overeenkomsten en verschillen in pianowerken van beide componisten, waarbij de leerling dan uiteindelijk ook een echte meester blijkt te zijn. Kaarten via www.slotkapel-egmond.nl of tegen contante betaling aan de kassa. E-mail: info@slotkapel-egmond.nl. Foto: Norbert Maes AKERSLOOT - Kennemer Wonen heeft het voornemen om woningen te bouwen aan het Heer Derckplantsoen in Akersloot. In 2011 is er een plan gemaakt dat niet gedra gen werd door omwonenden, belanghebbenden en gemeente raad. In april 2012 is daarom een bij eenkomst geweest om wensen van uit deze groepen te inventariseren om tot een nieuw plan te komen. Dinsdag 18 september was er een tweede bijeenkomst. Kerssens de Ruiter Architecten uit Alkmaar pre senteerde het voorlopig schetsont werp. In dit ontweip zijn de wensen uit de eerste bijeenkomst meegeno men. De stedenbouwkundige uit gangspunten en de vormgeving zijn toegelicht en met de aanwezigen uitgebreid besproken. De opkomst bij de bijeenkomst was groot en er is positief op het plan gereageerd. „Ik ben blij dat het plan door de omwonenden positief is ontvan gen en dat we groen licht hebben om het plan verder uit te werken. We gaan het plan nu ook aan de gemeente Castricum voorleggen. Wat duidelijk naar voren kwam is dat er een mooi plan gemaakt kan worden dat op alle fronten een aanwinst is voor Akersloot", aldus Dick Tromp, directeur-bestuurder van Kennemer Wonen. Aan de kant van de Julianaweg en Heer Derckplantsoen komen eenge zinswoningen. Aan de kant van de Geesterweg komt er een appar tementengebouw van drie bouw lagen. Er wordt parkeergelegen heid gerealiseerd tussen het Heer Derckplantsoen en de bestaande woningen aan de Julianaweg en Beatrixlaan. Het nieuwe plan voor woningbouw aan het Heer Derckplantsoen in Akersloot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19