Supergezond speltbrood bij Bakkerij Putter Wereldfietser Frank van Rijn in de Vredeburg MPM Seaside Affair kijkt terug op spannend EK en NK Tractor Pulling REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Contactavond GDB Rondwandeling in Egmond Amak wandelt Meditatieve wandeling Abdij Met een goed gevoel werd de tractor klaar gemaakt voor het NK INGEZONDEN BRIEF Geachte burgemeester Nu ook schrijfcafé in Castricum UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2012 HEILOO - In de loop der jaren is de consument kritischer geworden, juist op het gebied van voedingsmiddelen. Veelal wordt daarom gezocht naar een biologisch product. Met dit gegeven verkoopt Bakkerij Putter het Speltbrood. Dit brood, wat dagelijks vers gebakken wordt, is vrij van gewas beschermingsmiddelen en kunstmest. Spelt vond zo'n 9000 jaar terug zijn oorsprong in Mesopotamie, vandaar ook wel de benaming 'oergraan'. Net als taiwe en rijst is spelt een graan soort, maar het onderscheidt zich van andere granen doordat het kaf niet met de korrel vergroeid is. Daarbij kenmerkt het zich door 'n zeer hoog eiwitgehalte en zit boordevol vezels, tel daarbij een groot aantal hoog waardige onverzadigde vetzuren, en u kimt verzekerd zijn van 'n superge- zonde broodsoort. Spelt is ook een uitstekende bron van vitamine B2, en wordt veelvuldig door artsen en specialisten aanbevolen bij onder andere gewrichtsklachten en overgewicht. De hele korrel wordt steeds optimaal voor weersinvloeden van buitenaf beschermd, waarna ze niet gedorst, doch gepeld worden op 'n speciale manier. Het beste laat spelt zich malen door een molensteen, vandaar dat meelmolen De Oude Knegt in Akersloot, dit geheel ambachtelijk doet. Het supergezonde speltbrood is deze week bij Bakkerij Putter - met zaken in Uitgeest, Limmen en Krommenie- voor een speciale prijs verkrijgbaar! HEILOO - Gemeente- en DorpsBelang Castricum GDB houdt op maandag 1 oktober een contactavond in Ons Huis, Zuidkerkenlaan 25 in Limmen. De volgende onderwerpen zullen onder andere aan de orde komen: 1) de problematiek betreffende sporthal de Enterij en 2) stand van zaken zwembad, 3) hoe het knelpunt Beverwijkerstraatweg op te lossen en 4) de toekom stige ontwikkeling van het gebied Zandzoom. Rondvraag: proble men en verlangens van de aanwe zigen. De aanvang is 20.00 uur. EGMOND - Zondagmiddag 30 september is alweer de laatste rondwandeling van dit seizoen met een gids van Historisch Egmond. De route voert langs de historisch interessante gebouwen en plekken in Egmond aan Zee. De rondwandeling, die ongeveer anderhalf uur duurt, start om 14.00 uur vanaf de Prins Hendrik Stichting aan de Voorstraat 41, daar aanmelden vanaf 13.45 uur. De deelname kost 3,50 per per soon, kinderen tot en met 12 jaar gratis. Meer informatie op www. historischegmond.nl of e-mail: info@historischegmond.nl. AKSERSLOOT - Zaterdag 29 september wordt de Jubileumwandeltocht vijftig jaar de WSV de Zwervers in Beveiwijk gehouden, vanl5 kilometer lang. Vertrek is om 09.00 uur op de fiets vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. EGMOND - De Benedictushof, het centrum voor Benedictijnse spiri tualiteit organiseert meditatieve wandelingen. De eerstvolgende is op 20 oktober. Tijdens zo'n wan deling wordt weinig gesproken. De tocht die meest in stilte wordt gegaan is ongeveer 15 kilometer door de duinen. Deelname kost 5,- en u kimt zich aanmelden via www.abdijvanegmond.nl onder 'Benedictushof. CASTRICUM - In het weekend van 8 en 9 september werden in Fuchtorf Duitsland de Europese Kampioenschappen Tractor Puiling gehouden. Team MPM Seaside Affair uit Castricum had zich gekwalificeerd voor de klasse 3,5 ton en de 4,5 ton Modified. Op zaterdag werd de 3,5 ton Modified als derde klasse verre den. MPM Seaside Affair was na een eerste proeftrek gestrand op 99,06 meter; het Castricumse team had zich behoorlijk verkeken op de baanomstandigheden en de sleep- wagen. Maar omdat ze derde ston den nadat alle deelnemers him rit hadden gereden, besloot het team de tweede kwalificatiekans voor de Pull Off aan zich voorbij te laten gaan. Rex Kramer het MPM Seaside Affair-team: „Tegen onze verwach tingen in wist Green Monster in him tweede kans de toch honderd meter vol te maken en ons van een podiumplaats af te houden." MPM Seaside Affair eindigde op een voor het team teleurstellende vierde LIMMEN - Het is niet iedereen gegeven om met de fiets door een aantal landen in Centraal Azië te trekken. Turkmenistan, Tadzjikistan, en Oezbekistan zijn naar Westerse normen een beetje mysterieus en bevreemdend. Frank van Rijn, een ietwat eigenzinnige Nederlander, reisde met zijn tweewieler door deze voormalige communisti sche landen. De fietstocht start in Tbilisi in Georgië, waar hij twee fietsen overhandigt aan de pre sident Mikhael Saakashvillie en zijn Nederlandse wouw Sandra Roelofs. In Bakoe maakt hij de oversteek van de Kaspische Zee per boot naar Turkmenistan. Tijdens heel de tocht wordt er een groot beroep gedaan op zijn engelenge duld, vooral tijdens het wachten plek. Alle hoop op eremetaal was daarna gevestigd op zondag; 4,5 ton Modified. Een geslaagde honderd meter op de proeftrek was niet genoeg; de wedstrijdleiding besloot daarna het gewicht van de sleepwa- gen te verzwaren. Ook de tweede run verliep voor MPM Seaside Affair met 106 meter gelukkig voorspoedig. De derde run was beslissend. Slechts twee teams wisten de afstand van de Castricumse te overbruggen. En daarmee belandde MPM Seaside Affair op het podium met een mooie derde plaats; met een tractor die 450 kilo lichter is dan die van him tegen standei's! Met een goed gevoel terug in Castricum werd de tractor klaar gemaakt voor het Nederlands Kampioenschap, gehouden het op stempels op nodige documen ten. De titel van zijn lezing is dan ook raak gekozen: 'In de ban van Stempelstan'. Frank van Rijn is een leuke reis gids en verteller die al eerder voor een volle zaal in Limmen sprak. Het is fijn meereizen als hij vertelt over een afspraak met een Zwitser, die samen met hem over de hoge pas sen van het Pamirgebergte rijdt naar de mooie Bartangvallei. Ze ontmoeten vele gastvrije inwo ners die hun voedsel en onderdak met hen delen. Donderdag 4 okto ber om 20.00 uur in de bovenzaal van Partycentrum Vredeburg, Dusseldorpeiweg 64 te Limmen. Toegang 6,- Kaarten reserveren via Limmen Cultuur tel. 072-5052235, via www.limmencultuur.nl of vooraf aan de kassa in de zaal. weekend daarna (15 september) in Bakel (Brabant), 's Middags werd de 3,5 ton Modified verreden. Rex: „De strijd om de podiumplaatsen twee en drie in het Nederlands Kampioenschap ging tussen Lambada, Whispering Giant en ons. Wij waren als laatste aan de beurt. Door onze teamleden werd angst vallig gezocht naar de juiste start positie bij de start om zo het beste spoor in de baan te vinden. In een schitterende run kwamen we tot ruim 88 meter; een prachtige twee de plaats die ons een derde plaats in het totaalklassement van het NK opleverde. Aanhaken bij de top van het klassement is iets waar we de laatste jaren keihard voor gewerkt hebben!" In de klasse 4 ton Unlimited was er nog een kleine theoretische kans om in deze klasse het kampioen schap binnen te halen. „Wij moesten ons meerdere erkennen in Lambada maar verlieten trots het strijdtoneel. Met een tweede plaats in het NK kunnen we niet andei's dan trots zijn op wat we dit jaar hebben gepres teerd!" Wat stelt u ons teleur kreeg wel een reactie van Bert Meijer met wat gezeur hij wilde weer met ons praten maar loze beloftes vullen geen gaten wij Limmers zijn Beitje Meijer spuugzat volgens ons staat ie nu schaak mat hoe kan ie die acht ton voor de aankomende vijf jaren aan ons Limmers verklaren? De Witte Brug denkt de Enterij winstgevend te maken Wij Limmers zullen echter verza ken wat winstgevend was waren de partijtjes en feesten maar wij Limmers gaan die Herman boycotten, althans de meesten nul euro voor de afgelopen vijf jaren nu een dikke acht ton voor de belastingbetalers, dat zijn toch halve garen Geachte heer Mans pak nu Uw kans Ik heb vanuit Hillegom allemaal positieve berichten over U gehoord maar hier in Castricum gebeuren dingen wat niet hoort Na een jaar burgemeester hier te zijn hopen wij dat U ingrijpt ook al is dat niet fijn U beloofde ons te berichten over deze zaak wij gaan er vanuit dat U niet ver zaakt ik moet zelf keihard werken voor mijn bedrijf recessie of niet, eerlijk zijn staat buiten kijf er is vanaf oktober 2011 met de OGL gepraat tot eind juli van dit jaar en niets geklaard Ons Femand en haar Jaap staan momenteel voor aap en met Femand en Jaap staan wij Limmers paraat om te vechten tegen dit ambtena renapparaat Een verontruste dorpsdichter uit Limmen (naam en adres bekend bij de redactie) REGIO - Sinds enige tijd organi seert Judith Bosman schrijfcafé's in Castricum. Dit initiatief werd geboren uit haar eigen ervaring met creatief schrijven. Met veel plezier schrijft zij al jaren om uiting te geven aan haar gevoelens en gedachten, dingen vorm te geven of zich te laten inspireren. Dit heeft haar er toe bewogen om ook in deze regio een tweetal schrijfcafé's te begin nen. Het schrijfcafé is de plek waar in de ongedwongen sfeer van een café, je met anderen door middel van korte inspirerende opdrachten kunt schrijven, en het geschrevene met elkaar uit te wis selen. Het gaat niet om het eind resultaat maar om het creatief en persoonlijk proces. Elke bijeen komst staat op zichzelf. Iedereen is welkom, schrijf ervaring is niet nodig. Start is op vrijdag 18 okto ber van 14.00 tot 16.00 uur en u bent welkom om kennis te komen maken en mee te schrijven. Café restaurant Pincho, Dorpstraat 66a in Castricum. Aanmelden is niet noodzakelijk, wel pret tig! j.bosmandraai@quicknet. nl, www.denatuurlijkecoach.nl/ agenda, tel. 072-5051147. Kosten 10,- inclusief twee twee consump ties (koffie/thee). Neem zelf pen en papier mee. Team MPM Seaside Affair uit Castricum is tevreden over de prestaties op het EK in Duitsland en het NK in Brabant. Foto: Stephan Görtz - Schizos Pulling-Pics

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21