Eerste punt voor Alex Termes Mooi resultaat voor Judoclub Groefsema Karen Stevenson vijfde op EK judo Kroatië sport 25 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Clubkampioenen TC Heiloo United bekend Uitslag badmintonquiz Uit&Zo Opnieuw clubrecord voor Vincent Hazeleger SCHAKEN HEILOO - Op vrijdag 21 sep tember speelde SV Vredeburg de eerste ronde van de interne competitie. In mei 2013, na 26 ronden, zal de competitie een nieuwe clubkampioen opleve ren. Alex Termes was de eerste die dit sehaakseizoen een vol punt wist te scoren. Hij rekende in hoog tempo af met de onoplettende Karei Voorwalt. Met zijn goede eindspel techniek had Jos Admiraal aan één pionnetje verschil genoeg om Robin Rommel te verslaan. De impulsieve Jaap Limmen gaf zijn partij tegen Bert Hollander direct op toen hij een paard verloor. Achteraf was dat veel te snel: uit de analyse bleek dat Limmen nog voortreffelijke tegen- kansen had. Sandra Hollander speel de een puike partij tegen regerend clubkampioen Bob Stolp en ver diende een half pimt in een complex pionneneindspel. Cees Dinkla dacht lang een gelijkwaardige stelling te hebben tegen de doorgewinterde Ed Stolp. Maar als een Duits voetbal team sloeg Stolp in het diepe eind spel toe met een fraaie torenwinst. Hans de Goede keerde na een perio de van ruim twintig jaar terug bij de schaakclub en liet, met een keurige overwinning op Marcel Wester, zien het spelletje nog goed te beheersen. Marlies Sturk rekende dieper dan haar tegenstander Harry Levering en had na een grootscheepse afruil van materiaal plots een stuk meer. Genoeg voor de partijwinst. Kees Aaljes glunderde na zijn overwinning op Jan Brantjes. Met een prima paardmanoeuvre won hij materiaal en forceerde het verschil. De rokade van Barry Blekemolen kwam niet uit de verf, waardoor hij in een inferieure stelling belandde tegen Robert Termes die na een lange zit het voordeel wist uit te buiten. Komende vrijdag ontvangt SV Vredeburg de voltallige A-groep van SV Oppositie voor de jaarlijkse massakamp. Dat belooft een specta culaire schaakavond te worden. Beau Booms, Niels Ruigrok van de Werven, Olaf de Winter, Max Ahlers, Sacha Bos, Wesley Groefsema, Paul van der Zwet, Jeroen van der Zwet, Sander Groefsema en Joris Molenaar hebben goede zaken gedaan in de eerste ronden van de Westfriese Judocompetitie. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond was Judoclub Groefsema gast heer voor de eerste ronde van de Westfriese Judocompetitie. Judoclub Groefsema, die in de tweede klasse uitkomt, moest deze avond zelf twee wedstrijden judoën tegen Judo Academie Amsterdam en combinatieteam Sportschool Salomons/ Judovereniging Cees Hoebeke. De volgende judoka's stonden in het team van Judoclub Groefsema: Beau Booms, Niels Ruigrok van de Weiven, Olaf de Winter, Max Ahlers, Sacha Bos, Wesley Groefsema, Paul van der Zwet, Jeroen van der Zwet, Sander Groefsema en Joris Molenaar. De eerste wedstrijd was tegen het com binatieteam Salomons/ Hoebeke, deze wedstrijd werd gewonnen met 14-6 gewonnen door Judoclub Groefsema. De tweede wed strijd was tegen Judo Academie Amsterdam, het ging lang gelijk op maar helaas werd deze wedstrijd verloren met 14-6. Met één gewon nen partij en één verloren partij zijn de judoka's van Judoclub Groefsema opgewarmd voor de volgende ronde die op 10 november is. HEILOO - Afgelopen weekend werd er veel gejudood door de judoka's uit Heiloo. Karen Stevenson was door de bonds coach geselecteerd voor het EK junioren in Porec, Kroatië. In de gewichtsklasse -78 kilo had zij in de eerste ronde een vrij- loot. De tweede ronde werd in de golden score tactisch op straf- jes gewonnen van de Russische Gasparyan. De derde ronde tegen de Italiaanse Ferrari werd met een vol punt (ippon) gewonnen. In de halve fmale moest Karen haar meer dere erkennen in Matic uit Kroatië. De laatste wedstrijd om brons liet Karen zich verassen door Graener uit Slovenië waarmee ze haar vijfde plaats op het EK van vorig jaar eve naarde. Een knappe prestatie in dit internationale deelnemersveld! Eveneens op zondag werden in Beveiwijk de districtkampi oenschappen senioren gehouden. De beste vier judoka's uit elke gewichtsklasse plaatsten zich voor het Nationale kwalificatietoernooi op 6 oktober in Eindhoven. Gaby de By (-57 kilo) en Jasmijn Lesterhuis (-70 kilo), beiden pas 16 jaar lie ten zich van hun beste kant zien en werden beide kampioen. Timo Lesterhuis (-100 kilo) en Kars Zoon (-66 kilo) plaatsten zich eveneens door als derde en vierde te eindi gen. De avond ervoor was de start van de Westfriese Judo Competitie voor de judoka's van Dojo 't Loo. Het jonge team promoveerde vorig seizoen van de tweede naar de eer ste klasse. Helaas miste het team drie gewichtsklassen waardoor elke wedstrijd al met een achterstand begonnen wordt. Het team bestond uit Tim Kuipers, Marijn Ligthart, Stan Greveling, Bart Boom, Kars Zoon, Thijs Lesterhuis, Jasper Henselmans, Martin Brouwer, Danny Appelboom en Timo Lesterhuis. De eerste wedstrijd tegen Dim Hong werd nipt verloren met 9-11. In de tweede wedstrijd tegen Randers de Geus was het team lekker op dreef en won met 12-8. De laatste wedstrijd tegen Flits van de Werf was verschrikkelijk spannend en eindigde in evenveel matchpun- ten waarna het aantal judopunten de doorslag geeft. Helaas voor Dojo 't Loo had de tegenstander vijf judo- punten meer en ging er met de winst vandoor. Coach Kars Zoon kan des alniettemin tevreden zijn met het resultaat, het team heeft laten zien dat ze het niveau aankan. HEILOO - Voor Junior B Vincent Hazeleger kan het seizoen niet lang genoeg duren: hij verbe terde afgelopen zondag zijn pr op de 1500 nog tot bijna bijna minuten rond (clubrecord). Bij wedstrijden in Epe pakte hij ook het clubrecord op de 1.000 meter voor Junioren B en junioren A in 2.30.31 meter. De prestatie van Vincent krijgt extra betekenis doordat hij geen concurrentie had en dus de wedstrijd zelfheeft moeten maken. Vincent won met 150 meter voorsprong. De omstandigheden waren perfect. Vincent heeft nu de clubrecords JB op de 800 meter, 1000 meter, 1500 meter en 2000 meter. Met zijn 1000 metertijd staat hij tweede op de nationale ranglijst. Onlangs is hij uitgenodigd voor de nationale selectie. HEILOO - 't Vennewater Badminton heeft enthousiast deelgeno men aan de Uit&Zo 2012. Het weer was prima en de kraam werd door veel mensen bezocht, die interesse toonden in de badmin- tonsport. Onderdeel van de presentatie was een quiz waarmee enkele leuke prijzen te winnen waren. De quiz bestond uit vijf vragen, die ingingen op de kenmerken waarmee badminton zich op een positieve manier onderscheid van de andere racketspor ten zoals tennis, squash en tafeltennis. Er werden 38 quiz formu lieren ingevuld. Winnaar is geworden: Marinus Oosters. Er waren nog vier tweede plaatsen; Kim van der Molen, Emile Hulsebos, Daniëlle Hoebe en Elise Koekenbier. Op 19 september werden de prijzen uitgereikt door Ton Bruin (rechts), aan (v.l.n.r) Marinus, Emile en Kim. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 23