m De vlag uit voor de bewoners van Hoog en Laag Weer aan de slag met Samen4Werk 'Mijn leven met epilepsie' H E I L O O uunïïKHjwcPSiT 3 AH Kipfilet voordeelpak H KOR VAM 1 EURO KORTING Gewelddadige overvallers opgepakt Oud-Heiloose schrijft doordringend boek Keer op Keer opsteker 226é SeEfPtTeEM/1SeE|^ Per kilo te nb O R PAKKEN L VOOR DËjEL VOORDE _i T i HEILOO - Bij alle bewoners aan het karakteristieke plein tje Hoog en Laag hing maandag 24 september de vlag uit. Een cadeautje van de organisaties die betrokken zijn bij de ont wikkeling van het nieuwbouw- complex en de officiële opening vierden. ViVa! Zorggroep verhuurt hier veertien appartementen en Esdégé- Reigersdaal vier. Op de begane grond is Bloemenhuis Monique gevestigd. Voor de bewoners bete kent de komst van het complex zelfstandig wonen in het centrum van Heiloo, met winkels, biblio theek, openbaar vervoer en zorg en dienstverlening binnen handbe reik. Een uniek aanbod op een ide ale locatie. Maandag was een zeer feestelijk moment op het pleintje. Niet alleen was de Hollandse drie kleur te zien bij alle woningen, ook de deelnemende organisa ties - Van Wijnen Heerhugowaard B.V., Esdégé-Reigersdaal, ViVa! Zorggroep, Woonwaard en de gemeente Heiloo - hesen hun kleuren in de daarvoor bestemde vlaggenmasten. Ouderen en min- dervaliden willen zo lang mogelijk zelfstandig wonen. Daarvoor moe ten de woningen en het voorzienin genniveau geschikt zijn. De buurt HEILOO - Twee mannen zijn in him woning aangehouden in ver band met de oveival op de Albert Heijn in Ypestein vorige week. Een 24-jarige man uit Castrieum en een 21-jarige man uit Alkmaar zijn woensdagochtend in him woning aangehouden. Zij worden ervan ver dacht op donderdag 13 september met geweld geld te hebben gestolen uit de kassa bij de Lidl aan het Geert Groteplein in Alkmaar en de Albert Heijn aan de Rosendaal in Ypestein. Op het moment dat de caissière van de Lidl de kassalade opendeed kwam een man naast haar staan. Hij prikte de vrouw met een scheip voorwerp in haar hand en ging er vervolgens met het geld vandoor. Even later kwam er een melding dat een man een greep in de kassa had gedaan bij de Albert Heijn. Ook hier ging hij er met geld uit de kassa vandoor. De politie deed onderzoek naar de beide diefstallen en kon de verdachten woensdagochtend aan houden. De politie verdenkt een van deze verdachten ook van betrok kenheid bij meerdere diefstallen c.q. overvallen op supermarkten in Zaandam, Heemskerk en Beveiwijk. Het onderzoek is in volle gang. De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men metArnoud Mars, tei. 072-5330175 of per e-maii: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.ni. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tei. 072-5351071 of-maii: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. waarin het gloednieuwe complex staat, kent voldoende voorzienin gen. Woonwaard heeft de wonin gen geschikt gemaakt voor oude ren en mindervaliden. Lueien van Ruth: „Mensen die ouder en/of mindervalide worden, willen in hun vertrouwde omgeving blijven of zoeken naar een prettige en veilige woonomgeving met comfort, waar voldoende zorg en dienstverlening in de wijk voorhanden is. ViVa! wil dit graag in alle gemeentes in haar werkgebied organiseren, maar kan dit alleen met partners zoals de Woonwaard en de gemeente Heiloo." Zorgvoorziening De Stolp van Esdégé-Reigersdaal ligt schuin tegenover de vier appartementen voor haar mindervalide huurders. „Hierdoor zijn de lijnen kort en is het gemakkelijk om begeleiding te geven", aldus Martijn Zentveld, clustermanager van De Stolp. Bij alle bewoners aan het karakteristieke pleintje Hoog en Laag hing maandag 24 september de vlag uit. Aangeleverde foto Marinde biedt met haar boek een handleiding aan iedereen die direct of indirect met epilepsie te maken heeft. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het is in deze tijd geen uitzondering meer; je hebt jarenlang bij een bedrijf gewerkt en ineens sta je op straat. Het overkomt 45-plussers, maar ook jongeren komen moeilijker aan werk. De vooruitzichten voor de arbeidsmarkt laten door de aanhou dende stagnerende economie voor lopig nog geen verbetering zien. Dan kan Samen4Werk misschien net het verschil betekenen tussen het wel of niet vinden van een nieu we baan. Samen4Werk is een burge rinitiatief van twee Heilooërs, Juan Garcia en Jos van Dam en wordt ondersteund door Stichting Welzijn Heiloo, Gemeente Heiloo en Job Rotary. „Ons doel is om van Samen4Werk een regionaal platform te maken waar niet alleen werkzoekenden, maar ook mensen die alweer een nieuwe baan hebben gevonden of juist dreigen ontslagen te worden, zich kunnen aansluiten. Iedereen heeft wel iets aan kennis, tips, ideeën en dergelijke die nuttig kun nen zijn voor een ander. Zo hoeft niemand het wiel opnieuw uit te vinden. Dit kan variëren van het uitwisselen van CV's en het leren updaten van digitale netwerken tot het gebruik leren maken van sociale media als Linkedin of Facebook, et cetera." Samen4Werk wil mensen in Heiloo bij elkaar brengen die actief op zoek zijn naar een baan of een andere invulling aan him werkzame leven willen geven door als zelfstandige of op projectbasis verder te gaan. Voor aanmelding of voor meer infor matie: samen4werk@gmail.com. v.l.n.r. Raymond van der Lee, Els van Twuijver, Jos van Dam en Juan Garcia helpen elkaar bij het vinden van een nieuwe werk kring. Samen4Werk kan net het verschil betekenen tussen het wel of niet vinden van een nieuwe baan. Foto: Caroiien Breed maar ook op hun sociale omgeving (ouders, familie, vrienden en col lega's). Marinde biedt met haar boek een handleiding aan iedereen die direct of indirect met de ziekte te maken heeft. „Circa twintig pro cent van de bevolking lijdt aan een vorm van epilepsie. Vooral de lichte vormen zijn bij jonge kinderen soms moeilijk te herkennen." Marinde heeft haar leven inmid dels redelijk op de rails, zij volgt een opleiding voor 'Verzorgende' op het Horizon College en woont begeleid zelfstandig in Alkmaar. 'Mijn leven met epilepsie' is een uitgave van Falstaff Media en is a 13,95 ver krijgbaar via www.uitgeverijeigen- boek.nl of via www.bol.com. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer verblijd met een opsteker van 200,-. De opste ker van de maand september gaat naar het Oratoriumkoor Heiloo. U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. REGIO - Oud-Heilooër Marinde ten Böhmer (22) was 13 jaar oud toen zij voor het eerst werd overvallen door een zware epi- lepsieaanval. Het gooide haar jonge leven compleet ondersteboven; veelvul dig onderzoek in het ziekenhuis, schoolprestaties die daar zeer onder leden en alle gevolgen die het voor haar persoonlijke ontwik keling betekenden. In haar boek 'Mijn leven met epilepsie' beschrijft Marinde het emotionele proces, waarbij ze in eerste instantie de ziekte zoveel mogelijk probeert te negeren tot en met de uiteindelijke aanvaarding en het leerproces om met epilepsie om te gaan: 'Vallen, opstaan en bewuster doorgaan' prijkt op de cover. Het is zowel een doordringend levensverhaal als een baken van informatie met overzich telijke verwijzingen naar instanties en belangrijke bronnen. Het boek is gericht op mensen met epilepsie, De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt ^j|r geproduceerd op een waterloos tvV. offset rotatiepers, de milieu- Sr PrnUng. x.iiiir.iii> vriendelijke druktechniek Advertenties

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3