Kinderboekenweek 2012 in Bibliotheek Heiloo i An der idee Vredesmaaltijd in de week van de vrede H E I L O O BEDRIJF BELICHT i 5 KORTOM Afgestudeerd Geslaagd Boekenmarkt Trefpunt GEZOCHT Gezocht: mevrouw in een rolstoel die kamp Vught bezocht Gezocht: Marij'ke 't Hoen UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Annelies van der Eng, Startingerweg 37a, 1921 AH Akersloot, tel. 06 - 27146510, www.anderidee.eu, e-mail: info@anderidee.eu. AKERSLOOT - Je waant je in mooi Zuid-Limburg, terwijl je bij het inademen van het fenomenale uitzicht weer beseft hoeveel moois het leven te bieden heeft. In dit droomdecor, dat gewoon 'om de hoek' ligt, verzorgt Annelies van der Eng creatieve Bourgondisch getinte groepsuitjes voor alle leeftijden onder de naam An der idee. Tal van variaties zijn mogelijk bij het ruime aanbod in geheel verzorgde (kook) workshops, bedrijfsarrangementen en kinderfeestjes. Bovendien biedt Annelies als weddingplanner haar diensten aan als ceremoniemeester, geeft stylingadvies en helpt een onvergetelijke dag samen te stellen. Organiseren zit Annelies in haar bloed; ze geniet als ze ziet dat mensen zich amuseren. Ze heeft een kookopleiding gevolgd om kookworkshops te verzorgen. Haar pedagogische achtergrond, ze heeft jaren als leiding gevende in de kinderopvang gewerkt, komt haar hierbij uitstekend van pas. Sinds begin augustus is An der idee aan de Startingerweg gevestigd, een slingerend landweggetje aan de zuidwest grens van Akersloot. Het prachtige ruime buitenverblijf waar de arrangementen worden gehou den staat in een landelijke omgeving op een boerenerf; met rondom weilanden en groen. In de royale, sfeervol ingerichte 'huiskamer' staan lange robuuste tafels rondom een professionele keuken met kookei- land opgesteld. De ruimte is onder andere geschikt voor het houden van kookgerichte bijeenkomsten (minimaal zes tot maximaal ongeveer der tig personen). Om iets te vieren met familie, vriendenclub of collega's of speciale aangelegenheden zoals een vrijgezellenfeestje. Een nieuwe trend uit Amerika zijn 'babyshowers' voor een zwangere zus of vrien din. An der idee biedt ook bedrijven volop mogelijkheden om geheel ver zorgd in landelijke sferen te brainstormen, te werken aan teambuilding en heisessies te houden. An der idee is anders; het gaat terug naar de basis in een omgeving die zich daarvoor helemaal leent. „Naar gelang het seizoen kunnen bij voorbeeld uit de eigen moestuin verse groenten, kruiden of fruit wor den geplukt voor een gerecht. Of we gaan bij een kinderpartijtje met een schatkaart in de hand op zoek naar de ingrediënten voor pannenkoeken, voor meel wordt de molen verderop bezocht en voor eieren en melk gaan we naar de boer." Leerzaam, afwisselend en anders! Het saamhorigheidsgevoel staat centraal bij het gezamenlijk berei den en verorberen van de zelfgemaakte lekkernijen. Bij aankomst krijgt iedereen een welkomstdrankje. „Er wordt gekookt aan de hand van recepten voor koude en warme gerechten, afgestemd op de wensen van een groep. Geen culinaire hoogstandjes, maar eenvoudig te bereiden, smaakvolle hapjes zodat iedereen in de groep kan meedoen." Van een 'Gooische high tea' en het bakken van zoete lekkernijen tot kookwork shops in tapas of Italiaanse gerechten. Elke workshop of arrangement kan in overleg op maat worden gereserveerd. Ook de tuin biedt volop mogelijkheden en kan, als het weer het toestaat, worden benut! Lange tafels in de boomgaard, een aangelegde jeu de boulesbaan en de houten veranda bezorgen dat ultieme joie de vivre gevoel! HEILOO - 'Hallo Wereld!' is het thema van de Kinderboekenweek van dit jaar, welke gehouden wordt van 3 tot en met 14 okto ber. Woensdag 3 oktober wordt in Bibliotheek Heiloo om 13.00 uur de Kinderboekenweek geopend met een djembe les voor kinderen vanaf 9 jaar. Patrick Zuurbier van World Music Department neemt 36 djern- be's mee, een voor elke deelnemer. Van 13.00 tot 14.00 uur is de biblio theek nog gesloten en kan er goed geoefend worden. Om 14.00 uur gaan de deuren open en kan elke bibliotheekbezoeker meegenieten! De workshop demonstratie voor het publiek duurt tot uiterlijk 14.30 uur. Deelname is gratis, opgave vooraf (bij de bibliotheek) zeer aan te raden. Er is namelijk plaats voor een beperkt aantal kinderen! Op woensdag 3 oktober wordt om 14.30 uur het maandelijkse voorleesfeestje gehouden rond het thema van de Kinderboekenweek. Na afloop van het voorlezen kim je zelf je eigen gelukspoppetje maken. Tijdens de hele Kinderboekenweek kim je overigens, zoals je gewend bent, de Kinderboekenweekkleurplaat inkleu ren (ook in de bibliotheek). Woensdag 10 oktober staat het voorlezen in het teken van de Dag van de Duurzaamheid. Dit past natuurlijk heel mooi bij het thema Hallo Wereld! Om 14.30 uur wordt er voorgelezen uit het boek De Kleine Ijsbeer. Woensdag 10 oktober, is er de wereldmuziek spelquiz voor kin deren van 6 tot 12 jaar, om 16.00 uur voor 6 tot 9 jaar en om 16.30 uur voor 10 tot 12 jaar. Deelname is giatis, opgave vooraf (bij de bibliotheek) zeer aan te raden! Iedere deelnemer ontvangt na afloop van de activitei ten een Hallo Wereld! kraskaart, met kans op leuke prijzen. HEILOO - Rond de honderd Heilooërs hebben vrijdag 21 sep tember genoten van een bijzon dere maaltijd. De maaltijd werd georganiseerd in de 'Week van de Vrede', die dit jaar als kernge dachte had: 'Powered by peace'. Dit thema kreeg in Heiloo de betekenis van de letterlijke verta ling: 'Krachtig door Vrede'. Een enthousiast gezelschap bestaand uit burgemeester Romeyn met zijn vrouw, wethouder Ouderkerken, taalcoaches, begeleiders, verte genwoordigers van de kerken, de bibliotheek, Het Rode Kruis en vele anderen genoten van de gezellige avond. Nieuwkomers uit oner ande re Afghanistan, Somalië, Tsjetsjenië, Irak en Iran en Heilooërs hebben gezamenlijk de maaltijd verzorgd met een keur van traditionele, kleur rijke en heerlijke gerechten. De kinderen zongen met veel enthou siasme, begeleid door Jaap en Jeannette, een lied waarbij ieder kind in het zonnetje werd gezet met een korte vrolijke schets. Er was een tentoonstelling met kleding gemaakt door de deelnemers aan de naailes onder de bezielende begeleiding van Julia en Jeannette. De aanwezigen werden toege sproken door mevrouw Parson, directeur van Vluchtelingenwerk NWH en Aziz Azizi de werkbege- leider. De burgemeester bedankte alle aanwezigen en benadrukte het belang van deze imieke maaltijd. Vluchtelingenwerk Heiloo is eivan overtuigd dat dit soort laagdrempe lige activiteiten een stevige bodem vormen voor vrede, respect en inte gratie in de samenleving. Mocht u interesse hebben in dit werk, neem dan contact op met A. Azizi op tel. 06-22754890. HEILOO - Vrijdag 21 september is Lisa Nooij afgestudeerd aan de Hogeschool van Hall- Larenstein te Velp, afstudeerrichting: tropi sche bosbouw (afstudeercijfer: 9!). Lisa zat op de Freinetschool (nu Elckerlyck) en het Bonhoeffer-college. Rond de honderd Heilooërs hebben vrijdag 21 september genoten van een bijzondere maaltijd. Aangeleverde foto HEILOO - Woensdag 19 sep tember heeft Koen Hoijtink zijn masterstudie Bestuurskunde, met als specialisatie Governance en Management van Complexe Systemen, aan de Erasmus Universiteit Rotterdam afge rond. Hij ontving zijn bul na het verdedigen van zijn scriptie over private participatie en Publiek Private Samenwerking binnen het Deltaprogramma IJsselmeergebied. Koen is oud leerling van De Duif en CSG Jan Arentsz. HEILOO - Op zaterdag 29 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boe kenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. Zondag 16 september werd het Nationaal Monument Kamp Vught bezcht door een mevrouw uit Heiloo, samen met haar kinderen en kleinkinderen. Ze raakte in gesprek met de heer Huub van der Linden, medewerker van het kamp Vught, aan wie ze vertelde dat ze zelf als baby in het kamp had gezeten. De heer van der Linden was onder de indruk van haar herinneringen en de informatie die zij had over de oorlog, maar is vergeten naar haar naam en contactgegevens te vragen. Heel graag zou hij alsnog met deze mevrouw in contact komen. Bent u deze mevrouw, of kent u haar, neem dan contact op met de redac tie Uitkijkpost op tel. 072-5351071 of redactie@uitkijkpost.nl. Matthijs Kruijer organisator van de reünie van de Kweekschool van Beveiwijk: „Wij zijn nog steeds op zoek naar Marijke 't Hoen, onze klasgenote op de kweekschool van Beveiwijk uit de woelige jaren 1967- 1972, vorige eeuw! Zij is als enige klasgenote uit klas 3B tot heden onvindbaar. Wij willen op zaterdag 3 november alle klasgenoten ver welkomen op onze reünie. Dan kun nen we met elkaar terugblikken op lang vervlogen tijden en even 'bij praten'. Zij woonde in die jaren in Heiloo en onze hoop is nu gevestigd op alle lezers van de Uitkijkpost. Wie kende of kent Marijke 't Hoen, circa 60 jaar, wie kan ons verder helpen?" Reacties graag naar: redactie@uitkijkpost.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5