Improvisatie Workshops voor kinderen De nieuwe Janne Schra in theater De Beun Gert Floor viert klinkend afscheid als muziekbibliothecaris met een concert U I T P A G I N A 9 Nieuwe expositie in Het Trefpunt Corso Bioscoop Mees Kees Uitverkocht huis tijdens Nostalgie! UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2012 HEILOO - Gert Floor neemt per 1 november afscheid als muziek- bibliothecaris voor Bibliotheek Heiloo. Hij wordt binnenkort 65 jaar en heeft dan zich vijftien jaar met hart en ziel ingezet om een zo breed mogelijk aanbod in muziek voor iedereen toeganke lijk te maken. Bijvoorbeeld door volwassenen en kinderen met instrumenten (*waar geen stekker aan vastzit') te laten kennismaken en hen op een laag drempelige manier naar muziek te leren luisteren en ervan te genieten. Maar ook door te lezen, te kijken en het zelf maken van muziek. Gert is met klassieke muziek grootgebracht (hij speelt zelf altviool en hoorn) en heeft een brede muziekkennis die hij graag met anderen deelt. De muziekafdeling in de bibliotheek is onder zijn leiding gegroeid, zowel in de breedte als in de diepte. Zo is de collectie bladmuziek in de bibli otheek fore uitgebreid van 'twee schamele bakken toen ik begon' naar een wandstelling vol. Gert is niet altijd muziekbiblio- thecaris geweest. Tot 1996 was hij samen met zijn vrouw huisarts op Schiermonnikoog, maar vanwege gehoorproblemen besloot hij zijn praktijk op het eiland te beëindigen. Zijn passie is klassieke muziek. „Ik wilde hier graag iets mee doen, maar om zelf te spelen was mijn gehoor te slecht." Dus volgde hij de oplei ding tot muziekbibliothecaris en gaf zijn passie een andere invulling. Hij solliciteerde in 1997 op de vrijge komen vacature in Heiloo en met zijn plan van aanpak overtuigde hij de toenmalige directeur mevrouw Timmer. Het aantal deelnemers aan HEILOO - In het Trefpunt expo seert Lucy Bus van 1 oktober tot en met 16 november. Lucy Bus heeft een pedagogische opleiding (KenO en de akte NXX) en heeft vervolgens, tot haar pensioen, met kinderen gewerkt van baby tot en met adolescent. Met de vrijheid die het pensioen haar gaf, pakte Lucy haar kimstzinnge kant weer op en nam schilderlessen bij de Leuwenburgh Akademie in Amsterdam. Het resultaat wordt nu getoond in het Trefpunt. Voor Tobias (Felix) komt Mees Kees (Willem Voogd), de nieuwe invaller op school, precies op tijd. Door de juf werd hij om niets de klas uitgestuurd. Raar, want Tobias is namelijk best slim, heel vrolijk en super grappig. Mees Kees geeft heel andere les dan de juf. Dat is omdat hij nog stagiair is. Gelukkig helpen de kinderen hem met les geven. Zo mogen ze boterhammen eten in de klas in het kader van een voedselproject en zetten ze met rekenen de tafels op z'n kop. Al bloeit Tobias door de aanwezigheid van Mees Kees op, Kees merkt dat er iets met Tobias is. Hij heeft nooit brood mee bijvoorbeeld. Dat komt omdat zijn vader dee-oo-oo-dee is en zijn moeder de hele dag in bed ligt. Mees Kees ontfermt zich over Tobias. Hij deelt zijn boterhammen met het heerlijke omeletje van zijn moeder met hem, neemt Tobias mee uit flipperen en laat hem gezel lig 'nablijven'. De strenge directrice Dreus (Sanne Wallis de Vries) vindt het maar niets. Woensdag 10 oktober om 15.00 en 19.30 uur vindt een kennisma king plaats van Improvisatieworkshops. Foto: Jacques van der Sterre HEILOO - Woensdag 10 okto ber om 15.00 en 19.30 uur vindt een kennismaking plaats van Improvisatieworkshops. Deze nieuwe workshops zijn bedoeld voor kinderen en volwassenen en hebben als doel om op een speelse manier te leren improvi seren. Deze workshops zijn voor men sen die nog niet eerder de stap heb ben genomen, of bij wie het al een tijdje kriebelt en er meer van willen weten. Improvisatie is in de muziek de meest spontane en speelse manier om met elkaar in contact te komen. Het stimuleert op een creatieve wijze alle aspecten van het muziek maken. Een kindergroep en een vol- wassenengroep leert improviseren in groepsverband. Onderwerpen zijn onder andere Jazz en Blues, maar ook de vrije improvisatie en het samenspel komen aan bod. De lessen vinden plaats in de maanden oktober en november op woens dagavond en worden gegeven door Daniel Follmann (trombonist), Gimther Inner (zanger) en Thomas Hans (toetsenist). Op woensdag 10 oktober om 15.00 uur (kindergroep vanaf 8 jaar) en om 19.30 uur (vol- wassenengroep 16+) is er een gratis kennismaking. Alle instrumentalis ten maar ook vocalisten zijn welkom! Voor informatie www. muziekendanschoolheiloo. nl, per e-mail info@muziekendans- schoolheiloo.nl of telefonisch bij de administratie van Muziek Dansschool Heiloo, tel. 072- 5332460. HEILOO - Het gebeurt als Janne Schra in een muisstil theater een duet zingt met de Amerikaanse singer/songwriter M. Ward. Janne's stem rafelt mysterieus, streelt zacht en is bij vlagen stormachtig. Maar deze keer krijgt haar stem volledig de ruimte. Ruimte om heel diep te gaan. Na afloop voelt Janne het aan alles: ze moet het diepe in, het theater in. Die stem moet je kimnen hóren. Vanaf dit moment vindt Janne zich opnieuw uit. Maar had ze dit al niet eerder gedaan? Na jaren als tiener eenzaam achter een piano te hebben gezeten begon het voor Janne pas echt met Room Eleven. Na de release van 'Six White Russians and a Pink Pussycat' in 2006 ontving ze in rap tempo gou den en platina platen, won een Zilveren Harp, nam de cd 'Mmm.. Gumbo?' op in New York en trad op in verre landen zoals Canada, Japan en Zuid-Afrika. Hierna was het tijd voor de volgende stap. Onder de naam 'Schradinova' (haar schilder spseudoniem) begon er een experi menteier hoofdstuk. Met de excen trieke Zweedse producer Johan Lindström maakte ze het veelgepre zen album 'India Lima Oscar Victor Echo You'. Met de theatershow 'De Nieuwe... Janne Schra' is de tijd rijp om naar het centrum van haar kracht te gaan. Haar stem. Samen met een nieuwe en intieme bezet ting (onder andere strijkers, gitaar en percussie) zal Janne haar mooi ste nummers van 'Room Eleven', 'Schradinova' en haar inspiratie bronnen ten gehore brengen, en natuurlijk haar nieuwste werk. In deze theatershow gaat Janne tot het uiterste van haar kunnen, maar dat betekent niet dat ze niet breekbaar mag zijn. Ze mag breekbaar zijn. Ze is net nieuw! Kaarten, toegangsprijs 17 euro, kimt u kopen bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en via www.vriendenvandebeim.nl. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Male voort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. de muziekcursussen, gehouden in januari en februari, groeide door zijn enthousiasme. Ook schoolklas sen komen naar de bibliotheek, om kinderen spelenderwijs met muziek in aanraking te brengen, waarna hopelijk voortzetting volgt bij de Muziek- en Dansschool. Gert vindt het een voorrecht dat hij met zijn collega's en de vrijwilli gers van Bibliotheek Heiloo zo goed heeft mogen samenwerken. „Heiloo heeft een bijzondere bibliotheek, waar iedereen met iedereen mee denkt!" Zijn afscheidscadeau (en dat van zijn vrouw) aan al deze men sen en iedereen die van klassieke muziek houdt (of kan gaan houden), is dan ook even bijzonder. Gert heeft muziekensemble Combattimento Consort Amsterdam naar Heiloo weten te halen. Waarschijnlijk één van de laatste kansen om deze muziekgrootheden live te beluiste ren omdat het ensemble volgend seizoen gaat stoppen. Op zaterdag middag 29 september geven zij van 16.00 tot 17.00 uur onder leiding van Jan Willem de Vriend een kort concert in de Ter Coulsterkerk. Met korte, pakkende stukken uit de Barokperiode. Gert hoopt hiermee ook jongeren te bereiken. Voor hen is (tot 25 jaar) de toegang gratis. Kaarten a 20,- zijn te reserveren via tel. 020-5601090 of op de dag van de uitvoering vanaf 15.15 uur te koop bij de ingang van de zaal. Gert Floor neemt afscheid als muziekbibliothecaris. De muziek afdeling in de bibliotheek is onder zijn leiding gegroeid, zowel in de breedte als in de diepte. Foto: Carolien Breed HEILOO - Maar liefst 750 bezoekers waren afgelopen zaterdag getuige van de eerste editie van het jaren 60 en 70 evenement Nostalgie in Fletcher Hotel Heiloo. „Hier droomt elke organisa tie van! De eerste keer gelijk uitverkocht!" vertelt organisator Hugo Kraakman trots, die terug kan kijken op een zeer geslaag de avond. „De sfeer was perfect, de bands waren geweldig en de feestgangers hebben een avond van hun leven gehad." De avond begon met de plaatselijke band JJJJUS, die het publiek goed wist op te warmen. Daarna was het tijd voor de Buk Danny Boogie Band. Een energieke band die de draad speciaal voor Nostalgie eerder oppakte en vervolgens het dak eraf blies. De afsluiter van de avond was Bob en de Blue Band. Dj Theo Blokhuis had speci aal voor deze avond een mix in elkaar gezet met de hits en jin gles uit dat tijdperk. De organisatie van Heilectroo events komt volgend jaar terug met Nostalgie! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9