BELICHT •a y Vanwege het tienjarig bestaan van deze rubriek gaat de Uitkijkpost Thuis in Balans, Korstanje Cruises Hoe staan o de zaken Kuyper &Blom Makelaars HeadNets kantoor- automatis UPDATE praktijk voor ergotherapie Wij bieden meer keuze in dagarrangementen, met leuke, afwisselende programma' s voor de hele dag lie Dit jaar bestaat de Uitkijkpostrubriek Bedrijf Belicht alweer tien jaar. U F II IC ll| De rubriek wordt wekelijks zeer goed gelezen en hoog gewaardeerd, 9 en levert vaak extra clientèle of in ieder geval extra aandacht op. Vanwege het tienjarig bestaan van deze rubriek gaat de Uitkijkpost bedrijven langs die ooit in Bedrijf Belicht hebben gestaan, en vraagt ze: Kennemerstraatweg 71, 1851 BB Heiloo, tel. 072 - 5125502, www.thuisinbalans.nl, info@thuisinbalans.nl. HEILOO - 'Thuis in balans' is een vrijgeves tigde ergotherapieprak- ti.jk van Karin Metz. De balans terugvinden die mensen door een aan doening kwijt zijn, dat is haar motto. 'Thuis in balans' biedt therapie op maat aan mensen, die als gevolg van het ouder worden, een chronische ziekte of handicap beperkt wor den in hun dagelijks leven. Dit kan zijn op het gebied van het leven van alledag, op het werk of tijdens activiteiten in de vrije tijd. De problemen die cliënten ondervinden worden geïnventa riseerd en bij het zoeken naar oplossingen wordt er uit gegaan van de mogelijk heden die men nog wel heeft. De activiteiten die voor een cliënt belangrijk zijn, worden zo prak tisch mogelijk aangepakt tijdens de behandeling. De ergotherapiepraktijk bestaat inmiddels ruim zeven jaar en heeft een tweede vestiging in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. Karin Metz is aangesloten bij de beroeps vereniging van Ergotherapie Nederland en staat ingeschre ven in het Kwaliteitsregister van Paramedici. Zij heeft veel ervaring in het werken met mensen met mobiliteitsproble men en valproblemen, mensen met chronische vermoeid heid, mensen met licht-cognitieve problemen bijvoorbeeld door een beroerte of bij beginnende dementie en mensen met chronische aandoeningen. De praktijk neemt ook deel aan ParkinsonNet Alkmaar. Sinds juli 2011 is de praktijk gevestigd aan Kennemerstraatweg 71 in Heiloo. Karin: „Aanvankelijk kwamen de verwijzingen voorna melijk van huisartsen. Inmiddels nemen ook thuiszorgor ganisaties, fysiotherapeuten, logopedisten, mantelzorgers en specialisten contact met de praktijk op als zij vermoeden dat ergotherapeutiseh consult zinvol is." Door een wetswijzi ging kan men sinds 2012 ook zonder verwijzing van een arts bij de ergotherapeut terecht. Deze mogelijkheid heet Directe Toegankelijkheid Ergotherapie (DTE). „Het is afhankelijk van de zorgverzekeraar die men heeft of men van DTE gebruik kan maken. Sommige zorgverzekeraars stellen namelijk nog steeds een verwijzing verplicht." Karin verwacht dat de vraag naar ergotherapie in de thuis situatie zal groeien door de toenemende vergrijzing, de wens zo lang mogelijk in de eigen omgeving te blijven wonen en de overheid die dit stimuleert Ouder worden betekent dat de mentale en fysieke mogelijkheden afnemen. Uit onderzoek is gebleken dat ergotherapie het zelfstandig functioneren, de sociale participatie en het welbevinden positief beïnvloedt." Carla en Rien Korstanje, Kanaaldijk 29, 1832 AB Koedijk, telefoon: 06 - 20609256, www. korstanj ecruises.nl of info@korstanjecruises.nl KOEDIJK - Vermeng een flinke scheu t gastvrijheid, een ongedwongen sfeer, warmte en gezelligheid met een stevig uit de hand gelopen hobby dat is Korstanje Cruises. Rien Korstanje heeft zijn hele leven met boten te maken en is vaak op het water te vin den, Carla. en Rien Korstanje runden vroeger een succes volle scheepsmakelaardij in a u thentieke schepen, Met Rien als schipper en Carla. als gastvrouw startte het echtpaar op 23 mei 2004 met Korstanje Cruises hun eigen partyboot rederij. De vloot telde twee schepen, beide eigenhandig door Rien geres taureerd; Noach en. Paris Hilton, een. klassiek schip uit 1928. Beide schepen, zijn geheel toegerust voor het hou den van. feesten, en. partijen. De Paris biedt ruimte aan. zo'n veertig gasten, de Noach aan. zo'n. zeventig personen, In 2010 is de Noach verkocht aan een Engelsman, die het schip dit jaar heeft ingezet tijdens de Olymisehe Spelen in Londen. Rien en Carla zijn nog wel op zoek gegaan naar een andere grote partyboot, maar konden geen schip vinden dat aan al him gestelde eisen voldeed. Carla: „De kruiplijn van de boot moest dusdanig laag zijn, dat wij onder alle bruggen in de omgeving van Alkmaar kunnen varen zonder dat elke brug voor ons open moet gaan." Rien en Carla besloten om dan alleen met Paris uit te varen. Dus werd het interieur van het authentieke schip aangepast, met een barretje en een keuken, tot een gezellige en comfortabele partyboot voor het houden van feesten. „Wij bieden meer keuze in dagarrangementen, met leuke, afwisselende programma's voor de hele dag. Zo werken we samen met golfbaan Sluispolder, op loopaf stand van Korstanje Cruises, waar een groep een golfeli- nic kan volgen of van een heerlijk diner na afloop van de boottocht kan genieten. Daarnaast werken we samen met het eetcafé en de molen op Koedijk en organiseren we puzzeltoehten door Alkmaar. Korstanje Cruises kan ook prachtige koude en/of warme buffetten aan boord serve ren. Kortom: we genieten ervan om het mensen naar de zin te maken. Wij vinden het belangrijk dat onze gasten zich thuis voelen en doen er alles aan om er een onverge telijke dag van te maken!" Stationsweg 102, 1852 LN Heiloo, tel. 072 - 5322420, www.kbmakelaars.nl, info@kbmakelaars.nl. HEILOO - Onder de naam Kuyper Blom. Makelaars zijn Ronald Blom. en. Bas Kuyper acht jaar geleden, aan. de Stationsweg 102 begonnen, Beiden, zijn lid van. de NVM en. register makelaar/taxateur o.z. Dit betekent dat zij woningen waarderen, en. rapport naar de bank mogen, doen uitgaan, en. voldoen, aan. de hoogste opleidingseisen, Ze vindenhet belangrijk dat de belangen van. de verkoper voorop staan, maar geven. aan. de potentiële kopers een. zo goed mogelijk beeld en. goede informatieverstrekking om een. koopbeslissing te kun nen nemen, Presentatie staat bij Kuyper Blom. Makelaars hoog in het vaandel, dat is duidelijk zichtbaar. Het kan toorpand is open, vriendelijk en. zeer laagdrempelig men sen lopen heel makkelijk bin nen om iets te vragen"). Ook aan. de presentatie van. alle woningen in de etalage en. op internet wordt veel aandacht besteed, „Wij denken, mee met potentiële kopers en, stellen open vragen om een, goed beeld te vormen van de gedachtegang van, de kijker. Ondanks uitdagende tijden in de woningmarkt wor den bij Kuyper Blom Makelaars nog steeds transacties gedaan. Bas Kuyper: „Het blijkt nu duidelijk, dat onze aanpak zijn vruchten afwerpt. Wij blijven innovatief, kij ken vooruit naar de ontwikkelingen en bedenken nieu we mogelijkheden om een zo groot mogelijke doelgroep voor onze opdrachtgevers te benaderen. Voor de derde keer is onze website vernieuwd om het woningaanbod zo uitgebreid mogelijk te presenteren. Wij zijn inmiddels met vijf collega's." Naast Bas Kuyper en Ronald Blom zijn dat Anika Snoek (kandidaat makelaar-taxateur), Moniek van Leeuwen (commerciële binnendienst) en Marcel Buis (kandidaat makelaar-taxateur), makelaar voor de Egmonden. Kuyper Blom is volop actief in de social media, heeft een eigen Youtube kanaal en voert een totaal nieuwe, doelgroepgerichte campagne voor opdrachtgevers. Voor een optimale presentatie werkt Kuyper Blom met een professionele fotograaf en is de informatieverstrekking zeer uitgebreid. „Wij blijven positief gestemd, maar kijken ook uit naar de definitieve beslissingen die binnenkort door het nieuwe kabinet gemaakt zullen worden. Duidelijkheid voor de toekomst van de woningbranche is echt nodig. Er is nog steeds een grote koopbehoefte, maar niet iedereen durft nu de stap te maken. Maar minder trans acties wil niet zeggen dat er niets gebeurt!" HeadNets heeft in tien jaar een uitgebreide trouwe klantenkring opgebouwd, waarvoor met regelmaat nieuwe onderdelen worden ont wikkeld. „Hieronder bevinden zich klanten die vanaf het eerste uur bij ons zijn. Door samenwerking met IT partnerbedrij- ven komen er ook nieuwe klanten bij, omdat HeadNets diensten biedt die zij niet in huis hebben. In deze tijd van crisis merk je wel dat de vraag verandert. Zo willen veel bedrijven een webwinkel laten ontwikkelen, zodat ver koop van hun producten ook online mogelijk wordt." In de afgelopen tien jaar heeft het bedrijf een aantal veranderingen ondergaan. „Zo zijn we in 2009 gestart met het ontwikkelen van een digitale etalage voor de makelaardij: QueryO. Deze digitale etalage is gekoppeld aan het online CRM systeem van de makelaar, waardoor alle wijzigingen binnen 24 uur auto matisch in de etalage zijn verwerkt. Hiervoor levert HeadNets zowel de software als de hardware. Ook worden social media ingezet om de diensten en ontwikkelingen op de kaart te zetten en volgers op de hoogte te houden van allerlei ontwikkelingen. HeadNets is actief op Facebook en Twitter. Deze media zijn ook geïntegreerd binnen de geheel vernieuwde website." Rick van Leijden, postbus 99, 1850 AB Heiloo, tel. 072 - 5620695, www.headnets.com, e-mail: info@headnets.com. HEILOO - Met HeadNets timmert ondernemer Rick van Leijden al tien jaar aan de weg. HeadNets ontwik kelt websites en webwin kels voor bedrijven, zowel voor lokale- en regionale- als voor lan delijk bekende opdrachtgevers, zoals HAK en Brinta. Maar HeadNets biedt meer. Zoals het automatiseren van rap portages en formulieren in MS Office en het koppelen daarvan aan finan ciële administraties. HeadNets biedt ook de mogelijkheid dit zelf te leren door middel van cursussen program meren in Visual Basic for Applications (VBA) voor beginners en gevorder den. Bovendien doet HeadNets aan ontwikkeling en implementatie van IntranetCRM; een in eigen beheer ont wikkelde relatiebeheersoftware. Dit is een standaardpakket dat geheel aan de wensen van de klanten aangepast kan worden. De wereld van software verandert snel. Er worden continu nieuwe tech nieken voor het maken van websites ontwikkeld. Om up-to-date te blijven houdt Rick specifieke ontwikkelingen bij, leest de vakliteratuur en diverse online resources en volgt opleidingen en trainingen. Rick: „Dit is de manier om op de hoogte te blijven van de ont wikkelingen die zich in deze branche in razend tempo opvolgen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 10