GOUDEN DAGEN! Gouden Dagen Heiloo zoekt Gouden Handen Vervul een wens! Nationale Ouderendag Heiloo 2012 Vrijwilligers Informatie Punt VriesVers maaltijden VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAA TSCHAPPELIJKE STAGEPLAA TSEN Vrijwilligers maken het verschil 13 a ting m HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondagmiddag in het Trefpunt Cultuurgeschiedenis: De Barok Vier uw creativiteit UITKIJKPOST 3 OKTOBER 2012 Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81, e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00 - 16.00 u Weet u alles van opera? Of houdt u van fietsen of winkelen? U kunt uw talent, uw hobby of uw vrije tijd inzetten voor ouderen in Heiloo. Misschien wilt u een keer iemand meenemen die al jaren een boot tochtje heeft willen maken. Of een middag naar het strand met iemand die er nooit uit komt. Dit zijn waardevolle activiteiten voor ouderen. Wat is 'Gouden Dagen'? Het Gouden Dagen Fonds verzorgt Gouden Dagen voor ouderen. Gouden Dagen is de term die staat voor het vervullen van wensen van ouderen. Vaak gaat het om mensen met een kleine beurs die nog maar weinig contacten hebben. Wij willen ons dus inzetten om bij hen isolement tegen te gaan. In Heiloo hebben de VIVa! Zorggroep, Stichting Welzijn Heiloo en het Vrijwilligere Informatie Punt de samenwerking gezocht en zullen het project gaan uitvoeren. Ja, ik vervul graag een wens Heeft u wat tijd over en heeft u affiniteit met ouderen, dan zijn wij opzoek naar u. Voor meer informatie en opgeven: Vrijwilligere Informatie Punt: 072- 5320281, vrijwilligere@welzijnheiloo.nl, www.vrijwilligereheiloo.nl Vriesverse maaltijden worden eenmaal per week bij de omstreeks 50 cliënten thuisbezorgd- door een vrijwilliger, in totaal zijn vier vrijwilligers hiervoor actief. De prijs van een hoofdmaaltijd bedraagt 5,50. En wie is aangesloten bij WonenPlus/Welzijn Heiloo Servicepas krijgt daarop nog eens 10% korting. Er is een ruime keuze uit 90 verschillende maaltijden. Een geweldige service na tuurlijk als je niet meer zelf wilt of kun t koken, en het scheelt ook een hoop boodschappen doen. Tegen het ein de van het jaar is er altijd een assortiment wisseling. Dat betekent nieuwe maaltijden en natuurlijk aanpassing van bestellijsten en brochures. Als u ook wilt profiteren van de geweldige VriesVers service bel dan de recep tie Trefpunt, n ummer 072-5331297. Nati Ouderendag Vrijdag 5 oktober worden er tijdens de Nationale Ouderendag diver se activiteiten georganiseerd in Heiloo. Verspreid door Nederland doen inmiddels zestien gemeenten mee, met als doel duizenden ouderen in het zonnetje te zetten. In Heiloo zal ook het nieuwe project 'De Gouden Dagen' worden gelanceerd. In dit project, uitgevoerd door Stichting Welzijn Heiloo en ViVa! Zorggroep gaat het om het vervullen van wensen van oude ren in Heiloo die niet meer zo veel contacten hebben. Programma: 11.00 uur: Burgemeester Hans Romeijn lanceert het project De Gouden Dagen. Samen met een aantal basis scholieren zal de burgermeester plantjes en wenskaarten uitdelen voor de Gouden Dagen in een buurt in Heiloo. Tijdens het uitdelen van de plantjes zal bekend gemaakt worden welke eerste wens vervuld gaat worden. 12.30 uur: Pannenkoekenluneh voor oude ren op de twee locaties van ViVa! Zorggroep: De Loet en Overkerek. Gratis toegang. U bent welkom. 14.00 uur: Test uw fitheid Met: lezing door Arina van Damme over hoe u jong en vitaal blijft door te bewegen. Hierna kunt u uw bloeddruk laten meten, uw BMI wordt vastgesteld en u doet een inspanningstest. De acti viteiten duren tot ca. 17.00 uur. De kosten bediagen 5,- per persoon. Locatie: Doresports, Het Maalwater 2. Aanmelden via: 072 5331297. Op zondagmiddag hoeft niemand in Heiloo zich te vervelen of zich alleen te voelen. Om de 14 dagen is er van half twee tot half vijf het Zondagmiddag Café. Daar ontmoet u andere mensen die het ook leuk vinden om een spel letje te doen, bijvoorbeeld klaverjassen, bridgen, keezen. Of scrabble, rum- mikub, sjoelen, biljarten. Noemt u maar op. En wie dat liever doet kan een van de zaterdagkranten lezen, internetten of een babbeltje maken onder het genot van een kopje koffie of een ander drankje. Vaak is er op zondag bovendien een vooretelling, uitvoering of ander evenement in het Trefpunt, ze worden allemaal aangekondigd in onze wekelijkse rubriek in de Uitkijkpost. Leden van de buurtbus kunnen gratis vervoer naar het Trefpunt op zondag aanvragen. Bel daarvoor nummer 072-5331297 op maandag/don derdag tussen 9.30 - 11.30 uur. Er is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor de cursus over de Barok die begint op woensdag 10 oktober om 14.00 uur. De 17e eeuw kan gezien worden als de aanloop naar de Verlichting. Er gebeurt heel veel in Europa, zoals een wetenschappelijke revolutie en het is de Gouden Eeuw op sehildergebied in o.a. Nederland. In de cursus gaan we uitgebreid in op werk van o.a. Rembrandt en Rubens. Maar ook de ontwikkelingen in de architec tuur en de muziek krijgen ruimschoots aandacht. De cursus is uniek omdat hij beeldende kunst en muziek combineert en dat alles in historisch perspectief plaatst. U krijgt ook een uitgebreide syllabus. De prijs is 70,- voor 7 lessen. Het telefoonnummer voor informatie en om u op te geven is 072- 5331297. De volledige tekst van de onder staande en alle overige vacatures is te zien op de VIP-website. Handige klusser gezocht voor de bibliotheek Gastvrouw/heer gezocht voor bar Trefpunt Welpenleiding gezocht voor Scouting Victorie Enthousiaste begeleiders gezocht voor creatieve jeugd Organisatoren en wensen inven- tariseerdere gezocht voor het nieuwe project 'Gouden Dagen' Algemene vrijwilliger gezocht voor de bibliotheek Humanitas zoekt maatjes voor mensen met psychische klachten Middelbare scholieren doen vrijwilligerswerk. Het VIP coördi neert de maatschappelijke stages in Heiloo en werkt daarin samen met de vrijwilligerseentrales en scholen in Castricum en Alkmaar. De komende maanden gaan heel veel leerlingen weer een stageplek zoeken. Via de vacaturebanken van de scholen en op de VIP- website zijn weer heel veel leuke stageplekken te vinden. Een kleine greep: Activiteitenbegeleiding voor kinderen van 3-6 jaar in de bibliotheek Assistent volleybaltrainer voor kinderen van 5 Pm 12 jaar bij volleybalvereniging Effect Websitebouwer voor computer club Heiloo Stichting Welzijn Heiloo zoekt leerlingen die 1 keer in de veer tien dagen komen helpen bij het Zondagmiddageafé in het Trefpunt 18.00 uur: Dinerverwennerij in 't Trefpunt Het diner wordt verzorgd door Buffettenpaleis te Akersloot. Uw eigen bijdrage is beperkt tot 7,50. Reserveer tijdig via: 072 5331297 Op de nationale Ouderendag zullen ambassadeure van het project De Gouden Dagen plantjes en wens kaarten uitdelen. Bij hen kunt u ook terecht voor meer informatie over het project. U kunt ook een kijkje nemen op de website: www.degoudendagen.nl of op www.welzijnheiloo.nl Een goede gewoonte voor ieder een: elk j aai' een nieuwe cursus volgen, steeds weer een andere afslag. In het Trefpunt hebben we een ruim aanbod met allerlei ereativiteitsuitingen. Op onze web site vindt u daaivan de volledige presentatie. Om de gedachten te bepalen volgt hieronder een korte duiding van enkele workshops en cursussen die binnenkort begin nen. Papierknipkunst: glas-in-lood en kerstkaarten Spelen met schaar en papier, twee workshops met Janna van Zuijlen. Workshop sierknippen "glasin lood" op zaterdag 27 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Workshop kerstkaarten maken op zaterdag 24 november van 10.00 - 12.00 uur. Prijs per workshop 17,50. Stoffen verven/bedrukken met transferverf Transferverf gebruik je indirect, je verft op papier en dit papier kun je op verschillende manieren afdrukken op stof met een strijk ijzer. We experimenteren met het veiven zelf, met speciale krijtjes en we gaan het papier manipuleren. Deze korte cursus o.l.v. Gerda Pauwelussen begint op maandag 7 januari om 19.30 uur. Prijs 35,50 voor 3 lessen, excl. materiaalkosten 15,- Handwerken: stoppen en doorstappen Dit is een basiscursus op aftelbare stof. De verschillende proefjes die worden gemaakt leveren uiteindelijk een mooie merklap op. De techniek is niet moeilijk. Cursusleiding Wybrieh Homstra. Aanvang woensdag 17 oktober om 14.00 uur. Prijs 85,- voor 6 lessen. Acryl voor beginners Korte cursussen onder leiding van Tmdi Buis vanaf woensdag 7 november om 9.30 uur en vanaf vrijdag 9 november om 13.30 uur. Prijs 70 voor 6 lessen. Sj aalknoopmogelij kheden In deze workshop op woensdag 21 november om 10.00 uur of op woensdag 28 november om 19.30 uur leert Angela Besseling u ver schillende manieren om uw sjaal te knopen. Als je verschillende sjaals hebt, toont hetzelfde kle dingstuk steeds weer andere. Prijs 17,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13