Herfstwandeling in de Wimmenummer duinen Filmavond en beeldbank-presentatie Lachend naar de overkant Groeten uit Liminen Spirituele beurs Track 9 zingt bedrag bij elkaar voor Stichting ALS regio 17 BRIEFKAART. Scouting LIMMEN - De maandelijk se IVN-natuurwandeling in de Wimmenummer dui nen heeft in herfst en winter een ander vertrekpunt: het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. Start is een uurtje later dan nor maal, om 11.00 uur. De wandeling gaat nu langs de binnenduinrand, waar het wat beschutter is, maar we maken ook een slinger door de open duinen. Men kijkt naar typi sche herfstverschijnselen zoals ver kleurende bladeren, paddenstoelen, allerlei vruchten, zaden en bessen, maar ook naar nog even opbloei ende zomerplanten. En misschien zijn de typische wintervogels, zoals de Kramsvogel, al gearriveerd. Aanvang is op zondagmorgen 7 oktober om 11.00 uur, bij genoemd verzamelpunt. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Van te voren opgeven is niet nodig, wel zelf zor gen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn E 2,50) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen, tel. 072-5325110. REGIO - Op zondag 7 oktober wordt er een gezellige huise lijke spirituele beurs gepre senteerd in Hotel Borst, van Oldebameveldweg 25 in Bakkum. Van 11.00 tot 17.00 uur vindt u daar paragnosten, helderzienden, mediums, kaartlegsters, aurafo tografie, edelstenen, sieraden, boeddha's, weinessproducten, enzovoorts. Entree 5,-, kinderen onder begeleiding gratis. EGMOND - Op vrijdag 12 okto ber houdt Historisch Egmond in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee opnieuw een filmavond met unieke oude beelden van de Egmonden. Net als eerder dit jaar in Egmond- Binnen, zullen aan de hand van filmbeelden uit de diverse archie ven, de tijden van de stoomtram, de elegante badhotels en de kolonie huizen herleven tijdens een avond vullende voorstelling. De beelden, waaronder ook vele nooit eerder vertoonde privéfilms, worden deskundig van commentaar voor zien door Jesse van Dijl van het Regionaal Archief Alkmaar. Ook zal Historisch Egmond deze avond een korte presentatie houden van haar beeldbank. Deze online beeld bank is inmiddels al gevuld met meer dan duizend foto's van ver vlogen tijden, maar daar kunnen er nog veel meer bij. Bovendien kunt u zich aanmelden om te helpen met het benoemen van al deze foto's. Alle hulp is meer dan welkom en de Facebook pagina 'Je bent Derper als.toont aan dat er genoeg men sen zijn die dit enorm leuk werk vinden. De filmavond begint om 20.00 uur. Kom op tijd want vol vol. De toegang is gratis. De Stoomtram in Egmond aan Zee, te zien op unieke beelden tijdens de filmavond. Aangeleverde foto Oude briefkaart met rechts het oude gemeentehuis, nu slaapken- ner Lute aan de Rijksweg. Aangeleverde foto LIMMEN- Vrijdag 14 september vond bij Scouting Limmen het jaarlijkse overvliegfeest plaats. Ruim vijftig dappere scouts waren niet bang om vies te worden en trotseerden de hindemisbaan die hen naar een volgende speltak leidde. Op naar een nieuw seizoen scoutingplezier! Het doorstro men van leden naar de volgende leeftijdsgroep wordt bij scouting overvliegen genoemd. De kinde ren maakten deze overstap dit jaar door een parcours af te leggen dat in een legertraining niet zou mis staan. Eerst kropen ze onder een zeil door, daarna moesten ze (velen op hun knieën!) door een modder bad. Als laatste onderdeel lag een grote opblaasband aan een touw te wachten. Wie zich goed vasthield, kon door de leiding van de nieuwe speltak letterlijk worden binnen gehaald. Gelukkig heeft iedereen bewezen deze stoere beproeving aan te kunnen. Onder toeziend oog van het massaal aanwezige publiek zoefde het ene na het andere vrolij ke kind voorbij. Scouting Limmen kijkt terug op een geslaagde avond en hoopt dat het hele seizoen net zo uitdagend en gezellig zal zijn! LIMMEN - Op vrijdag 26 okto ber houdt de Stichting Oud Limmen aan de hand van nos talgische prentbriefkaar ten een reis door het heden en verleden van Limmen in Partycentrum De Burgerij aan de Dusseldorperweg 103 te Limmen. Peter Valkering heeft van prent briefkaarten uit het - archief van de Stichting Oud Limmen en prent briefkaarten uit de privé verzame ling van de heren Jaap Adrichem en Jan Pepping een presentatie gemaakt, waarin oude buurten weer tot leven komen en duidelijk is te zien hoe deze plaatsen in de loop der jaren zijn veranderd. Het geheel wordt van tekst en commen taar voorzien door Jaap Adrichem. U ziet het dorp als het ware van doip met weinig bebouwing en volop bloemenvelden, veranderen in een dorp zonder bloemenvelden en volop bebouwing. Elke prent briefkaart vertelt een eigen verhaal zowel aan de voorkant als aan de achterzijde, soms met prachtige handschriften beschreven. Heeft u zelf nog oude prentbriefkaarten in uw bezit dan wil men deze graag aan het archief toevoegen. Kom op maandagochtend/avond even langs bij de Stichting oud Limmen aan de Schoolweg 1 en terwijl u geniet van een kopje koffie scannen zij uw prentbriefkaarten of foto's in zodat u ze direct weer mee naar huis kimt nemen. Alleen met uw hulp kan de geschiedenis van het Dorp Limmen door worden gegeven aan de toekomstige generaties. Kaarten zijn voor 5,- (inclusief een kopje koffie) voor iedereen verkrijgbaar vanaf maandag 8 oktober om 10.00 uur bij de Stichting Oud Limmen - Schoolweg 1 te Limmen (Naast de oude brandweerkazerne). Zie voor verdere informatie: www.oudlimmen.nl. Op naar een nieuw seizoen scoutingplezier bij Scouting Limmen! Aangeleverde foto DRUKWElty. ile universéHë! Postvereeniging. Union postale

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15