My-Life Slim Paulusschool en Meander vieren jubileum Dook en Rie Nanne- Ursem 60 jaar getrouwd H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Deens papiersnij'den Afgestudeerd Opkikkertje van Keer op Keer Gezellige rommelmarkt in het Trefpunt Lezing vogelvereniging Kleurenpracht Buk Buk zoekt vrij'willigers UITKIJKPOST 3 OKTOBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Patricia van der Voort, Ringweg 13, 1852 CM Heiloo, tel. 06 - 28483877, www.mylifeslim.com, e-mail: patriciavandervoort@mylifeslim.com. HEILOO - Zo vlak na de vakantieperiode weer eenmaal terug in de dagelijkse routine is het 'souvenir' van zoveel vakantiegeluk vaak wat minder gewenst. Die paar extra pondjes stapelen zich boven op het toch al te hoge gewicht, waar veel mensen mee te maken hebben. Onder per soonlijke begeleiding van gediplomeerd gewichtsconsulente Patricia van der Voort is afvallen geen straf, maar een beloning voor zoveel doorzettingsvermogen. Uit eigen ondervinding weet ze wat de moeilijke momenten bij het afvallen zijn en zet haar ervaring in om mensen op weg te helpen naar een gezonde levensstijl. „Vaak zijn verkeerd aange leerde eet- en drinkgewoonten en/of gebrekkige kennis over voeding de oorzaak van overgewicht." Patricia werkt met de My-Life Slim methode. Hierbij valt iemand op een verantwoorde manier één a twee kilo per week af. „De verbranding blijft hierbij op hetzelfde peil en supplemen ten voorkomen dat spierweefsel wordt afgebroken. Door een verbeterde levensstijl blijft het jojo-effect uit." In een intakegesprek neemt Patricia het bestaande eetpatroon en de dagindeling van de cliënt door en meet lengte, gewicht, vetpercentage en bloeddruk op. Zij helpt mensen vervolgens om inzicht te krijgen in 'het woud' van voedingsmiddelen en met deze verkregen kennis een gezond voedingspatroon en -levensstijl eigen te maken, waar men tot in lengte der dagen iets aan heeft. Patricia weet uit ervaring dat een gezond leefpatroon een constante onderhandeling met jezelf is, wat je wel en wat je vooral niet moet eten om op gewicht te blijven. „Door bewust te worden wat je eet en te leren over voeding, bijvoorbeeld de enorme hoeveelheid suiker die in sommige voedingsmiddelen zoals bliksoep of cola is verwerkt. Het regelmatig eten van kleinere hoeveelheden en gezonde producten voorkomt dat de bloedsuikerspiegel te snel stijgt of zakt, waardoor de neiging tot 'snaaien' minder wordt." Patricia geeft richtlijnen waar iemand die wil afvallen mee aan de slag gaat. „De My-Life Slim methode werkt met de Schijf van Vijf. Gedurende het afvallen ontstaat geen tekort aan bepaalde voedingsstoffen. De My-Life Slim methode zorgt voor een goede balans tussen voeding en het verbrandingsproces. De supplementen ondersteunen het proces van afvallen en zorgen dat je het aan kunt. Het is geen dieet, maar het werkt aan een verandering in levensstijl zodat een stabiel en gezond voedings patroon ontstaat. Vet verdwijnt op de goede plekken, zoals buik en bor sten en komt lekkerder in je vel te zitten." Afhankelijk van het startgewicht en het gewenste streefgewicht vindt gedurende een periode één keer per week een consult plaats, voor per soonlijke begeleiding bij het afslanken en als steuntje in de rug. „Als het streefgewicht eenmaal bereikt is, dan worden de supplementen in drie weken afgebouwd." Om niet in oude, verkeerde gewoonten terug te val len, biedt Patricia de mogelijkheid een controletraject te volgen. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt onder leiding van docente Joke Mooij op dinsdag 16 okto ber van 13.30 tot 15.30 uur een cursus Deens Papiersnijden. Deze cursus is ook toegankelijk voor niet-leden. Voor opgave/ informatie tel. 072-5333127 of via info@nivonheiloo.nl. De cursus sen vinden plaats in de Hofdijk, Marienstein 178A in Heiloo. Zie ook www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Op 27 september is Lotte Inger Berende uit Heiloo afgestudeerd aan de universiteit van Leiden. Zij is in vier jaar afge studeerd in civiel recht en mag zich vanaf heden Master of Law noemen. Ze is oud leerlinge van Jac P Thijsse. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand okto ber gaat naar Stichting Welzijn, bijdrage voor het organiseren van concerten, middagtochtjes en themabijeenkomsten voor senioren. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Zaterdag 13 oktober van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige rommelmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier van alles en nog wat! De toegang is gratis. Er zijn nog enkele tafels beschik baar. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 7,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). Opgave: 072- 5331297. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht houdt op 8 okto ber om 19.30 uur een lezing over het leven van papegaaien in het wild, leefgebied Afrika - Azië - Australië. Er wordt imiek beeld materiaal van papegaaiachtigen in het wild getoond, waarbij enkele zeer zeldzame opnames. De lezing wordt gehouden door de heer Hans Wagenaar. De avond wordt gehouden in het clubgebouw aan het Zevenhuizen. Toegang en kof fie zijn gratis, iedereen is welkom. HEILOO - Dinsdagmorgen vlak voor schooltijd was de opening van de 20-jarige verjaardag van de basisscholen in Ypestein; de Paulusschool en Meander. Alle leerlingen van beide basis scholen hadden zich verkleed op het schoolplein verzameld om gezamenlijk en luidkeels de ope ning van de feestag in te luiden met een mega warming-up. In het kader van het jubileum werd op deze bij zondere dag 's middags per school een dansvoorstelling gegeven in de sfeer van WereldDansDag. Alle klassen beeldden hierbij een dans uit een land uit, die vervolgens aan elkaar werden geregen tot één doorlopende dansvoorstelling. De voorstellingen werden geco ördineerd door drie medewerk sters van Grote Broer, een organi satie die aan de hand van creatieve projecten zoveel mogelijk kinderen met kimst, waaronder dans, wil laten kennismaken. De ochtend lessen waren vervangen door cre atieve workshops, zoals dans en koken. Alle leerlingen (ongeveer 500 leerlingen tezamen) hadden zich op dinsdagmorgen vroeg verkleed op het schoolplein verzameld om de opening te vieren van het 20-jarig bestaan van beide basis scholen in Ypestein. Op het podium staan Peter Rokebrand (cow boy) en Koen Eibers (kok). Foto: Carolien Breed HEILOO - Op dinsdag 9 okto ber zijn Dook (90) en Rie Nanne-Ursem (88) zestig jaar getrouwd. Rie komt oorspron kelijk uit Uitgeest en ontmoette Dook tijdens een dansavond in De Ooievaar in haar geboorte dorp. Na ruim drie jaar verkering stap ten ze in het huwelijksbootje en gingen aan het Zevenhuizen wonen, waar ze bijna 60 jaar gewoond heb ben. En nu wonen ze naar volle tevredenheid in verzorgingstehuis Overkerck, niet zo heel ver van him oude stekje verwijderd. Rie en Dook Nanne hebben drie kinderen, twee zonen en een dochter, die allen in de buurt wonen. Rie en Dook zijn de trotse (over) grootoudere van negen kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen. Het diamanten huwelijksfeest wordt ingeluid met een spelletjesavond op 6 oktober in Overkerck, waar het echtpaar sinds een jaar woont. Bijna 25 jaar ging het echtpaar op vakantie met de schoonfamilie van him dochter; en ieder jaar werden de spelletjes, die Dook zelf gemaakt had, tevoor schijn gehaald. Soms werd tot diep in de nacht doorgespeeld; gezellige avonden waarvan Rie en Dook altijd zeer hebben genoten! Om nog één keer dat speciale vakantiegevoel terug te halen komt de 'vakantie- ploeg' van weleer bij elkaar om in Heiloo een gezellige avond te bele ven. Op 9 oktober, de feestdag zelf, staat het diamanten echtpaar in het stralende middelpunt; van 16.00 tot 18.30 uur is het feest voor familie, vrienden, (oud-)buren en bekenden. Ook bewoners van Overkerck zijn welkom! HEILOO - Ben je 15 jaar of ouder, enthousiast en wil je samen met een leuke groep jongeren dingen organiseren in de Buk, dan ligt hier je kans. Ook voor de horeca (werken achter de bar), dj's (het draaien van leuke muziek en der gelijke), de techniek (het mixen van het geluid en het licht) de publiciteit (flyers, facebook, web site en krant), de garderobe, aan kleding van de het Buk-café en niet te vergeten het schoonmaken voor en na de activiteit worden mensen gezocht. Heb je interesse, meld je aan via jongerenwerk® bukbuk.nl. Op dinsdag 9 oktober zijn Dook en Rie Nanne-Ursem 60 jaar getrouwd. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5