Once Again viert 10-jarig bestaan Nieuwe winkel Lifestyle 't Loo feestelijk geopend Lezing over het poppenhuis Nijenburg Ondertekening bekostigings overeenkomst nieuwbouw PCC Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING De Barok Digitale fotobewerking Test uw fitheid! Dinerverwennerij Ademhalen Vrijwilligerswerk Forbo Krommenie Zijdecocons en -strengen Handwerken Maak je stamboom Cambodja Fitylady Informatie Probeer-PC UITKIJKPOST 3 OKTOBER 2012 HEILOO - Once Again bestaat tien jaar. De gezellige boetiek in tweede hands dameskleding is voor veel vaste klanten een ongedwongen ontmoe tingsplaats waar de koffie altijd klaarstaat en heerlijke muziek op de ach tergrond klinkt. Hier slaag je altijd voor een superkoopje en loop je trots met de mooiste, normaal gesproken peperdure merkkleding naar buiten (Gucci, Pauw, Claudia Strater, Josephine Co, Just Be, et cetera). Jolande Dukker en Kitty Erades begonnen met een kinderkledingkraam op de Heilooër markt en trokken vervolgens in het voormalige pand van Ranzijn aan de Stationsweg. Van daaruit verhuisde Once Again naar de Heerenweg, hoek Zevenhuizerlaan, waar de boetiek al weer acht jaar gevestigd is. De boetiek biedt een uitgebreide collectie in tweedehands damesmerkkleding en -accessoires, waaronder tassen, schoenen, sieraden en dergelijke. Alleen ingebrachte kleding van uitstekende kwaliteit wordt in de collectie opgeno men; een zeer bijzondere collectie die met grote regelmaat wisselt. De keuze is uitgebreid; van vintage en modisch tot chique avondjurken, die overigens voor feestelijke gelegenheden ook te huur zijn. Van 3 tot 10 oktober wordt iedere bezoeker verwelkomd met iets lekkere bij de koffie en geeft Once Again bovendien 10% korting op de hele collectie. Once Again, Heerenweg 252, Heiloo, tel. 072-5340867, www.onceagain.nl. HEILOO - Na jaren komt er in de Van Aostastraat 28 in Heiloo, gelegen nabij het winkelcentrum 't Loo, weer een nieuwe winkel. Onder de naam Lifestyle 't Loo, worden de deuren van deze winkel op zaterdag 6 oktober, om 13.00 uur feestelijk geopend met een hapje en drankje. De bestaande winkels in Heiloo hebben de klanten veel te bieden, volgens ondernemer Zwi Granaat is er echter nog geen winkel in Heiloo die zich op een speciale manier volledig richt op het verrijken van de inrichting van de woning. Het assortiment van de nieuwe winkel begint bij glazen uit Leerdam en eindigt bij minilessenaars uit Indië, en aardewerk uit Vietnam. De vele mooie stuk ken worden tegen aantrekkelijke prijzen aangeboden en zullen een sieraad zijn in uw huiskamer. Om de artikelen goed tot him recht te laten komen is de winkel onder professionele aansturing van Rianne Landstra volledig gere- styled, waardoor de winkel een huislijke warmte uitstraalt. Het effect van deze inrichting is dat de artikelen bijzonder goed tot hun recht komen. De klanten kimnen zich zo een goede vooretelling geven van de artikelen in hun thuissituatie. De keuze voor de locatie van de winkel in de Van Aostastraat is gemaakt met het oog op de nabijheid en de aantrekkelijkheid van het win kelcentrum en op voldoende parkeergelegenheid tegenover de winkel. De inwoners van Heiloo en uit naburige gemeenten zullen de weg naar de win kel dan ook gemakkelijk weten te vinden. De eerste twee weken na opening krijgen de klanten een speciale openingskorting van 10% op hun aankoop. HEILOO - Na een ingrijpende restauratie van de 'bewoners' en de voorwerpen van het pop penhuis van Nijenburg is de 'poppecas' weer teruggekeerd in het Heilooër buitenhuis. Op donderdagavond 11 oktober houdt de Historische Vereniging Oud Heiloo een lezing in de Oudheidkamer Heiloo. Het poppenhuis van Nijenburg, eigenlijk een kast met een bonte, historische verzameling van pop pen en voorwerpen in miniatuur formaat, bleek na een inspectie van deskundigen in slechte staat te ver keren. De poppen en him kleding waren beschadigd en aangetast, de voorwerpen in de kast waren incompleet en uit elkaar gevallen. Desondanks bleek dat de verza meling van grote waarde was; een imieke 'poppecas', één van de vijf of zes historische poppenhuizen die er nog zijn in Nederland. Vereniging Hendrick de Keyser trok zich het lot van het Heilooër poppenhuis aan en startte met de restauratie waaraan vele deskimdigen hebben meege werkt. Mieke Content van Oud Heiloo houdt op 11 oktober een lezing. Daarbij komen de historie, de res tauratie en de betekenis van het poppenhuis aan de orde. Aan de hand van lichtbeelden worden de tafereeltjes in het pop penhuis verduidelijkt, zodat men, als in de weken daarna een bezoek aan Nijenburg brengt, een goed beeld heeft van de verschillende 'kamers' van het poppenhuis. De lezing wordt gehouden om 19.30 uur in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Vanwege het beperkte aantal plaatsen is aan melding vooraf beslist noodzake lijk, bij voorkeur via het e-rnail- adres aanmelding, oudheiloo® gmail.com indien dit niet moge lijk is via tel 072-5320028 of via www.oudheiloo.nl/Reacties. De Linnenkamer, een van de vertrekken in het historische pop penhuis. Foto: O. Kalkoven HEILOO - Donderdag 27 septem ber ondertekenden de gemeente Heiloo en het Petrus Canisius College (PCC) in het gemeen tehuis de bekostigingsovereen- komst voor de nieuwbouw van PCC Heiloo. De gemeenteraad en het college hebben ingestemd met de nieuw bouw voor PCC Heiloo. Volgens wethouder Jacob Ouderkerken is de nieuwbouw in veel opzichten bijzonder. Niet alleen vanwege het financiële beheer, maar ook het ont werp van de nieuwbouw. „Het is een transparant gebouw doordat er veel glas wordt toegepast en bovendien is het gebouw volledig 'gasloos'. Met aardwarmte en 250 zonnepanelen op het dak wordt het schoolgebouw verwarmd. En de kosten van het casco-onderhoud zijn de komende dertig jaar 'nagenoeg nihil' vanwege de duurzame materialen. Naar verwachting start de eerste fase van de sloop van de huidige locatie in april 2013. Op dit moment is nog niet bekend wanneer de start van de nieuwbouw plaats vindt en welke aannemer de nieuwbouw gaat uitvoeren. De aanbesteding start in oktober van dit jaar. In de nieuwe situatie biedt het PCC Heiloo, als onderbouwvestiging plek aan maxi maal 360 leerlingen in de leeftijd van twaalf tot en met veertien jaar. Naar verwachting vindt de opleve ring van het nieuwe schoolgebouw in augustus 2014 plaats. Wethouder Ouderkerken en Hanny Kok, de vestigingsdirecteur van PCC Heiloo ondertekenen de overeenkomst. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Woensdag 10 oktober om 14.00 uur gaat met docent Jan van der Giessen de cursus cultuurgeschie denis van start over de Barok. De prijs is 70,- voor zeven lessen. Op woensdag 17 oktober om 9.30 uur start deze cursus voor begin ners. Uitsnijden, belichting en kleur aanpassen, retoucheren, werken in lagen, tekst toevoegen. Zes lessen van anderhalf uur voor 99,-, exclu sief cursusboek en programmatuur 24,95. Met de Nationale Ouderendag is er op vrijdag 5 oktober om 14.00 uur een fitheidstest in Doresports. Tijdens de bijeenkomst van 14.00 tot 17.00 uur komt Arina van Damme aan het woord, de bloeddruk wordt gemeten, de BMI wordt berekend en u doet een inspanningstest. De kosten bedragen 5,- per persoon. Aanmelden via tel. 072-5331297. Op vrijdag 5 oktober, Nationale Ouderendag, is er een Dinerverwennerij in het Trefpunt, aanvang 18.00 uur. Eigen bijdrage 7,50. Lezing op woensdag 10 okto ber om 20.00 uur door Marie-José Custers, die als ademtherapeut en loopbaanadviseur gebruik maakt van ademtechnieken om mensen te ontstressen, en hun prestaties en gezondheid te verbeteren. Entree 15.-. Informatieochtend van SWH en ANBO op dinsdag 6 november over vrijwilligerswerk, met focus op de organisatie Samen4werk. Ook ver toning van een film over vrijwilli gere in Heiloo en presentatie door Sigrid Wijsman van het VIP over de mogelijkheden van vrijwilligers werk. U bent van harte welkom, ook als u al vrijwilligerswerk doet. Aanvang 10.00 uur, entree 3,75. Excursie op maandag 12 novem ber, de touringcar vertrekt om 13.00 uur. In Krommenie ziet u hoe lijnolie vermengd met hars, houtmeel en kalksteen een prachtige marmole- umvloer wordt. Het bedrijf bestaat al 111 jaar en groeit snel. Excureieprijs 14,50 inclusief koffie/thee. Workshop met Margriet Oostelbos op maandag 8 oktober om 19.30. Van zijdecocons en zij- destrengen die zijn geverfd met zij- deverf een exclusieve halsketting maken. Prijs 20,- excl. materialen vanaf 15,-. De basiscursus Stoppen en Doorstappen onder leiding van Wybrich Hornstra begint op woens dag 17 oktober om 14.00. Bij deze techniek wordt gebruik gemaakt van aftelbare stof. Uiteindelijk ontstaat een merklap waarop de gemaakte proefjes een mooi resul taat opleveren. Prijs voor zes lessen 85,-. Op woensdag 31 oktober om 19.30 uur start de cursus genealo gie. Stap voor stap wordt uitgelegd hoe je je stamboom zo compleet mogelijk krijgt. Communiceren en databases op internet doorzoeken. Uitbreiden met persoonlijke verha len, foto's en andere documenten. De prijs is 70,- voor drie lessen. Zondag 14 oktober om 14.00 uur verzorgen Ciska en Evert Abspoel een audiovisuele lezing over him reis naar Cambodja. Dit land kent een turbulente geschiedenis. Laat u mee nemen naar het schitterende land schap van Cambodja. Entree 5,-. De fitmaand start op woensdag 10 oktober met metingen en intake gesprek. Totale kosten voor intake, metingen, training tweemaal per week en evaluatie/advies 52,50. Aanmelden uiterlijk 9 oktober. Op woensdag 17 oktober is er van tien tot twaalf uur een infor matiebijeenkomst in het Trefpunt over de Probeer-PC. Laat u gratis informeren over de makkelijkste manier om te leren omgaan met de computer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7