Zuidwester opent de Kinderboekenweek Spanning in coalitie H E I L O O 13 VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Half-eigen wethouder Geen enkele steun Stationsplein toch niet autovrij? Tenslotte vermeld ik nog: Robin Raven opent Kinderboekenweek op de Duif Kleedjesmarkt op de Benedictusschool UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2012 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeen teraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. HEILOO - Woensdagmorgen 3 oktober stonden er allemaal verschillende mensen vanuit de hele wereld de leerlingen op te wachten bij de ingang van de school. Hallo Wereld: het nieuwe thema van de Kinderboekenweek 2012 werd op deze manier wel heel fees telijk gestalte gegeven. In de aula werd een toneelstukje opgevoerd op het podium: leerlingen uit groep 4 kregen een aardrijkskundeles van juf Linda. Steeds als juf verder wilde met haar les, verscheen er iemand uit een ander land zomaar op het podium. De kinderen mochten raden uit welk land de gast kwam en daarna het juiste land aanwijzen op de grote kaart van de wereld. Dit leidde soms tot komische taferelen. In de aula van de Zuidwester werd een komisch toneelstukje opgevoerd. Aangeleverde foto HEILOO - Op maandag 1 oktober kreeg CBS de Duif bezoek van kinderboekenschrijver Robin Raven uit Heiloo. Hij opende de Kinderboekenweek die dit jaar als thema Hallo Wereld heeft. Raven is de schrijver van 'Gekaapt' en van 'Olifanten in mijn kop'. Hij bracht een koffer vol met verhalen mee over zijn opa Kuki die werd geboren in Indonesië. Opa Kuki deed zijn vertel-sarong aan en vertelde het verhaal van de stoute hagedis Tsjitjak. Na dit grappige verhaal kreeg de school twee sprookjesboeken van de Heilooër schrijver overhandigd. Aangeleverde foto HEILOO - Woensdag 3 oktober begon de kinderboekenweek op de Benedictusschool met een kleedjesmarkt. Dit jaar was het binnen in verband met de regen, maar het was gezellig druk. Vele boeken kregen een nieuwe eigenaar. Aangeleverde foto Maandagavond 8 oktober besprak de gemeenteraad twee grotere geagendeerde onder werpen: de renovatie van het veld van honkbalvereniging Double Stars en een nieuwe nota grondprijzen. Over beide onderwerpen was weinig dis cussie. Discussie was er des te meer over twee moties waar de frac tievoorzitter van Heiloo-2000, Dick Bergmans, deze avond mee kwam: één over het voor alsnog niet doorgaan van het autovrij maken van het Stationsplein en één over de rol van de gemeente bij het plan voor een geheel nieuw recrea tiepark met daarbij een nieuw zwembad, zowel binnen- als buitenbad, op de locatie hoek Vennewatersweg Westeiweg Sehipperslaan. Dit plan werd in de lente van dit jaar bedacht door projectontwikkelaar Bert Rotteveel van M4 in samenwer king met de raadsleden Cees Rootjes van de PvdA en Hessel Hiemstra van het CDA. Deze twee raadsleden lanceerden dit plan namens hun fracties in de raadsvergadering van 9 juli. Met dit plan overvielen PvdA en CDA toen de andere poli tieke partijen, en ook het colle ge, en ook de vrijwilligers van de Vrienden van het Baalje. De ontvangst van het plan in die vergadering was dan ook gereserveerd: de tijd was hier nog niet rijp voor, zo werd gezegd, het leidde aandacht en energie af van Het Baafje, en als de indieners er toch mee door wilden gaan moesten ze eerst maar flink wat huiswerk maken, vooral in de financiële sfeer. Hierop haalden de indie ners het plan van de agenda af. Dat was dus 9 juli. Nu, drie maanden later (wel pas de eerstvolgende gelegen heid vanwege het zomerreces), kwam Dick Bergmans namens Heiloo-2000 met een forse nabrander. Het college had zich op 9 juli ongeveer net zo verrast getoond als hij zelf toen was, maar klopte dat wel vroeg Bergmans nu, want de project ontwikkelaar Rotteveel had hem (en mogelijk ook andere raadsleden) intussen zelf ver teld dat hij, Rotteveel, vóór 9 juli 'al twee maanden met de gemeente goede samenwer king' hierover had. Dan moest er dus één partij onwaarheid spreken, aldus Bergmans: óf het college, óf de projectont wikkelaar. In zijn motie ging Bergmans er van uit dat de pro jectontwikkelaar onwaarheid sprak en daarom luidde het zogenaamde dictum (zeg maar besluit) van de motie: 'De raad keurt deze handelwijze af en verzoekt het college geen con tacten meer te onderhouden met de firma Rotteveel.' Achtergrond bij deze bij zondere motie is de groeiende tweespalt in de coalitie in deze collegeperiode 2010-2014. Er is een col lege met wethouders van D66/ GroenLinks, het CDA en de PvdA. De wethouder van D66/ GroenLinks, Schmalschlager, zit er ook namens Heiloo-2000, respectie velijk wordt door Heiloo-2000 gedoogd. Heiloo-2000 nam na de gemeenteraadsverkiezing van 2010 als grootste partij het initiatief voor de vorming van een nieuw college, maar leverde geen eigen wethou der. Bij de discussie van deze maandagavond kwam fractie voorzitter Bergmans tegen over de half-eigen verantwoor delijke wethouder Désirée Schmalschlager te staan omdat zij bestreed dat het college eer der dan twee weken vóór 9 juli op de hoogte was van het plan van Rotteveel. Met de man zelf had zij geen contact gehad, zei zij. Voor zijn motie kreeg Bergmans geen enkele steun van andere politieke partijen. Ook niet van D66/GroenLinks, die als coalitiepartner in de weken en maanden vóór 9 juli toch ook niet gekend was in het nieuwe zwembadplan. Bergmans kon zijn suggestie dat wellicht toch 'de gemeen te' eerder op de hoogte was, niet hard maken. Door de dis cussie werd duidelijk dat met 'de gemeente' bedoeld moes ten zijn: de beide raadsleden, Rootjes en Hiemstra, die met Rotteveel op avontuur waren gegaan. René van Splunteren, fractievoorzitter van de WD, de grootste oppositiepartij, wees er nog op dat prominent in de motie het woord 'afkeu ring' stond en er dus sprake was van een motie van afkeu ring! Was dat de bedoeling?! Na een schorsing trok Dick Bergmans de motie in. En dan was er nog een twee de kwestie waarbij de fractie van Heiloo-2000 zich buiten spel gezet voelde, namelijk het vooralsnog niet doorgaan van het autovrij maken van het Stationsplein. De verkeers problematiek daar is algemeen bekend (auto rijden over de stoep van de Vomar) en al op 6 december 2010 was in de gemeenteraad unaniem een motie aangenomen betref fende het verkeersarm maken van het Stationscentrum. Nu, in de zomer van 2012, maakte het college bekend dat het de bezwaren van de winkeliers, ondersteund door een door hen geëntameerd onderzoek, opnieuw wilde wegen en het autovrij maken van het plein werd dus vooralsnog opge schort. Ook hierover voerde Dick Bergmans nu het woord, en ook hiervoor bracht hij een motie mee. Hij stoorde zich er vooral aan dat de raad volgens hem niet tijdig over de nieuwe heroverweging was geïnfor meerd, terwijl de raad destijds toch een unanieme wens op tafel had gelegd. In de motie stond dat dit 'onjuist en niet respectvol jegens de raad' was. Opnieuw een dictum met als tekst: 'De raad keurt deze han delwijze af.' Maar ook hier kreeg Heiloo-2000 geen enkele steim van andere politieke partijen, ook niet van oppositiepartijen. Verantwoordelijk wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) betoogde dat hij de politieke partijen in de raadscommis sievergadering van 19 septem ber jongstleden uitvoerig had geïnformeerd over de herover weging en daar geen bezwaren had gehoord. Ouderkerken en Bergmans botsten nu dan ook heftig. Oppositieleider Van Splunteren zei dat hij zich ver baasde over de verhoudingen binnen de coalitie en dat hij vol spanning zou toekijken hoe deze verhoudingen zich in de toekomst zouden ontwik kelen. Na een schorsing trok Bergmans zijn motie in. dat de raad unaniem een positief eindbesluit nam inzake het verstrekken van een budget van 280.000 euro aan honkbal vereniging Double Stars voor het renoveren van het veld. Hierbij werd duidelijk dat het veld wel gedraaid zal wor den, wat een wens was van de club. De planning is dat het nieuwe honkbalveld op 1 april 2013 in gebruik wordt geno men. De raad heeft natuurlijk nooit graag dat er een gelegen- heidsbesluit wordt genomen. Daarom was om een 'kaderstel ling' voor (alle) buitensportac commodaties gewaagd. Een startnotitie hiervoor is behan deld in de raadscommissie van september jongstleden. Hierna volgen gesprekken met de sportverenigingen; dat na vijf jaar eeivol afscheid werd genomen van de raadsgriffier, Eva van der Voorde. Zij is benoemd tot grif fier van de gemeenteraad van de fusiegemeente Schagen, die per 1 januari aanstaande ontstaat door samenvoeging van Schagen, Harenkarspel en Zijpe; en dat bericht van verhinde ring was gekomen van raadslid Gré Ris (eenvrouwsfraetie).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13