Psychosomatische fysiotherapie bij Move! Rabo Rolf Verjaardagsactie Winnaars Engelse weken bij Alleman Mode Start van de bouw Zuiderloo in teken van oud naar nieuw Eerste paal Aalsmeerse Bloemenhal Oude Werf Herfsttijd is planttijd H E I L O O 15 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Geen krant ontvangeni Heiloo Hobbelman Zuiderloo' UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2012 HEILOO - Psychosomatische fysiotherapie heeft een begeleidende rol bij onder spanning en-/of stressgerelateerde klachten, vermoeidheidsklach ten en onbegrepen pijnklachten, bijvoorbeeld hoofdpijn, nekpijn, rugpijn et cetera. De huisartsen en-/of specialisten kunnen geen lichamelijke oorzaak voor uw klachten vinden, medicijnen hebben soms niet het gewenste effect, therapieën helpen kortdurend waarna de klachten toch weer terugkeren. Dit kan spanning geven, want de klacht veinst u niet! Situaties als (te hoge) werkdruk, conflicten (privé en-/of werkgerelateerd), emotionele gebeurtenis sen, relationele problemen, verlies van dierbaren of ernstige ziekteprocessen kunnen u uit evenwicht brengen. Soms zodanig, dat daardoor uw weerstand, zowel fysiek als mentaal afneemt en psychosomatische klachten kunnen ont staan ofwel onbegrepen lichamelijke klachten. De psychosomatische fysio therapeut begeleidt u in het herstellen van het evenwicht tussen lichaam en geest door middel van ontspanningsoefeningen, vergroten van de belastbaar heid en therapeutische gesprekken. Het complexe karakter van de problema tiek vraagt veelal om een samenwerking met andere deskimdigen, zoals de verwijzend arts, specialist, psycholoog, bedrijfsarts of anderen. Met tussen tijdse evaluaties en rapportages worden de behandelplannen op elkaar afge stemd. Dit vergroot de kans op sneller en langdurig herstel. Geeft u hiervoor toestemming, dan zal ook Move! Zorg, afdeling psychosomatische fysiothe rapie, bij de behandeling van psychosomatische klachten samenwerken met andere deskimdigen. Zie voor meer informatie www.move-akersloot.nl. Voor vragen en-/of begeleiding: Paula Rozeman, psychosomatische fysiotherapeut, tel. 0251-314447, e-mail: p.rozeman@move-akersloot.nl. REGIO - Een spelcomputer, een eigen mobieltje of een mooie speelgoedau to. Als kinderen him zinnen op iets hebben gezet, is het goed om ze daar zelf (voor een deel) voor te laten sparen. Zo leren ze omgaan met geld. Rabobank Noord-Kennemerland stimuleert sparen bij kinderen al vele jaren. Vrijwel iedereen kent de Spaardagen van de Rabobank. Jonge rekeninghouders van O tot 12 jaar mochten in de herfstvakantie altijd een cadeautje ophalen als ze him spaaipot omkeerden en een bedrag op hun rekening stortten. Dit jaar zijn er geen Spaardagen meer bij Rabobank Noord-Kennemerland. In plaats hieivan is er nu de Rabo Rolf 'verjaardagsactie'. Het vriendelijke draakje Rabo Rolf helpt jonge rekeninghouders bij het sparen. Op www.raborolf.nl/ nkl legt hij uit hoe sparen op je rekening in zijn werk gaat. Daarnaast zijn er games te vinden, kleurplaten en een 'Mijn Spaaridee' wedstrijd, waarmee jonge spaarders ieder kwartaal kans maken op een prijs. Ieder kind tot 12 jaar met een Regenboog-, Top Kid- of Rabo AZ Rekening bij Rabobank Noord- Kennemerland is automatisch lid van de Rabo Rolf Spaarclub. Omdat Rabo Rolf van feestjes houdt, zorgt hij voor een verrassing op hun verjaardag. En via het verjaardagspel op www.raborolf.nl/nkl, kan de jarige spaarder een code ontcijferen die recht geeft op een leuk cadeautje. HEILOO - De succesvolle Engelse weken die Johan Alleman heeft gehou den in de maand september, zijn met groot enthousiasme ontvangen. Uit de vele inzenders heeft de purser van de DFDS te IJmuiden dinsdag het win nende lot getrokken. De vierdaagse reis naar New Castle en naar het schit terende Lumley Castle Hotel in noord Engeland, is gewonnen door de familie Greve uit Egmond aan de Hoef. Johan en Paulien Alleman wensen hen een fantastische reis toe. HEILOO - Donderdag 4 oktober is onder toeziend oog van ruim honderd genodigden een door kijk naar het 'nieuwe' Zuiderloo onthuld. Hiermee is de start van de bouw een feit. In de woonwijk Zuiderloo wor den 600 woningen gebouwd. De start stond in het teken 'Van oud naar nieuw'. Theatergezelschap Justerland liet zien hoe de men sen vroeger op die plek woonden. Wethouder Désirée Schmalschlager van de gemeente Heiloo en de heren Peter van Oeveren, ontwik- kelingsmanager Bouwfonds en Dick Tromp, directeur-bestuurder Kennemer Wonen, onthulden samen een spandoek met een impressie van het 'nieuwe' Zuiderloo. De nieuwe woonwijk met 600 woningen wordt in fases gebouwd. In de eerste fase verkoopt de gemeente Heiloo vrije kavels en bouwt Kennemer Wonen 71 sociale huurwoningen: 39 eenge zinswoningen en 32 appartementen. Bouwfonds Ontwikkeling realiseert vrije sector koopwoningen. Als alles volgens de planning verloopt, worden de woningen van de eerste fase in het najaar van 2013 opge leverd. Duurzaamheid is één van de uitgangspunten van de nieuwe woonwijk Zuiderloo. Daarom heb ben Kennemer Wonen, Bouwfonds Ontwikkeling en de gemeente Heiloo met elkaar afgesproken dat de wijk voldoet aan de vijf duur zaamheidsaspecten: energie, milieu, gezondheid, gebruikerskwaliteit en toekomstwaarde. Zo worden bij voorbeeld de woningen op de zon gesitueerd voor het verlagen van het energieverbruik en worden er duurzame materialen gebruikt. Uit archeologisch onderzoek komt naar voren dat Zuiderloo door de eeu wen heen een geliefde woonplek is. Wij weten hoe de mensen leefden, doordat archeologen sporen hebben gevonden van circa 500 jaar voor Christus die aantonen dat hier des tijds mensen woonden. Het is dan ook bijzonder dat we hier straks weer kunnen gaan wonen en leven. Meer informatie over de woningen en kavels in Zuiderloo, vindt u op www. zuiderloo. info. Door de betrokken partijen werd, samen met Theatergezelschap Justerland, een spandoek met een impressie van het 'nieuwe' Zuiderloo, onthuld. Aangeleverde foto Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) HEILOO - Op dinsdag 9 oktober ging de eerste heipaal de grond in op de kavel op bedrijven terrein De Oude Werf (rechts van Karwei), waar de nieuwe vestiging van de Aalsmeerse Plantenhal zal verrijzen. De paal voor de nieuwe hal werd geslagen door Dominique en Ramon, de kinderen van de supertrotse ouders Johan en Kitty van Bennekom. Naar verwach ting zal in maart 2013 het nieuwe plantencentrum (totaal circa 1500 vierkante meter, waarvan 600 vier kante meter overdekt en 900 in de openlucht) waar volop planten, tuinbloeiers en binnen- en buiten- accessoires verkrijgbaar zijn, haar deuren openen. De nieuwe vestiging van de Aalmeerse Plantenhal op De Oude Werf zal vanuit alle richtingen zeer goed bereikbaar zijn en biedt mime parkeergelegenheid. 'Herfsttijd is planttijd', zeggen ze bij Baltus-Wölcken, het plantaardige tuincentrum aan de Korendijk 1 in Castricum. „De grond is nog warm, dus planten slaan goed aan. Maak het gezellig buiten, haal die uitgebloeide gera niums en begonia's uit de bakken En zet er winter harde violen, heide, vibu- riums en vele soorten bessenplantjes in de bakken. Plant nu sneeuwklok jes en andere bloembollen. Dan bloeit alles in het voorjaar prachtig. Begin nu met bomen planten. Alles kan nu geplant worden. Denk aan coniferen, taxus, buxus, leilinde, dakplatanen, fruitbomen, bolacasia, catalpa, horten sia en heesters." Voor degenen die vervoersproblemen hebben, is een gratis aanhanger te leen. Bovendien wordt besteding boven de 50,- beloond met gratis een supergrote bolchrysant. Plan Oost is een rustige wijk met geen doorgaand verkeer. Bij het recente onderhoud van het wegennet zijn vele veranderingen aangebracht. Dit neemt niet weg, dat men zich kan afvragen of elke verandering tot een verbetering leidt. Gemime tijd werd het verkeer op de kruising Kennemerstraatweg Dokterslaan geregeld door mid del van verkeerslichten. In deze periode waren er voorstellen om op die kruising een rotonde aan te leg gen, maar deze voorstellen werden afgewezen omdat er onvoldoende mimte beschikbaar was. Gelukkig is er toch een rotonde aangelegd met onder andere als argument dat deze de doorstroming van het verkeer bevordert. Echter, tot mijn grote verbazing is er bij de recente renovatie in de Dokterslaan, vlak voor de rotonde, een enorme ver keersdrempel aangelegd. Met welk doel? Er zijn betrekkelijk weinig voetgangers die daar oversteken. Er zijn zowel links als rechts over steekplaatsen naar het winkelcen trum. Fietsers kruisen ook op ande re plaatsen deze rotonde. Of komen daar ook van deze drempels? De afslag vanaf de Kennemerstraatweg, rechtsaf de Dokterslaan in, moet stapvoets worden genomen. Men moet dan wel weten dat er een drempel ligt, anders vliegje door je auto. Ook het achteropkomende verkeer moet tijdig merken dat een auto in wandelpas haar weg ver volgt. De vraag rijst, of de leden van de gemeenteraad kennis hadden van deze veranderingen en zo ja, of zij beseft hebben welke gevolgen deze kimnen hebben. Ik zie de nog komende revitalisering in Oost met enige argwaan tegemoet. Wat gaat er allemaal nog gebeuren? W. Vliem Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15