Sinterklaasbank al vijf jaar in actie voor kinderen zonder cadeau Savoy Jazzband in de Vredeburg Jubileumweekend Storey Club Akersloot B Lezing Rita van de Zalm bij Groei en Bloei NIEUWS UIT DE REGIO Lezing Rita van de Zalm bij Groei en Bloei in Limmen t Dubbelconcert in Limmen Collecte Nierstichting JtyéL De Savoy Jazzband is zondag 14 oktober te zien in de Jazz Session Club Vredenburg. Aangeleverde foto LIMMEN - Dit jaar zal de stich ting duizend kinderen uit nood lijdende gezinnen aan een Sintcadeau helpen. De Stichting De Sinterklaasbank, die kinderen uit noodlijdende gezin nen een Sintcadeau bezorgt, bestaat vijf jaar. De charitatieve stichting is de afgelopen jaren noodgedwon gen enorm gegroeid. Er zijn nu uit- gifteplaatsen door heel Nederland. Zo ook in Limmen en Castrium. In 2008 kregen 55 kinderen voor het eerst via de Sinterklaasbank een sinterklaascadeau. Dit jubileum jaar worden ruim duizend kinderen blij gemaakt met een cadeau dat AKERSLOOT - Op 12, 13 en 14 oktober viert jongerencentrum de Storey Club het feit dat hun clubgebouw De Toekomst tien jaar bestaat. In 2002 zijn vele vrijwilligers volop bezig geweest met de nieuw bouw van hun jongerencentrum. Nu, een decennium later, wil het huidige bestuur dat feit niet onge merkt voorbij laten gaan. In 2002 zorgden de gemeente Akersloot en bouwbedrijf Akerbouw ervoor dat het gebouw casco werd neergezet en de vrijwilligers gingen een half jaar er tegen aan. Overal kwam hulp en ondersteuning van daan en ook degene, die niet mee konden helpen, zorgden via sponso ring voor hun aandeel in het nieuwe jongerencentrum. In oktober 2002 ging de nieuwe Storey Club tijdens een druk bezocht openingsweekend open. Het feestweekend begint vrijdag avond met een reünie, waar ieder een die een bijdrage heeft geleverd voor is uitgenodigd. Op zaterdag avond 13 oktober treedt een aantal bands op, die geen onbekenden zijn. Voor De Bikkels is de Storey Club een tweede huiskamer. Frank, Rick, Wido en Ron speelden er al veel ze zonder de Sinterklaasbank niet zouden krijgen. Ook dit jaar roept de stichting winkeliers, instellin gen en bedrijven op om een collec tebus te plaatsen of een donatie te doen, zodat honderd kinderen uit arme gezinnen blij gemaakt kun nen worden. De organisatoren van de Sinterklaasbank willen zoveel mogelijk kinderen een mooie herin nering geven. Eenmaal per jaar een cadeautje dat rechtstreeks van het kind zijn verlanglijstje komt! Want als ouders het financieel moeilijk hebben, is het verklaarbaar dat er geen verjaarscadeautje is. Maar dat ook Sinterklaas geen geld heeft: dat kan toch niet? Als je op 6 december vaker, niet alleen met De Bikkels maar ook met eerdere legendarische Akersloter bands als Switch, Heavy Metal, Desire en Pete Da Costa. Ook deze avond geven ze weer gas met een aanstekelijke mix van rock 'n roll, country, sixties rhythm blues en Ierse folk. Hashtag is een band uit de Beemster, maar met een in Akersloot zeer bekende zangeres: Janneke Kerssens. Zij was jarenlang vrijwilligster bij de Storey Club. De derde band is Silverlight: een begin nende band van jonge, enthousi aste muzikanten. Kars, Dave, Jossy en Luuk spelen rocknummers van onder andere Kings of Leon en Kaiser Chiefs. De entree is gratis. Zondagmiddag 14 oktober is spe ciaal voor de jeugd. Van 14.00 tot 16.00 uur is er een kindermuziek spektakel, waarbij twee ervaren entertainers de Storey Club op z'n kop gaan zetten. De kinderen mogen dansen, zingen, rennen en vliegen op de liedjes van onder andere K3, Djumbo, Kus, Chipz en Gebroeders Ko. Ook krijgen zij limonade en wat lekkers. Kaartjes voor dit spektakel zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij Novy, Julianaweg 40 in Akersloot voor 2,50. Op de dag zelf kosten deze kaartjes 3,50. op school komt en je vriendjes heb ben wel een cadeau? Teiwijl jij ook een verlanglijstje had en je ook hebt meegezongen? De Sinterklaasbank is een initiatief van Elisa Nuij, die in haar werk veel met kinderen uit arme gezinnen geconfronteerd wordt. Nuij: „Een tekening in felle kleuren, Sinterklaas en zijn Pieten, primitief geplakt op een kale muur in een huis zonder vloerbedekking, zonder gas en licht, een gewoon huis in een gewone Nederlandse straat. Die prachtige tekening van een jongetje was voor mij de aanlei ding tot de oprichting van Stichting De Sinterkaasbank. Want armoede in ons eigen land, op nog geen steen worp van je eigen huis, dat kan toch niet? Wel dus!" In samenwerking met de Voedselbank geven mede werkers van de Sinterklaasbank ook voorlichting op scholen. Verteld wordt over gezinnen in Nederland die het niet breed heb ben en over wat dat betekent voor hun dagelijks leven. Scholen zijn van harte uitgenodigd zich voor een actie aan te melden. Iedereen kan helpen door een financiële bijdra ge te storten op rekeningnummer 1067.55.013 ten name van. Stichting de Sinterklaasbank te Bussum ten gunste van Limmen/Castricum. informatie op www.sinterklaasbank.nl. LIMMEN - Zaterdag 13 oktober zullen Fanfare Eensgezindheid uit Egmond-Binnen en Harmonie Excelsior uit Limmen samen een concert verzorgen in de Corneliuskerk te Limmen. Muziekvereniging Excelsior Limmen heeft deze keer Eensgezindheid uit Egmond- Binnen uitgenodigd om samen een concert te verzorgen in Limmen. In 2010 was dat andersom het geval. Dat de samenwerking al van jaren terug dateert, is gebleken uit foto's die we tegenkwamen van het 60jarig bestaan van Excelsior. Men moet weten dat Excelsior al ruim 87 jaar een begrip is in Limmen en dat Eensgezindheid binnen kort haar lOOjarig bestaan gaat vieren! Het zal een spectaculair concert worden op 13 oktober, in de Corneliuskerk van Limmen. Door de mime akoestiek zullen alle noten geweldig klinken en ook het programma laat dat toe. Zo heeft Eensgezindheid, onder leiding van Jeroen Drenth, onder andere 'Music' van John Miles, 'We will Rock You' van Queen en 'Elsa's Procession' van Wagner op het programma staan en zal er door Excelsior, onder leiding van Liesbeth Zonneveld, onder andere het werk 'Oblivion' worden gespeeld van Piazzolla, waarbij Iris de Leeuw als soliste op de hobo optreedt. Dit werk is haar afsluitwerk voor het behalen van haar D-diploma. Aanvang 20.30 uur en de toegang is gratis. LIMMEN - In september 2009 startten een aantal doorgewin terde jazzmuzikanten een jazz band. De naam werd de Savoy Jazzband, genoemd naar de beroemde danszaal in New York, de Savoy Ballroom. In tegenstelling tot die andere beroemde danszaal de Cotton Club, mochten in de Savoy Ballroom blanke en zwarte mensen samen dansen. De naam Savoy past goed bij de band omdat ondanks het verschil in kleur, karakter en klank de bandleden er toch een mooi geheel van weten te maken. De muziek bestaat naast bekende en minder bekende standards ook uit LIMMEN - Rita van de Zalm, bol- lendeskunidge bij uitstek, geeft lezingen door het hele land en zij zal u beslist weten te boeien met haar verhalen, met haar zelfspot. Grote kans dat zij u inspireert tot het maken van mooie combinaties met zomerbollen in uw tuin. Rita reikt u op donderdag 11 oktober veel tips aan over het toepassen van (verwilderings)bollen in uw tuin. Aan de hand van een serie dia's laat zij zien wat er allemaal mogelijk is. Ze zal u weten te inspireren tot het creëren van een prachtige voorjaar- stuin. Er zijn trouwens ook deze avond bijzondere bolgewassen te koop. Dit is in samenwerking met Hein Meenwissen uit Voorhout die het bedrijf van Rita van der Zalm heeft overgenomen. Rita kweekte tot voor 2009 vooral de minder alge mene bloembollen in Noordwijk. „Ik heb geen standaard tekst hoor", vertelt ze zelf, „want alle lezingen eigen arrangementen van de hand van saxofoniste Marian Huiberts. Te denken valt dan aan bijvoorbeeld The Beatles en Sting. Francina van Batum neemt met haar donkere stem de zangpartijen voor haar rekening. Verder bestaat de band uit Cees van Nieuwburg, drums, Henk de Leeuw op toetsen en Dennis Babel op de bas. U zult ervan kun nen genieten op zondag 14 oktober in de Vredeburg in Limmen vanaf 16.00 uur. U bent allen welkom en de toegang is gratis. De toegang is vrij, maar u kunt hen steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/fax: 072-5053414, e-mail: fltimmer@telfort.nl. lopen andere. Wat is er nou verve lender dan als iemand een lezing staat te houden en de dingen die jij wilt weten komen niet aan de orde? Nee hoor, laat de mensen maar vra gen stellen. Ik geef gewoon veel tips om bollen over te houden in tuinen en in potten. En dan zijn er natuurlijk de trends in bloembollen. Uitstrooien en dan planten waar ze neervallen; een trend die maar niet voorbij lijkt te gaan.' „Vragen", zegt ze, „veel vragen, dan wordt het pas een leuke avond." Donderdag 11 oktober om 20.00 uur in de Burgerij te Limmen. Toegang voor niet leden 2,- leden gratis. LIMMEN - In de week van 16 tot 23 september zijn weer 52 collec tanten op pad geweest om te collec teren voor de Nierstichting. Samen hebben ze 3006,20 bij elkaar gelo pen. De Storey Club viert het feit dat hun clubgebouw De Toekomst tien jaar bestaat. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21