Onverwachte uitslagen HZV Het Vennewater 9 bij Oppositie verslaat HSV 3 in derby Schaaklessen van start bij Vredeburg Kay Pronk nipt winnaar Jaarlijkse beroepenmarkt Bonhoeffereollege SPORT 29 UITSLAGEN Ebels had nog drie minuten bedenktijd toen de vlag viel Weer een ferme tegenslag voor HZVg KORTOM Niet afgehaalde prijzen INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2012 Bridge Club 't Oost honk HEILOO - A. Lijn 1. G.v. Lochem - E. Motta 60,83% 2. H. Franse - J. Kaandorp 55,42, 3. Fam. Eeltink 52,50% 4. A. Kemper - J. Fluting 50,83%.. B. Lijn 1. J. Staphorsius- T.d. Flaas 60,86% 2. Fam. Keesen 56,67%. Heilooer Bridge Club FIEILOO - Donderdagavond-competitie, vierde zitting: A-lijn; 1. Jos en Alex Turk 61,98; 2. Columby Coebergh - Kees Tiel 58,33; 3. Atty en Aad FHuijgen 54,69; 4. Ineke Wijnbeek- Cor Floris 52,69. B-lijn: 1. Tineke en Cees van der Steen 62,08; 2. Peter Lampe -Joop Muller 56,67; 3. Martha Dunselman -To Ontrop 56,25; Riet en Bob Koot 53,75. C-lijn: 1. Aleid van der Noord - Gitta Rotteveel 57,83; 2. Flora Martini - Ineke de Waard 57,83; 3. Ben Geerlings- Lieke Oei 53,83 en 4. Marie-Louise en Pieter van Wiechen 52,50. Voor alle uitslagen: www.heilooer- bridgeclub.nl. Bridgeclub Sans Atout FIEILOO - De uitslagen van de maandag 8 oktober gespeelde wedstijden zijn als volgt: A-lijn 1. de Groot - Laan 62.1, 2. v.d. Klis - Mantel 58.3, 3. Dijkema - Wijte 56.7,4. fam. Kuyt 54.6; B-lijn 1. Lind - v. Vliet 61.3, 2. Broens - v.d. Klis 61.0, 3. Mak - v. Duijn 58.9,4. Fleusy - Vasbinder 58.3; C-lijn 1. v. Baar - Flaan 58.6, 2. Plas - Poeijer 57.1, 3. fam. de Wit 56.6,4. Bakker - Kooij 53.9. SCHAKEN LIMMEN - Komende zaterdag, vanaf 15.45 uur, gaan bij SV Vredeburg weer de schaakles- sen van start. De lessen worden op basis van de stappenmetho de van de KNSB gegeven door ervaren instructeurs. Kinderen die willen leren scha ken, of het al een beetje kunnen, maar het nog beter willen leren, worden uitgenodigd om bij de stap 1-les aan te haken. De lessen vinden plaats gedurende zo'n twintig zater dagmiddagen. In april van het vol gend jaar kunnen dan echte schaak diploma's worden behaald. Op vrijdag 5 oktober speelde Vredeburg de tweede ronde van de interne competitie. Nieuweling Waldemar Mroz etaleerde zijn schaakkunst door op strakke wijze van Barry Blekemolen te winnnen. REGIO - Een goede voorberei ding op de studiekeuze is van groot belang. Daarom organiseren de deca nen van het Bonhoeffereollege in samenwerking met him collega's van het Jac. P. Thijsseeollege op dinsdag 16 oktober de jaarlijkse beroepenmarkt. Meer dan 100 medewerkers van opleidingen en bedrijven vertegenwoordigen dan een breed scala aan opleidingen waardoor deze markt een van de grootste van Noord-Holland is. De nadruk ligt vooral op opleidingsmo gelijkheden na mavo, havo en vwo. Maar ook voor vragen over studiefi nanciering kan men op deze markt terecht bij vertegenwoordigers van de Informatie Beheer Groep DUO uit Groningen. Nieuw dit jaar is de Technische Universiteit Eindhoven met de studies Sustainable Innovation en Psychology Technology. Op mbo-niveau is er SCHAKEN HEILOO - Het seizoen bij schaakvereniging Oppositie is nog maar enkele weken oud, maar nu al is de ranglijst in ver gelijking met vorig jaar behoor lijk door elkaar geschud. Dat komt doordat sommige spelers die doorgaans de punten bin nenhalen tot nu toe veel steken laten vallen. Neem bijvoorbeeld Simon Smit, toch een van de titelkandidaten. Twee weken geleden blunderde hij tegen Timardi Verhoeff en nu overkwam hem dat opnieuw tegen Matthijs Mtihren. Simon gaf zomaar een stuk weg en gaf daarna onmid dellijk op. Bouke Woudstra, ook iemand die altijd goed is voor veel pimten, speelde tegen de net van Corsica teruggekeerde Richard Sauer, die op z'n Corsieaans Bouke van het bord af kegelde. Van de andere 'toppers' kwamen Albert Bouma en Timardi Verhoeff wel tot winst. Albert deed dat door gedeci deerd Cor van Etten te verslaan en Timardi speelde met veel bravoure Met zijn hoge rating vormt Mroz een welkome versterking voor de vereniging en een belangrijke kandi daat voor het clubkampioenschap. De doorgewinterde Ed Stolp won in een strategische schuifpartij van Jos Admiraal. In de partij tussen Harold Ebels en Robert Termes ontstond het verschil niet zo zeer op het bord als wel op de klok: Ebels had nog drie minuten bedenktijd toen de vlag van Termes viel. Jaap Limmen speelde op zijn sterkst tegen Gertjan Hafkamp: met mooi offensieve zetten dreef hij de een aantal nieuwe opleidingen: de machinisten opleiding van de ROC van Amsterdam. Deze opleiding wordt gegeven in samenwerking met de NS die door de vergrijzing in de nabije toekomst een grote behoefte heeft aan afgestudeerde machinis ten. Ook nieuw dit jaar is van het ROC van Amsterdam de opleidingen stewardess en vliegtuigtechniek. De Vrije Universiteit Amsterdam is op de beroepenmarkt aanwezig met met Gezondheidswetenschappen en de studie Gezondheid en Leven. De Haagse Hogeschool komt met de Engelstalige variant van communi catie: International Communication Management. Deze 3-jarige hbo- opleiding is alleen toegankelijk voor leerlingen met een vwo diplo ma. Ook dit jaar is in het program maboekje informatie opgenomen over een aantal minder bekende opleidingen. Zo kunnen de leer lingen zich beter voorbereiden op de voorlichtingsrondes die op de de dit jaar verrassend goed gestar te Luea Gandossi van het bord. Opmerkelijk was ook de prima over winning die Indriaas Booij behaalde op Harry de Jager. In de vorige par tijen had Indriaas al laten zien dat hij steeds meer een tegenstander wordt waarmee rekening moet wor den gehouden, maar dat had nog niet tot winst geleid. Dit keer lukte dat wel! Joop van Nes liet zien dat zijn overwinning van twee weken gelden op Herman Maas geen toevalstreffer was: dit keer was Jan Jonkheer het slachtoffer van Joops dadendrang. Een andere Joop, Kerst, had tot in de kleine uurtjes nodig om Eric Huffhagel te verschalken. In een bijna vastgezette stelling was het uiteindelijk Joops randpion die voor het verschil zorgde. Verder waren er nog overwinningen voor André van der Ark, Peter Folkertsma en Frits van der Werff tegen respectievelijk Paul Vonk, Aart van de Brink en Wim Blom. De partijen Fred Smith tegen Johan van de Wal en Herman Maas tegen Tjerk Voskuil eindigden in remise. koning van Hafkamp in het nauw en pakte zijn eerste overwinning van het seizoen. Dylan de Vries won op fraaie wijze van good old Piet van der Heijdt. Op de zevende rij wisten de dame en het paard, ondersteund door een toren, een matnet voor de zwarte koning te weven. Met zijn dubbele torens op de c-lijn was Niels Hageman te sterk voor Kees Aafjes. Gijs Pouw speelde zo in het begin van het seizoen nog enigszins onwennig: zijn stukken werkten niet goed samen en de opbouw was te voorzichtig. Tegen een tegen stander van het kaliber Cees Dinkla betekent dat een nederlaag. Karei Voorwalt won in een lange partij van Jeroen Tebbens. De ver opge rukte f-pion maakte het verschil. Komende vrijdag spelen zowel het eerste als het tweede team van Vredeburg hun eerste bondswed strijd. avond zelf plaatsvinden. De klas sikale voorlichting wordt gegeven in vier rondes (aanvang 19.30 uur 20.10 uur 20.50 uur21.30 uur). De opleidingen die veel bezoekers trek ken geven voorlichting in de kop- ruimtes van de school. Daarnaast is de aula ingericht als markt waar je bij verschillende opleidingen doorlopend terecht kan voor infor matie. Hoewel de beroepenmarkt voor ouders/verzorgers en leer lingen van het Bonhoeffereollege en het J.P.Thijsseeollege wordt georganiseerd, zijn ook leerlingen van andere scholen in het voort gezet onderwijs in Castricum en omliggende plaatsen welkom. De beroepenmarkt vindt plaats op het Bonhoeffereollege, Pieter Kiefstraat 20 te Castricum. Het gebouw is vanaf 19.15 uur geopend. Houd rekening met beperkte parkeerge legenheid! Voor nadere gegevens over de beroepenmarkt kunt u ook kijken op www.bonhoeffer.nl. ZAALVOETBAL HEILOO - Maandag speelde HZV 9 de bekerwedstrijd tegen de twee klasse hoger spelende HSV 3 in sporthal de Watertoren in Egmond aan Zee. Dat HZV 9 tot grote hoogte kan stijgen in het bekertoernooi bleek wel twee jaar geleden toen de ploeg nipt verloor met 3-5 van White Stones 2 dat vijf klassen hoger acteerde. Op papier zou HSV 3 mogelijk ook een brug te ver zijn voor de sympathieke mannen van speler/coach Hugo Houtenbos. Onder zijn bezielende leiding heeft het team vorig jaar de titel gepakt in de zesde klasse en is ook dit jaar furieus van start gegaan in de com petitie. De beginfase van de beker wedstrijd was duidelijk in handen van HZV 9 en leverde een aantal kansen op die onschadelijk werden gemaakt door de HSV-sluitpost. De eerste de beste kans voor HSV 3 was gelijk raak en keeper Jeroen op de Weegh moest het antwoord schul dig blijven(l-O). Door twee blunders in de verdediging stond er tegen de verhouding in na een stief kwartier tje 3-0 op het bord. HZV9 liet zich niet van de wijs brengen en was wel vaker terugkomen van een dikke achterstand. Keer op keer stond de keeper van HSV 3 echter een HZV 9-goal in de weg maar het was uit eindelijk Ted Zoon die de aanslui tingstreffer scoorde (3-1). Een foute terugspeelbal op keeper Jeroen op de Weegh leverde een directe vrije trap op voor de gasten en de bal werd van een korte afstand in de kruising gehengst (4-1). Opnieuw een tegenslag voor HZV 9 maar het was plaaggeest Ruud Baltus die met een geweldige vrije trap via de bin nenkant van de paal de 4-2 ruststand liet noteren. In het tweede bedrijf kwam het ware karakter van HZV9 boven drijven. De ploeg ging harts tochtelijk op zoek naar een nieuwe treffer en het sturm und drang-spel van de HZV-strijders werd beloond MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Limmenaar Kay Pronk heeft donderdagavond andermaal de winst gepakt in de wekelijkse MTB wedstrijd an de Pagenlaan in Limmen. Direct na het startschot om 20.00 uur ging Kay Pronk er, als door een wesp gestoken, vandoor uit een deelnemersveld van twintig ren ners. De twee lange rechte stukken in het parcours gebruikte Pronk om een flink gat te slaan tussen zijn belagers. Nadat de eerste kruitdam pen waren opgetrokken had de Limmenaar een kloof van ruim hon derd meter op zijn achtervolgers Jeroen Buter, Dennis van Dalen en nieuwkomer Milosj van Renesse. Daarachter vochten Iwan Knoeff en Herman Romp een verbeten strijd om gezamelijk aansluiting bij de voorsten te krijgen. In de slotfase, toen boven Limmen de hemelpoor ten nog even opengingen, kwam Jeroen Buter nog angstig dicht in de buurt van leider Pronk, maar bleef op enkele tientallen meters steken. Milosj van Renesse sloot zijn debuut af met een mooie derde plek voor Iwan Knoeff en Herman Romp op respectievelijk vier en vijf. Uitslag: 1. Kay Pronk Limmen 2. Jeroen Buter Limmen 3. Milosj van Renesse Alkmaar 4. Iwan door een goal van Armand van der Lee (4-3). Er ontspon zich een heuse bekerthriller in de Watertoren en het was niet te zeggen welke ploeg zijn Waterloo zou vinden deze avond. HZV 9 rook bloed en ging onder leiding van pitbull Bart Borst en Napoleon Hugo Houtenbos op jacht naar de gelijkmaker. Het was wederom HSV 3 die als een duveltje uit een doosje een fout in de verde diging afstrafte (5-3). Weer een ferme tegenslag voor HZV 9 dat een nog een extra tand je bij ging schakelen want de tijd begon te dringen met nog zes minu ten op het bord. Ruud Baltus was wederom aan het kanon en gloreer- de als in zijn beste dagen. Met een bekeken schuiver schoot hij de 5-4 in de touwen en bracht vervolgens spits Lars van der Steen in stelling die ijskoud de 5-5 binnen prikte. Met nog 2 minuten te gaan leek HSV 3 wel genoegen te nemen met een draw en dreigde ten onder te gaan aan het moordende tempo dat HZV 9 hen opgelegd had. Een sensatie hing in de lucht en die kwam er ook. Ruud Baltus soleerde als een balleri na door de gesloopte HSV3-defensie en leverde één minuut voor tijd de pass af voor Ted Zoon die onmis kenbaar als matchwinnaar werd bekroond in deze bloedstollende derby(5-6). De Watertoren stond in vuur en vlam en HZV 9 kreeg loon naar wer ken. Het tekent het karakter van deze ploeg dat het is blijven strijden voor de eindzege. Een enorm com pliment voor dit team dat is blijven geloven in een goed resultaat na zoveel tegenslag in een wedstrijd. Carpe diem! Knoeff Zaandam 5. Herman Romp Zaandam, 6. Henk Louwe Alkmaar 7. Erwin Veiwijk Egmond aan Zee 8. Chris Kemp Egmond aan de Hoef 9. Dirk Dekker Egmond aan Zee 10. Martin Hetteling Assendelft 11. Rob Kramer Heiloo 12. Kees Pronk Limmen 13. Kees Louwe Koedijk. EGMOND - De op 23 september georganiseerde aetiviteitenmarkt in Dorpshuis De Schulp was zeer geslaagd. De Egmondse band The Monckeys trad een aantal keren op. De brandweer gaf een demon stratie en wist de jeugd enthou siast te maken voor het 'vak'. De loterij is succesvol verlopen, mede dankzij de inbreng van tal van prijzen door de deelnemers. Echter, niet alle prijzen zijn opge haald. De prijzen die op de num mers 320, 357, 379, 400, 423, 432, 433, 601, 608, 619, 835, 842, 843, 926, 945, 950 of 965 zijn gevallen, wachten erop door de winnaar te worden opgehaald. Bent u verge ten uw prijs op te halen en bent u nog in het bezit van het bonnetje, neemt u dan telefonisch contact op met tel. 072-5064977.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 29