Scholieren volgen project de 'Dode Hoek' Geslaagd bezoek Poolse burgemeester H E I L O O 3 w(ï] de Bibliotheek Jubileumweek van 9 tot 13 oktober 25% korting op lezingen in 2012 25% korting voor nieuwe leden In 1962 geboren?: 50% korting Gratis materialen lenen Jubileummagazine Jubileum op facebook En dan dit nog: Lounge-leeshoek op de Willibrord L Bijzondere dierendag in de Kapel UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2012 De heer Kostempski (midden), burgemeester van Swietochlowice, wilde graag kennis komen maken met Heiloo en met zijn collega, de heer Romeyn. Aangeleverde foto HEILOO - De leerlingen van groep 7 en 8 van de basisscholen in de gemeente Heiloo deden op maandag 8 en dinsdag 9 okto ber 2012 mee aan het project 'Vrachtwagenproject de Dode Hoek'. Er kwam een instructeur van de Chauffeurs Vereniging Friesland met een truck en oplegger, waarin de instructie plaatsvindt. Per sessie van eirea 45 minuten namen veertig kinderen deel. De instructie begint met een theore tisch gedeelte in de vrachtwagen. Dat gebeurde onder andere aan de hand van beelden. Daarna volgde een praktische uitleg met voorbeel den buiten de truck. Kinderen wor den op deze manier bewust gemaakt van het gegeven dat ze op sommige plaatsen niet zichtbaar zijn voor de vrachtwagenchauffeurs. Elke twee jaar brengt de vracht wagen van Chauffeursvereniging Friesland een bezoek aan Heiloo. Wethouder Ouderkerken: „Dit stuk je verkeersedueatie komt goed van pas als de leerlingen straks naar de middelbare school fietsen. Doel van het project is vooral jonge fletsere bewust te maken van de gevaren in de dode hoek van een vrachtwagen of bus." De gemeente Heiloo organi seert het project in samenwerking met de verkeersoudere van de basis scholen. Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Op 12 oktober 1962 opende Bibliotheek Heiloo haar deuren. Dit 50 jarig jubileum vieren we de hele week. Iedere bezoeker ontvangt een aardigheidje. Er worden dit jaar nog een aantal zeer uiteenlopende lezin gen gehouden. U kunt tijdens deze feestweek toegangskaarten kopen met 25% korting. Iedereen, die zich deze week als lid van Bibliotheek Heiloo inschrijft, ontvangt 25% korting op het eerste jaarabonnement en hoeft geen inschrijfgeld te betalen. Bent u net zo jong als de bibli otheek en werd/wordt u dit jaar 50? Dan ontvangt u deze week bij inschrijving geen 25% maar 50% korting over het eerste jaar (en natuurlijk betaalt u ook geen inschrijfgeld). Op vrijdag 12 oktober worden alle materialen zonder kosten uitgeleend. Dus voor sprinters, dvd-speelfllms, top 100 cd's en games betaalt u op deze jubi leumdag geen leengeld. Deze dag schenken we ook graag een kopje koffie of thee voor u in (en voor de kinderen limonade). Natuurlijk ligt ook deze week het speciale Jubileummagazine van Bibliotheek Heiloo voor u klaar. Volg Bibliotheek Heiloo ook op facebook (www.facebook. com/BiebHeiloo)! Hier vindt u onder andere een aantal oude foto's van de bibliotheek. 11 oktober: Avond rond 'Veerkracht bij kinderen bevorderen', in samen werking Centrum voor Jeugd en Gezin Heiloo 24 oktober: De Mees Kees Show in De Beun (twee vooretellingen om 13.30 en om 15.30 uur) 25 oktober: Startbijeenkomst Klik&Tik 29 oktober: Lezing over de Hohe Messe van Bach 1 november: Start Nederland Leest, met gratis boek voor leden 2 november: Verkoop afgeschreven mate rialen Meer informatie op www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Vorige week heb ben de burgemeester van Swietochlowice, de heer Kostempski en zijn vrouw een kort kennismakingsbezoek gebracht aan Heiloo. De heer Kostempski, alweer bijna twee jaar burgemeester, wilde graag kennis komen maken met Heiloo en met zijn collega, de heer Romeyn. Tijdens het bezoek werd een rond rit gemaakt door Heiloo, waarbij de heer en mevrouw Kostempski een goede indruk kregen van de verschil lende aspecten van onze samenle ving. Daarbij werd een bezoek aan het bedevaartsoord OLV ter Nood en 't Putje zeer op prijs gesteld. Het vele groen, de prachtige fietspaden, de sportaccomodaties en de gevari eerde bebouwing met de grote ven sters trokken de aandacht. Tijdens de officiële ontvangst door de heer Romeyn in de raadzaal, waarbij naast de wethouder, de heer Veger De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt ^)j|r geproduceerd op een waterloos y */f. offset rotatiepers, de milieu- Sr priming N.ii«r-,iiiy vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. en enkele raadsleden ook enige bestuursleden van de stichtingen Stedenband Heiloo-Swietoehlowiee en 'Hart voor Polen' aanwezig waren werd door de heer Kostempski een warm pleidooi gehouden voor her nieuwde samenwerking. Met name prees hij het goed ontwikkelde midden- en kleinbedrijf in Heiloo. Daarvoor zouden zeker kansen lig gen in de regio Silezië. Aangezien milieu- en afvalverwerking de spe ciale belangstelling hebben van de heer Kostempski en zijn vrouw (vice-presidente van een afvalver werkingsbedrijf) werd een bezoek gebracht aan de gemeentewerf in Heiloo en aansluitend aan de huis- vuileentrale in Alkmaar. Het bezoek werd afgesloten met een informele borrel waarbij bestuursleden van de ondernemersvereniging en verschil lende 'vrienden van Polen' waren uitgenodigd. De beide burgemees- tere onderstreepten tijdens die gele genheid dat er op een wederzijdse open en vriendschappelijke basis was gecommuniceerd. De heer Kostempski zegde toe, dat hij op korte termijn een voorstel voor verdere samenwerking zou sturen naar het gemeentebestuur van Heiloo. Allen waren het er over eens dat van een geslaagd bezoek gesproken kon worden. HEILOO - Woensdag 3 oktober is op de Willibrordschool de kin derboekenweek geopend. Een koffer reist de komende dagen door de klassen om 'Hallo Wereld' verhalen, tekeningen en werk jes met zich mee te nemen. Op de afsluiting zal de inhoud van de koffer aan iedereen getoond worden. Maar het gaat natuurlijk voornamenlijk om 'lezen' in deze week. Om het plezier in lezen te vergroten, is er een echte blijvende lounge-leeshoek gereali seerd. Elke ochtend mag een kind uit groep 4 tot en met 8 even lekker wegzakken met een boek! Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 7 oktober was er een bijzondere oecumenische dienst in de Kapel in Heiloo. Deze dienst stond, vanwege dierendag, geheel in het teken van dieren. Huisdieren waren van harte uitgenodigd om mee te komen naar de kapel, en die waren dan ook in ruime mate aanwezig. Zij moch ten worden gezegend door pastor Marie-José van Bolhuis, en samen met hun baasjes genieten van speciaal uitgekozen muziek en teksten. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3