Verkeersweek op de Radboudschool Novatube Installatie Techniek April Meijer loopt Rode Neuzenrace voor CliniClowns H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Internationale dag palliatieve zorg UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2012 HEILOO - Op zaterdag 13 oktober wordt in de hele wereld aandacht besteed aan palliatieve zorg. Ter gelegenheid van deze interna tionale dag een oproep om gebruik te maken van het aanbod dat de Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo doet aan terminale patiënten en him mantelzorgers in Heiloo, Akersloot en Limmen. Teveel krijgt de stich ting reacties als: „Waarom hebben wij dit niet geweten? Want de zorg voor moeder heeft een enorm appèl gedaan op onze familie." Niet zel den met als gevolg een bum out of ruzies. Hoe belangrijk het werk van de vrijwilligere wordt gevonden door de overheid, blijkt uit het feit dat voor 2013 het Ministerie van VWS het subsidiebedrag voor de stichting heeft verhoogd met 10%! Dat betekent dat er meer onder steuning aan terminaal zieke men sen en aan hun mantelzorgers kan worden geboden. Op dit moment is er sprake van een goed evenwicht tussen vraag en aanbod. De markt 'Uit&Zo' begin september heeft vier nieuwe vrijwilligers opgeleverd; volgende maand starten zij met hun basistraining van acht dagdelen. Dus er kimnen nieuwe cliënten in zorg worden genomen. Gelet op het subsidiebedrag dat de stichting (die verleden jaar haar 25-jarig bestaan vierde) ontvangt, zijn er aan de inzet van de geschoolde vrijwilligers geen kosten verbonden. Kortom: weet u mensen in uw directe omge ving of in uw eigen leefsituatie voor wie mantelzorgondereteuning en palliatieve zorg voor een terminale patiënt gewenst is, neem dan con tact op met Annemieke Geurtsen of Ans Teimissen, tel. 06-17967389. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - In de zomerva kantie zijn aanpassingen gedaan om de verkeerssitu atie rondom de Springschans en de Radboudschool veiliger te maken. Dit is afgesproken in het verkeersconvenant dat onderte kend is door bewoners, betrok kenen, gemeente en de scholen. Er is een nieuw voetpad aange legd, het zebrapad is verlegd en de parkeerhavens rondom de school zijn aangepast. Er is nu een parkeer verbod rondom de scholen, auto's mogen hier maximaal tien minuten parkeren. De Radboudschool stond de afgelopen week in het teken van deze verkeerssituatie. In alle groe pen is hier aandacht aan besteed. Kinderen hebben een speurtocht gehouden in de buurt, in de klassen is er over gepraat, er wordt bijge houden hoeveel kinderen lopend of met de fiets naar school komen en 's ochtends zijn er klassen geweest die hebben geobserveerd in de nieuwe situatie. Wat zien we? Is het veiliger? Of gaat het nog wel eens mis? Mede door de weersomstan digheden was er genoeg te zien! De Radboudschool is dan ook blij dat ondanks het weer, velen een veilige manier vinden om naar school te gaan. En men hoopt dat alle betrokke nen zich nu weer bewuster zijn van het verkeer om de school en we de veiligheid van de kinderen zo posi tief beïnvloeden! De Radboudschool stond de afgelopen week in het teken van de nieuwe verkeerssituatie. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Theo Dirkson, Hogeweg 173, 1906 CX Limmen, tel. 072 - 5052234, www.novatube.nl, e-mail: tdi@novatube.nl. LIMMEN - Woningbouwverenigingen uit heel Nederland en zelfs van over de grens weten Novatube Installatie Techniek te vinden. En dan niet alleen voor installatie, vervanging en onderhoud van cv-ketels en -systemen. Want Theo Dirkson van Novatube heeft een imieke oplossing bedacht voor specifieke leidingproblemen, waar voorheen geen echte oplossing voor bestond. Terwijl veel moderne woningen en appartemen ten, gebouwd tussen eind jaren zeventig en eind jaren negentig er vroeg of laat mee te maken krijgen: diffusieproblemen, verrotte, verroeste, verstopte en zelfs lekkende cv-leidingen. Vervanging van cv-leidingen, weggewerkt in het cementdek (betonnen vloer), was voorheen niet of nauwelijks mogelijk. Novatube heeft zich, als enige installatiebedrijf in Nederland, in dit probleem gespecialiseerd en heeft de oplossing in huis! Met een ingenieuze machine, een gepatenteerde uitvinding van Dirkson, worden de oude, verrotte leidingen uit de bestaande mantelbui zen getrokken en vervangen door nieuwe meerlagen-buizen van hoog waardige kwaliteit. Door de binnenkem van aluminium en een flexibele coating van vier lagen hoogwaardig kunststof blijven deze buizen 100 zuuretofdicht en krimpvrij. Vakbladen zoals VNI hebben lovend geschre ven over de aanpak van Novatube. Theo Dirkson heeft mime ervaring en gedegen vakkennis als installa teur. Hij is, voordat hij in 2006 Novatube Installatie Techniek oprichtte, decennialang werkzaam geweest voor het voormalige installatiebedrijf Bruijnse in Castricum. Ook toen liep hij regelmatig tegen diffusiepro blemen aan, vandaar zijn zoektocht naar een betere oplossing. Dirkson legt uit: ,,In de jaren tachtig en negentig werden bij nieuwbouw de cv- leidingen in een beschermende mantelbuis 'netjes uit het zicht' wegge werkt in het cementdek van de vloer. Op den duur dringt echter zuurstof door in de poreus geworden kunststof cv-leidingen (diffusie), waardoor van binnenuit een niet te stoppen roestvorming ontstaat. Dit leidt in veel gevallen tot verstoppingen, waarbij in een later stadium ook roestvor ming zichtbaar wordt bij de bovengrondse aan- en afvoerbuizen van de radiatoren. Cv-ketels die op volle toeren draaien terwijl de radiatoren in huis toch niet warm worden. Het leidt uiteindelijk tot lekkage, met alle waterschade van dien!" Renovatie bestond voorheen uit het afsluiten van de leidingen in de cementvloer, waarbij de nieuwe leidingen boven gronds en in het zicht werden aangebracht. Dirkson heeft een machine ontwoipen, waarbij de aangetaste leidingen die in een mantelbuis in het cementdek liggen, kimnen worden verwijderd en vervangen door nieu we. Het eerste succesvolle prototype stamt uit 2002, waarvoor hij later een octrooi aanvroeg. Vervolgens heeft hij dit model gedurende tien jaar door ontwikkeld en geperfectioneerd. De methode van Novatube heeft als groot voordeel dat de nieuwe leidingen terug in de bestaande mantel buis worden aangebracht en dus uit het zicht blijven. Niet alleen vakbla den en woningbouwverenigingen uit het hele land zijn enthousiast over deze tijd- en kostenbesparende methode, die ook nog eens heel schoon, zonder hak- en breekwerk wordt uitgevoerd. Want Novatube Installatie Techniek biedt zijn diensten ook aan particuliere woningbezitters aan! HEILOO - Op zondag 14 oktober loopt April Meijer (8) uit Heiloo samen met vader Jos 5,2 kilo meter in de Rode Neuzenrace; één van de twee sponsorlo pen om geld in te zamelen voor CliniClowns. Het streefbedrag dat de orga nisatie hoopt binnen te halen is €100.000,-, waarvan bijna de helft is bereikt. De andere helft wordt hopelijk gehaald uit de sponsor loop in Woudenberg waaraan ook April deelneemt. April heeft net als haar zusje Hazel het syndroom van Down. Samen met haar ouders, haar zusje en haar broertje Olaf zijn ze afge lopen juni naar een heel bijzon dere circusvoorstelling geweest. Deze theatershows, die nog steeds kunnen worden bezocht, worden verzorgd door CliniClowns en zijn speciaal voor kinderen met een beperking en him familie en/ of begeleiders. In een echte grote circustent, die overal toegankelijk is voor rolstoelen, worden allerlei circusacts door de CliniClowns opgevoerd en kunnen kinderen, verspreid in kleine groepjes, van alles zien en beleven. De kin deren mogen juichen en joelen, schreeuwen, aanraken en mee doen. Kortom: een indrukwek kend dagje uit, waarvan ook April en haar familie hebben genoten! Ze kregen een boekje met daarin een cd met kinderliedjes mee naar huis, die door April en Hazel thuis nog vaak gedraaid wordt. Via de nieuwsbrief van CliniClowns hoor de Renate, de moeder van April, van de Rode Neuzen Race. Het onderdeel Family Friends Rim leek haar leuk voor haar dochter om aan deel te nemen en zo iets terug te doen voor CliniClowns. Renate: „April vindt lopen leuk, als wij gaan wandelen rent ze het liefst overal op af en loopt de afstand zo bijna twee keer. Meedoen aan de Rode Neuzen race is voor haar dubbele pret; ze geniet enorm als ze ondeiweg of bij de finish wordt toegejuicht!" Iedereen die April wil sponsoren, kan een bedrag done ren via www.rodeneuzenrace.nl/ woudenberg. Via 'Sponsor nu' en 'sponsor een Family and Friend Run deelnemer' staat April Meijer bovenaan de deelnemerslijst. Zondag loopt April Meijer (8) uit Heiloo samen met vader Jos 5,2 kilometer in de Rode Neuzenrace in Woudenberg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5