Eerste BaseDance weer gezellig en druk Fanfare Showband Heiloo start met Music for U Nieuwe gitaarcursussen bij Muziek- Dansschool Heiloo E Publiek bouwt mee aan 'In de war' van Falkland Toneel U I T P A G I N A 0 u PAPIER DIERENBESCHERMING KORTOM Voetjes van de Vloer bij Pridini Najaarsmarkt Sighet Een kijkje in Japan Expositie Mariaschilderijen Info uur CDA UITKIJKPOST 10 OKTOBER 2012 HEILOO - Op 29 september was het dan eindelijk zover: de eer ste BaseDance van het jaar in Tendenz. Na een lange zomer en het opknappen van Tendenz konden de medewerkers dan eindelijk weer aan de slag en kon er door de groepen 8 uit Heiloo weer flink gefeest worden. Er was een podi um gebouwd waarop de Dj's hun plaatjes draaiden. Het was gezellig druk en de sfeer zat er goed in. De volgende Basedanee is op 20 oktober en dan is het thema Halloween. Zoals elk jaar belooft dit in com binatie met de spooktocht weer een groot spektakel te worden! Wie weet komt Timmy de Clown ook weer langs. HEILOO - Onlangs zijn de eer ste scholen bezocht in het kader van het door Fanfare Showband Heiloo opgezette project, Music for U. De Springsehans locatie Centrum, de Benedietussehool en de Paulussehool hadden de primeur en zijn de groepen 6 en 7 bezocht door mevrouw Mozart die de kinderen op ludieke wijze kennis liet maken met muziek en diverse instrumen ten. Het project is bedoeld om jonge kinderen uit groep 6 en 7 gratis ken nis te laten maken met het maken van muziek. Onder toeziend oog van een gediplomeerde instructeur zal gedurende 13 weken gratis basis muziekles worden gegeven, waarna er een certificaat zal worden uitge reikt. Vervolgens zal er de volgende 13 weken les worden gegeven op door de leerlingen zelf gekozen instrumenten. Dit zullen instrumenten zijn die beschikbaar worden gesteld door Fanfare Showband Heiloo. Ook deze 13 weken zijn gratis en zal er een certificaat worden uitgereikt. De start van dit project zal zijn op donderdag 11 oktober. Is de school van uw kind niet door mevrouw Mozart bezocht en wilt u uw kind ook gratis laten kennis maken met het maken van muziek en het bespelen van een instrument? Meld je dan nu aan op a.stoop66@ chello.nl. Reageer snel wat er zijn nog maar een paar plaatsen vrij. HEILOO - Tot eind oktober exposeert Janny Stuifbergen- van Dijk uit Heiloo bij dierenarts de Jong. Janny Stuifbergen- van Dijk is een intuïtieve geheel autodidacte kunstenares. Haar pas sie werd olieverf op het doek en later werden haar werken meer spiritueler van licht tot diepgaand. Mens en dier staan centraal in haar werk en alle aspecten uit het leven. J. de Jong dierenartsen, Commandeurslaan 1 te Heiloo. Aangeleverde foto Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbe- schenningnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 34349-5 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrmn.nl, internet: www.knaagdierencentrmn.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. -5332879, e-mail: info@vissenbeschenning.nl, internet: www.vissenbeschenning.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alann- nmniner: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Jong epoes (schildpad cypers), ver mist sinds zaterdag 29-09. Graag reac ties naar Kwekerij De Buitenkans, tel. 072-5352225 of 06-64983440. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - In de eerste week van oktober starten er op de Muziek- Dansschool Heiloo twee nieu we cursusen voor het instrument gitaar. Voor volwassenen start de cursus 'Op Naar Het Kampvuur'. In een serie van tien wekelijkse lessen van zestig minuten worden aan de hand van eenvoudige kamp vuurliedjes de meest gebruikte basis- HEILOO - Op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober om 20.15 uur brengt Falkand Toneel de komische voorstelling 'In de War' van Eric Chappel, in Theater De Beun Heiloo. Boekhandelaar Arie Feenstra hoopt stiekem een paar dagen met zijn medewerkster en minnares Liz naar Spanje te gaan teiwijl zijn vrouw Sita naar Londen is. Maar het loopt allemaal anders. Onverwachts de oppas voor een puppy regelen, valt nog te overzien. Wanneer de rest van de familie echter ook de nodige zorg blijkt te vragen, wordt het voor Arie toch wel heel lastig om ongestoord een weekend weg te gaan. Zal hij ooit nog in het roman tische Spanje terecht komen... Een humoristische zedenschets van een wat eigenzinnige familie die, onder een buitenkant van onverschil ligheid en achterdocht, in wezen bijzonder aan elkaar verknocht is. Marius Prein, Martin Otto, Annie Gilles, Mirjam Pels, Margret Dekker en Marianne Rutgers worstelen zich letterlijk en figuurlijk door de boeken op het toneel. Het aparte akkoorden voor gitaar geleerd. Om vervolgens met de gitaar het middel punt bij het kampvuur te kunnen zijn. De cursus is bedoeld voor volwas senen die nog nooit gitaar hebben gespeeld maar graag met anderen willen spelen en zingen. Daarnaast start de Basiscursus Jazzakkoorden Voor Gitaar. In een serie van tien wekelijkse lessen van zestig minuten worden een aantal basisgrepen voor aan deze voorstelling is dat iedere bezoeker een bijdrage mag leveren in de vorm van eigen boeken die het decor gaan completeren (maxi maal vijf per persoon). En na afloop kunnen de bezoekers, onder genot van een drankje, tegen elke aan nemelijke prijs weer een aantrek- het jazzgitaarspel geleerd. De cur sus is bedoeld voor gitaristen die al goed gitaarakkoorden kunnen spe len maar die him muzikale en tech nische horizon willen verbreden. Beide cursussen worden gegeven door docent Edwin Ligteringen. Voor informatie kimt u contact opnemen met Muziek- Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tel. 072-5332496 of via info@muziekendansschoolheiloo.nl. kelijk boek terugkopen. Kaarten voor deze avond, geregisseerd door Heieen van Wiechen, zijn vanaf zaterdag 13 oktober te verkrijgen bij De Schrijverij en Theater de Beun, of reserveren via tel. 072-5334355 of www.falklandtoneel.nl. Kosten 9,-, donateurs 6,- Een uitgelezen kans op een heerlijke toneelavond! Aangeleverde foto HEILOO - Bij voldoende aan meldingen start Pridini een jeugdgroep 'werelddans'. De groep voor 8 tot 12 jarigen gaat dansen op woensdagavond van 18.45 tot 19.45 uur in 'Cultureel Centrum de Strandwal' (GGZ ter rein), onder leiding van de jonge enthousiaste dansdocente Vlasta Bakker. Eerste les: woensdag 31 oktober. Of je al veel danst, of nog nooit aan deze sport hebt gedaan, j e bent welkom! Wil j e op een leuke manier meer bewe gen, een duureonditie opbouwen, je motoriek of muzikale gehoor verbeteren, dan is internationale dans een prima sport. Wat heb je nodig? Luchtige kleding en een paar sportschoenen. Tweemaal gratis meedoen? Meld je aan via www.pridini.nl of mail naar info@pridini.nl. HEILOO - Op zondag 21 oktober houdt de stichting Vrienden van Sighet bij de Hippische sport vereniging aan de Zeeweg 414 in Heiloo weer een najaarsmarkt. Er zullen ongeveer 75 kramen zijn met voor ieder wat wils. Bij goed weer kimnen de kinderen in de zweefmolen of op het spring kussen. Het is ook mogelijk om pony te rijden, dit alles tegen een kleine vergoeding. De opbrengst van de markt komt in zijn geheel ten goede aan de verschil lende hulpprojecten van stichtig Vrienden van Sighet in Roemenië. De markt is van 11.00 tot 17.00 uur, de entree bedraagt 1,- en kinderen tot 12 jaar zijn gratis. HEILOO - Op zaterdagavond 13 oktober heeft het Nivon Heiloo Piet Rosenhart uitgenodigd om een presentatie te geven over Japan, een land dat voor velen van ons onbereikbaar ver weg is. We kennen de beelden van overvolle treinen (die altijd op tijd rijden) en mensen die voort durend buigen als knipmessen. Dit is echter niet het complete beeld van Japan. In deze lezing laat Piet Rosenhart u kennis maken met het leven van gewone Japanners in en om Tonami, een plaats van circa 45.000 inwoners aan de westkant van Honshu, het belangrijkste eiland van Japan. Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Bijdrage leden 3,50, anderen 5,-. Aanvang 20.00 uur. Opgave via tel. 072-5333127 of info@nivon- heiloo.nl, www.nivonheiloo.nl. HEILOO - Maria de Jonge expo seert Mariaschilderijen, tot en met 30 november in 't Oesdorn aan de Kapellaan in Heiloo. Zij toont haar bijzondere iconen met Chinese bloemen, 't Oesdorn maakt deel uit van het bedevaartstoord Onze Lieve Vrouwe ter Nood, geopend op dinsdag tot en met zondag van 10.30 tot 16.30 uur. HEILOO - Op donderdag 11 okto ber houdt de CDA-fraetie een info-uur. Wanneer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel. 072-5335150. E-mail naar werf. hlo.34@planet.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7