Duurzaamheid in de praktijk Share4More ondersteunt project in Ghana Rabobank Geslaagde Coöperatiedag Betrokken bij mens en omgeving, dichtbij en veraf Het idee is dat het bij ons niet om geld alleen draait. Activiteiten en evenementen 8 www. ra bo ba n k.n l/n kl Dichtbij, betrokken en toonaangevend Ook via microkrediet werken we samen aan een duurzame toekomst. Kantoren: Rabobank. Een bank met ideeën. Het STEP-UP project in Ghana heeft vorig jaar een bijdrage gekregen van Share4More, het fonds waar Rabobank medewerkers aan bijdragen. Dit project ieidt vrouwen op om hun eigen naaiatelier te starten. De bijdrage van Share4More werd besteed aan de lesruimte en de inrichting daarvan. Een ruimte die ook belangrijk is voorde sociale functie van het project: voorlichting over famiiy-pianning en antwoord op vragen die de vrouwen hebben in hun teven. Eind september gingen onze medewerkers metieden van de bank, de Vrienden van de Schoorlse duinen, Staatsbosbeheer, medewerkers van de gemeente Bergen en van de lokale brandweer aan de stag in het duingebied bij Hargen aan Zee. Aan het eind van de dag hadden de vrijwiiiigers een flinke hoeveelheid werk verricht. Die dag werd ook de nieuwe versnipperaar, een geschenk van onze bank, in gebruik genomen. 10 OKTOBER 2012 UITKIJKPOST RüuO Ddd Err a Drie vragen aan Jan Klaver, directeur Bedrijfsmanagement en portefeuillehouder MVO bij onze bank, over duurzaamheid. Duurzaamheid bij een bank, wat betekent dat in de praktijk? Jan Klaver: "Allereerst zie je dat terug in onze bedrijfsvoering. Kijk bijvoorbeeld naar onze verticale tuin op het Bakkerspleintje. Daarnaast hebben we de afgelopen jaren onze C02-footprint dermate verbeterd, dat we vorig jaar al de doelstelling voor 2013 hebben gehaald. Binnen de Rabobankorganisatie zijn we onderscheiden als de MVO-bankvan 2011, daar zijn wij heel trots op. MVO zit ook in kleine dingen. Zoals het schenken van fairtrade koffie en thee, met daarbij een koekje dat gebakken is op woonwerkgemeenschap Scorlewald in Schoorl. Hoe zien we jullie inzet voor duurzaamheid terug in het werkgebied? "Via coöperatieve initiatieven verbinden we partijen met elkaar. Ons Coöperatiefonds en onze Coöperatiedag zijn in dit verband bekend. Daarnaast stimuleren we de lokale economie door met anderen ondernemerscongressen en ondernemersprijzen te organiseren. Duurzaamheid speelt hierin altijd een prominente rol. Dit jaar zijn we trots op Jan Klaver, directeur Bedrijfsmanagement onze spreker voor het ondernemerscongres in Bergen. Oud-minister Willem Vermeend zal daar spreken over de WIJ- economie. En dat sluit mooi aan bij het Jaar van de Coöperatie." Wat houdt het Jaar van de Coöperatie verder voor jullie in? "Het Jaar van de Coöperatie is uitgeroepen door de VN. Dit betekent extra aandacht voor de kracht van coöperaties in de samenleving, met name ook in Derdewereldlanden. De Rabobank heeft daar al lang een band mee, ook via onze Rabobank Foundation, Rabobank Development en Share4More, het fonds waar medewerkers van de Rabobank maandelijks aan bijdragen. Via dit fonds worden projecten voor vrouwen en kinderen ondersteund. Het project STEP-UP van de Stichting Ontmoet Afrika, is hier een goed voorbeeld van (zie foto). Ook een duidelijk voorbeeld van onze invulling van duurzaamheid." De klant staat bij ons centraal. Of het nu gaat om een hypotheek, een spaarrekening of een microfinanciering aan een familiebedrijfje uit Egypte. Niet voor niets horen we al jaren tot de wereldtop van meest duurzame banken. Bij de Rabobank zien we geld als middel, niet als doel. Dat is de gedachte. Dat is het idee. www.rabobank.com/mvo Rabobank. Een bank met ideeën. Rabobank Noord-Kennemerland Postbus 289 1900 AG Castricum facebook.com/ RabobankNKL twitter.com/ RabobankNKL Breelaan 16, Bergen Nh Dorpsstraat 62, Castricum Voorstraat 71, Egmond aan Zee Stationsweg 136, Heiloo Kerkweg 2c, Limmen Heereweg 34, Schoorl T (072) 507 33 33 E info@nkl.rabobank.nl I www.rabobank.nl/nkl 19-28 oktober KunstlOdaagse Bergen - Bergen aan Zee. Onze bank is hoofdsponsor. Zie www.dekunstlOdaagse.nl. Najaarsbijeenkomst ledenraad in Heiloo. 4 november AZ-WV. Een aantal jonge Rabo AZ Rekeninghouders mag voor de wedstrijd deelnemen aan de Vlaggen pa rade. 5 november Onderneem 't, ondernemerscongres in Akersloot voor ondernemers uit de gemeente Castricum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 8