Hoogtepunten uit de Hohe Messe door het Noordhollands Muziekensemble 'De Hollanders' brengen theaterstuk van Amon Grunberg in De Beun De Grote Mees Kees show voor 6 jaar en ouder Sfeervol concert in de Willibrorduskerk U I T P A G I N A 11 Concert Capella Feminarum Breda Two decades dance in café Thuis Bij MUZIEKTHEATER VOOR KINDEREN f. ik VOü/m/U. In het laatste jaar werd de subsidiekraan dichtgedraaid UITKIJKPOST 17 OKTOBER 2012 oTdIni Miriam Oldenhave HEILOO - Oud-plaatsgenoot en acteur Thijs Prein (25) treedt samen met theatercollectief De Hollanders aanstaande vrij dag op in theater De Beun. Zij brengen het gelijknamige stuk 'De Hollanders', dat onder regie van Gerardjan Rijnders langs de Nederlandse theaters toert. De tekst is speciaal voor dit jonge theatergezelschap geschreven door niemand minder dan Amon Grimberg. Thijs Prein is in 2010 afgestudeerd aan de Amsterdamse Toneel- en Kleinkunstacademie. Hij is met toneel opgegroeid; zijn opa HEILOO - Capella Feminarum uit Breda is geen onbekende meer in Heiloo en omgeving. Dit jaar komen zij voor de vijfde keer naar Heiloo, nu in oktober. De okto bermaand is een Maria-maand. Daarom zijn Maria-lofzangen in het programma opgenomen. Ook zullen Gregoriaanse gezangen uit het Hooglied klinken. Woensdag 24 oktober, van 19.30 tot 21.30 uur, Willibrordushuis, Westerweg 267 Heiloo, 5,- per persoon. HEILOO - Op 20 oktober zal cafe thuis bij in het teken staan van de geschiedenis van de House muziek in Heiloo. In de afgelopen 20 jaar zijn er velschillende dj's geweest die in Heiloo maar ook zeker in Nederland hun strepen hebben verdient binnen de House scene. Op 20 oktober zal café Thuis Bij veranderen in een plek waar deze classic tunes gedraaid zullen worden door de volgende Dj's: Kurtalyzer, Dj Indian, Reece 202 en Pim Wamars. Aanvang 21.00 uur, gratis entree. Mirjam Oldenhave Mirjam Oldenhave M ces Kus Mirjam Oldonhaw l'i/za Pikante lirjam Oldenhave Eri^ geluisd Theatercollectief De Hollanders (met oud-Heilooër en acteur Thijs Prein) spelen vrijdag in de Beun een stuk van schrijver Arnon Grunberg. (Links: Thijs Prein, rechts: Thomas Höppener). Foto: Roelof Pothuis. HEILOO - De Stichting Vrienden van de Beun en de Bibliotheek Heiloo presenteren in de herfst vakantie op woensdag 24 okto ber om 13.30 uur en om 15.30 uur in Theater De Beun in Heiloo: De Grote Mees Kees show voor 6 jaar en ouder. De Mees Kees Show is een flit sende voorstelling met veel muziek, verhalen, raps, graffiti en natuurlijk Mees Kees. Mees Kees is nog maar stagiair, toch kan hij heel goed orde houden. Grote rampen, zoals rekenen en topo, zijn bij hem geen probleem. Voor alles heeft hij een slimme oplossing. Bijvoorbeeld de De Rekenrap! Mirjam Oldenhave zingt, vertelt en speelt accordeon. Irene Schepers en Roos de Wijs zingen, rappen, spelen keyboard, contrabas, accordeon, basgitaar en sopraansaxofoon. En tekenaar Rick de Haas zorgt dat er veel beeld is. De voorstelling is interactief: De kinderen zingen mee, leren verschil lende ritmes èn rappen zich rot in de rekenrap. Mirjam Oldenhave (1960) weet kinderen te boeien met haar spannende en humoristische verhalen. Zij heeft ruim 45 kinder boeken geschreven waarvan een deel is omgewerkt tot theatervoor stelling. Mees Kees is leuk voor kin deren vanaf ongeveer 6 jaar. Deze voorstelling is een samenwerking van de Vrienden van De Beun en Bibliotheek Heiloo die haar 50-jarig jubileum viert. Kaarten, toegangs prijs 6 euro, zijn in Heiloo te koop bij de bibliotheek, het Trefpunt en beide vestigingen van De Schrijverij en via www.vriendenvandebeun.nl. trekt nog altijd door het land als poppenspeler en zijn vader speelt al jarenlang bij Falkland Toneel. Thijs heeft in zijn jeugd bij Jeugdtheater Heiloo en Falkland Toneel gespeeld. Om van zijn grootste hobby zijn beroep te maken ging hij naar de toneelschool. In het laatste studiejaar werd de subsidiekraan voor cultuur zo goed als dichtgedraaid. Dus wilden Thijs en een aantal medestudenten een kritische afstudeervoorstelling maken om de gevolgen van dit over heidsbeleid voor beginnende arties ten ter discussie te stellen. Het plan was een bekende schrijver te bena deren, die dit actuele thema goed kon verwoorden. Thijs: „We hebben vervolgens een brief geschreven aan Amon Grunberg, die ons uitnodigde voor een gesprek." Maar Grunberg bleek minder geïnteresseerd in het aangereikte onderwerp. Wel zag hij jongeren in dezelfde leeftijd als de militairen die hij ontmoette in 2006 en 2007, toen hij 'embedded' in Afghanistan verbleef. Hij wilde voor het te schrijven stuk de jonge acteurs uitgebreid interviewen en nodigde hen uit in Dublin. Amon Grunberg is zijn belofte nagekomen, het theatercollectief kreeg zijn ver haal; niet over wat de theaterma kers in eerste instantie voor ogen hadden, maar een onverhuld, rauw verhaal over twee uitgezonden jonge Nederlandse militairen. De Beim is voor Thijs als thuisko men; het podium waar hij vroeger zo vaak heeft gespeeld. Toch is dit andere koek. „De Hollandei's is een schokkend stuk, dat iets losmaakt en tegelijkertijd wagen oproept. Het contact met de zaal tijdens de voor stelling is een belangrijk element; na de voorstelling gaan we in gesprek met het publiek." De voorbereiding op een veivolg is in volle gang. De theatermakers hebben voor een tweede en een derde stuk, waarin een actueel thema aan bod komt, de schrijvers Arthur Japin en Ramsey Nasr weten te strikken. De producties worden op een creatieve manier gefinan cierd. En zo krijgt dit bijzondere toneelavontuur indirect misschien een extra positieve draai, want hopelijk weten deze acteurs dankzij vindingrijkheid en lef ook na him toneelopleiding het hoofd boven water te houden met spelen. De voorstelling op wij dagavond begint om 20.15 uur, kaarten zijn verkrijg baar bij De Schrijverij en aan de kassa van De Beun. De Mees Kees Show is een flitsende voorstelling met veel muziek, verhalen, raps, graffiti en natuurlijk Mees Kees. Aangeleverde foto Mirjam Oldenhave REGIO - Na een succesvol con cert in mei te Heiloo, zal het volgende concert van het het Noordhollands Muziekensemble plaatsvinden in de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar. Uitvoerenden van dit imieke con cert op zaterdag 20 oktober zijn het Noordhollands Muziekensemble en L'orchestra Particolare met: Hoogtepunten uit de Hohe Messe van J.S. Bach en het Requiem van W.A. Mozart. De solisten zijn: Jadwiga Granados - sopraan, Sabine Kirsten - sopraan, Asa Olsson - mezzo-sopraan, Rein Kolpa - tenor, Pierre-Guy Le Gall White - bas. Het koor bestaat uit een dertigtal zeer enthousiaste (semi)professionele zangei's en zangeressen, dat borg staat voor kwaliteit. Het orkest heeft reeds vele malen samengewerkt met Jan Stulen, Bob Zimmerman en Sigrid van der Linden. Het geheel staat onder leiding van Hendrik Timmerman, voormalig cantor van de Grote Kerk met zijn jongenskoor tot haar sluiting als functionerende kerk. Aanvang 20.00 uur, kerk open: 19.00 uur, entree aan de kerk 32,50 CJP/65+ 29,50. Voorverkoop via www.nhme.nl a 29,50, of bij kantoorboekhandel de Schrijverij, Heerenweg 199, Heiloo. Kinderen tot 12 jaar, onder begeleiding, gratis. HEILOO - November is een donkere maand. Vandaar 'een lichtstraal in het duister'; het licht klassiek concert op zon dagmiddag 4 november in de Willibrorduskerk, Westerweg 267. Het concert is tot stand is geko men in samenwerking tussen de Willibrorduskerk en de Stichting Welzijn Heiloo. Het wordt een concert met kaarslicht en een zeer afwisselend programma. Allereerst treedt het gemengd koor Willibrordus op met onder andere het Gloria van Vivaldi en liederen uit de deutsche Messe. Ook het kinderkoor Wikiko is van de partij. Daarna zal plaatsgenote en bekende sopraan Karin ten Cate een aan tal liederen ten gehore brengen. Karin heeft als soliste in praktisch elk Europees land gezongen. Cor Oost, onder andere organist van de Willibrorduskerk, speelt op het prachtige Pelsorgel de Prelude en Fuga met variaties van C. Franck en de Toccata en Fuga in d van J.S. Bach. Na de pauze kan men genie ten van een van de beste mandoli neorkesten van Nederland, Entre Nous uit Hoorn onder leiding van Jan van Deursen. Het orkest bestaat inmiddels negentig jaar en treedt behalve in Nederland ook regel matig in Duitsland op. Het concert begint op 4 november om 14.00 uur. De entree bedraagt 9,50 inclusief koffie. Kaarten reserveren bij de Stichting Welzijn Heiloo tel. 072-5331297 of bij het secretariaat Willibrorduskerk op werkdagen van 09.00 tot 11.00 uur. Na een succesvol concert in mei te Heiloo, zal het volgende concert van het Noordhollands Muziekensemble plaatsvinden in de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11