Limmen verslaat ook Flamingo's Michel Agterberg een jaar lang man met titel ■m ff J V V I r 1 Prijzen voor Judoclub Groefsema in Alkmaar Schaken valt niet altijd mee AXI! XT Siem van Judoclub Groefsema knap derde sport 19 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO r Zaalvoetbal voor tieners en jongeren «0£ÜC Vf 1 V SpM r 17 OKTOBER 2012 Voetbal LIMMEN - W Limmen heeft zondag drie punten in huis weten te houden. Op sport park Damphegeest werd Flamingo's terecht verslagen, al had Limmen het zichzelf veel makkelijker kunnen maken. Uiteindelijk werd er wel twee keer gescoord, maar daar waren tientallen kansen voor nodig. In het eerste kwartier werd dui delijk dat er mogelijkheden lagen voor Limmen. De defensie van Flamingo's oogde zwak en had het lastig tegen de bewegelijke voor hoede van Limmen. In de achtste minuut kwam Limmen met het eer ste echte wapenfeit. Rechtsback Jim kwam op het juiste moment op aan de rechterkant en legde prima terug voor Paul, wiens inzet prach tig werd gekeerd door de Alkmaarse keeper. Beide ploegen probeerden hierna met verzorgd voetbal gevaar lijk te worden, iets wat Limmen veel beter lukte. Slechts enkele keren werd Flamingo's gevaarlijk, maar de Limmer verdediging en keeper Randy Seheerman waren scherp genoeg. Limmen kreeg gedurende de eerste helft legio mogelijkheden. Achtereenvolgens Jan Welboren, Jeroen Veldt en nogmaals Jan kre gen flinke kansen om Limmen op voorsprong te brengen, maar stuit ten met hun inzet allemaal op de Flamingo doelman. In de 36ste minuut brak Tjeerd Kruidenberg de ban alsnog. Emile Veldt opende uit stekend op Paul Zeeman, die op zijn beurt scheip voorgaf. De doorgelo pen Tjeerd kon Pauls strakke voor zet eenvoudig binnentikken. 1-0 was tevens de ruststand. In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet veel. Limmen had meer balbezit en kreeg meer kansen. Flamingo's was te zwak om voor echt gevaar te zorgen, maar gaf zich nog niet gewonnen. Wat aanving vanaf de vijftigste minuut, was een regen aan kansen voor Limmen. Met name MOUNTAINBIKEN HEILOO - Mountainbiker Michel Agterberg is in Eijsden Nederlands kampioen mountain bike marathon geworden. De 22-jarige Agterberg uit Heiloo hield Frank Molenaar en Olaf Noorberge achter zich. Het kam pioenschap werd verreden tijdens de zogenoemde Bart Brentjes Challenge met start en finish in het zuid Limburgse Eijsden. Michel was aan de finish compleet overrompeld dat nou juist hij winnaar was gewor den. „Natuurlijk: de benen waren goed, het lijf voelde goed en vanaf de start ging het super. En dan ben je bezig met de wedstrijd en zie je nog steeds niet de titel in de lucht hangen. Maar als je na alle ontbe ringen Eijsden komt binnenrijden en de mierofonist door de luidspre ker laat klinken datje na een mooie eindsprint echt kampioen bent geworden, dan is dat natuurlijk hele maal te gek. Ik had ondeiweg goede ondersteuning van de begeleidings crew van mijn team en ook hulde voor mijn helpers. Ik ben heel blij met deze titel en zal met trots mijn trui dragen. Een heel jaar lang!" NK MTB UUJATHON amatv/rs 20 Paul Zeeman kreeg grote mogelijk heden om de wedstrijd te beslissen. De Flamingo's verdediging had geen antwoord op zijn uitstekende loop acties, maar telkens bleek de fan tastische keeper een sta in de weg. De Alkmaarders moeten maar wat blij geweest zijn met him doelman, want ook Jeroen en Emile Veldt wis ten hem in één op één situaties niet te passeren. Via een teruggeslagen corner werd de wedstrijd dan toch in slot gegooid. Centrumverdediger en Man of the Match Jack van de Reep was het wachten beu en kopte op schitterende wijze de 2-0 bin nen. De Flamingo keeper had er een heus applausje voor over, want zelfs hij had hier geen antwoord op. De wedstrijd was gespeeld en Limmen heeft drie verdiende en welkome pimten aan het totaal toe kunnen voegen. HEILOO - Donderdag 25 oktober houdt jongerencentrum BukBuk in samenwerking met zaalvoet balvereniging HZV 't Vennewater een zaalvoetbaltoemooi. Het is mogelijk om je op te geven met een team of individueel. Zowel jongens als meisjes kunnen zich inschrijven voor het toernooi. Ben jij tussen de 12 en de 18 jaar en wil je meedoen? Schrijf je dan snel in, uiterlijk vrijdag 19 okto ber. Voor de uiteindelijke indeling wordt gekeken naar de leeftijd en sterkte van de teams. Speeltijden worden vastgesteld aan de hand van de aanmeldingen, uiteen lopend van 10.00 tot 17.00 uur. Deelname is gratis, waarbij de teams wel een scheidsrechter moeten leveren. Teams bestaan uit zes personen, inclusief keeper en één wissel (twee wissels is ook toegestaan!). Digitaal kan het inschrijfformulier opgevraagd worden bij jongerenwerk® bukbuk.nl of gedownload wor den op de website van Tendenz of HZV 't Vennewater. Mail dit formulier volledig ingevuld retour of lever het in bij de mobiele hangbus in winkelcentrum 't Loo of in de brievenbus bij jongeren centrum BukBuk aan de Pastoor van Muijenweg 12 in de deur bij de ingang van tienereentrum Tendenz. -• m y n Op dit toernooi kunnen de judoka's met een goed gevoel terugkij ken. Voor Siem was er knappe derde plaats. Aangeleverde foto Judo HEILOO - Dit weekend werd het 24ste Judotoernooi Open Alkmaarse gehouden. Aan dit toernooi doen jaarlijks judoka's mee uit heel Nederland en het buitenland. Voor de judoka's van Judoclub Groefsema kwamen Mees Burgering, Kane van Raalte en Aaron Wesselius als eerste in actie. Mees draaide twee goede partijen, daarna was het toer nooi over voor hem. Kane ging beter van start en won zijn eerste partij. De tweede partij tegen de latere kam pioen duurde één seconde te kort, want net buiten tijd werd er nog een beslissend pimt gescoord. Daarna werd nog een partij met scheids rechtere beslissing verloren en was het toernooi over. Voor Aaron was dit weer zijn eerste wedstrijd na een lange blessure. De eerste partij was nog een beetje onwennig. De twee de partij ging al stukken beter, maar werd jammer genoeg ook verloren. Martijn van Bruinessen en Xander Sehoemaker, beide in de categorie -38 kilogram, wisten him eerste par tij te winnen en verloren daarna alle bei twee partijen. Luuk Zijp kwam vandaag heel dicht bij de prijzen, na een aantal spannende partijen was er voor Luuk een knappe vierde plaats. De judoka's die later op het podium kwamen hadden net iets meer ervaring dan Luuk. Bram Brantjes ging zijn toernooi goed van start en won de eerste twee wedstrijden. In de halve finale moest hij zijn meerdere erkennen in de latere kampioen. De partij om de tweede plek ging jammer genoeg ook verloren. Het resultaat voor Bram was er niet minder om, een mooie derde plaats. Siem van der Vlies was de laatste judoka die in actie kwam. Siem wist zijn eerste twee partijen te winnen. Om de tweede plaats moest hij zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander. Voor Siem was er knappe derde plaats. Op dit sterk bezette toernooi kon den de judoka's met een goed gevoel terugkijken. SCHAKEN Michel Agterberg is erg blij met zijn verworven titel en bijbeho rende trui. Aangeleverde foto HEILOO - Het topteain van Oppositie reed een scheve schaats in het eerste duel van de regiona le competitie. Het werd 4-4 tegen het derde achttal van Castricum, dat een half jaar geleden nog op royale afstand was gehouden door Oppositie II. Exemplarisch was het drama op het derde bord, waar Heilooër Cor van Etten zo goed stond dat hij alleen nog maar moest afinaken, helaas beland de het vlijmscherpe mes in eigen hart. In de onderlinge competitie is Joop Kerst prima van start gegaan met drie overwinningen en twee remises en staat stevig op de tweede plaats. Ook Fred Smith heeft de wind in de mg, Hij bezorgde Matthijs Mtihren diens eerste nederlaag en heeft nu twee keer winst en twee keer remise. Harry de Jager scoorde het pimt met zijn favoriete kleur wit tegen Tjerk Voskuil. Eric Huflhagel organiseerde een mataanval op de koning van Richard Sauer, maar er kwam een kink in de kabel. Toen er daardoor twee stukken waren verloren gegaan gaf Eric de strijd op. Johan van der Wal en Peter Folkertsma speelden hoogstaand schaak. Nadat tot remise was bereloten uitte Johan diep res pect voor het spel van zijn opponent. Piet Manni en Heiman Limmen hiel den aan beider eerste partij van het seizoen een halfje over, na een even wichtige Sieiliaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19