Fanfare Showband op zoek naar jonge aanwas H E I L O O 3 POLITIE BERICHTEN Woninginbraak op de Hoogeweg Gewapende stropers opgepakt Gewonde bij brand in GGZ Boze dame (66) teruggevonden Koperdieven gepakt bij De Loet KORTOM Geslaagd Geslaagd Keer op Keer opsteker Rouwen, hoe doe je dat? MS zoekt collectanten Keramiek/boetseren Cultuurlokaal en kunstenaar op de Paulusschool UITKIJKPOST 17 OKTOBER 2012 HEILOO - Bij een woning aan de Hoogeweg werd maandag 8 oktober tussen 17.30 uur en 20.45 uur inge broken, meldt de politie. Het gehele huis werd daarbij doorzocht. Uit de woning zijn onder meer computers en sieraden gestolen. „Het is niet bekend hoe de inbrekers binnen zijn gekomen. Mogelijk is een lad der uit de tuin gebruikt om via een openstaand raam aan de achterzijde van de woning binnen te komen", concludeert de politie na technisch onderzoek. Heeft u rond het tijdstip van de woninginbraak verdachte personen of voertuigen gezien, dan vraagt men dat te laten weten via telefoonnummer 0900-8844. ALKMAAR - Op zaterdag 13 okto ber zijn twee mannen uit Heiloo en een man uit Groningen aangehouden met wapens en afgeschoten konij nen. Rond 21.30 uur hebben agen ten op de Ivoorstraat in Alkmaar een 30-jarige man uit Heiloo, een 27-jarige man uit Groningen en een 25-jarige man uit Heiloo aangehou den. Zij worden verdacht van het stropen van konijnen. Bij hen zijn een aantal wapens zoals luchtdruk- wapens en een kruisboog in beslag genomen. De mannen hadden geen vergunning voor de wapens. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. De wapens en de afgeschoten konij nen zijn in beslag genomen. HEILOO - Bij een brand gis teravond in de GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg, de voormalige Willibrordusstiehting, is een gewon de gevallen. De brand is ontstaan door een strijkijzer. Rond 23.10 uur werd het eerste alarm geslagen door een rookmelder. Toen de brandweer arriveerde werd de brand al snel opgeschaald tot middelbrand. Ook een ambulance werd opgeroepen. Het is onbekend hoe het slachtoffer er aan toe is. HEILOO - De politie is woens dag een zoekactie via Burgemet gestart in verband met de vermis sing van een 66-jarige dame. Ze werd in Heemskerk aangetroffen. Op woensdag 10 oktober rond 11.45 uur was de vrouw uit Heiloo voor het laatst gezien op de Kerkelaan nabij de spoorwegovergang. De poli tie vroeg deelnemers aan Burgemet uit te kijken naar de vermiste dame. „De mevrouw is een beetje boos vertrokken in onbekende richting", wist de politie te melden. Rond 15.00 uur liet weten men dat de vrouw nog niet was teruggevonden. In totaal benaderde de politie 4.968 deelnemers, ook in diverse gemeen ten rondom Heiloo. Door diverse politie-eenheden werd gezocht naar de vrouw. Na ruim twee uur zoe ken werd de Burgernetaetie zon der resultaat afgesloten. Even later kwam alsnog het bericht dat de vrouw in goede gezondheid door de politie in de regio Kennemerland in Heemskerk was aangetroffen. HEILOO - Zondagavond rond 22.00 uur werd melding gemaakt door een oplettende inwoner dat op het afgesloten terrein van verzor gingshuis De Loet koper gestolen werd. De politie nam poolshoogte op het terrein en trof daar twee mannen aan. Zij werden aange houden. Even later kwam ook nog een derde man aangelopen. Ook hij werd aangehouden. Er werden meerdere rollen koperdraad aange troffen die klaargelegd waren om mee te nemen. Ook werd er nog gereedschap aangetroffen. Drie mannen van 25, 28 en 31 jaar zijn afkomstig uit Zaandam, Beekbergen en Heiloo. Het tehuis wordt gesloopt om plaats te maken voor een nieuw woonzorgcentrum. De bewoners hebben tijdelijk onderdak gevonden op het voormalige campingterrein van Klein Vamebroek. HEILOO - Grote namen in de muziekwereld zijn hun voorge gaan; veel bekende musici zijn in hun jeugd begonnen bij een fanfare. Fanfare Showband Heiloo startte donderdag 11 oktober het Music4U project, met als doelstelling kinde ren in de leeftijd van 9 tot en met 12 jaar laagdrempelig kennis te laten maken met muziek en hen enthou siast te maken voor een blaasinstru ment. Kinderen kimnen een half jaar lang gratis muzieklessen vol gen van een ervaren muziekdocent. Musicus Bob Kanne (hoom, piano) is behalve dirigent van de Fanfare Showband Heiloo ook docent bij een aantal muziekverenigingen. Voorzitter Albert Zantinge ver welkomde de jonge leerlingen. Hij vertelde dat muziek maken vooral een gezellig samenzijn is; 'muziek is iets dat je in samenspel tot stand brengt!' Hij sprak de hoop uit dat na het gratis muzieklestraject een aan tal kinderen zoveel plezier in muziek maken hebben gekregen, dat ze zich aanmelden als jeugdlid van Fanfare Showband Heiloo. „Wij zijn een lopend orkest, dat op straat optreedt bij allerlei feestelijke gelegenheden, zoals de Sinterklaasintocht." Het muziekkorps maakt ook muzikale uitstapjes in binnen- en buitenland. Wethouder Jacob Ouderkerken was bij de start van Music4U aan wezig en deelde persoonlijk de lesmappen uit aan de kinderen. Het project is opgedeeld in twee keer dertien lessen van een uur (van 18.30 tot 19.30 uur in de kan tine van de gemeentewerken aan de Kanaalweg). Het eerste blok bestaat uit algemene muziekvorming, waarin onder andere spelenderwijs noten lezen wordt geleerd. In het tweede blok worden de grondbe ginselen van het bespelen van een blaasinstrument naar keuze geleerd (trompet, sehuiftrombone, bari ton, saxofoon, klarinet, dwarsfluit of hoom). De blaasinstrumenten worden tijdens de lessen gratis ter beschikking gesteld door de fanfare. Na 26 muzieklessen ontvangt elke deelnemer een certificaat. Kinderen die eerdere oproepen voor Music4U hebben gemist, kimnen zich alsnog aanmelden en meedoen. Stuur snel een e-mail naar Angelique Stoop, a.stoop66@chello.nl, dan kim je nog aanschuiven in de groep! Wethouder Jacob Ouderkerken was bij de start van Music4U aan wezig en deelde persoonlijk de lesmappen uit aan de kinderen, (achterste rij; links muziekdocent en dirigent Bob Kanne, rechts Albert Zantinge). Foto: Carolien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt «^Irgeproduceerd op een waterloos yr' offset rotatiepers, de milieu- -/f Printing. Naturally vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Maandag 8 oktober heeft de Paulusschool hun cultuurlokaal in gebruik genomen door een kunstenaar uit te nodigen. Kunstenaar Jaap Velserboer gaat met elke groep in het cultuurlokaal aan de slag. Er wordt gewerkt met het materiaal piepschuim, schuimboard etc. Met zaagjes en vijlen wordt er door groep 1 tot en met 8 hard gewerkt. Allemaal blije en betrokken gezichten. Het cultuur lokaal is bedoeld als lokaal waar elke maand een nieuwe techniek /materiaal wordt aangeboden. Daar kan je als leerkracht met je klas in de weer, blijft het eigen lokaal opgeruimd! Bij de verschillende technieken kunt u denken aan figuur zagen, blokdruk, boetseren et cetera. Jaap Velserboer wil men sen, kinderen leren out of the box na te denken, te kijken. Probleemoplossend na te laten denken en alles mooier maken. Jaap brengt de lessen vol enthousiasme, wat aanstekelijk werkt bij de kinderen. Vol enthousiasme gaan de kinderen aan het werk en Jaap begeleidt ze daarbij. Aangeleverde foto HEILOO - Plaatsgenoot Yvonne van Santen is cum laude geslaagd voor haar opleiding Arabische en Turkse cultuur en talen aan de universiteit van Leiden. HEILOO - Monique Bolten is geslaagd voor haar studie aan de UvA Amsterdam, studie privaat recht. Zij mag zich nu meester in de rechten noemen. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker aan vereniging en/of stichting die zich belangeloos inzet voor de medemens. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand oktober gaat naar Stichting Abaraka (voor de aankoop van pijnstil lers voor twee hulpposten in Gambia). U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Rouwen vraagt veel tijd, energie en aandacht. Voor rouwen zijn geen regels, ieder een rouwt op zijn eigen manier. Elke laatste vrijdagavond van de maand, van 20.00 tot 22.00 uur is er een inloopavond in Atelier Lioba op de Handelsweg 10 in Heiloo. In een ontspannen sfeer ontmoet u lotgenoten die praktische tips en gedachten uitwisselen. Gastvrouw op deze avond is Lioba de Geus-Liefting. Zij is ervaringsdeskundige in rouwverwerking en biedt een luisterend oor. De eerstvolgende avond is op 26 oktober. De entree is 5,- met inbegrip van een drankje. Informatie via info® atelier-Lioba.nl, tel. 072-5322966 of 06-43257666. HEILOO - Het Nationaal MS Fonds richt zich op toegepast wetenschappelijk onderzoek, patiënten-begeleiding en voor lichting. Genezing is nu nog niet mogelijk daarom zet het Nationaal MS Fonds zich in op een beter leven met MS vandaag. Wilt u heel concreet helpen om mensen met MS een beter leven te geven? Het Nationaal MS Fonds zoekt collectanten! Bel 010-5919839 of kijk op www.nati- onaalmsfonds.nl. HEILOO - Bij het Nivon Heiloo zijn plaatsingsmogelijkheden in de bestaande keramiek/boetseer- eursus voor zowel beginners als gevorderden onder leiding van keramiste Elly Toumey. Deze cursus vindt plaats op donder dagochtend eenmaal per veertien dagen van 09.30 tot 11.30 uur in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Het Nivon Heiloo beschikt over een eigen potten bakkersoven en materiaal zoals klei en diverse kleuren glazuren worden door het Nivon verzorgd. Voor informatie kimt u bellen, tel. 072-5333127 of info@nivonheiloo. nl, www.nivonheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3