4 a 5 bloemen Beemster Kadowinkel gaat sluiten. Kom snel want op op Vanaf nu 50%KORTING. Westerweg hoek Zevenhuizen TODAY TOMORROW TOYOTA AUTOBEDRIJF DE BRUIJN-BLOKKER 8 Prius Wagon, het succes vergroot! voor luchtzuiverend Meubelmakerij Stojfeerderij blijft ook na 1 januari bereikbaar 0725331970 Standplaats 't Loo - vrijdag en zaterdag Standplaats Het Hoekstuk - zaterdag Heerenweg 246-250, Heiloo T 0725331828 Advertorial 17 OKTOBER 2012 UITKIJKPOST VANAF 14% I BELASTINGVRIJ IA Grootste 14% auto, ook na 1 juli BPM- en wegenbelastingvrij, '<uo& ook na 1 juli Lease v.a. 439,- p/mnd Vanaf nu in de showroom Verbruik 1 op 24 Vanaf €30.990,- Kennemerstraatweg 189, 1851 BE Heiloo T 072 5331818 info@toyota-heiloo www.debruijnblokker.nl 3,95 Plastic verpakkingsafval terug als nieuwe producten [fcUTK-CMtd In Nederland wordt sinds 2009 plastic verpakkingsafval gescheiden ingezameld. Dit systeem, inmiddels landelijk bekend als het Plastic Heroes-systeem, heeft mede door het enthousiasme van de Nederlandse consument in korte tijd goede resultaten geboekt. Dit resultaat is niet alleen af te meten aan het nog altijd groeiende hoeveelheid ingezameld materiaal, maar vooral ook in het hergebruik daarvan. De stijgende lijn zal zich naar ver wachting ook de komende jaren verder voortzetten. Met dit succes zijn er natuur lijk ook steeds meer vragen over wat er met de ingezamelde plastic verpakkingen gebeurt. De gemeenten in Nederland zijn verantwoordelijk voor het inzamelen van het huishoudelijk afval, dus ook van plas tic verpakkingen. Van de 415 gemeenten zijn er ongeveer 370 die de plastic verpakkingen gescheiden inzamelen. De overige gemeenten doen aan nascheiding, waarbij de plastic verpakkingen uit het restafval worden gesorteerd. Na het ophalen van het plastic verpakkingsafval, wordt het materiaal via een overlaadstation vervoerd naar speciale sorteerinstallaties voor plastic verpakkingen. In totaal zijn er vier sorteerinstallaties dagelijks actief, waarvan drie in Duitsland en sinds 2011 één in Rotterdam. Deze sorteerinstallaties zorgen ervoor dat al het ingezamelde plas tic verpakkingsafval op soort en kwaliteit wordt gesorteerd, zodat zoveel mogelijk materiaal voor hergebruik geschikt is. Om een idee te geven: in Rotterdam worden per week ongeveer 200 vrachtwagens vol met plastic verpakkingsafval gesorteerd. Van al het ingezamelde kunststof verpakkings afval wordt momenteel ongeveer 75% geschikt gemaakt voor hergebruik. Het is en blijft het streven om zoveel mogelijk materiaal her te gebruiken, zodat het kan worden ingezet als grondstof voor nieuwe producten. Nieuwe grondstof Het gesorteerde materiaal gaat vervolgens naar recyclebedrijven, waar er een grond stof van wordt gemaakt. Deze grondstoffen vormen de basis van (of worden verwerkt in) allerlei nieuwe producten. Dat kun nen bijvoorbeeld tuinstoelen zijn, maar ook bloembolpotten, truien, draagtassen, jerrycans, opbergmandjes en speelgoed. Eigenlijk komen er steeds meer toepas singen waarin het gerecyclede plastic zijn weg weet te vinden. "Dat is wat ons betreft een goede ontwikkeling", zegt Joris van der Meulen van de Plastic Heroes-organisatie. "En zonder meer een ontwikkeling die nog lang niet ten einde is. Hoe meer materiaal kan worden hergebruikt, hoe minder nieuwe grondstoffen we nodig hebben. Dat is een mooie stimulans voor iedereen om zoveel mogelijk plastic verpakkingen in te zamelen." Meer informatie: www.plastic-heroes.nl www.facebook.com /plasticheroes www.twitter.com /plasticheroes plastic verpakkingsafval

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 8