Nederlandse judokampioenschappen SV Vredeburg speelt ronde vier Terriërs slepen belangrijk punt binnen Fabrice de Boer Nederlands karatekampioen sport 15 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO UITSLAGEN JUDO HEILOO - Afgelopen week end werden de Nederlandse judokampioenschappen voor senioren gehouden in het Topsportcentrum Rotterdam. Uit de stal van Dojo 't Loo en uit komend voor Ben Rietdijk Sport deden mee Gaby de By (-57 kilo gram), Jasmijn Lesterhuis (-70 kilo gram) en Karen Stevenson (-78 kilo gram). Voor de pas 16-jarige Gaby en Jasmijn hun eerste NK bij de senioren. Karen stevenson had een wildeardvoor het NK gezien haar internationale prestaties eerder dit jaar. Jasmijn en Gaby hadden zich gekwalificeerd door beiden eerste te worden op de Noord Hollandse kampioenschappen en daarna bij het Nationaal Kwalificatietoernooi respectievelijk achtste en negende te worden. Gaby had een zware loting en mocht de eerste partij aantreden tegen de latere kampi oen Juul Franssen. Na deze ver- liespartij won Gaby in de herkan sing van Manon Derks zodat ze om het brons mocht gaan judoën. De partij om de derde plek tegen de kampioen van vorig jaar Shareen Richardson ging helaas verloren zodat Gaby op een knappe vijfde plaats eindigde. Jasmijn begon het toernooi met een verliespartij tegen Caroline de Wit. Ook Jasmijn herpakte zich bij de herkansin gen door met ippon te winnen van Cassidy van Boxtel. In de partij om het brons kwam Jasmijn knap op voorsprong tegen Yvonne Odink en wist de partij winnend met Ippon af te sluiten. Een uitstekende derde plaats voor Jasmijn. Karen ging voortvarend van start door in de eerste ronde te winnen van Lisa Beid en passeerde in de halve fina le Babette van Aggelen. De finale tegen Guusje Steenhuis was een zeer spannende partij waarin Karen haar tegenstander nauwelijks ruimte gaf, zodat ze tot elf seconden voor tijd met ruime voorsprong de leiding had. Helaas voor Karen scoorde Guusje met een laatste krachtinspanning toch nog Ippon waardoor Karen zich tevreden moest stellen met het zil ver. Sewints Dahi. alsnog kampioene van de B-groep. Aangeleverde foto LIMMEN - Op vrijdag 19 okto ber speelde SV Vredeburg ronde 4. Sandra Hollander gaf de ster ke Waldemar Mroz goed par tij en hield de stelling lang in evenwicht, haar gepende paard deed haar ten slotte de das om. Cees Dinkla onderschatte met veel materiaalvoorsprong de aan val van Thomas Vooiwalt en had tenslotte geen goede zetten meer tegen een dolle toren en verloor verrassend. Dirk Aafjes probeerde iets nieuws in de opening tegen Jos Admiraal, die dit nieuwtje in elf zetten weerlegde door mat midden op het bord. Allard de Vries stond slechter tegen Jan Brantjes en kwam goed weg met remise via een geraffineerd pat. Harold Ebels ging niet in op de voorbereide Russische opening van Ed Stolp en ontwikkel de rustig verder, totdat Stolp een gepende dame over het hoofd zag en direct kon opgeven. Kees Aafjes kon zijn ogen niet geloven toen Marlies Sturk mat aankondigde op f7, het was echt waar. De schaaklessen op zaterdag middag zijn in volle gang, er is nog ruimte voor kinderen vanaf 7 jaar (zie www.sv-vredeburg.nl). Bridgeclub 't Oosthonk Uitslag van woensdag 17 oktober van Bridgeclub 't Oosthonk en de eerste herfstkampioenen. A. lijn 1. Fam. Turk 61,67% 2/3. A. Bakker - T. Oostermeijer en L. Santifort - L. Eveleens 53,33% 4. Fam. Admiraal 51,67% B. Lijn 1. G.d. Vries - J. Bes 65,42 2. J. Tromp - V. Huiberts 57,o8%3. Fam. Woldendorp 4. B. v. Dortmond - N. Jacobs 55%. Flerfstkampioen D. de Klerk - J. Beerse, Slam kampieon A. Kemper - J. Fluting. Heilooër Bridge Club Zesde en laatste zitting van eerste ronde: donderdagavond competitie: A-iijn: 1. Ria en Wim de Nijs 60; 2. Coiumbey Coebergh - Kees Tiei 54,17; 3. Flenk Leering-AlexTurk 50,83; 4. Fenny en Dik Cnossen 50,83. B-iijn: 1. Riet Flaanstra - Eiiy Rutjes 69,27; 2. Ria en Johan Neefjes 60; 3. Cocky en Jan Piet 54,38; 4. Paul Deitmers - Margot Schaaper 50,52. C-iijn: 1. Marie Louise en Pieter van Wiechen 62,50; 2. Jan Flaan -Jan Flurkmans 56,67; 3. Eiiy van Kappei - Lieke Oei 55; 4. Ger van Diest- Piet de Dood 50,83. Dinsdagavond competitie: A-iijn: 1. Truus Kierk- Nei Stark 57,29; 2. Remy Kramer-Greetje Meuieman 56,77; 3. Eike Brokx- Mieke Flendrikse 56,25; 4. Coiumbey Coebergh - Ger Kemmere 54,69. B-iijn: 1. Marga van der Mark- Ria Ribbe rink 57,69; 2. Ank Lodder - Margo Schaaper 56,25; 3. Jaap Bikker-Johan Evers 54,86; 4. Lucy Eisman - Gre Voskuil. Aiie uitslagen op www.heilooerbridge- ciub.ni. Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de maandag 22 oktober gespeelde wedstrijden zijn ais voigt: A-iijn 1. fam. v. Diepen 64.6, 2. fam. Schaffer 57-9, 3/4- Mak-v. Duijn Dijkema - v.d. Eng 55.0; B-iijn 1. fam. Mooij 61.6, 2. Flommes - Schouten 59.5, 3. Beerpoot Daudeij 59.2,4. Koekkoek - Verb ruggen 58.0; C-iijn 1. Kuiper - de Vries 58.3, 2. Kuiper - Witting 55.2, 3. Bakker - Kooij 54.9,4. Flansen - de Jong 54.5; D-lijn 1/2. Mooij - Swaan Ploeger - Ekkes 55.6, 3, Scholte - Warmerdam 50.0. HOCKEY HEILOO - De hockeyvrouwen van De Terriërs hebben afge lopen zondag in de allerlaatste minuut van de thuiswedstrijd tegen HDM een belangrijk punt binnengesleept, dankzij een ris kante, tactische ingreep. De speelsters hadden 'gemengde gevoelens' over het gelijke spel (2-2) tegen HDM. Trainer Jisse Waasdorp gaf aan dat hij met een 0-2 achter stand en nog vier minuten te gaan, eigenlijk niet meer op een puntje had gerekend, terwijl ook hij op drie gehoopt had. Maar hockey is (ook in dit opzicht) een bijzondere sport: zelfs een klein foutje van de tegenstander in de cirkel rond het eigen doel, betekent een strafcor- ner. En daarvoor heeft het Heilooër team specialiste Lieke Bas. In de laatste vier minuten mocht zij twee keer aanleggen. Twee keer raak. Terriërs speelden de eerste tien minuten sterk, maar daarna zakte de ploeg weg. Het spel werd slor dig, waardoor HDM de kans kreeg verweer te bieden met counters. Dat leverde de ploeg uit Den Haag na twintig minuten een strafeomer op, die benut werd. Vlak voor tijd ontsnapte de thuisploeg aan een tweede tegentreffer. In de tweede helft zette Terriërs een zwaar offen sief in. „We spelen altijd aanvallend en zeker thuis, want dat zijn we aan onze toeschouwers verplicht", aldus Waasdorp. „Het was een heel belangrijke wedstrijd en dan moet je er vol tegenaan." Een vloedgolf van aanvallen zette HDM onder druk. Met twee speel sters vrij voor de HDM-keepster miste Terriërs toch nog een levens grote kans op de gelijkmaker. Kennelijk beduusd van die misser stond de ploeg het de bezoekers toe in een razendsnelle uitval de 0-2 te maken. Gespeelde wedstrijd, zou je zeggen. Vier minuten voor tijd toon de Lieke Bas echter haar klasse met een sleeppush in de bovenhoek: 1-2. Terriërs keepsters Laura Hakvoort werd daarop door Waasdoip geruild voor een veldspeelster. Dus een leeg doel, maar ook elf veldspeelsters. Waasdoip doet het vaker: „Of je nu met 2-1 of 3-1 verliest, dat maakt niet uit. We hebben ook wel eens pech met zo'n ingreep. Je moet dan vol pressie spelen, op de helft van de tegenstander blijven, elke bal tegenhouden, want één slippertje en het is helemaal over. Als je zoiets doet zie je vaak dat tegenstandei's onzeker worden. Wat gebeurt er nou? Hoe gaan we ons aanpassen? Wie dekt wie? Dat zag je vandaag ook." In werkelijk de allerlaatste minuut zorgde Lieke Bas voor het 'gewonnen punt'. Volgende week (uit) moet de ploeg het opnemen tegen nummer 2: Amsterdam; een loodzware klus. Karen Stevenson (rechts) in de finale tegen Guusje Steenhuis. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13