500,- actie in 't Loo Drukbezochte opening Kunstkringloop Heiloo Kinderopvang Villa Lilla getraind in signaleren van Kindermishandeling Kits Oonlie doet mee aan Boekstart in kinderopvang H E I L O O 5 INGEZONDEN MEDEDELING Boekenmarkt Trefpunt Exotische muziekcursus Workshop Picasa Internet en e-mail Concert met kaarslicht Workshop Cakepops Vrijwilligerswerk Cursus mindfulness Maak je stamboom Cupcakes decoreren Overzicht houden Opera Verdi Zondagmiddagcafé Acrylschilderen Aquarelleren UITKIJKPOST 2 4 OKTOBER 2012 HEILOO - Naar aanleiding van de nieuwe wetgeving om de 'meidcode kindermishandeling' te gaan hanteren, hebben alle pedagogisch medewerkers van Villa Lilla de training: aanpak kindermishandeling gevolgd. Deze training werd verzorgd door Thea Hol. Zij is aangeslo ten bij de officiële trainers- groep van het Landelijk Platform Preventie Kindermishandeling (LPP). De Landelijke Training Aanpak Kindermishandeling is ontwikkeld als onderdeel van de regionale invoering Meidcode Kindermishandeling. Belangrijk bij de aanpak van kindermishande ling is het vroegtijdig signaleren van zorgen, zodat voorkomen kan worden dat kinderen worden mis handeld en de schade beperkt kan blijven. Een meidcode huiselijk geweld en kindermishandeling is HEILOO - Op zaterdag 27 oktober van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en pla ten heeft, die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt bren gen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kimt ook een afspraak maken om ze op te halen, via tel. 072-5331297. HEILOO - Docente Maaike de Wijs geeft vanaf begin november een cursus van tien lessen over Chinese muziek. Tijdens deze cursus leren de deelnemers enkele Chinese liedjes zingen en maken ze kennis met een aantal Chinese instrumenten. De cursus start op vrijdag 2 november om 10.30 uur bij Atelier Lioba (indu strieterrein Oosterzij). Meer informatie en inschrijven via info@culturaldiamond.org HEILOO - Elke vrijdagmiddag komen Paul en Hanny Esser vanuit Alkmaar naar Winkelhof 't Loo om de wekelijkse boodschappen te doen. De reden dat ze dit al jaren doen is de prettige sfeer in het winkelcentrum en de moge lijkheid om aansluitend een kopje koffie te drinken bij Restaurant Veldt. De 500,- actie vinden zij een sympathiek idee en uiteraard sparen ook zij de kassabonnen. Een bedrag van 500,- contant winnen, is niet niks en in deze tijden van recessie kan iedereen wel een extraatje gebruiken. Gezien het aantal enveloppen in de ton, komt er wel een dosis geluk bij. Maar zoals Paul terecht zegt: niet geschoten is zeker mis. HEILOO - De rode loper was uitgerold, spotlights bij de ingang en bekende tv-persoonlijkheden zoals Opium presentator Comald Maas en zangeres Kim de Boer waren uitgenodigd om de feestelijke opening van Kunstkringloop Heiloo aan Kennemerstraatweg 390 afgelopen maandag op te luisteren. De trotse eigenaar Ruud Bredewold vertelt op de zeer druk bezochte opening dat het idee voor de Kunstkringloopwinkel, waar nieuwe en bestaande kunstwerken van eigenaar veranderen, spontaan is ontstaan tijdens een samenzijn met vrienden. „Het is een nieuw concept dat de aan dacht heeft getrokken van diverse media. Het is ons streven dat her en der in Nederland Kunstkringloopwinkels zullen verrijzen." De formule is simpel en laagdrempelig: Kunstkringloop brengt kopers en verkopers van kunst werken samen. Iedereen kan een kunstwerk („Geen huisvlijt") inbrengen en dit te koop aanbieden. Anderzijds biedt Kunstkringloop mime keuze aan mensen die een nieuw of bestaand kunstwerk tegen een betaalbare prijs willen aanschaffen. In de winkel aan de Kennemerstraatweg worden kunst werken in uiteenlopende stijlen aangeboden: www.kimstkringloop.nl. bedoeld voor professionals. Het is een stappenplan dat zij kimnen gebruiken als er enige vorm van 'zorg' is. Onderzoek wijst uit dat zowel hulp- en zorgverleners en leraren die met een meidcode wer ken drie keer zo vaak ingrijpen dan collega's die deze code niet voor handen hebben. De algemene ken nis, het vroegtijdig herkennen van signalen en het interpreteren van situaties waar extra 'zorg' nodig is, invloed en inzicht van eigen normen en grenzen en dilemma's en twijfels die spelen bij het signaleringproces, waren belangrijke onderdelen deze avond. Het was een zeer leerzame avond. Meer informatie over de 'meidcode' kunt u vinden op www. rij kso verheid, nl. HEILOO - Met leesbevordering en in het bijzonder taaistimu lering kan niet vroeg genoeg begonnen worden. Na succesvolle invoering van Boekstart in Heiloo, doet Kinderopvang Kits Oonlie, in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Heiloo, mee aan de pilot 'Boekstart in de Kinderopvang'. Boekstart in de kin deropvang is een uitbreiding van Boekstart 0-4 jaar. Het gebruik van gebaren bij jonge kinderen bevordert de taalontwik keling en zorgt ervoor dat kinde ren makkelijker woorden kunnen visualiseren en dus onthouden. Gebaren is ook een vorm van com municeren, opvoeding en interac tie met je kind, die toegankelijk heid, rust en vooral veel plezier met zich meebrengt. Gebaren met je kind maakt het mogelijk om op een leuke en betekenisvolle manier met je kind te communiceren. Al voordat je kind kan praten, kun je een 'gesprek' met hem/haar voeren, door gebaren uit de Nederlandse Gebarentaal als ondersteuning van de gesproken taal te gebruiken. Het gebruik van gebaren tijdens het voorlezen helpt je kind beter te begrijpen. Om ouders hierover te informe ren organiseerde Kinderopvang Kits Oonlie een ouderavond met medewerking van Marije Meijer, docent baby- en kindergebaren. De ouderavond bleek een groot suc ces, niet alleen de oudere maar ook medewerkers van Kinderopvang Kits Oonlie waren zeer geïnteres seerd in de ondersteunende geba ren. Verder werd er een aantal gebaren geoefend en bruikbare tips voor thuis gegeven. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Voor wie al enige ervaring heeft met het fotobeheerprogramma Picasa is er op woensdag 14 november om 09.30 een work shop. Wij behandelen het behe ren, bewerken en uitwisselen van foto's. Breng uw eigen computer mee, of anders fotobestanden op een USB-stick. twee uur voor 20,- en 5,- voor de handleiding. Maandag 5 november om 09.30 uur start voor de beginnende inter netgebruiker die wat meer wil dan eenvoudig mailen en surfen de cursus Internet en e-mail. Basis computerkennis vereist. Prijs 99,- voor vijf lessen van twee uur exclusief cursusboek 15,-. Licht klassiek concert op zondag 4 november in de Willibrorduskerk. Met sopraan Karin ten Cate, orga nist Cor Oost, kinderkoor Wikiko. gemengd koor Willibrordus en het mandolineorkest Entre Nous uit Hoorn. Aanvang 14.00 uur, entree 9,50 inclusief koffie. Reserveer entreekaarten via telefoon 072- 5331297. De nieuwste rage op decoreerge- bied. Zondag 28 oktober om 13.30 uur samen met uw (klein) kind acht Cakepops maken en decore ren. Workshop om als volwassene samen met een kind iets moois èn lekkere te maken. De prijs is 30,- voor samen. Informatieochtend van SWH en ANBO/KBO op dinsdag 6 november over vrijwilligerswerk, met focus op de organisatie Samen4werk. Ook film en presentatie door Sigrid Wijsman van het VIP. Aanvang 10.00 uur, gratis entree. Belt u ons even dat u van plan bent te komen? Op woensdag 31 oktober om 9.30 uur begint de cursus mindfulness. Het thema is om met ontspannen aandacht open te zijn voor wat zich aandient in het leven, met al je kracht en al je kwetsbaarheid. Je kunt de levensgolven niet stoppen, je kunt wel leren surfen. De prijs is 67,50 voor vijf lessen. Op woensdag 31 oktober om 19.30 uur start de cursus genealo gie. Stap voor stap wordt uitgelegd hoe je je stamboom zo compleet mogelijk krijgt. Communiceren en databases op internet doorzoeken. Uitbreiden met persoonlijke verha len, foto's en andere documenten. De prijs is 70,- voor drie lessen. Workshop cupcakes decoreren op dinsdag 6 november om 19.30. U begint met zes cupcakes en marsepein. Prijs 23,50. inclusief de cupcakes, diverse uitstekers, marsepein, boetseervoorbeelden en een doos om het resultaat mee naar huis te nemen. Zeer informatieve workshop op dinsdag 30 oktober om 19.30 uur met professional organizers Monique del Prado en Ineke van Steenhoven. U gaat praktisch aan de slag met uw eigen agenda en leert van de keuzes die u gemaakt heeft. We maken ook een handige to-do lijst. Prijs 10,-. Lezing op zondag 28 oktober in het Trefpunt door Kees Schilder over Verdi (1813-1901), compo nist van Nabucco en vele andere Italiaanse opera's. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. Entree 5.-. Op 28 oktober is het Zondagmid dagcafé weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. De cursussen aciyl schilderen voor beginners starten op woens dag 7 november om 09.30 uur en vrijdag 9 november om 13.30 uur. Zes lessen voor 70,- exclusief materialen. De cursus is op 27 september gestart. Er zijn nog enkele plaatsen voor instromers. Op donderdag avond van 20.00 tot 22.00 uur. Prijs is 215,- voor 25 lessen exclusief materiaal.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5