Verrassend koffieconcert Harmonie Caecilia Madeleine Freyée exposeert in Bibliotheek Heiloo Spoolctocht van Tendenz, wie durft mee te gaan? Open dag De Buitenkans U I T P A G I N A INGEZONDEN BRIEF Misleidend OUD PAPIER DOKTERS DIENSTEN DE PRAKTIJK VAN DR. RUURDA IS GESLOTEN van 29 oktober t/m 2 november Waarneming: dr. E. Gianotten tel: 5330400 zoek niel~ verder... WWW. Wfet.nl Willibrordusschool op excursie naar Den Haag U ITKIJKPOST 24 OKTOBER 2012 Bij de toegangswegen naar ons mooie dorp staan er sinds enkele weken grote verlichte Matrixborden die het ergste op verkeersgebied doen vermoeden. Al van verre lichten ze op met indringende let tere. Echter de borden wijzen niet op een naderend onheil, doch het bevat een aanmaning om een abon nement op glasvezel te nemen, en liefst zo snel mogelijk. Hoe is het mogelijk dat Rijkswaterstaat als eigenaar van deze Matrixborden zich zó verkeerd opstelt, en daarbij de argeloze automobilist die keurig zijn weg vervolgt probeert af te lei den, dan wel te misleiden. Ergerlijk en ongepast, en mijns inziens zijn er genoeg andere mogelijkheden om aandacht te vragen, maar zeker niet op deze manier. Dick Borst Heiloo Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Zondag 14 oktober gaf Harmonie Caecilia een koffieconcert, tus sen de oldtimers en de winterhanden. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 14 oktober gaf Harmonie Caecilia - onder leiding van dirigente Alida Holwerda - een zeer geslaagd koffieconcert. Op een bijzon dere locatie. Voor dit concert zochten de muzikanten namelijk een andere plek dan de gebruikelijke concert zaal. Hierop bood Garagebedrijf Paul Admiraal zijn showroom aan. Tussen de oldtimers en de win terhanden genoot het publiek in een zeer goed gevulde showroom van prima blaasmuziek. De har monieleden, gekleed in overall en stofjas, hadden er duidelijk zin in. Zij brachten een aanstekelijk programma met een knipoog naar de autowereld. Zo werd onder meer de claxon van een klassieke Amerikaanse Chevrolet ingezet. Ambiance en akoestiek waren opmerkelijk noemen. De vraag is nu wel: waar duikt Harmonie Caecilia op bij haar volgende kof fieconcert? HEILOO - Van 9 oktober tot medio november exposeert Madeleine Freyée met een deel van haar werk in Bibliotheek Heiloo. Madeleine Freyée is gediplo meerd beeldend kunstenares. Geboren in Egmond aan zee, afge studeerd aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kimsten. Nu woonachtig in Heiloo, waar zij in haar eigen atelier beeldende kimst maakt en doceert: Atelier Madam Alt. Ze werkt in meerdere kunst disciplines, waaronder etsen, schil deren, graffiti en beeldhouwen. Madeleine heeft al meerdere expo sities gehouden, waaronder in ver schillende galerie's in Amsterdam, tijdens de KunstlOdaagse in Bergen, Kunst6daagse te Heiloo en Schok te Schoorl. Uiteraard heeft zij ook regelmatig nieuwe exposities in haar eigen Atelier. Ter gelegenheid van deze expositie in de biblio theek heeft Madeleine monoprints gemaakt. Met deze druktechniek kan slechts één afdruk worden gemaakt dus iedere monoprint is imiek. Inspiratie en thema voor HEILOO - Op donderdag 25 oktober is de jaarlijke spook- tocht van Tendenz. In het enge, donkere Ter Coulsterbos lopen de tieners in groepen een lange route vol angstaanjagende momenten. Timmy de Clown is er weer bij om iedereen de stuipen op het lijf te jagen. De vrijwilligere van Tendenz worden dit jaar geholpen door de pas opgerichte Theaterbende Heiloo. Zij hebben onder andere een aantal video's gemaakt, en zul len de spooktocht wellicht een 'onverwacht bezoek' brengen. „Zonder hen geen Halloween", bedankt men de theatertalenten uit Heiloo. Ook bijzonder is de samen werking tussen Fotoclub Heiloo en de Theaterbende Heiloo, in het bij zonder Ton Thomassen en Yolanda Geldof, waarbij Ton Thomassen verantwoordelijk is voor mooie foto's van de clown Timmy en zijn slachtoffers. Men hoopt op een grote opkomst van tieners die het aandurven de spooktocht te lopen. Aanmelden kan via djmaduro® gmail.com of loop even binnen bij de Buk Buk. Op donderdag 25 oktober is de jaarlijke spooktocht van Tendenz, en Timmy de Clown gaat ook mee. Jij ook? Foto: Ton Thomassen HEILOO - Zondag 28 okto ber openen Theeschenkerij en Kwekerij De Buitenkans hun deuren, van 12.00 tot 17.00 uur. De kwekerij heeft diverse leuke aanbiedingen en in de kas zijn activiteiten waar de kinderen aan mee kunnen doen. De Theeschenkerij, waar u heer lijk bij de houtkachel of terras kimt genieten van een kopje fair trade koffie thee met home made appel gebak, is geopend. Er is een demon stratie van visrokerij Smokey John uit Limmen, vers gerookte makreel, paling en zalm. Een proeverij van deze vissoorten zal worden gepre senteerd door de Theeschenkerij. Bij de Theeschenkerij is een bees tenknuffelhoek voor de kinde ren, vlindertuin en diverse andere activiteiten. U kimt proeven van de high tea producten die u bij de Theeschenkerij kan reserveren. De Theeschenkerij, een plek waar u kimt genieten van (h)eerlijke pro ducten, waar exposities plaats vin den en u kimt vergaderen. Vraag op de open dag naar de mogelijk heden. Voor meer informatie over Stichting de Buitenkans, Kwekerij en Theeschenkerij kimt u kijken op www. de-buitenkans, org. deze werken komt uit de omge ving van Heiloo: koeien, paarden en andere boerderijdieren. Zelfs de Chinese eenden van de dierenboer- derij op het GGZ terrein hebben model gestaan! De monoprints zijn kleurrijk, vrolijk en los en ook voor kinderen leuk om te bekijken. c\ J c I /vi T f y v. T Inspiratie en thema voor de werken van Madeleine Freyée komt uit de omgeving van Heiloo: koeien, paarden en andere boerde rijdieren. Aangeleverde foto HEILOO - Al vroeg in het schooljaar is groep 8 van de Willibrordschool op excursie gegaan. In verband met de verkie zingen en prinsjesdag hebben ze Den Haag bezocht. Een speur tocht op het binnenhof en een bezoek aan de Tweede Kamer, waren overweldigend, leerzaam en leuk tegelijk. Met de trein heen en terug maakte de excursie compleet. Helaas was een interview met een politicus niet gelukt. Momenteel is een skype afspraak met een lid van de tweede kamer in de maak. Waarschijnlijk maakt partijvoorzitter Arie Slob van de Christen Unie tijd vrij om alsnog de vragen die de kinderen hebben te kun nen Stellen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7