Talentvolle motorcrosser geeft lezing bij AMC Bacchus Herfstvoetbaldagen bij W Limmen Veel prijzen voor judoka's Dojo 't Loo Foresters vrouwen 1 gelijk tegen koploper CT" Rob Jak uit Limmen kampioen baarsvissen sport 19 WêM SPORTNIEUWS UIT DE REGIO t.» 3PM 31 OKTOBER 2012 Ondanks de vakantie hadden veel mini pupillen zich opgegeven voor de herfstvoetbaldagen van W Limmen. Aangeleverde foto MOTORCROSS AKERSLOOT - Motorcrosser Jaimie van Sikkelerus geeft samen met zijn vader en ook zijn coach bij motorclub Bacchus in Akersloot een presentatie over zijn korte maar succesvolle car rière in het motorcrossen en de supermoto. JUDO HEILOO - De jongste judoka's deden dit weekend mee aan de A pupillen kampioenschappen in Anna Paulona. Vier oudere judoka's reisden gelijkertijd af naar een groot internationaal toernooi in Lommei, België. In de klasse tot 70 kilogram en tot 17 jaar kwamen Jasmijn Lesterhuis en Maaike Stevensen op de mat. De eerste wedstrijd moest Jasmijn het opnemen tegen de Nederlands kampioen Chantal Walhout. In de golden score zegevierde Jasmijn dit keer met een waza ari. Daarna zette Jasmijn de Nederlandse Van der Berg, de Belgische Godeijn, en de Nederlandse Garenfeld opzij om in de halve fmale te winnen van de Britse Hawkins. In de fmale moest ze het opnemen tegen plaatsgenote Maaike Stevenson. Maaike had zich in de fmale geknokt door te winnen van Garenfeld en de Belgische De Beale. De halve fmale werd gewon nen van Visser. In de fmale gaven Maaike en Jasmijn elkaar weinig toe. In de golden score trok Jasmijn het goud naar zich toe met een mooie tweede plaats voor Maaike. In de klasse tot 57 kilogram nam Gaby de By het op tegen een brede variatie buitenlandse judoka's. In de halve fmale had Gaby het moeilijk tegen de Britse Walker. Pas in de golden score trok Gaby de partij naar zich toe. De fmale tegen de Belgische Verschuere werd tactisch gewon nen op twee strafjes. Daarmee was ook het goud voor Gaby binnen. In de klasse tot 73 kilogram en tot 20 jaar ging de eerste partij van Thijs Ondanks zijn jonge leeftijd van 15 jaar heeft Jaimie al heel wat motorcross wedstrijden gewonnen en draait mee in de Nederlandse top van jeugdige motorcrossei's. In 2010 is hij overgestapt naar de supermoto SI klasse. De mini mumleeftijd waarbij in deze klasse mag worden gereden is 15 jaar Lesterhuis nipt verloren tegen een Schot. De tweede partij tegen de Britse Hughes scoorde Thijs een ippon met een fraaie heupworp. De derde partij tegen de Belgische Van Assel ging gelijk op en mondde uit in een golden score, hierin verslapte Thijs even waardoor zijn tegenstan der met de winst aan de haal ging. In de vierde partij was de koek op voor Thijs en moest hij zijn meerde re erkennen in Henneveld. Daarmee was het toernooi voor hem over. Gelijkertijd stonden Daan Pepping, Kars Kroon, Jonne Coolegem (allen -27 kilo) en Mats Kroon (-34 kilo) in Noord Holland op de mat. Alledrie plaatsten ze zich hiermee voor de kruisfinales. Daan verloor twee partijen in de kruisfinales en was met maximaal 450CC! Het circuit waarop wordt gereden is meestal voor een derde deel niet verhard. De race stijl van de supermoto is dan ook het best te omschrijven als een kruising van motorcross en super sport. Vooral het driften in de bochten is zeer kenmerkend voor de supermoto. In 2011 behaalde Jaimie een mooie tweede plaats bij het ONK jeugd supermoto en ook een twee de plaats bij de ONK nationale supermoto en onlangs werd hij nog in Duitsland eerste bij de ADAC races. Dankzij zijn goede prestaties het afgelopen jaar, was Jamie door de KNMV geselecteerd om in het eerste weekend van oktober mee te doen met de 'Supermoto of Nations'. Dit is een officiële WK wedstrijd tussen teams van ver schillende landen en vindt plaats in Portugal. Inmiddels zijn deze wedstrijden verreden en is het Nederlandse team geëindigd op een zeer ver dienstelijke vijfde plaats. De lezing is op zaterdagavond 3 november locatie 'Op Zolder' bij 't Hoorntje, Kerklaan 20 Akersloot. Aanvang: 20.00 uur. En de entree is gratis. hiermee uitgeschakeld. Kars won de eerste partij in de kruisfinales en trof daarna clubgenoot Jonne. Jonne kwam op mime voorsprong maar kon helaas niet voorkomen dat hij in een houdgreep terecht kwam zodat de winst naar Kars ging. Kars plaatste zich hiermee voor de fmale. In een spannende pot kwamen beide judoka's niet tot sco ren en werd Kars zijn tegenstander door de scheidsrechter tot winnaar aangewezen. Mats Kroon won in zijn poule overtuigend vijf wedstrijden en mocht zich melden voor de kruis finales. De laatste partij om een plaatsje te bemachtigen voor de Noord Hollandse werd helaas op seheidsreehtersbeslissing verloren. VOETBAL LIMMEN - Ook deze herfstva kantie heeft de evenementen commissie van W Limmen weer de herfstvoetbaldagen gehou den. Dinsdag 23 oktober mochten de allerjongsten (de mini pupil len) het spits afbijten. Ondanks de vakantie had meer dan de helft van de jonge spelertjes zich opgegeven dus het beloofde een leuke dag te worden, toen ook het weer bleek mee te werken kon de dag al helemaal niet meer stuk. Eerst mochten de in teams met namen als AZ, Ajax en PSV zich con centreren op de voetbalspelletjes. Zo was er 'voetbalbowling', 'pre cisie schieten' en schieten op een doel waar lege fietsbanden in waren opgehangen. Aan enthousiasme geen gebrek dus toen de spelletjes VOETBAL HEILOO - Zondag speelde De Foresters Vrouwen 1 tegen koploper Castricum 1. Een wedstrijd waarin, kijkend naar behaalde punten en het doelsal do, het beperkt houden van de schade al een enorme prestatie zou zijn. De dames begonnen fanatiek, in de wetenschap dat er een paar oud De Foresters-speelsters bij Castricum spelen. Ze wilden dus graag laten zien dat ze goed kunnen voetballen. Dankzij een mooie goal van Lola en een eigen goal stonden de dames al vrij snel op voorsprong. Niemand wist meer waar het heen zou gaan, Castricum was van slag. Door twee verdedigende fouten werd er toch met een gelijke stand (2-2) gerust. Binnen één minuut na rust werd gespeeld waren en de dames van de kantine met limonade en ontbijt koek langskwamen werd hier gretig op aangevallen. Na de pauze wer den er nog echte voetbalwedstrij den gespeeld en ondanks de jonge leeftijd van sommige spelers (5 tot 7 jaar) werd er nog altijd fanatiek gespeeld. De geweldige dames van de kantine hadden er voor gezorgd, dat er om 12.00 uur een échte sport- maaltijd op tafel stond (friet en vers fruit toe) en toen alle patatjes waren verslonden werden de prijzen (mooie medailles) uitgedeeld waar na de mini's moe maar voldaan weer door him (groot-) oudei's werden opgehaald. Ben je 5 jaar of ouder? Kom dan eens meespelen tijdens de training op woensdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur bij W Limmen aan de Dampegheest in Limmen. Voor informatie kimt u terecht op WLinmien.nl of mplinmien@live.nl. het 2-3 door een mooie aanval van Castricum. Door veel strijdlust werd het toch weer 3-3, door Lola. Een paar minuten later was het toch weer Castricum dat op voor sprong kwam, maar dankzij een gigantisch mooi afstandschot van Sharona Hoom (in de kruising) werd het alsnog 4-4. Beide teams waren kapot door het hoge tempo waarin gespeeld werd, 4-4 werd dan ook de eindstand. De Foresters had dit mede te danken aan de inzet van een aantal B-junioren, te weten Beau, Cynthia, Julia en Renee, die een uitstekende wedstrijd speel den. Volgende week moet Vrouwen 1 weer thuis spelen (om 14.00 uur) en hopen weer op de invalbeurt van de meiden van de MB, die het ver schrikkelijk goed gedaan hebben. De dames hebben laten zien over veel talent te beschikken. De prijswinnaars van links naar rechts, Maaike Stevenson, Gaby de By en Jasmijn Lesterhuis. Foto: Menno Lesterhuis Motorcrosser Jaimie van Sikkelerus geeft een lezing bij motor club Bacchus in Akersloot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15