Jan van Rijckenborg: bijzondere school Rutgers Hoortechniek bij 'Beste Audiciens van Nederland' Blockhove, de bouw is gestart! Reggefiber houdt Need-for-Speed Event Opruiming bij Beemster's Kadoshop H E I L O O 9 ^"al<crii„IW@ INGEZONDEN MEDEDELING Concert met kaarslicht Lotgenoten Partnerverlies Workshop Picasa Workshop Fotoboek Fotoshow op CD DVD Internet en e-mail Cupcakes decoreren Gezellig uit eten Sierknippen kerstkaarten Sjaalknoop mogelijkheden Marjan van den Berg UITKIJKPOST 31 OKTOBER 2012 HEILOO - Als ouder wilt u goed ondeiwijs voor uw kind. Ondeiwijs op een kleine school, waar iedereen elkaar kent en waar uw kind gezien wordt. Belangrijk is, dat uw kind goed ondeiwijs krijgt in alle vakgebieden, maar u wilt ook dat uw kind de vaardigheden meekrijgt om met de handen te werken. Ook drama is geweldig, waarin uw kind zichzelf beter leert ken nen en ook leert met anderen om te gaan. In Heiloo bestaat zo'n school. De Jan Van Rijekenborghsehool op de Trompenburg 49, 1852 CC in Heiloo, tel. 072-5338286! Maandag 5 november is er een inloopochtend van 09.30 tot 12.00. Er is dan tevens de mogelijkheid om een les beeldende vorming bij te wonen. Donderdag 8 november kimt u op de inloopmiddag komen kijken. Van 13.15 tot 14.30 kunt u de dramadocent met de kinderen zien werken. U bent welkom om door de school te wandelen en de sfeer te proeven! HEILOO - De zelfstandige vakaudiciens van HoorProfs, waartoe Rutgers Hoortechniek in Heiloo behoort, zijn door de Consumentenbond gekozen tot Beste Audiciens van Nederland. Alle Nederlandse audieienketens zijn door de Consumentenbond getest op kwaliteit en service; de vakaudiciens aangesloten bij HoorProfs kwamen als beste uit de bus! Goed nieuws voor slecht horenden uit Heiloo en omgeving zou u denken, maar grote zorgver zekeraars dreigen hoogwaardige kwaliteit en seivice van zelfstandige vakaudiciens voor vergoeding bui ten te sluiten. Als eerste zorgverze keraar heeft Aehmea aangekondigd, per 1 januari 2013 alleen nog maar in zee te gaan met drie landelijke ketens. Voor mensen met gehoorproble men betekent dit, dat him de keuze vrijheid om voor kwaliteit te kiezen, wordt afgenomen. Arjan Rutgers van Rutgers Hoortechniek: „Hierdoor valt hoorzorg in Nederland terug naar het niveau van 'ziekenfonds kwaliteit'! De zorgverzekeraar gaat namelijk vanaf 1 januari voor u de kwaliteit van een hoortoestel bepalen. De beste vakaudiciens van Nederland behoren niet meer tot de keuzemogelijkheden. Voor slechthorenden die reeds een hoor toestel hebben, kan dit betekenen dat zij afscheid moeten nemen van him vertrouwde vakaudieien. Kiest u toch voor een andere audieien dan welke de zorgverzekeraar voor u in petto heeft, zult u dus meer (of 100 zelf gaan bijbetalen. Daarom roep ik mensen met gehoorproble men op, om voor 1 januari actie te ondernemen. Houd de regie in eigen hand! Laat nog dit jaar uw gehoor meten bij een HoorProf vakaudi eien!" Rutgers Hoortechniek, Kennemerstaatweg 91, Heiloo, www.rutgershoorteehniek.nl, tel. 072-7112324. HEILOO - Ondanks de uitda gende tijden is het toch weer gelukt om de bouw van nieuw bouw Blockhove van start te laten gaan. Het nieuw te bouwen appar tementencomplex Blockhove is gesitueerd op de kruising van de Zeeweg, Stationsweg en Westeiweg, dichtbij het NS-station, winkelcentrum, bibliotheek en sportvoorzieningen. Uiteindelijk is deze locatie bepalend geweest voor vormgeving en uitstraling van het gebouw. De architectuur en markante locatie worden zeer enthousiast door de gegadigden ontvangen. Momenteel wordt er hard gewerkt aan de ondergrondse parkeerkelder welke geplaatst is met een van de grootste mobiele hijskraan van Schot. Uiteraard trok het plaatsen van de kelder heel wat bekijks. Deze kelder staat nu op het maaiveld en zal binnenkort worden afgezonken. Er zijn nog enkele twee- en drie kamer appartementen beschikbaar met balkons op het zuiden en het westen. De oplevering wordt ver wacht in augustus 2013. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Kuyper Blom Makelaars, tel 072- 5322420 of Teer Makelaars, tel. 072- 5123402. HEILOO - Reggefiber houdt op zaterdag 3 november een Glasvezel Need- for-Speed Event voor alle inwoners van Heiloo. Op dit evenement staat alles in het teken van echte snelheid. Iedereen die tijdens dit evenement een glas vezelabonnement afsluit bij een van de servieeproviders, maakt kans op een rit in een echte Ferrari. Bewoners kunnen geheel vrijblijvend langskomen tussen 10.00 en 16.00 uur. Het Glasvezel Need-for-Speed Event wordt op zaterdag 3 november georganiseerd. Inwoners van Heiloo zijn van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom op het plein bij Winkelcentrum 't Loo (ter hoog te van Heerenweg 36). Iedereen die tijdens dit evenement een glasvezel abonnement afsluit bij een van de servieeproviders, maakt kans op een rit in een echte Ferrari. De eerste 25 mensen die zich inschrijven, mogen sowieso een rit in deze snelle wagen maken. Ook worden er leuke andere activitei ten georganiseerd. Iedereen kan de exclusieve auto's bekijken (naast een Ferrari ook een Porsche, een Lamborghini en KITT uit de TV-serie Knight Rider), of op de foto met een bekende coureur. In de racesimulator kunnen bezoekers ook zelf racen. Daarnaast kan men zich onder het genot van een hapje en een drankje laten informeren over de vele voordelen van glasvezel. Glasvezel komt er alleen als 30% van de huishoudens binnen het aansluit- gebied van Heiloo ervoor kiest. Dat kan door voor 4 november een abon nement af te sluiten bij een van de servieeproviders. In Heiloo zijn dat Concepts, KPN, Lijbrandt, Soleon, Telfort, Vodafone, Wisper en XS4ALL. Voor de voorwaarden en het aansluitgebied kunnen inwoners terecht op www. eindelij kglasvezel.nl/heiloo. HEILOO - Beemster's Kadoshop aan de Westerweg, hoek Het Zevenhuizen, gaat stoppen. Na 43 jaar de winkel met heel veel plezier te hebben gerund, willen Gré en Dick Beemster het wat rustiger aan doen. Dick Beemster is in 1969 begon nen als meubelmaker en stoffeerder. Jaren later werd de meubelmakerij uitgebreid met de cadeauwinkel, die Gré en Dick samen bemanden. Omdat het woonhuis, de werkplaats en de winkel aan elkaar grenzen, waren de velschillende werkzaam heden prima te combineren. De winkel herbergt een bonte variëteit aan cadeauartikelen; van seiviezen (onder andere het bekende 'boeren bont' en 'kip en haan'), glaswerk, luxe tafellakens, sierkussens, acces soires voor het interieur tot en met fotolijsten, kalenders, et cetera. Dit alles gaat de komende maanden sterk afgeprijsd de deur uit! Dus sla uw slag: nu 25 korting op de boe renbont en kip en haan seiviezen, Lang kalenders voor slechts 15,-. En op de rest van het assortiment kortingen tot wel 50 Dick is 70 jaar en Gré 65 jaar geworden, bei den willen een stapje terug doen en minder 'huisgebonden' zijn vanwege de winkel. Maar helemaal niets meer om handen hebben, dat gaat hen net iets te ver. De meubelmakerij blijft geopend! Beemster's Kadoshop, Westeiweg 353 Heiloo. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 4 november om 14.00 uur is er een licht klassiek concert in de Willibrorduskerk. Sopraan Karin ten Cate, organist Cor Oost, kinderkoor Wikiko, gemengd koor Willibrordus, mandolineorkest Entre Nous. Entree 9,50 inclusief koffie, reserveer telefonisch via 072-5331297. Op dinsdag 6 november om 13.30 uur is de volgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Heeft u het moeilijk met het verwerken van het verlies van uw partner en wilt u uw gevoe lens delen met anderen in dezelfde situatie, dan nodigen wij u uit om deel te nemen. Entree inclusief consumptie 5,-. Meer informatie via welzijnscoach Karlijn Sengers, 072-5331297. Voor wie al enige ervaring heeft met het fotobeheerprogramma Picasa is er op woensdag 14 novem ber om 09.30 een workshop. Wij behandelen het beheren, bewerken en uitwisselen van foto's. Inbreng van uw ervaringen en suggesties is zeer welkom. Graag uw eigen computer meebrengen met foto's, of andere uw fotobestanden op een USB-stick. Twee uur voor 20,- en 5,- voor de handleiding. De workshop start woensdag 21 november om 09.00 uur. We down loaden een programma om digitale foto's in een fotoboek te kunnen laten afdrukken. U leert werken met lay-out, achtergrond en tekst toevoegen. Neem een Usb-stick mee. Drie lessen voor 45,-, exclu sief handleiding 5,-. Deze cursus begint op woensdag 21 november om 10.45 uur. U leert van uw digitale foto's een verslag of presentatie te maken met tekst en achtergrondmuziek. En ook om een ed-rom of dvd te maken die kan worden afgespeeld op dvd-speler en televisie. Vier lessen voor 55,-, exclusief cursusboek 24,95. Maandag 5 november om 09.30 uur start deze cursus voor de inter net gebruiker die wat meer wil dan eenvoudig mailen en surfen. U leert vele handige functies van Internet Explorer en Windows live Mail gebruiken en de verkregen informa tie systematisch beheren. Voor deze cursus is de basiskennis vereist. Vijf lessen van twee uur voor 99,-, exclusief cursusboek 15,-. Workshop cupcakes decoreren op dinsdag 6 november om 19.30 uur. U begint met zes cupcakes en marsepein. Prijs 23,50, inclusief de cupcakes, diverse uitstekei's, marsepein, boetseervoorbeelden en een doos om het resultaat mee naar huis te nemen. Met de Gezelschapsbank een drie gangenmenu bij Chinees-Indisch Restaurant Lotus in 't Loo op don derdag 8 november. Keuze uit vijf voor-/ tien hoofd-/ zeven nagerech ten. Aanvang 17.30 uur. Prijs 11,-. Graag aanmelden bij het Trefpunt. Spelen met schaar en papier. Workshop kerstkaarten maken met docente Janna van Zuijlen op zaterdag 24 november om 10.00 uur. De prijs is 17,50, exclusief materiaal 2,-. Workshop op woensdag 21 november om 10.00 uur of woens dag 28 november om 19.30 uur. U leert verschillende manieren om uw sjaal te knopen. Hetzelfde kle dingstuk toont steeds weer anders. Prijs 17,50. Op zondag 11 november treedt de bekende Margriet-columniste Marjan van den Berg voor ons op. Over haar boekje 'Ze is de viool muziek vergeten'. Ook leest ze oude en nieuwe columns voor, en verklapt wat geheimen van Sanne. Aanvang 14.00 uur, entree 7,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9