BEDRIJF BELICHT UPDATE Ineke van Dam )E STAAN O DE ZAKEN I Van Os Mode Heiloo Centrum Meander Nieuw website: www.vndm.nl Tezamen vormen we een hecht team waarin het verloop laag is en dat willen we graag zo houden. Dit jaar bestaat de Uitkijkpostrubriek Bedrijf Belicht alweer tien jaar. De rubriek wordt wekelijks zeer goed gelezen en hoog gewaardeerd, en levert vaak extra clientèle of in ieder geval extra aandacht op. Vanwege het tienjarig bestaan van deze rubriek gaat de Uitkijkpost bedrijven langs die ooit in Bedrijf Belicht hebben gestaan, en vraagt ze: Villa Lilla is in de loop der jaren gegroeid van drie naar vijf groepen. De BSO van Villa Lilla is verhuisd naar de bovenver dieping van basisschool De Springschans Centrum, waardoor het kinderdagverblijf aan de Omloop meer ruimte voor dagop vang heeft gekregen. Het team van Villa Lilla bestaat uit gemotiveerde pedago gisch medewerkers met een goede mix van alle leeftijden. Paulien: „Alle pedagogisch medewerkers werken volgens het zelfde pedagogisch plan en worden regelmatig bijgeschoold." Zo hebben de meeste pedagogisch medewerksters een WE- training, de Triple P training (positief opvoeden) en jeugd EHBO gevolgd. In Villa Lilla wordt gewerkt met de Uk Rik leermethode. Bij dit programma worden kinderen op een speelse manier in de ontwikkeling gestimuleerd en kan vroeg tijdig een eventuele leerachterstand worden gesignaleerd. Paulien en Susanne geven de voorkeur aan handhaving van de persoonlijke aandacht en het huidige hoge kwaliteitsniveau boven uitbreiding met een andere vestiging! „We zijn groot geworden door onszelf te blijven. Het belangrijkste vinden wij dat de kinderen en onze medewerkers het naar hun zin heb ben. Tezamen vormen we een hecht team waarin het verloop laag is en dat willen graag zo houden." In september start Villa Lilla met digitale communicatie naar oudere toe. Dit houdt in dat oudere bijvoorbeeld via de compu ter een bericht kunnen sturen naar de pedagogisch medewer kers van de groep waarin hun kind die dag zit. Handig voor als zij 's morgens iets waren vergeten door te geven. Ook kunnen de pedagogisch medewerkers berichten en foto's van bijzon dere en/of leuke momenten naar de oudere sturen. Vredenoord 126, 1852 WKHeiloo tel. 072 - 5338387 e-mail: ineke@vndm.nl www.vndm.nl HEILOO - Integraal natuur geneeskundige en maatschap pelijk werkster Ineke van Dam heeft sinds 1997 haar eigen praktijk. Hier kan men met uiteenlopende klachten terecht voor een diagnose en/of the rapie. Ineke is onder andere een Integra-NEI coach (Neuro Emotionele Integratie), heeft een driejarige hbo-opleiding anatomie/pathologie en een orthomoleculaire opleiding gevolgd. Veel klachten zijn te splitsen in een geestelijke en een lichamelijke kant. Vanuit haar holistische visie behan delt ze bij voorkeur beide kanten. „Bij verschillende ziekteprocessen kan er sprake zijn van een onbewuste blok kade. Met Neuro Emotionele Integratie kan ik werken aan een voorval uit het verleden dat mogelijk de blokkade ver oorzaakt." Ineke werkt ook met Therapeutic Touch en healingsmethodieken. Beide hebben te maken met het geven van energie om het zelfher- steüend vermogen van het lichaam te activeren. Dit kan een onderdeel van de behande ling zijn bij o.a. cliënten met ernstige vermoeidheidsklaeh- ten en burnout verschijnse len. Maar ook visualisaties en a u togene training behoren tot de mogelijkheden. Kortom: diversiteit in zorg op maat. De totale mens staat centraal bij Ineke; voor elke cliënt een individuele aanpak. „Ik zie een toename in de vraag naar coaching, relatietherapie, behandeling bij bum-out, angsten, depressies, fobieën en begeleiding bij gewichts- problematiek." Ineke volgt de actuele ontwikkelingen en behandelwijzen en integreert deze nieuwe inzichten in haar praktijk. Veel cliënten voelen zich gespannen en hebben dien tengevolge ook vaak gespannen spieren (veelvoorkomend zijn de nek en schouderepanningen) en een oppervlak kige ademhaling, soms resulterend in een hyperventila tie, al dan niet chronisch. Daarom zijn de ontspannings technieken en ademhalingstherapieën van groot belang om indien nodig, als onderdeel van de behandeling op te nemen. De beroepsvereniging VBAG, waarbij Ineke is aangesloten en die afhankelijk van het verzekeringspak ket een gehele of gedeeltelijke vergoeding waarborgt, ver plicht haar tot een jaarlijkse bijscholing. Voorbeelden van opleidingen waarmee Ineke haar kennis vergroot heeft: de Buteyko-methode, een nieuwe ademhalingstechniek, waarmee onder meer astma, hyperventilatie en chroni sche vermoeidheid kan worden aangepakt; EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), een ade quate manier om psychische problematiek te verlichten en te verwerken; Mindfullness, een ontspanningstherapie voor bijvoorbeeld mensen met depressies en angsten en Quantum Touch. Daarnaast bezoekt ze symposia, zoals over de ziekte van Lyme, artrose, artritis, stress gerela teerde verschijnselen, HPU, MS, allergieën, huidproblema- tiek, migraine, ADHD en hooggevoeligheid. Haar ervaring, kennis en vaardigheden zijn hierdoor door de jaren heen zo breed geworden, dat ze aan iedere cliënt een therapie op maat kan bieden. Winkelhof 't Loo 13 1851 HT Heiloo tel. 072 - 5320188 www.vanosmode.com info@vanosmode.com HEILOO - Zeg Van Os en iedereen weet welke zaak er wordt bedoeld. Niet alleen door de historie van het bedrijf dat meer dan al honderd jaar bestaat, maar vooral door de uitstekende naam die Van Os Mode heeft. Opgebouwd door de mooie en uitgebreide kle dingcollectie in mannenmode van gerenommeerde merken, maar zeker ook door het klant gerichte team met Co en Ank Oudejans als de vertrouwde gezichten van de zaak. Zij zijn de langstzittende ondernemers van winkelhof 't Loo. Zij doen er alles aan om de klant tevreden te stellen en voe len wensen feilloos aan. „Ik denk dat daar onze kracht ligt", aldus Co. „Bij de meeste heren staat winkelen namelijk niet in de top tien van favoriete vrijetijdsbesteding. Uit jaren lange ervaring zien we eigen lijk al bij binnenkomst wat iemands maat is en hoeven we vaak alleen maar te weten wat men zoekt, zodat niet onnodig hoeft te worden gepast. Van Os Mode biedt op twee etages 450 vierkanteme ter mannenmode. Met op de begane grond sportieve kwaliteitskleding van bekende merken zoals Tenson, Lacoste, Falke, Gardeur, For Fellows, Milestone, Olyrnp, Gaastra, Le Dub, John Miller, M.E.N.S. en McGregor. Ook heeft Van Os Mode het succesmerk Paul Shark in huis. Deze collectie munt uit in mooie vrijetijdskle- ding. Op de eerste etage zijn onder andere kostuums van topmerken als Eduard Dressier, Bugatti en Digel en de nieuwe collectie winterjacks en geklede winterjas sen van onder meer Stonecast, Bugatti en Gaastra ver tegenwoordigd. In ruim opgezette, sfeeivol ingerichte zaak is zowel maatkleding als confectie te vinden. Van Os Mode Heiloo levert bovendien bedrijfskleding en vermaakt de kleding wanneer deze bijvoorbeeld te lang is. Van Os Mode volgt de trends; de catwalks van zowel bestaande als jonge en startende modehuizen worden nauwlettend in de gaten gehouden en beurzen worden bezocht. Kortom: sportief en casual of juist gekleed, het is allemaal te vinden bij Van Os Mode Heiloo. kunnen worden. Margareth Beerepoot, psy chodynamisch therapeut, heeft onlangs haar studie kunstzinnig counselen afgerond. Zij is zeer enthousiast over de diepgaande werking die beelden in de vorm van teken-, schilder- of boetseeropdrachten kimnen hebben op het pro ces van haar cliënten. Sylvia Textor, acupuntu- rist en tuina-therapeut, behandelt ook kinderen. Afhankelijk van de leeftijd en de klacht bestaat de behandeling uit tuina, acupunctuur of een combinatie daarvan. Acupunctuur helpt bij vele klachten. Tuina-therapie is een Chinese medische massage. Deze wordt niet alleen gebruikt bij spier-, pees- en gewrichtsklachten, maar blijkt ook zeer effectief bij meer interne klachten zoals hoofdpijn, slaapproblemen en bum-out klachten. Saskia Olivier, klassiek homeopaat, heeft het afgelopen jaar kinderen succesvol behandeld voor o.a. gedragspro blemen en waterwratjes. Bij volwassenen zijn de volgende klachten verholpen: hooikoorts, eczeem, haaruitval, overgangsklachten, zenuw pijn, hoofdpijn, slaapproblemen en klachten rondom bum-out. Een lastige klacht als 'niet goed in je vel zitten' (volwassenen én kinderen) is goed te behandelen. Bij Centrum Meander wordt de toekomst met vertrouwen tege moet gezien!! Alle informatie is te vinden op www.centmmmeander.nl Rijksweg 115, 1906 BG Limmen www.centmmmeander.nl info@centmmmeander.nl Centrum Meander, opgericht in 2004 door Frans Pimt en Margareth Beerepoot, is inmiddels een bloeiend bedrijf. Het kent een grote variatie aan dienstverlening op gees telijk en lichamelijk vlak. Naast Shiatsu- en sportmas sage, psychodynamische therapie, acupunctuur, tuina-massage, yoga en klassieke homeopathie is het centrum uitgebreid met de discipline huidtherapie. Thijs Punt is in 2011 met yogalessen gestart en is dit jaar begon nen met het geven van sportmassage. Deze maand, oktober 2012, verwelko men wij Kim van der Linden Vooren. Zij is huidtherapeut op hbo-niveau en geeft desgewenst voedingsadviezen. De therapeuten zijn goed op de hoog te van ieder zijn of haar werkwijze, zodat klanten eventueel doorverwe zen kimnen worden naar elkaar. Dit heeft een flinke meerwaarde, doordat mensen al bekend zijn met Centrum Meander en dus gebruik kunnen maken van de aanwezige deskundigheid van één of meer therapeuten. Er wordt steeds gestreefd naar het goed onder houden van kennis omtrent het eigen vakgebied. Tevens worden er nieuwe bronnen aangeboord, zodat er nog meer maatwerk geleverd kan worden. Frans Pimt zet zijn jarenlange ervaring als mens en masseur in. Vanaf 2004 heeft hij een vaste klantenkring opge bouwd. Een aantal mensen laten zich preventief behandelen, zodat diverse klachten zoveel mogelijk voorkomen Paulien Abcouwer-Stam, Susanne Koomen, Omloop 13, 1852 RJ Heiloo, tel. 072 - 5090030, www.villalilla.nl e-mail: info@villalilla. HEILOO - Villa Lilla, de baby- en peuterop- vang aan de Omloop in Heiloo, draait al weer tien jaar m et veel succes! Dit kinderdagverblijf, gelegen in een rustige en groene omgeving, biedt volop gelegenheid om kinderen met de natuur kennis te laten maken. Het grenst namelijk aan het achtergelegen park, is met de auto toch uitste kend bereikbaar en heeft bovendien ruime par keergelegenheid pal voor de deur! Het moderne, lichte pand voldoet aan alle hedendaagse wensen en strenge eisen die aan een kinderdagverblijf worden gesteld. De m ooie, beschutte buitenspeel plaats wordt in alle jaar getijden dagelijks benut. Villa Lilla wordt gerund door Susanne Koom en en Paulien Abcouwer-Stam,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 12