m Heiloo contact Drie experimenten welstandsvrij bouwen van start HEILOO NL-Alert 13 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2012 Zo zou het kunnen worden: geheel welstandsvrij (het Oosterbos) Op 21 november bespreekt de gemeenteraadscommissie Openbare Ruimte het voorstel om in drie buurten in Heiloo een experiment met 'welstandsvrij- of welstandsluw bouwen' in te voeren. Waar gaat het om? Voor de meeste bouwactiviteiten is een vergunning nodig. Waar wel- en waar geen vergunning voor nodig is, is een zaak van de rijksoverheid; daarin verandert niets. Plannen waan/oor wèl een vergunning nodig is, moeten ook voldoen aan het bestemmingsplan. Hierin wordt bepaald wat de bestemming is (bijvoorbeeld 'wonen' of 'bedrijven'), en wat ongeveer de maten van een gebouw mogen zijn. Ook daarin verandert niets. De gemeente toetst daan/oor de ingediende bouwplannen. De welstandscommissie doet daarvan een onderdeel; zij onderzoekt of de plannen voldoen aan de architectonische uitgangspunten die staan beschreven in de welstandsnota. Waar het nu om gaat is een voorstel om in drie wijken de welstandsbeoordeling achten/vege te laten. Waar gaat het niet om? Voor sommige bouwactiviteiten is geen vergunning nodig. Welstandstoetsing was daar al niet aan de orde. Dit verandert niet. Om welke wijken gaat het? Volledige welstandsvrijheid geldt voor een deel van Oud Zuid en het Oosterbos. Welstandsvrijheid aan de achterkanten van woningen geldt in een deel van Plan Oost. Het is een experi ment. Na vijfjaar bekijkt de gemeente of de welstandsvrijheid wordt uitgebreid, aangepast of ingetrokken. Waar wel en waar niet welstandsvrij? De kwaliteit van de openbare ruimte staat voorop en er is voor de experimenten goed gekeken naar wat er wel of niet kon. Gebouwen, wegen en het groen vormen samen de openbare ruimte. Natuurlijk zijn de gebouwen zelf voorname lijk een zaak van de eigenaren. Maar waar ze deel uitmaken van de openbare ruimte ontstaat ook een gezamenlijk belang. Aan de andere kant zijn er ook situaties waar bouwactiviteiten weinig zichtbaar zijn vanaf de straat. Daar is meer bouwvrij- heid mogelijk. En uw mening? U bent de eerste belanghebbende als het gaat om uw woon omgeving. Omdat de gemeente graag wil weten hoe u er over denkt, is er een klankbordgroep opgericht met bewo ners, waarmee de drie experimenten zijn ontwikkeld. Het resultaat is tijdens een inloopavond gepresenteerd aan de inwoners. De reacties zijn meegenomen in de voorstellen die op 21 november met de raadscommissie worden besproken. Hoe verder? De raadscommissievergadering is openbaar; u bent van harte welkom op 21 november om 20.00 uur. Na de bespreking wordt de welstandsnota aangepast en ter visie gelegd. U kunt dan uw zienswijze daarop geven. Dit wordt nog nader aange kondigd. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u kijken op de website van de gemeentewww.heiloo.nl/inwoneronderWonen, bouwen en verbouwen. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft drie raadscommissies. Deze commis sies adviseren de gemeenteraad. De raadscommissievergaderingen begin nen om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onderwer pen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. Naast de vaste punten, staat op de agenda Maatschappelijke Zaken maandag 19 november 2012 - Kaderstellende notitie accommodatiebeleid - Conceptbegroting 2013 Werkvoorzieningschap Noord-Kennemerland (WNK) Bestuurlijke Zaken dinsdag 20 november 2012 - Presentatie meerjarenbeleidsplan 2013-2014 toekomstige regionale eenheid politie NHN - Kennisnemen van de tweede Bestuursrapportage 2012 en het vaststellen van de begrotingswijzi ging - Leges omgevingsvergunning 2013 - OZB tarieven 2013 en legesverorde ning 2013 - Startnota Toekomstvisie Heiloo - Papierloos vergaderen op de iPad Openbare Ruimte woensdag 21 november 2012 - Presentatie en bespreken experi menten welstandsvrijheid - Boekelermeer Heiloo - Afvalstoffenverordening Heiloo 2013 - Voorontwerpbestemmingsplan Holleweg 50a - Voorontwerpbestemmingsplan Zevenhuizerlaan 54 - 54a Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met mevrouw D. van der Schuur, commis siegriffier, telefoonnummer 072 535 6793 of e-mail griffie@heiloo.nl Welstandscommissie De volgende vergadering van de Welstandscommissie vindt plaats op maandag 19 november. De vergade ring is in het gemeentehuis, ingang Raadhuisplein 1. Plannen, die daar voor in aanmerking komen, worden voorafgaand aan de vergadering in mandaat behandeld. Wie bij een verga dering van de commissie aanwezig wil zijn, kan een afspraak maken met de heer G. Twint, telefoonnummer 072 535 67 32. Definitieve agenda De lijst met de te behandelen plannen staat vanaf vrijdagmiddag 16 novem ber op de website www.heiloo.nl onder het thema Bestuur en organisatie bij Adviescommissies/ Adviescommissie voor Ruimtelijke Kwaliteit. De agenda ligt ook vanaf maandag 19 novem ber tussen 8.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de infor matiebalie. Heilooër Monumentencommissie De Heilooër Monumentencommissie vergadert op dinsdag 20 november om 14.30 uur in het gemeentehuis (kamer 2). De vergadering is openbaar. Naast de vaste punten staat op de agenda - welkom Mieke Content - De nieuwe wijze van werken HMC - Bouwplannen: GGZ, illegaal geplaatst bord, Witte kerk, onder houdsplan, GGZ-terrein, verbouwing twee woningen (circa 16.00 uur) - Archeologie: stand van zaken - Nota Cultuurhistorie: voorlichting communicatieplan en voorlichtings plan - Herbestemming Willibrordusgebouw Bij ramp krijgt u met NL-Alert een waarschuwing op uw mobiele telefoon. Kijk op www.nl-alert.nl of uw telefoon geschikt is. Meer informatie Kijk voor meer informatie op www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13