Succesvolle MaS stagemarkt. facebook Regie in eigen hand Vriendschappelijk Contact Vrijwilligers Informatie Punt i 1 VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAA TSCHAPPELIJKE STAGEPLAA TSEN Vrijwilligers maken het verschil 15 Find us on TING m HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl STICHTING@ WELZIJNHEILOO .NL Sinterklaasfeest Kerstlunch bij De Palatijn Chocolade Begin 2013 creatief UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2012 Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00-16.00 u Begin oktober was er in Castricum een maatschappelijke stage markt voor ruim 350 leerlingen van het Jac. P. Thijsse College en het Bonhoeffereollege. Een initiatief van de genoemde scholen in samenwerking met het Vrijwilligere Informatie Punt (VIP) en het Steunpunt Vrijwilligerswerk uit Castricum. De leerlingen konden bij verschillende organisaties informatie krijgen over de stagemo gelijkheden en ze konden zich ook meteen inschrijven via de digi tale vacaturebank. Voor Heiloo was het Rode Kruis aanwezig, en ook het VIP namens 24 andere organisaties uit Heiloo. Een kraam vol leuke stages werd druk bezocht. Cursus Social Media Op 29 september en 13 oktober heeft de cursus Social Media plaatsgevonden. Verschillende organisaties hadden zich opgegeven om meer te leren over facebook, twitter en linked in. In deze tijd kan je als organisatie eigenlijk niet meer om Social Media heen. Ook het VIP gaat met zijn tijd mee, en lanceert 1 november 2012 haar facebook pagina. Hou facebook dus goed in de gaten. Verhuizing VIP Van 19 Pm 23 november is het VIP een week dicht. Dit i.v.m. de herinrichting van de bibliotheek en de interne verhuizing van het VIP. Tijdens de verbouwing kimt u ons wel via de mail: vrijwilligers@welzijnheiloo.nl bereiken. Vanaf Dinsdag 27 november vind u ons rechts naast de hoofdin gang bij de ramen, u loopt langs de balie. De volledige tekst van onderstaan de en alle andere vacatures is te zien op de VIP- website. Medewerker gezocht WonenPlus en Graag Gedaan; iemand die bemiddelt tussen aanvragers van klussen, en vrij willigere en bedrijven Project Graag Gedaan zoekt een allround klusser die graag een klusje voor een ander doet. Zonnebloem zoekt een ervaren en zelfstandige verpleegkundige die mensen wil begeleiden bij o.a. bus- en vaartochten. Vrijwilliger bezoekdiensten lotgenoten: ondersteuning bieden aan weduwen en weduwnaars. Koorlid de Brug, muzikale ondersteuning van liturgie vieringen Middelbare scholieren doen vrijwilligerswerk. Het VIP coördi neert de maatschappelijke stages in Heiloo en werkt daarin samen met de vrijwilligerecentrales en scholen in Castricum en Alkmaar. De komende maanden gaan heel veel leerlingen weer een stageplek zoeken. Via de vacaturebanken van de scholen en op de VIP- website zijn weer heel veel leuke stageplekken te vinden. Een kleine greep: Activiteitenbegeleiding Zorgeirkel: Hou jij van spelletjes en gezelligheid en vind je het leuk om ouderen te vermaken, geef je dan snel op. Assistent volleybaltrainere: Volleybalvereniging Effect zoekt sportieve leerlingen die willen helpen bij de training voor kinderen van 5 Pm 12 jaar. Begeleiders knutselclub Hobbyfarm op woensdag, vrij dag of zaterdag. Vind je knutse len en begeleiding van kinderen leuk dan is dit echt iets voor jou. Overkerek zoekt jongeren die het leuk vinden om te helpen spullen te verkopen op de rom melmarkt voor het goede doel. Mensen ondersteunen, men sen activeren. Dat is de missie van Karlijn Sengers, sinds een kleine twee jaar werkzaam bij Stichting Welzijn Heiloo als welzijnscoach. Zij geeft ondersteuning en advies wanneer iemand vaker dan voor heen alleen thuis zit of als de contacten minder worden en het lastiger wordt om in actie te komen. Ook is de welzijnscoach er voor wie te maken krijgt met verlieservarin- gen, bijvoorbeeld wanneer het lijf niet meer alles doet wat het hoofd wil. Of na het overlijden van een dierbaar iemand, zoals de partner of een goede vriend of vriendin. In dit soort situaties denkt de coach mee hoe men weer kan gaan genieten, door een ander blik op het leven of de indeling daarvan. Ook kan iemand samen met een vrijwilliger op pad gaan. Hoe werkt het? Welzijnscoach Karlijn komt op bezoek en na een eerste kennisma king wordt er gekeken waar betrok kene hulp bij wil. Er wordt geïn ventariseerd wat die zelf kan doen, waar een ander voor nodig is en welke stappen er gezet moeten wor den voor het gewenste resultaat. Daarnaast kan de welzijnscoach Welzijnscoach Karlijn Sengers ook als klankbord fungeren. Men kan zijn/haar gedachten uitspreken en Karlijn helpt dan bij het ordenen en het stellen van prioriteiten. Dit draagt bij aan het verkrijgen en behouden van de eigen regie. De welzijnscoach werkt samen met de welzijnsadviseur van de Stichting Welzijn Heiloo en met andere disciplines zoals de huis artsen, fysiotherapeuten, het maat schappelijk werk, de thuiszorg en de Mantelzorgmakelaar. Mensen kimnen zelf bellen, maar ook fami lieleden, buren of partner kimnen altijd bellen voor advies. Het project Vriendschappelijk Contact is voor wie door omstandigheden weinig contacten in de omgeving heeft en dat als een gem is ervaart. Een vrijwilliger van het Vriendschappelijk Contact kom t dan af en toe op bezoek, biedt een luisterend, oor en stimuleert de deelname aan activitei ten buitenshuis. Soms is er de wens om het laatste nieuws te bespreken bij een kop koffie, of zoiets als samen schilder-en, fotoboeken bekijken, wandelen, naar strand of winkelcentrum of een uitstapje maken. Op dit moment zijn voor Vriendschappelijk Contact een kleine 40 vrijwilligers actief. Afhankelijk van hun voorkeur zetten ze zich in voor het bezoeken van iemand op leeftijd, iemand met een lichamelijke of verstandelijke beperking dan wel dementieklachten. De welzijnscoach zorgt voor een optimale koppeling. Als er een klik lijkt te zijn tussen vrijwilliger en bezoekaanvrager maken die in het bijzijn van de coach afspraken over tijdstip en frequentie van het contact. Voor de hand ligt dat ook voor de mantelzorger, vaak de partner van de cliënt, het periodiek bezoek door de vrijwilliger heel plezierig is, want die heeft dan even tijd voor zichzelf. Voor m eer informatie of om u aan te m elden als vrijwilliger kunt u con tact op nemen met Karlijn Sengers, te bereiken op tel.nr 072-53-31297 of email: welzijnscoach@welzijnheiloo.nl Ook dit jaar komen Sint en zijn Pieten naar het Trefpunt. Op zater dag 1 december van 10.00-11.30 uur wordt bij ons het Sinterklaasfeest gehouden voor opa's en oma's met hun kleinkinderen. Alle kinderen kunnen de Sint per soonlijk ontmoeten en krijgen een kadootje mee naar huis. Ook wordt er gezongen en gedanst. Kortom; een gezellige ochtend voor jong en oud. Aanmelden niet nodig, entree gratis. Keretlimch met de Gezelsehaps- bank op woensdag 12 december bij De Palatijn, Dillenburgstraat 1 te Alkmaar. Volledig menu voor 15,-, exclusief drankjes. Om u alvast te laten watertanden, het menu is: salade van dungesneden ossenhaas; kipfilet met Italiaanse ham of gestoomde tongscharrolle tjes met zalm; luchtige ijsparfait van gekarameliseerde notenAanvang 12.30 uur, ontvangst vanaf 12 uur. Chocolade is meer dan zomaar iets lekkere. Waarom? Omdat het voedt, omdat het smeltend in je mond alle smaakpapillen raakt, maar vooral omdat het bevredigt. Op zondag 9 december vertelt patis sier en chocolatier Arend C. Top van Top's Edelgebak uit Bilthoven gepassioneerd over de geschiede nis van cacao, de bewerking van de cacaoboon. Ook het proeven van chocolade wordt deze middag niet vergeten. Aanvang 14.00 uur. Entree 7,50. Telefonisch aanmelden via 072-5331297. In januari gaan er enkele nieuwe creatieve cursussen van start. Wij geven hieronder de voornaamste bijzonderheden, zodat u tijdig kunt bepalen wat u het meeste aan spreekt. Mergelbeeldhouwen Op woensdag 2 januari om 9.30 uur en op vrijdag 4 januari om 13.30 uur start een cursus mergelbeeldhou wen voor beginners onder leiding van Trudi Buis. De prijs is 80,- voor 6 lessen, exclusief steen 2,- per kg. Portret/model Op vrijdag 11 januari om 13.30 uur start de cursus portret- en modelte kenen en schilderen onder leiding van Theo Leering. U leert stap- voor-stap hoe een portret wordt opgebouwd. En dat het gebruik van hulplijnen en het plaatsen van licht en schaduwpartijen het maken van een goed gelijkend portret vergemakkelijkt (zie illustratie). In het begin van de cursus wordt veel geschetst met houtskool, daarna wordt gewerkt met kwasten en acrylverf. Geschikt voor beginners en voor gevorderden. 19 lessen. Prijs 200,- exclusief materialen 35,-. Glaskunst Op woensdag 30 januari om 19.30 uur geeft Lucia Admiraal de eerste van 6 les sen van de cursus glaskunst/fusing. Glasfusing is het smelten in de oven van verschillend gekleurde stukjes glas. U maakt een glassieraad, wand- of hangobject of welk ander kunstwerkje fantasie je ingeeft. De prijs voor 6 lessen is 85,- exclusief materialen 35.-. Andere cursussen Vanaf 7 januari Workshop stoffen verven/bedrukken met transferverf Vanaf 13 februari Cursus acryl voor beginners Vanaf 27 februari Cursus beelden gieten in aluminiumcement.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 15