De klant is koning bij Ellen Mode Het Huis Moen Opticiens gaat zelfstandig verder Dorcas Heiloo doneert aan goede doelen Maximaal drie bouwlagen in Klein Vame H E I L O O VERSLAG 17 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2012 HEILOO - 'De klant is koning' en bij Ellen Mode aan de Stationsweg doet het team medewerkers hier graag nog een schepje bovenop! Want onder de naam 'Personal Shopping' word je als een vorstin behandeld; in alle rust een nieuwe outfit kiezen op een afgesproken moment wanneer (ook na winkelopeningstijden) het jou uitkomt, word je één op één gehol pen door je persoonlijke stylingadviseuse (naar keuze). Ook leuk om met een groep vriendinnen af te spreken! Met twaalf keer per jaar wisselende collecties (onder andere van Cecil, Street One, Ibana, Rino&Pelle, Aaiko, s.Oliver en Dreamstar), die voorlopen op de nieuwste modetrends, slaag je bij Ellen Mode altijd. Het hechte team van Ellen Mode, bestaande uit Michaëla, Heieen, Erna en Sharon, stralen de warmte, gastvrijheid, zorg zaamheid, vriendelijkheid en het plezier in hun werk uit, waar eigenaresse Ellen Brantjes zoveel waarde aan hecht. Want shoppen kun je overal; maar voor extra service, een deskimdig en persoonlijk advies en winkelen in een prettige sfeer moet je bij Ellen Mode zijn! Ellen Mode, Stationsweg 86 in Heiloo, www.brantjesfashion.nl. Volg Ellen Mode ook op Facebook: www. facebook.com/pages/Ellen-Brantjes-fashion/186219884787906. s HEILOO - Het Huis Moen Opticiens in winkelcentrum 't Loo gaat als een zelfstandige opticien verder onder de naam Moen Opticiens. De reden is dat de landelijke keten 'Het Huis Opticiens' is overgenomen door een grote investeringsmaatschappij; een proces van schaalvergroting waar eigenaar Gaby van Warmerdam zich niet in kan vinden. „Door met Moen Opticiens als zelfstandige opticien verder te gaan, blijft voor de klant de keuze in opti male oogzorg gewaarborgd. Want op deze manier behoudt Moen Opticiens haar vrijheid bij de inkoop van monturen, glazen en contactlenzen. Ondanks de verzelfstandiging handhaven we dezelfde, betaalbare prijsopbouw. Zo heeft u bij Moen Opticiens nog steeds keuze uit de gevarieerde collectie monturen vanaf 109,-En multifoeale brillenglazen vanaf 130,-." Ook in de service en het persoonlijk advies zal niets veranderen. „Ons team bestaat uit gediplomeerde opticiens en opticiens in opleiding. Wij luisteren naar de klant en verlenen montuuradvies, glas- en contactlenzenadvies op maat. Zowel voor optometrie als voor orthoptie bent u bij Moen Opticiens aan het juiste adres. Moen Opticiens, winkelhof 't Loo 49, 1851 HT Heiloo, tel 072 - 5332595, en Geesterduin 37, 1902 EJ Castrieum, tel. 0251-656695. HEILOO - In navolging van vorig jaar doneert de Dorcas Winkel Heiloo ook dit jaar ruim 200.000 aan projecten voor de allerarmsten in de wereld. Een deel van deze donatie is bestemd voor het water en sanitair project in Egypte. Dit project is erop gericht om vele honderden gezinnen te voorzien van stromend water en van voldoende sanitaire voorzieningen. De persoon lijke hygiëne van de mensen wordt daardoor sterk verbeterd. Er treden min der ziektes op met als resultaat een gezonder leven. Een tweede project dat door Dorcas Heiloo wordt ondersteund is hulp aan gehandicapte kinderen in de Oekraïne. Voor gehandicapte kinderen is het leven hier extra zwaar. Specialisten zijn beschikbaar om dagelijks onge veer vijftig kinderen te helpen. Een derde project betreft hulp aan arme, vaak alleenstaande, vrouwen met hun kinderen op het platteland van de provincie kwaZulu Natal in Zuid-Afrika. Primair gaat het om het veilig stel len van voldoende voedsel en verbetering van de gezondheidszorg. Op 22 en 24 november vindt een verkoop plaats van bijzondere boeken en fototoestellen. Deze keer is een aantal bijzondere boeken in het modem antiquariaat geselecteerd. Het zijn boeken over kunstenaars, kunststromin gen, letterkunde, architectuur of catalogi van musea die meer dan de moeite waard zijn. Een greep: de school van Barbizon, 500 jaar Zaanse nijverheid en handel, Lof der Zeevaart, een bijzonder kostbaar boek over Artifort en een Colleetieboek van Gispen. Daarnaast is er een tafel met oude analoge foto toestellen, filmcamera's, losse (tele)lenzen en verrekijkers. Van een eenvou dige box, een Clack of Click, een bakelieten Kodak Brownie tot een Canon EOS 300 analoge spiegelreflexcamera. Met een volle publieke tri bune begon de Raad aan een vergadering met twee bespreekpunten. Na langdu rige discussies eindigde de vergadering met het aanhou den van beide agendapunten, die in een volgende raads vergadering opnieuw moe ten worden geagendeerd. Met name voor wethouder Jacob Ouderkerken (PVDA) moet dit een teleurstellende afloop zijn. Eerst kwamen twee inspre kers, de heer Baron en mevrouw Tol aan het woord over het bestemmingsplan Bloekhovepark. Zij bepleitten een soepele opstelling van de gemeente over de bestemming van de strook grond achter him tuinen. Een flink aantal bewo ners van de Westeiweg op de publieke tribune moest twee- en-een-half uur wachten voor him agendapunt besproken werd Huisvestingsplan onderwijs Een belangrijke taak van de gemeente in het onderwijsbeleid is te zorgen voor goede huisves ting en daarmee in te spelen op de ontwikkelingen die daarop van invloed zijn. Enerzijds moe ten de gebouwen ruimte bieden voor passend ondeiwijs dicht bij huis opdat minder kinde ren met een beperking naar het regionale speciaal onderwijs worden veiwezen. Ook moet ruimte worden gevonden voor de 'Brede school' (het integraal kindcentrum), waarbij gestreefd wordt naar huisvesting van ondeiwijs, kinderopvang, peu terspeelzaal en naschoolse opvang onder een dak. Een andere ontwikkeling die invloed heeft is de daling van het aantal leerlingen in Heiloo. Deze daling ontstaat door de vergrij zing in ons doip en de stagna tie in de woningmarkt, waar nauwelijks uitbreiding van het aantal woningen plaats vindt. In de toekomst dreigt leegstand van lokalen bij verschillende scholen en daarmee verminde ring van de rijksvergoeding. Een afweging wordt gemaakt tussen efficiënt gebruik en inspelen op toekomstige ontwikkelingen in het ondeiwijs. Zonder discus sie kon het plan worden vastge steld. Plan Nieuw Varne Toen de beide campings niet meer rendabel bleken heeft de gemeente voorgesteld daar de wijk Nieuw Vame te laten reali seren, een woonwijk met onge veer 224 woningen, waaronder dertig zorgwoningen en een zorgpunt. Voor de realisering wordt uitgegaan van een termijn van tien jaar; in vier fasen zal de nieuwbouwwijk ontwikkeld worden met de zorgwoningen van het plan. Nabij de zorgwo ningen zal op verzoek van de Stichting Zelfstandig Wonen een twaalftal appartementen wor den gebouwd ten behoeve van begeleid zelfstandig wonen voor jongeren met een lichte verstan delijke beperking. Beide catego rieën worden gebouwd door woningcorpo ratie Kennemer Wonen, teiwijl de zorg aan de cliënten wordt geleverd door Magentazorg. Verder wordt het een gemeng de wijk voor verschillende leef tijden in drie prijscategorieën. En zal er variatie zijn in laag- en hoogbouw. Bij de behandeling in de Raad bleek dat er grote bezwaren zijn tegen de hoogte van drie appartementengebou wen. In de plannen wordt uit gegaan van vier bouwlagen. Dat vonden de meeste fracties te hoog. Zowel WD/Heiloo2000 als PvdA dienden een amende ment in om het aantal bouwla gen te verminderen tot drie ver diepingen en het parkeren (half) verdiept te maken. De WD'er Van Beek bepleitte een vermin dering van het aantal woningen in de appartementengebouwen. De WD en Heiloo2000 hebben grote moeite met de woning dichtheid van het plan. Het PvdA-amendement ging uit van bredere gebouwen met onge veer hetzelfde aantal woningen als in het oorspronkelijke plan van vier verdiepingen. Alle fracties hadden grote waardering voor de zorgwonin gen die in het plan zijn opgeno men, zeker nadat wethouder Ouderkerken had verteld dat het er veertig in plaats van der tig zouden worden. Toch waren er nog wel vragen. Heiloo2000 maakte zich bezorgd over de concurrentie met het Zuiderloo nu Nieuw Vame toch vooral een gewone woonwijk wordt. Ook hadden zij bezwaar tegen het slopen van het restaurant Klein Vamebroek. Tegen het eind van de discus sie diende Heiloo2000 nog vijf amendementen in. Toen bij de stemming over de motie van WD/Heiloo2000 de stemmen staakten ontstond er verwarring. Het college stelde voor het plan Nieuw Vame nog eens te bespre ken in een volgende raadsverga dering. Het plan is aangehou den maar over één ding was al duidelijkheid: er komen maar drie appartementengebouwen met maximaal drie woonlagen. De bestaande appartementen aan de westzijde tegenover het parkeerterrein van het Baafje dienen voor de tijdelijke opvang van de bewoners van de Loet en Overkerek. Na realisering van nieuwbouw op de plaats van de Loet en Overkerek zullen deze onderkomens over vijfjaar wor den afgebroken. Dan zal ook restaurant Klein Varneb roek, dat nu onder andere gebruikt wordt voor de verzorging van de tijde lijke bewoners, verdwijnen om plaats te maken voor woningen. Bestemmingsplan Bloekhovepark Ongeveer één keer per tien jaar moeten bestemmings plannen worden geactuali seerd. Het bestemmingsplan Bloekhovepark omvat de woon- pereelen aan de Westeiweg, Ree tor Frederiklaan, Van Foreestlaan, Curtiuslaan, De Blinkenlaan, Spokenbosehlaan, Jan Ruslaan en woonpereelen aan de Kennemerstraatweg. Het plan geeft regels voor het gebruik en bebouwingsmoge lijkheden voor de gronden in het noordelijkste deel van Heiloo. De woonfunctie is de meest voorkomende functie, verder gaat het over de groenvoorzie ning, het verkeer en de bij de woningen behorende tuinen, onbebouwd erf. De discussie ging alleen over de bestemming van een strook grond, tussen de Westeiweg en de spoorlijn, die toebehoort aan een bewoner van de Westeiweg en die doorloopt achter de tuinen van de buren. Op dit moment rust daar een agrari sche bestemming op. De eige naar houdt daar enkelen hobby- paarden en de overige bewoners hebben daar geen moeite mee. In het nieuwe bestemmings plan wil de gemeente aan deze grond de bestemming 'tuinen 'geven. Hiertegen hebben de bewoners van de Westeiweg bezwaar omdat zij in de toe komst bebouwing vrezen en him uitzicht willen behouden. In goed overleg met de eigenaar zijn zij tot een compromis geko men en hebben dit de gemeente voorgelegd. Zij stellen voor een deel de bestemming 'tuin' te geven en de rest 'agrarisch' te laten. De gemeente vindt dat dit niet past in de nieuwe wet op de RO van 2010. Zowel de beide insprekers als de raadsle den pleitten voor een soepele, minder bureaucratische opstel ling van de gemeente. Raadslid Van Beek (WD) noemde de gang van zaken 'Bureaucratie ten top' en verzocht de wethou der nu eens na te gaan wat er wél kan en geen starre houding aan te nemen. Ook andere frac ties sloten zich hierbij aan en vroegen de wethouder nog eens met betrokkenen om de tafel te gaan zitten, temeer daar de bewoners het met elkaar eens zijn en samen een compromis hebben gevonden. Wethouder Ouderkerken ging schoorvoe tend aeeoord echter wel met de mededeling dat hij de bewoners niet veel hoop kon geven omdat er in de wet geen mogelijkheid is de agrarische bestemming te handhaven. Zo werd ook dit agendapunt aangehouden. Schapen De vergadering werd afgeslo ten met een unaniem besluit. De heer Gomes (NCPN) stelde in een motie voor om te onder zoeken of een proef met het laten grazen van schapen in het publieke groen in plaats van maaien mogelijk is. De raad vond dit een ludiek speels idee en stemde in met de motie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17