Kerkeveiling Limmen groot succes Geslaagde openingsavond De Uylenspieghels Bouw je mee aan Godshuis...? Sinterklaas sluit Pietenhuwelijk in Linunen rspanjespanje, Sinterklaas komt zondag weer aan in Limmen LIMMEN - Het jaarthema van de Corneliusparochie is dit jaar: 'Bouw je mee aan Gods huis?'. Tijdens de gezinsviering van zaterdag 3 november begrepen de kinderen de bedoeling van het thema uitstekend en bouwden dan ook letterlijk een huis. 113 schoenendozen werden naar voren gebracht. Een jaarlijks terugke rende schoenendoosactie om kin deren in ontwikkelingslanden een fijne decembermaand te gunnen. Dit jaar deden de twee basisscholen in Limmen er ook weer aan mee en werden er schoenendozen gevuld met schoolspullen, toiletartike len en speelgoed. De leden van de gezinsvieringwerkgroep hebben de dozen ondertussen nagekeken en op reis gestuurd richting Ghana, Irak, Malawi en Oeganda. Zo dragen wij vanuit Limmen ons steentje bij aan een landelijke actie waar meer dan 134.000 kinderen aan mee doen. Je kunt je het blije kind al voor je zien staan die tegen je zegt: „Vandaag hebben jullie mij de gelukkigste dag van mijn leven gegeven. Heel hartelijk bedankt dat jullie aan ons gedacht hebben!" LIMMEN - Zaterdag 10-11-12, vond in Limmen de openings avond van carnavalsvereni ging De Uylenspieghels plaats. Traditiegetrouw wordt op deze avond de nieuwe raad van 11, eventueel met nieuwe prins, aan de aanwezigen bekendgemaakt. Er werd al enige tijd over gespe culeerd, maar dit jaar was het zover, prins Tyl XIII, Bart Lieferink uit Limmen, maakte na vier jaar plaats voor de nieuwe prins: Erik Lamers oftewel prins Tyl XIV. Erik is van oorsprong een echte Brabander en weet als geen ander hoe carna val gevierd moet worden! Limmen doet wat dat betreft niet onder voor Brabant, want in dit kleine Noord Hollandse doip hecht de vereniging heel veel waarde aan de beteke nis van carnaval voor Limmen en omstreken en doen we er alles aan om voor iedereen een geslaagd feest te organiseren. Dat is 10 november alvast gelukt. Na het officiële deel met de bekendmaking van de raad en zijn gevolg, luidde zanger Mark Admiraal het feest in met een aantal Nederlandstalige hits. Aansluitend zorgde B E Soimd uit Limmen voor de muzikale opvulling. Dit alles zorgde voor een onvergetelijke en vooral zeer gezellige feestavond! Een goed begin van het nieuwe seizoen. 12 januari is het volgende feest gepland: een spetterende nieuwjaarsparty! Nieuwsgierig geworden? Kijk dan ook eens op www.uylenspieghels.nl of bezoek de Faeebookpagina. LIMMEN - Vrijdagavond 9 november was het een gezel lige drukte in De Burgerij in Limmen. Vanaf 19.30 uur ging de veilinghamer in een snel tempo langs 325 kavels van velerlei aard. De vier ervaren veilingmees ters hielden het tempo er in zodat, mede door de vernieuwde kavel- en veilformule, om 00.45 uur de laat ste paling door Pastor Johan Oiling verkocht kon worden. Even later kwam de opbrengst: 37.250,00, inclusief Rad van Avontuur en schenkingen. Elke kavel kwam eerder op grootbeeldscherm mid dels een beamer in beeld. Er waren veel aktiviteiten waar meerdere mensen aan deel konden nemen, zoals Solex toertochten, Varen en BBQ in de Eilandspolder, 18 Holes Golf flights en dergelijke. Deze werden steeds met de zogenaam de keur verkocht. Dat wil zeggen dat een koper het recht heeft om tegen dezelfde prijs meer kavels te kopen, uiteraard zo lang de voor raad strekt. Er was meer belang stelling voor deze kavels dan er werden aangeboden. Daardoor gingen de biedingen in een rap tempo omhoog. De opbrengst komt ten goede aan kerk en jeugd in Limmen. Een aparte Stichting zorgt voor de verdeling van de gelden over de jeugdleden van diverse ver enigingen in Limmen. De gebruike lijke taarten, pondjes paling, kazen en dergelijke gingen ook grif van de hand. Kaartjes, vaak met een zgn. derde helft en complete verzorging, voor belangrijke AZ wedstrijden, vonden gretig aftrek, niet in de laat ste plaats om het plezier dat er bij behoort. De Limmer veilingmees ters verlenen ook regelmatig him spontane medewerking aan veilin gen elders in Noord Holland. Op ludieke wijze werd de nieuwe raad aan de aanwezigen voorgesteld. Foto: Ricardo Marcker 113 Schoenendozen werden naar voren gebracht voor de schoe nendoosactie om kinderen in ontwikkelingslanden een fijne decembermaand te gunnen. Aangeleverde foto LIMMEN - Zondag 18 november komt Sint met vele enthousi aste Pieten aan in de Stethaven van Limmen. Vanaf 13.30 uur wordt er muziek gemaakt en wordt iedereen in de juiste sfeer gebracht. Het belooft dit jaar een zeer bijzondere intocht te worden. Piet Marleno en Piet Pedro zijn vorig jaar verliefd geworden in Limmen en hebben besloten dit jaar tijdens de intocht met elkaar te gaan trouwen onder leiding van Sinterklaas en pastor Oiling. Op het Stet wordt de Sint en het pietenstel in de huwelijksboot binnengehaald door Peter Dekker en burgemeester Mans en toegesproken op de podi umwagen. Daarna zal de optocht door het dorp starten, voorafgegaan door de drumband en harmonie, die weer voor vrolijke muziek en Sinterklaasliedjes zorgen. De Sint hoopt dat er veel mensen in de stoet meelopen of onderweg aansluiten. Nadat de Sint op het Stet is aange komen, zal de optocht rond 14.45 uur starten. Tijdens een korte en verrassende stop in het Park de Enterij hebben diverse dansgroepen van Djazz2impress speciale 'lief- des- en huwelijksdansjes' ingestu deerd en dit brengt iedereen extra in beweging. Daarna gaat de stoet richting kerk. De volledige route is: vanaf het Stet, Achterweg, Dampegheestlaan, Dusseldorperweg, Enterij, Vuurbaak, Kerkweg tot aan de kerk. Sint zal het extra feestelijk vinden wanneer de mensen langs deze route de vlag uithangen. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn Pieten om circa 15.30 uur bij de kerk aan komen, alwaar het welkomstwoord verzorgd zal worden door Pastor Oiling. De kerk zal rond 15.30 uur opengaan. Voor een veilig binnenko men van de kinderen wordt er voor al gevraagd om op uw beurt te wach ten! De ouders worden vriendelijk verzocht in de zijbeuken plaats te nemen. Alleen kinderen gaan zitten in de banken van het 'Kinderland'. In de kerk zullen Piet Marleno en Piet Pedro officieel in het huwelijk treden en Piet Pedro heeft prachtige trouwringen gekocht maar... waar zijn ze? De live Pepemotenband zal proberen de stemming er goed in te houden en heeft speciaal actu ele sinterklaasliedjes ingestudeerd. Het belooft een sfeervol en swin gend sinterklaasfeest te worden en alle kinderen, vaders, moeders en opa's en oma's zijn weer uit genodigd om het hele feest mee te maken. Rond 16.30 uur sluiten Sinterklaas en de Pieten hun bezoek af en gaan zich dan voorbereiden op spannende Sinterklaasweken. Mocht u meer informatie over de intocht willen bekijken, of wilt u het Sinterklaascomité finan cieel steunen, raadpleeg dan www.sinterklaas-limmen.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19