m 1 JÉ 1 Danspaar Philipoom - van Londen in finale Eerste schaakteam Oppositie te sterk voor Koedijk Nederlaag Terriërs in laatste seconde i v^j Limmer IJsclubleden doen mee aan i sport 27 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO NK professionals Ballroom dansen in Assen Grote nederlaag DCH -Cnffit 14 NOVEMBER 2012 Het trotse danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen tijdens de prijsuitreiking op hun Nederlands Kampioensschap professionals. Aangeleverde foto BALLROOMDANSEN LIMMEN - Donderdag 8 novem ber stond het Nederlands Kampioenschap Professional Ballroom dansen op de agen da van het Limmer danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen. Na een periode van intense trai ningen in Italië en Duitsland en na het dansen van diverse pro fessionele wedstrijden in binnen en buitenland, waren Maurice en Marieke er helemaal klaar voor. In het professionele veld hebben de Limmers al diverse finales mogen behalen met als mooiste resultaat, het winnen van de QeeunE throphy in Steenwijk op 28 oktober. Aan de start van het Nederlands kampioen schap was het dan ook enorm span nend, dit NK werd onder auspiciën van de VBD (Vereniging Beroeps Danssport) georganiseerd op een wedstrijd in Assen in de Bonte Wever tijdens het evenement Dans Assen Internationaal welke onder auspiciën van de WDC viel (World Daneesport Council). Na goede voorrondes te hebben gedanst wis ten Maurice en Marieke door te drin gen tot de finale, voor hen de eerste keer in het professionele veld dat zij op het NK de finale mochten bekle den. In him amateurtijd hadden zij al diverse malen finales mogen dansen op Nederlandse kampioen schappen, maar dit was een nieuwe ervaring voor hen, en zeker een hele belangrijke. Na de finaleronde te hebben gedanst kwam niet snel daarna het verlossende antwoord, zij behaalden een welverdiende vijfde plaats, erg tevreden kijken de Limmers Maurice en Marieke terug op een fantastische afsluiting van hun dansseizoen van het jaar 2011/2012. Samen met hun interna tionale trainers uit Italië, de wereld kampioen Benedetto Femggia te samen met Simone Segatori en him Nederlandse coach en trainer, de Amsterdammer Paul Reijn (meer voudig Nederlands kampioen en finalist op internationale wedstrij den) kunnen Maurice en Marieke terugkijken op een heel geslaagd seizoen met een mooie afsluiting, en prachtige resultaten. Nu gaat het danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen zich concen treren op de aankomende wedstrijd in december waar in Dalfsen een prof wedstrijd wordt georganiseerd tijdens de Christmass Challenge Throphy 2012, ook hier nemen de Limmers deel aan. SCHAKEN HEILOO - In de externe com petitie boekte Oppositie 1 een forse overwinning op Koedijk 2: 5,5 - 2,5. Winst was er voor Albert Bouma, Bouke Woudstra, Kees Jongkind, Piet Manni en Cor van Etten. Peter Folkertsma remiseerde en Frits vd Werff en Jan Jonkheer ver loren. Frits vd Werff stond al heel lang slecht maar ploeterde (tegen beter weten in) nog lang door. Jan Jonkheer stond de kwaliteit voor maar raakte het spoor bijster in tijdnood. Albert Bouma eindigde de partij, na langdurige druk op een zwakke pion, met een prach tige combinatie. Hij koos de meest veilige uit een paar mogelijkheden. Kees Jongkind had een paard gege ven voor vier pionnen. Hij over woog remise aan te bieden in het belang van het team, maar besloot, na raadpleging van de tussenstand, toch de pionnenwals in beweging te brengen. De witte vleugelspeler, de h-pion, bracht de overwinning: die was niet meer af te stoppen. Piet Manni verraste tot tweemaal toe zijn tegenstander met een com binatie: een familieschaak met een paard dat niet genomen kon worden vanwege een penning en daarna een ruil gevolgd door een dubbele aan val. Allemaal bewegingen die uit gebreid in de jeugdopleidingen aan bod komen. We herkennen in Piet de oud-jeugdleider! In de interne competitie zijn nog steeds zeven spelers ongeslagen. Johan van de Wal heeft zich met een remise tegen Timardi Verhoeff stevig op de derde plaats genesteld. Ook Fred Smith en Joop Kerst bleven in evenwicht en blijven in de toptien, evenals André van de Ark en Lueea Gandossi. Richard Sauer deed goede zaken door zijn aartsrivaal Joop van Nes te verslaan. Richard offerde in de ope ning twee pionnen in ruil voor een veiwoestende aanval. Aart vd Brink moest aantreden tegen de vele plaatsen hoger geplaatste Matthijs Mtihren. Hij liet zien dat die ranglijst in het begin van het seizoen nog met een korreltje zout genomen moet worden door Matthijs te verslaan. HEILOO - In de tweede ronde van de Kennemerdamkring gingen de dammers, in Heerhugowaard, fors onderuit tegen het vierde team van SNA. Als enige speler wist Piet Heijne een zege te sco ren. Na een fraaie overwinnning in de eerste ronde, op de Broeikas uit Akersloot, werd afgelopen donderdagavond een onthutsende nederlaag geleden. SNA 4 was met 14-5 veel te sterk. De uitsla gen: 1. B. Dam - A. Valkering 1-1, 2. N. v Leenen - F. Schouten 3-0, 3. C. Filmer - B. v Leijden 1-1, 4. B. Groot - G. Kiewitt 3-0, 5. F. Groot - C. v Lieshout 3-0, 6. W. Algra - A. Stegeman 3-0, 7. W. Oudhuis - P. Heijne 0-3. HOCKEY HEILOO - In werkelijk de aller, allerlaatste seconde is het damesteam van de Terriërs een zwaar bevocht en verdiend punt door de vingers geglipt. Zondag werd met 3-4 van MOP verloren. Hoeveel pech kan een team ver dragen? Een schlemielig eigen doelpunt vernietigde het broodno dige punt. Een pass van MOP raakte een Terriërsstick en de bal vloog onhoudbaar in het doel. Direct daarna floot de scheidsrechter af. De verslagenheid was uiteraard groot: bedekte gezichten van speel sters op knieën. Het zei genoeg. De Terriërs had recht op een punt. Het team kwam weliswaar op een 0-2 achterstand, maar vocht zich terug. Vlak voor rust zorgde Emma Driehuis voor inspiratie (1-2) om in de tweede helft nog meer gas te geven. Bijna lag de 2-2 erin, maar een snelle counter van de bezoek sters uit Vught maakte het verschil weer twee doelpunten. Vechtlust en goed spel stelden Dorint de Jong in staat 2-3 te maken en Lieke Bas produceerde uit een strafeomer de gelijkmakende 3-3. Het punt was de ploeg echter op de valreep niet gegund. Uiteraard was de verslagen heid bij de dames groot. „Zuur, heel zuur", aldus Lauryn Haeck. „We hebben er zo hard voor gevochten en we hadden ook een pimt ver diend. Je gaat me toch niet vragen hoe de stemming in de kleedkamer was? Dat kan je wel raden. Tegen Hurley overkwam ons hetzelfde. We weten dat het een zware competitie is, maar op deze manieren verliezen. Het is triest." Dames 1 van de Terriërs leed zondag een zuur verlies tegen MOP. Foto: Ben Haeck

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 23