Basketballsters Flashing Heiloo winnen kraker Judoka's Dojo 't Loo kunnen niveau eerste klasse aan De Foresters wint ook uit in Purmerend Limmer IJsclubleden nemen deel aan Winter Duathlon Alkmaar Limmen is te sterk voor Volendam SPORT 27 De Flashing meiden begonnen nerveus aan de wedstrijd UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2012 Van links naar rechts; Maarten Versteeg, Thijs Lesterhuis, Tom Diels, Marijn Ligthart, Martin Brouwer, Jasper Henselmans, Timo Lesterhuis, Tim Kuipers, Kars Zoon, Aldert Zwart en Danny Appelboom. Foto: Menno Lesterhuis BASKETBALL HEILOO - De meisjesafde ling van basketbalvereniging Flashing Heiloo is bezig aan een sterke opmars. Vorig jaar bereikten de meisjes onder 12 (U12) het Noord-Hollands kampioen, omdat zij tot de drie sterkste teams van Noord- Holland behoorden. Dit jaar doen zij het opnieuw goed in de U14 klasse. Als jong team maken ze nu kans om ook bij de top drie van de UI4 te komen. Een 70 - 20 overwinning op het Amsterdamse DWV betekende weer een flinke stap voorwaarts. Maar ook de U18 kende een zeer sterke seizoenstart. Na vier wed strijden stond het team vorige week met een doelsaldo van 291 - 70 bovenaan. De belangrijkste concur rent is Probuild Lions. Een sterke vereniging, die zowel in de U20 als dames klasse in de eredivisie speelt. Bij de dames is de vereniging boven dien de laatste jaren landskampioen geworden. De U18 van Probuild is in voorbereiding om naar dit niveau door te groeien en won vorige week nog met 108-32. Dit weekend ont moette Flashing Probuild Lions in Landsmeer. De Flashing meiden begonnen nerveus aan de wedstrijd. De tegenstander maakten vooral fysiek indruk en had een professio nele voorbereiding. Flashing kende VOETBAL HEILOO - Thuis wil het niet erg vlotten met de resultaten van De Foresters, maar in uitwed strijden worden steeds de pun ten gepakt. Afgelopen zondag moest FC Purmerend er aan geloven: 0-3. Door de afwezigheid van twee voorhoedespelers en de speelwijze van FC Purmerend, werd gestart met vier middenvelders. Eén ervan was Jesper Hut, die na een jaar blessureleed eindelijk weer zijn minuten kon maken. De bal werd goed in de ploeg gehouden en Joey Breed slaagde er in om na twintig minuten de 0-1 te maken. VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft drie belangrijke punten overgehou den aan het duel in en tegen Volendam. Hoewel het spel niet geweldig was, gaf Limmen wei nig weg. Volendam oogde zwak en voetbalde slordig. Trainer Everard Luijckx heeft te maken met enkele blessures en een schorsing. Toch stond er ook afge lopen zondag een sterk team, waar Volendam geen antwoord op had. Emile Veldt verving de geschorste Jan Welboren in de spits en scoorde direct twee maal. De 0-1 viel pas na 34 minuten, maar Limmen had eer der in de wedstrijd al enkele goede mogelijkheden gehad. Gelukkig voor Limmen viel de verdiende tref fer alsnog. Jeroen Veldt omspeelde de rechtsback van het vissersdorp en bediende neef Emile op maat, die echter een goede trainingsweek en het speltempo en de dreiging naar het bord zijn flink verbeterd. Alle reden om dus uit te gaan van de eigen kracht. Na een 4-2 achter stand nam Flashing dan ook het heft in handen. Probuild probeerde een man-to-man verdediging, maar Flashing liep daar vrij makkelijk doorheen. Bij een 17-8 voorsprong voor Flashing vluchtte Probuild in een time-out en schakelde over op een zone-verdediging. Eigenlijk al de eerste overwin ning voor Flashing, want dit is tegen het principe van Probuild. De zone verdediging van Probuild drukte weliswaar het scoringstempo van de Heilooer meisjes, maar ook onze tegenstander kwam er daardoor minder snel uit. Flashing behield het initiatief en met in de hele wedstrijd een veilige marge werd de overwin ning (60-45) binnengehaald. Een super resultaat tegen een van de sterkere teams in Nederland. De sco res kwamen op naam van Charlotte Knegt (33), Selma ten Broek (15), Sara Kostense (6), Myrthe Polman (4) en Rowan Bleekemolen (2). Na de rust, waarin Jesper Hut ver vangen werd door Lennart Nobbe, tilde Tim van Gelder de stand naar 0-2 middels een mooie lob. En nadat na een vloeiende combinatie over wel vijf schijven Chris Poulino er 0-3 van maakte, kon de eerste jaars A-junior Milo Blei debuteren in de spits. Mike Stoop maakte plaats voor hem. Door het verlies van De Kennemers en Westfriezen sluiten de Egels weer aan bij de top in de tweede Klasse A. Volgende week is er weer een mooi thuis-programma op zondag: om 11.00 uur trapt De Foresters 2 af tegen LSW 2 en om 14:00 uur begint De Foresters 1 - OFC 1. Tussendoor wordt ook nog gestreden om de Penaltybokaal. knap binnenkopte. Volendam stelde hier niet veel tegenover. Meestal maakte een slordige pass einde aan een aanvalsopzet. Daarentegen stond de Limmer verdediging - onder leiding van een exceptionele Wouter Koot - goed en hoefde het maar één kans weg te geven. In de tweede helft veranderde het spel- beeld niet. Limmen bleef voetballen maar vaak liep het spaak rond het Volendamse zestien meter gebied, waar de eindpass plaatsvond. Met wat behulp van Volendam werd de wedstrijd evengoed beslist. In de 54ste minuut gaf Jeroen Veldt vanaf links een scheipe voorzet die door verdediger Kras in eigen doel werd gekopt. De 0-3 viel in de 86ste minuut. Paul Zeeman veroverde de bal en leverde een puike pass op Emile Veldt. Emile omspeelde de keeper en schoot de 0-3 binnen. JUDO HEILOO - Afgelopen zaterdag avond werd in Hoorn de tweede ronde gedraaid van de 'West Friese Senioren', een judocom petitie in teamverband waarbij per team tien opeenvolgende gewichten tegen elkaar strijden. Het jonge team van Dojo t Loo dat eind vorig seizoen promoveerde SCHAATSEN REGIO - Zondag 11 november hebben een aantal leden van de Limmer IJsclub deelgeno men aan de Winter Duathlon in Alkmaar. Dit jaar al weer voor de vijftiende keer gehouden door Triatlon vereniging DTC. De winterduathlon bestaat uit twee onderdelen, die na elkaar afge werkt moeten worden en dan uiter aard in de kortst mogelijke tijd. Het eerste onderdeel was het schaat sen, waar gekozen kon worden voor twee afstanden, tien of twintig kilometer uiteraard gereden op de Ijsbaan de Meent. Nadat het schaat sen was afgerond, werd direct vanaf de ijsbaan gestart met het lopen van de vijf kilometer voor de korte afstand en tien kilometer voor de lange afstand. De route ging vanaf de ijsbaan, door de Egmondermeer met de finish weer bij de Ijsbaan. De dua thlon kon zowel individueel worden uitgevoerd als in tweetallen waarbij uiteraard de snelste schaatser werd ingezet voor het eerste onderdeel. De meeste Limmer IJsclub leden kozen ervoor om de duathlon als tweetal te volbrengen een enke ling waagde zich alleen aan het volbrengen van de beide onderde len.' Op beide disciplines werd fel gestreden om de overwinning, een goede eindklassering of gewoon het volbrengen van deze sportieve mix van schaatsen en lopen. Bij de duo's lange afstand was er een fraaie eer ste plaats voor Lieke Mossinkoff en Rick Kaptein en de bij indivi duele korte afstand een mooie tweede plaats voor Bauke Bouma. naar de eerste klasse had in de eer ste ronde laten zien zich goed te kunnen handhaven. Na de eerste ronde staat het team stevig in de middenmoot en is het zaak deze positie te behouden. Helaas ontbre ken er in het team de drie laagste gewichten, zodat elke wedstrijd al met een 6-0 achterstand begonnen wordt. In de eerste wedstrijd tegen Hikari waren de judoka's nog niet Een ander duo bij de halve afstand, Max Rijs en Maurice Rijs, lag veruit op kop, maar werd door een foute route aanduiding helaas alsnog getrakteerd op een lange loopaf stand. Hun restte slechts een troost prijs, maar de individuele presta ties waren er niet minder om en ze zullen volgend jaar zeker voor de echte overwinning gaan! Naast de bovengenoemde personen kwamen van de IJsclub nog meer mensen allemaal alert, er werd met 12-8 ver loren. In de tweede partij tegen kop loper TopJudo Amsterdam Zuidoost toonde het team zich oppermach tig door alle partijen met vol pimt (Ippon) te winnen! Dojo 't Loo ver stevigt hiermee zijn vijfde plek in de competitie en coach Kars Zoon ziet vol vertrouwen uit naar de volgende ronde in januari die 'thuis' aan de Bergeonstraat gehouden wordt. in actie, zoals Jan Veldt, Piet Veldt, Arie Groot, het duo Roy Frinking en Jolinda Lute, Ronald Mossinkoff (schaatsen en lopen zelf). Ook zij hebben hun strijd sportief gestre den en wachten vol verwachting op de komende winter met natuurijs. Al met al een sportief gebeuren waar de combinatie schaatsen en lopen toch wel een leuk schouwspel oplevert voor publiek en deelne mers. I «ÜfTEfl Zondag hebben een aantal leden van de Limmer IJsclub deelge nomen aan de Winter Duathlon in Alkmaar. Foto: Nico Lute

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 27