viert 100-j(ü*ig bestaan HEIL00 - Het is feest bij Bolten Verf Wand! Het is honderd jaar geleden dat Theo Bolten in 1912 een piepklein schildersbedrijf stichtte met een werkplaats aan de Stationsweg. In zijn werkplaats hield Theo zich onder andere bezig met het lakken van de bekende zwarte rijtuig jes. In 1927 is de werkplaats verplaatst naar de Westerweg (schuin tegenover het huidige Bolten Verf Wand), een houten schuur waarop het bord prijkte: 'Laat uw schilder en behangwerk uitvoeren door Th. Bolten'. NAJAARSBIJLAGE 2012 Er kwam ook een winkeltje in religieuze artikelen annex boekhandel en een café met een lunchroom. Het was keihard werken geblazen en het was dan ook vanzelfsprekend dat de drie oudste zonen Nico, Jan en Cor al jong meehielpen in het bedrijf van hun ouders. Vanaf zijn twaalfde hielp Nico zijn vader bij enorme schildersklussen, zoals de Willibrorduskerk en een kerk in Velsen. Nico werd er bovendien re gelmatig lopend op uitgestuurd met een volgeladen handkar, bijvoorbeeld naar Warmenhuizen. Vader Theo vond vervoer per boot te kostbaar, want drie gulden was in die tijd veel geld. In de oorlog nam Nico het bedrijf van zijn vader over. In 1955 maakte het schildersbedrijf de 'over steek' naar de Kerkebuurt; pal naast de kerk. Omdat steeds meer mensen hun schilderklussen zelf gingen doen, startte Nico met de verkoop van verf. De vraag naar verf groeide in de loop der jaren zo sterk, dat Nico in 1957 besloot om de helft van het woonhuis tot winkel te verbouwen. In i960 werd het winkelop pervlak verdubbeld. Ook de zonen van Nico beland den in de zaak; Kees als eerste in 1957, gevolgd door Dirk (in i960) en in 1974 nam Hans de adminis tratie en de winkelverkoop op zich. Middenjaren zeventig droeg Nico Bolten de zaak aan zijn zonen over. In 1974 werd een nieuw en veel ruimer winkel pand (150 vierkante meter) gebouwd op de plek van de oude 'pappa mamma' winkel. De jaren daarop gingen de zaken voor de wind, het bedrijf bloeide als nooit tevoren! Het assortiment om de woning te verfraaien werd verbreed; de klant kon nu, behalve uit verf, onder andere kiezen uit 300 verschillende behangsoorten, alles uit voorraad leverbaar. In 1982 werden de schildersactiviteiten afgestoten, de gebroeders Bolten richtten zich geheel op de winkel, die steeds meer een 'doe-het-zelf karakter kreeg. Gekozen werd voor de succesvolle formule van verf- en behangspeciaalzaak 'Deco Home Schil der Bolten'. In 1989 kreeg de winkel zijn huidige grootte (700 m2) en naam: Bolten Verf Wand. Een nieuwe, overzichtelijke winkelinrichting met een nog ruimer assortiment. Bolten Verf Wand werd een inspiratiebron voor alle woonwensen. De zaak werd tot 2000 gerund door Hans en Joke Bolten. In 2000 nam Chris Asma Bolten Verf Wand van Hans en Joke over. Chris werkte toen al twaalf jaar in de branche, maar dan in Haarlem. Hij zette met Bolten Verf Wand de koers van Hans en Joke voort; deskundig interieuradvies, kwaliteitsverf van merken als Sigma, Wijzonol en Sikkens, alle voorko mende verf- en behangbenodigdheden, een royale eigentijdse behangcollectie, alle vormen van op maat geleverde raamdecoratie, zonwering en gordijnstof fen, vloerbedekking en laminaat et cetera. Ook zorgt Bolten Verf Wand voor een betrouwbare bemid deling voor de vakkundige uitvoering van schilder en behangwerkzaamheden. In 2010 is een extra dimensie aan Bolten Verf Wand toegevoegd; het shop in shop concept. De totaalformule, waarbij de enorme winkelruimte van Bolten Verf Wand ook onderdak biedt aan andere winkelactiviteiten, blijkt een succes. Want inmiddels zijn hier Knipkapper Tom Beentjes, Allintext top emaille, tweedehands kledingzaak Eigenstijl, woonaccessoires Oost West Thuis Best en sinds kort kinder- en tienerkleding zaak Juss Store gevestigd. Door het zeer gevarieerde aanbod in artikelen en diensten biedt Bolten Verf Wand het winkelend publiek dus nog meer redenen om even binnen te wandelen. Kortom: Bolten Verf Wand biedt een totaalaanbod in creatieve woon decoratie en -aankleding in de breedste zin van het woord en heel veel meer! Met honderd jaar geschie denis is Bolten Verf Wand een gerenommeerde naam in Heiloo en de wijde omgeving! Op de hoek voorheen kruidenier Bertus Kraakman, later zat Jan Pepping erin met zijn stoffeerderij Voor de deuren van de Grote Kapel, vlnr Nico, Jan en Th.Bolten Voor de werkplaats aan de Westerweg, vlnr Jan, Nico, Cor en Th. Bolten. Deze werkplaats is pas twee jaar terug gesloopt ivm bouw appartementen tegenover de Willibrorduskerk. Ouderlijk huis en achter de werkplaats. Op de foto staat, met strik in het haar Afra Bolten, dochter van Theodorus Bolten. Toen was het nog een cafe. Bolten Verf& Wand

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 37