Lisanne Stokreef (14 jaar) debuteert met intrigerende roman Sint Petersburg en Moskou bij het Nivon Noodgedwongen afscheid van Cor Verboden kennis in de Ter Coulsterkerk té dw yp r* H E I L O O mmm 3 wmm Zakken vol snoep met Sint Maarten UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2012 HEILOO - Vier stoere meiden giegelbekkies van de Elckerlyc, op jacht naar snoep! Wies, Nora, Lauren en Miky mogen nog net een jaartje langs de deuren tijdens Sint Maarten. Foto: Wout Foimer HEILOO - 'Ethagae was ooit een gelukkig land zonder moord, oorlog en onderdruk kers, zonder vervolging. Er was vrede. Maar in een uithoek van Ethagae woonde een jongen die naar macht verlangde. Hij moest en zou koning worden. Niets hield hem tegen en al gauw was Ethagae verzwolgen door duis ternis.' 'De Izneres, Ainet' laat ons kennis maken met Ainet, die verstrikt raakt in een web van intrige, macht, ver liefdheid en vooral strijd. Ze wordt gedwongen te kiezen tussen goed en kwaad. Waar zal haar reis haar brengen?' Dit is de flaptekst van de De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. onlangs verschenen debuutroman van Lisanne Stokreef uit Heiloo. Lisanne werd ongeveer twee jaar geleden door het schrijversvims aangestoken; als schrijfster kan ze haar eigen wereld creëren waarin fantasieën werkelijkheid worden. Ze had op dat moment alleen nog geen onderwerp voor een goed ver haal. Een opstel voor Nederlands - Lisanne zit nu in de derde klas van het Murmellius Gymnasium - was de eerste aanzet om daadwerkelijk te gaan schrijven. Ze had eindelijk een interessante invalshoek voor een verhaal gevonden. „Ik houd van verhalen die zich afspelen in een magische wereld waar je zelf beelden bij kunt maken. Dit is ook de manier waarop ik schrijf; als in een film komen beelden in mij op die ik vervolgens op papier zet. Ik weet niet wat er gebeurt, totdat ik het opschrijf! Het proces van schrij ven voelde net alsof ik zelf een boek las." Deze manier van schrij ven leidde tot een onvoorspelbare verhaallijn, waarin niets loopt zoals gehoopt of veiwacht. En wie weet, is voor Lisanne dit het begin van een ■9^.. 1 Sf Priiili Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. 1 HEILOO - Op zaterdagavond 17 november verzorgen Evert en Ciska Abspoel voor het Nivon Heiloo een audiovisuele show over één van hun nieuwste presentaties 'St. Petersburg, Moskou en de Gouden Ring'. Dit wordt een avond over Rusland met haar rijke geschiede nis. Moskou, de hoofdstad met het Kremlin, is een stad vol historie en cultuur. St. Petersburg, de stad van Tsaar Peter de Grote, die daar prachtige paleizen bouwde en het beroemde museum de Hermitage. In de Gouden Ring bevinden zich ste den met fraaie kerken, voorzien van de bekende uivormige koepels. Deze avond vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo (vlak bij NS-station, westzijde). Aanvang 20.00 uur. Bijdrage: leden 3,50, anderen 5 euro. Iedereen is welkom. Graag opgave bij Reina Mulder tel. 072-5333127 of www.nivonheiloo.nl. glansrijke carrière als schrijfster; de J.K. Rowling van de Lage Landen. Haar ogen beginnen te schitteren alleen al bij het idee. De fantasierijke namen in haar roman doen denken aan meester werken zoals Lord of the Rings. Ethagae, de wereld van de mensen en Leron, de wereld van de magiërs. Lisanne heeft ze puur op gevoel zelf gecreëerd door met lettere en letter grepen te spelen. Haar schrijfstijl is verrassend voor iemand van 14 jaar; krachtige zinnen die je meteen in het verhaal trekken. De Izneres, Ainet is het eer ste deel uit een serie van zes, die Lisanne van plan is te gaan schrij ven. Zes verhalen benaderd vanuit een ander hoofdpersonage, waarbij in een later stadium de samenhang zal blijken. Inmiddels is Lisanne met deel twee bezig, dat naar verwach ting volgend jaar zal verschijnen. Want als veertienjarige puber heeft ze, tussen het schrijven door, nog andere bezigheden en verplichtin gen, zoals huiswerk De Izneres Ainet is a 16,95 verkrijgbaar via www.Boekscout-Yo.nl. HEILOO - Aan de loopbaan van Cor Nieuwenhuis (82) bij het Vrijwilligersvervoer Heiloo is abrupt een einde gekomen. Zijn ogen bleken zo achteruit te zijn gegaan dat verlenging van het rijbewijs er niet in zat. En Cor was zo graag nog een poos doorgegaan met die dagelijkse ritjes voor mensen die minder mak kelijk gebruik kimnen maken van het openbaar vervoer. Een kwart eeuw geleden kreeg hij als hoofduitvoerder in de wegenbouw een mooie VUT- regeling aangeboden. Direct heeft hij zich toen aangemeld bij het Vrijwilligersvervoer waar al zes mensen actief waren. En al heel gauw werd hij ook gevraagd voor de coördinatie en planning. Ruim 24 jaar is Cor met het grootste plezier het werk blijven doen. Mensen hel pen, communiceren, luisteren naar wat de passagier allemaal tegen je wil vertellen. Elke dag was er wel een ritje, soms wel vier op een dag of nog meer. Bij uitzondering een rit naar het buitenland met hotelover nachting en de volgende dag terug. Cor gaat dat allemaal best missen, gelukkig rijdt hij ook wel graag op de fiets. Cor Nieuwenhuis was een kwart eeuw vrijwilliger/chauffeur bij het Vrijwilligersvervoer Heiloo. Aangeleverde foto De 14-jarige Lisanne met haar fantasierijke en spannende debuutroman De Izneres Ainet. foto: Caroiien Breed HEILOO - Wij kennen allen het verhaal van Adam en Eva. Deze legende is ook in menig geschrift terug te vinden in het oude Mesopotamië. De vraag, die wij ons echter willen stellen, is: Wat zijn dit voor vruchten van wijs heid, waar de mensheid niet aan mocht komen en toch deed? Nu was de straf voor die tijd niet zo zwaar, want normaal gesproken moest je zulke overtredingen met de dood bekopen. Er steekt ken nelijk een diepere waarheid achter. De mens wordt volwassen en moet nu zelf het onderscheid maken tus sen het goede en kwade. In twee bijeenkomsten wordt in de Ter Coulsterkerk het goede en kwade of in het kort 'verboden ken nis' besproken. Spreker is Dr. A.R. de Monchy: „Kennis die wij misschien liever niet zouden willen hebben, daar deze ons als mensheid kan vernie tigen, indien onverstandig toege past. Deze verboden kennis start naar mijn mening, bij Einsteins relativiteitstheorie in het begin van de 20-ste eeuw en resulteert in de uiteindelijke ontwikkeling van goede kernenergie, maar ook helaas kwade kernwapens. De spannende geschiedenis van deze ontwikkeling, waaruit onder andere blijkt dat Nederland een centrale rol heeft gespeeld in het feit dat lan den als Pakistan en binnenkort ook Iran over een kernwapen beschik ken, wil ik gaarne met u bespre ken. Ook de technische aspecten wil ik op een inzichtelijke manier met u behandelen, zodat begrippen als verrijken van uranium en het maken van plutonium duidelijk zul len worden. We besteden ook aan dacht aan de sleutelfiguren in deze ontwikkeling als mede de politieke aspecten, zoals Non-proliferatie, MAD (Mutual Assured Destruction) en de bommen op Japan. Data: don derdag 22 en 29 november van 20.00 tot 22.00 uur. Ter Coulsterkerk, Holle weg 111 Heiloo. Kosten: 3,- per persoon per bijeenkomst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3