aan de slag met SctmCTldWcvk f NAJAARSBIJLAGE 2012 HEIL00 - Het is in deze tijd geen uitzondering meer; je hebt jarenlang bij een bedrijf gewerkt en ineens sta je op straat. Het overkomt 45-plussers, maar ook jongeren komen moei lijker aan werk. De vooruitzichten voor de arbeidsmarkt laten door de aanhoudende stagnerende economie voor lopig nog geen verbetering zien. „Uit cijfers die we in mei opgevraagd hebben bij het UWV blijkt, dat alleen al in Heiloo zeker zo'n 350 mensen staan ingeschre ven als werkzoekende." Dat zegt Juan Garcia, één van de medeoprichters van Same^Werk. In mei kreeg hij te horen dat zijn baan in augustus zou komen te vervallen. Jos van Dam kreeg vorig jaar december een soortgelijk bericht te horen. Juan kent Jos via zijn bestuurswerk voor Stichting Welzijn Heiloo. Zij besloten niet bij de pakken te gaan neerzitten, maar gezamenlijk actief aan de slag te gaan in het vinden van een nieuwe baan. Zij wilden ook graag horen van andere werkzoeken den, hoe zij dit aanpakken. En daaruit ontstond het idee om een kerngroep te vormen van mensen, die eens per maand bij elkaar komen om elkaar te helpen bij het vinden van een nieuwe betrekking. Dit burgerinitiatief werd Samen4Werk gedoopt! Via via meldden zich al gauw een aantal ande ren die in hetzelfde schuitje waren beland. Sinds juni komen Juan Garcia, Jos van Dam, Els van Twuijver, Ida Zoet en Raymond van der Lee iedere eerste maandagavond van de maand bijeen om elkaar te informeren, om netwerken, tips, kennis en ideeën uit te wisselen. Kortom: om hun kansen op het vinden van een nieuwe werkkring te vergro ten. Zij nodigen iedereen uit om aan te schuiven. De inbreng van een dosis positieve energie wordt daarbij zeer gewaardeerd! Garcia: „Samen4Werk is onafhankelijk, is geen vereniging en absoluut geen klaagclubje! Je krijgt er juist energie van is mijn ervaring!" Jos van Dam en Juan Garcia hebben contact gezocht met de gemeente Heiloo, Stichting Wel zijn Heiloo en Job Rotary Alkmaar. „Ons doel is om van Samen4Werk een regionaal platform te maken waarbij niet alleen werkzoekenden, maar ook mensen die alweer een nieuwe baan hebben gevonden of juist dreigen ontslagen te worden, zich kunnen aansluiten." Door bezuinigingen bij het UWV kan de instantie mensen na het verlies van hun baan nog maar weinig begeleiding bieden. Daarvan gaat het meeste via internet, zoals e- coaching. Niet ieder bedrijf biedt bij het afscheid de mogelijkheid van outplacement aan. Werkzoe kenden zijn steeds meer op zichzelf aangewezen. Van der Lee heeft vanaf het begin vaak gesol liciteerd, stapels brieven zijn de deur uitgegaan. Hij werd echter nooit uitgenodigd voor een eerste gesprek. „75 van alle vacatures wordt ingevuld via netwerken. Als je niet uit een branche komt, kom je daar moeilijk tussen. Door het uitwisselen van netwerken vergroot je je kansen!" Als je wel voor een sollicitatiegesprek wordt uit genodigd, is het voeren van een goed gesprek heel belangrijk. Van Dam: „Alleen al door regelmatig bij elkaar te komen leer je gesprekstechnieken om een dialoog te voeren. Wij wisselen nuttige tips uit, ook dan is het belangrijk datje boodschap goed overkomt." En zo draagt ieder wel iets bij wat nuttig kan zijn voor een ander, zodat niemand het wiel opnieuw hoeft uit te vinden. Van het uitwis selen van CV's en het leren updaten van digitale netwerken tot het gebruik leren maken van sociale media als Linkedln of Facebook. Vanaf november wordt de maandelijkse bijeen komst steeds op een wisselende locatie gehouden om ook op deze wijze meer publiciteit te verkrij gen. Hiervoor wordt contact gezocht met allerlei verenigingen, stichtingen en organisaties. De afgelopen weken hebben al meerdere werkzoe kenden enthousiast gereageerd op het initiatief en zich aangemeld. Samen4Werk wil groeien, een breed platform bieden en de kansen vergroten op een betaalde werkkring aan mensen die actief op zoek zijn naar een baan of een andere invulling aan hun werk zame leven willen geven door als zelfstandige of op projectbasis verder te gaan. Aanmelden, meer informatie opvragen of het gratis beschikbaar stel len van ruimte voor de bijeenkomst kan via e-mail: samen4werk@gmail.c0m. Werkzoekenden Steeds meer rr. Samen 4 Werk. mensen sluiten zich aan bij Lioba de Geus-Liefting van Atelier Lioba in Heiloo stelde de ruimte voor de bijeenkomst beschikbaar. Het burgerinitiatief Samen4Werk: Juan Garcia, Raymond van der Lee, Els van Twuijver en Jos van Dam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 43