met mobiele dierenarts Claire Regan NAJAARSBIJLAGE 2012 dier mankeert. En aangezien de eigenaresse zeer nerveus is, nemen Claire en Mariska de tijd om haar op haar ge mak te stellen. Het afgenomen bloed wordt in een mobiel apparaat in tien minuten geanalyseerd en de uitslag is dus terplekke bekend. Tijd die de eigenaar gelegenheid biedt om nog wat andere vragen te stellen. De uitslag van het bloedonderzoek wijst uit wat de oorzaak van de klach ten is waar de kat al zo'n tien maanden last van heeft. De therapie die Claire vervolgens voorschrijft is nieuw, maar wordt in Engeland al veel toegepast. Eveneens in Koog aan de Zaan; een puppy die een tweede vaccinatie krijgt. Het jonge hondje Puck komt enthousiast op Claire af, op zoek naar wat lekkers. Na een uitgebreide gezondheidscontrole krijgt Puck, zonder dat hij er erg in heeft, de vaccinatie en een anti vlooienbehandeling. Op naar het volgende patiëntje. Omdat ze toch in de buurt zijn, gaan Claire en Mariska langs bij Katinka, een teefje dat door Claire onlangs is gesteriliseerd. Tijdens de ope ratie bleek de hond ook last te hebben van een ontstoken baarmoeder en borstkanker. Een tweede operatie is nodig om de tumoren te verwijderen, iets waar de bazin van Katinka enorm tegenop ziet. Zij is dan ook blij met het onverwachte bezoek, waarin ze haar hart kan luchten. Een rit van een half uur brengt Claire en Mariska bij hun volgende bestemming; een wat oudere hond die onlangs gestart is met een speciale behandeling. Claire checkt of de behandeling aanslaat. Dat blijkt en de hond kan weer rustig bekomen van het onderzoek. HEIL00 - Elke dag is anders op de mobiele dierenartspraktijk van Claire Regan. Haar werkgebied bestrijkt heel Noord-Holland; van Den Helder tot en met Amsterdam. Een willekeurige werkdag van Claire begint vroeg in de ochtend. Voordat ze in haar opvallende ambulance de provincie in trekt, neemt ze eerst de agenda door met haar assistente Ma riska om alle afspraken te controleren, met welk doel en waar ze die dag naar toe rijden. Dit kan variëren van gangbare behandelingen zoals het vaccineren of chippen van gezelschapsdieren, gebitsrei niging, bloedonderzoek, het controleren of verzorgen van een wond en dergelijke, tot en met een operatie op locatie. Hiervoor beschikt Claire over professionele mo biele apparatuur, waarmee ook op locatie de narcose en zuurstof toegediend kunnen worden. Ingrijpende chirur gische ingrepen, die wat meer tijd en aandacht vergen, verricht Claire het liefst in alle rust bij haar thuis; het dier wordt van huis opgehaald, geopereerd en eenmaal weer bijgekomen uit de narcose zo snel mogelijk naar het baasje teruggebracht en kan vervolgens thuis in zijn eigen vertrouwde omgeving herstellen van de ingreep. De ochtend Claire opent haar e-mail om te zien of er nieuwe aan vragen zijn binnengekomen. Ze is altijd bereikbaar voor spoedgevallen, minder spoedeisende consultafspraken worden ook per e-mail gemaakt. Vervolgens maakt ze met Mariska een planning voor de dag. Haar eerste huisbe zoek van de dag is in Egmond-Binnen; een castratie van een jonge kater. Het diertje wordt tevens gechipt. Aan gekomen bij Karen, de eigenaresse van de halfjaar oude Duma, maken Claire en Mariska kennis met alle huis dieren, vijf katten die snel hun toevlucht elders zoeken. Claire controleert of het dier gezond is en geeft Duma een lichte verdoving. Even later is hij in diepe slaap. De keu kentafel is voor even de behandeltafel, een dekentje zorgt dat Duma lekker warm blijft. De complete behandeling duurt slechts zo'n tien minuten, waarna Duma een prik krijgt om weer rustig bij te komen. Pas als Duma weer wakker is, vertrekken Claire en Marska. De volgende stop is in Koog aan de Zaan, waar hen een zieke kat wacht. Bloedonderzoek moet uitmaken, wat het Persoonlijk contact met de baasjes is een belangrijk onderdeel in alle huisbezoeken. Het vertrouwen, dat Claire door veel huisdiereigenaren geschonken wordt, is groot. „Mensen laten ons foto's zien, vertellen ons hun levensverhaal, vaak hebben we tijd voor een kopje koffie. Natuurlijk worden we ook opgeroepen voor minder leuke gelegenheden. Ernstig zieke dieren, die aan het eind van hun Latijn zijn. Ook dan is het een troost voor de familie dat hun geliefde huisdier in zijn eigen vertrouwde uit zijn lijden verlost kan worden. We nemen ruim de tijd om op deze moeilijke momenten het gezin bij te staan; ook wij zijn dan aangedaan!" Meer informatie: www.dierenartsnoord-holland.nl. Een rondje Noord-Holland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 49