Spectaculaire remise voor Oppositie 2 Spannende tweede ronde Groefsema Voordracht verkiezing Heilooër sporters 2012 De Foresters 1 niet langs OFC; prima dag voor De Foresters 2 Limmen klimt op ranglijst na winst SPORT 23 Jeugd Cross Trias groot succes Afscheid Jeanette Pankras GTH UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 2012 Alle judokaatjes die trainen in Heiloo, Limmen of Castricum konden meedoen met de puntencompe- titie. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Dit weekend was de tweede ronde van de pun- tencompetitie bij Judoclub Groefsema. Alle judokaatjes die trainen in Heiloo, Limmen of Castricum konden meedoen met deze competitie. Omdat het dit keer op een andere locatie (Sportcentrum De Bloemen, red.) werd gehouden, begon het niet VOETBAL HEILOO - Het wordt span nend in de tweede klasse A van West 1, waarin De Foresters zondag 18 november gelijk speelde tegen OFC uit Oostzaan en koploper De Kennemers thuis fors onderuit ging tegen SVW '27. De Egels werden in het begin van de wedstrijd danig onder druk gezet door de bezoekers, die snelle en behendige spelers bleken te heb ben. Het was daarom ook niet ver wonderlijk dat OFC na een kwartier 0-1 maakte en tot de rust bleef OFC gevaarlijk aanvallen. Tot de pauze VOETBAL LIMMEN - Limmen heeft zon dag goede zaken gedaan door in eigen huis van Alkmaarsche Boys te winnen. De manschappen van trainer Luijekx wisten dat zij aan de bak moesten. Vanaf het eerste fluitsig naal was het Limmen dat beter was. In de vijfde minuut werd het schot van Kruidenberg gekeerd door de Alkmaarse keeper Pluijmers. Ook Emile Veldt kon hem even later niet passeren. Limmen had weliswaar het meeste balbezit, de Alkmaarders waren zeker niet onge vaarlijk. Limmer-doelman Randy Seheerman en Jack van de Reep voorkwamen doelpunten. De rust stand was 0-0, omdat ook Welboren het net niet wist te vinden (kopbal op paal en schot voorlangs). Het spelbeeld veranderde na rust wei- om 10.00 uur maar om 12.00 uur. Gelukkig was de opkomst er niet minder om. Zo'n veertig kinderen stonden te trappelen om een nieuwe tegel te winnen. De judoka's van Judoclub Groefsema kimnen een nieuwe tegel kunnen verdienen door zoveel mogelijk punten te halen. Pimten halen judoka's door him wedstrijden te winnen. Bij elke 100 pimten win nen ze een nieuwe tegel. Iedereen werd er echter niet meer gescoord. Na de thee bleken de Egels opeens wél evenwaardig aan de bezoekers en slaagde Jeffrey Klijbroek er in met een mooie afstandstreffer gelijk te maken. Mike Stoop werd nog gewisseld voor Jesper Hut en Joey Breed voor Milo Blei, maar de eind stand werd 1-1. Het werd toch nog een mooie dag voor De Foresters omdat het tweede team thuis met 1-0 wist te winnen van LSW Het wel erg jonge team, geplaagd door veel afzeg gingen, werd goed geleid door Opa Huiib Kan, die met zijn 21 jaar een voorbeeld was voor de vijf meespe lende eerste- en tweedejaars juni- nig. Na een goede toepassing van de voordeelregel door de scheidsrech ter tekende Jeroen Veldt voor de 1-0. Hij kwam vanaf de linkerflank naar binnen en krulde de bal op mooie wijze in de verre bovenhoek. Limmen leek op rozen te zitten, tot dat Kruidenberg de bal op onfor tuinlijke wijze in eigen doel werkte. Alkmaarsche Boys ging later in de tweede helft erg slordig spelen en daar maakte de Limmers dankbaar gebruik van. Jeroen Veldt werd op incorrecte wijze gevloerd en uit de hierop volgende vrije trap van Tabois kon Emile Veldt binnenkop- pen. Het werd niet lang hierna nog maals dreigend toen de zeer sterk spelende Jirn Ruiter de bal op het dak van het doel krulde. De 3-1 viel alsnog in de 81ste minuut. Jeroen Veldt bediende Paul Zeeman op maat, die goed binnen schoot. deed die middag dan ook zijn of haar uiterste best om alle woipen die ze in de les hadden geleerd (van een heupworp tot de eerste been worp) in de wedstrijd zo uit te oefe nen dat ze daarmee een Ippon (een vol pimt) scoorden. Na een uur hard judoën waren er ook dit keer weer een aantal judoka's die een nieuwe tegel hadden gewonnen. De volgen de pimteneompetitie is wederom in Castricum. oren. Door deze overwinning staat het tweede nu dik bovenaan met vier pimten voorsprong op achter volger Spirit. Volgende week is er een inhaalweekend, waarbij het eer ste elftal vrij is en het tweede voor de beker strijdt. Op 27 november speelt De Foresters 1 voor de beker bij Topklasser Ado '20. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft AV Trias voor ruim 500 pupillen en junioren in het Maalwater de le cross wedstrijd gehouden. Deze 500 deelnemers werden verdeeld over twintig atletiekverenigingen uit Noord- Holland. De jongste jeugd liep een afstand van duizend meter de oudste jeugd liep 3000 meter. In totaal kwamen er 65 Trias jeugd leden in actie. Alle Trias jeugd leden deden het uitstekend. Ere plaatsen werden er behaald door RTA atlete Ayla Agasi die keurig derde werd bij de MPA, Ruben Paree bezegelde zijn cross debuut met een keurige derde plaats bij de junioren C. Michel van den Hoven werd bij de junioren D keurig tweede. Bij de pupillen C werd Laura Croux eveneens tweede.Bij de pupillen B was het Jetske Zuurbier die naar een tweede plaats snelde. Bij de pupil len A2 was het Tijs Haanappel die naar een tweede plaats snelde, Sijvert Commandeur werd keurig derde. Atletiekvereniging Trias was vooral Trots op het verloop van de gehele dag en de hulp van de vele vrijwilligers. De sportieve successen waren uiteindelijk de slagroom op de taart. SCHAKEN HEILOO - Wie vorige week dins dagavond rond 21.30 uur zou hebben voorspeld dat Oppositie 2 aan de wedstrijd tegen het eerste zestal van Warmenhuizen nog een punt zou overhouden, zou waarschijnlijk vierkant zijn uitgelachen. Op dat moment stond de ploeg uit Heiloo met 3-0 achter en het leek slechts een kwestie van tijd totdat de tegenstander het winnende half je zou binnenhalen. De achterstand was ontstaan doordat Piet Manni aan het eerste bord al na een zet of tien blunderde: hij dacht torens te ruilen, maar had een rnatzet over het hoofd gezien. Iets dergelijks overkwam Richard Sauer: hij sloeg een pion met de verkeerde toren en kon vervolgens kiezen tussen opgeven of dameverlies; hij koos voor het eerste. Vlak daarvoor had ook Luea Gandossi de vlag moeten strijken: hij werd vanuit de ope ning compleet overspeeld door zijn tegenstander. Wat uiteindelijk nie mand meer veiwachtte, gebeurde: de overige Oppositiespelers recht ten de ruggen en gingen er eens goed voor zitten. Eric Huffnagel scoorde het eerste pimt door de HEILOO - De voorbereiding voor de sportverkiezingen Heiloo 2012 zijn in volle gang. Iedereen kan vanaf nu zijn favoriete spor ter, sportteam of sportvrijwilli- ger uit Heiloo voordragen. Zaterdag 26 januari vindt in Fletcher Hotel Heiloo het sportgala 2012 plaats. Met deze nieuwe tradi tie, vorig jaar in het leven geroepen door HSV, wil de Sportraad sportief Heiloo in de schijnwerpers zetten. Voor het nomineren van de sporters en sportvrijwilligers die in 2012 bij zondere prestaties hebben geleverd, roept de Sportraad Heiloo iedereen op eens goed om zich heen te kijken in Heiloo. Nomineer die sportieve buurvrouw, klasgenoot of collega die in 2012 een uitzonderlijke pres tatie heeft geleverd. Men rekent op veel veiwachte, maar ook onver wachte voordrachten! Tot uiterlijk 15 december kimnen voordrachten worden ingediend. Voordrachten kimnen worden uitgebracht in de enige dame in het gezelschap te ver slaan. Daarna volgde André van der Ark Erics voorbeeld: hij kwam een stuk voor en liet dat voordeeltje niet meer glippen. Het beslissende punt moest toen komen van bord drie. Daar had Fred Smith, na een misluk te opening, een pionnetje weten te veroveren. In een eindspel van een paard en zeven pionnen tegen een paard en zes pionnen besloot Fred zijn paard te ruilen tegen drie ver bonden pionnen. Daarmee wist hij uiteindelijk de overkant te bereiken en het gelijke spel veilig te stellen. In de interne competitie verstevigde Albert Bourna zijn koppositie door een knappe overwinning op Kees Jongkind. Timardi Verhoeff moest de ontketende Peter Folkertsma een remise toestaan en raakte daardoor iets verder achterop. Opvallend was verder de zege van Joop van Nes op Paul Vonk. David van Diepen haalde zijn eerste punt binnen; Tjerk Voskuil was zijn slachtoffer. Verder waren er zeges voor Joop Kerst, Cor van Etten, Harry de Jager, Indriaas Booij, Bouke Woudstra, Gerard Rump en Bastiaan van Dam. Bastiaan begint met de week beter te spelen en heeft zich inmiddels stevig in de middenmoot gevestigd. volgende categorieën: Sportvrouw, Sportman en sportteam van het jaar, Talent meisje, jongen en team van het jaar (18-), Master/veteraan vrouw, man en team van het jaar (35+). Speciale voordrachten kim nen worden gedaan voor aangepaste sporters. Daarmee wil de Sportraad Heiloo zowel de lichamelijk als geestelijk gehandicapte sporters aandacht geven. Ditzelfde geldt voor vrijwilligere die sport en bewegen in Heiloo mogelijk maken (als begelei der, bestuurder, scheidsrechter et ceteia). De beoordeling van de voorge dragen personen en ploegen zal gebeuren door een onafhankelijke jury, bestaande uit Heilooëre die him sporen in de (top)sport meer dan verdiend hebben. Beschrijving van de procedure en formulieren voor de voordrachten kunnen aangevraagd worden via sportverkiezingheiloo® live.nl. Ingevulde formulieren moe ten uiterlijk 15 december binnen zijn bij sportverkiezingheiloo@live.nl. HEILOO - Tijdens de Algemene Ledenvergadering van GTH is er afscheid genomen van Jeannette Pankras. Jeannette is meer dan 35 jaar verbonden geweest met het turnen en gymnastiek in Heiloo, eerst als lid bij Doves en later als leiding. GTH is voort gekomen uit Doves en Klimop. Tegelijkertijd werden Mariska Coolegem en Linda de Jong in het zonnetje gezet vanwege hun lange staat van dienst. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 23